Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים מנסיעת מבחן בסיטרואן קקטוס אוטומט בנזין

alonjp
שימו לב! השרשור הזה בן 2476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עקב הפרסומים על הקקטוס האוטומט החדשה קפצתי לסניף הקרוב והתרשמתי מהרכב.

בסוכנות התרשמתי מעיצוב חיצוני מאוד נאה עם המון ירידה לפרטים, אך עוד יותר מעיצוב הפנים המקורי והמרענן, אהבתי!

העיצוב לא בא על חשבון פונקציונליות (למעט אולי חוסר בחלון אחורי נפתח) והרכב מרגיש מאוד מרווח ואוורירי.

המושבים מקדימה נוחים מאוד וניתן למצוא תנוחת נהיגה טובה על אף שאין כיוון מרחק להגה.

המושב האחורי גם כן מאוד נוח ועם סידור חגורות נכון שמאפשר לשים שלושה בוסטרים וכיסאות בטיחות ועדין לחגור אותם.

המושב עצמו דיי רחב עם רוחב בין ידיות הדלתות של 129ס״מ (לצורך השוואה זה רק ס״מ אחד פחות מהאטקה ושניים פחות מאאוטלנדר, מדהים).

היום בצעתי נסיעת מבחן,

הנסיעה מאוד נוחה עם שיכוך מהמורות טוב מאוד.

בידוד הרעשים טוב כאשר בנסיע של 100קמ״ש ומעלה נשמעו קצת רעשי רוח.

רעשי כביש לא נשמעו כלל אך רעש המנוע כן נשמע בהאצות.

אגב זה, הרעש מוזר מאוד ומזכיר קצת רעש של מנוע דיזל, גם אופי פעולתו קצת מחוספס בהאצות.

בשיוט המנוע חרישי.

הרכב מושך יפה מאוד עם תחושה בשרנית והאצות מרשימות, גם פעולת הגיר חלקה ונעימה.

יש לציין שהרכב היה עם 20 ק״מ על השעון, כך שאין לי מושג איך ירגיש לאחר הרצה..

דברים שפחות אהבתי,

מערכת המולטימדיה בעלת ממשק טוב ונוח אך אני אישית לא אוהב מוטימדיה ברכב וחושב שזה גורם להמון הסחת דעת (כמו לתפעל אייפד בנסיעה), מזל שיש פיקוד טוב מההגה.

רעש מנוע תחת האצה, הוא נשמע דיי נחמד ומשעשע אך לדעתי הוא נשמע קצת יותר מידי.

מערכת start stop, לדעתי מערכת מיותרת שאוכלת מצברים יקרים ולא חוסכת כלום, כיבוי שלה מסורבל (דרך המולטימדיה) ונדרש בכל נסיעה מחדש.

הרכב מתעקש להישאר בהילוך נמוך יחסית כאשר גם בנסיעה רגועה הוא העביר לחמישי ב75 בערך ולשישי ב-100, בפיקוד ידני ניתן להעביר הרבה יותר מוקדם.

סה״כ רכב מעולה ובמחיר סופר מעולה.

טיפ קטן, ניתן לקבל הנחה יפה גם על מחיר ההשקה!

הזמנתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על הסקירה, הרכב הכי מגניב על הכביש :)

תתחדש ומחכים לדוח מצב אחרי כמה (אלפי) קילומטרים...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

מכונית מדליקה בהחלט. חבל שלא השאירו את גלגלי ה-16 אינץ" של הגרסה הידנית.

האמת שזה באמת דיי מיותר בעיקר שגם ה-16 נראים טוב מאוד, לא פחות מה-17.

אבל מה לעשות שבישראל (ואולי בעצם בכל העולם) יש משחק של למי יש יותר גדול...

לפחות לא שמו חישוקי 19.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן לפחות בדיזל. אם כי בדגם הידני הפעולה יוצר שקופה כפועל יוצא של הגיר הידני. לחיצה על הקלאצ׳ מעירה את הרכב וזה יוצר תחושה שהיא לא מפריעה בכלל.

גם הזזה של ההגה מעירה את הרכב.

הייתי שמח לאופציה לשינוי ברירת המחדל, שהמערכת תהיה כבויה ולא דולקת. מעניין אם זה אפשרי לביצוע בהתחברות למחשב הרכב.

תתחדש. רכב נהדר במחיר מצויין.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגשת ברעידות במהירות זחילה או יציאה מהמקום לא תמיד חלקה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגשת ברעידות במהירות זחילה או יציאה מהמקום לא תמיד חלקה?

לא ממש רעידות, יותר כמו פעולת מנוע קצת גסה, בדיוק כמו דיזל.

לא קריטי אבל בהחלט מרגיש שונה מרכב בנזין רגיל.

לגבי ה-S&S היא לא מציקה בפעולתה (סה"כ כיבה לי את הרכב פעם אחת ברמזור מתוך נסיעה של 30 דקות) ולא מורגשת יותר מידי.

הבעיה שלי היא שזה מיותר, לא חוסך כסף בהוצאות הדלק, ועולה בעלות מצברים גבוהה יותר שגם הולכים אחרי שנתיים (לפחות כך במאזדה).

ניחא היו עושים כפתור ייעודי להפסיק אותה אז ניתן לפתח הרגל להפסיקה בכל תחילת נסיעה, אך כאן יש צורך להיכנס לתפריטים במחשב הרכב וזה כבר מציק מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המושב עצמו דיי רחב עם רוחב בין ידיות הדלתות של 129ס״מ (לצורך השוואה זה רק ס״מ אחד פחות מהאטקה ושניים פחות מאאוטלנדר, מדהים).

לא ביצעתי מדידות של רוחב אבל אני מתנייד בקקטוס ולזוגתי גרנד פיקאסו. בשני הרכבים יש בוסטר לבן הצעיר מאחור ובכל נסיעה שהיא מעבר למשהו מקומי הילדים מעדיפים את הפיקאסו בגלל מאחב מאחור.

אגב זה, הרעש מוזר מאוד ומזכיר קצת רעש של מנוע דיזל, גם אופי פעולתו קצת מחוספס בהאצות...

בשיוט המנוע חרישי.

גם אני ציינתי את האופי הדיזלי של הטורבו בנזין.

הרכב מתעקש להישאר בהילוך נמוך יחסית כאשר גם בנסיעה רגועה הוא העביר לחמישי ב75 בערך ולשישי ב-100, בפיקוד ידני ניתן להעביר הרבה יותר מוקדם.

מנסיון עם הגיר האוטומטי הנ"ל (בפיקאסו), הוא גיר לומד. כנראה שאלו שנהגו ברכב לפניך התנהלו איתו בצורה שמשכה את ההילוכים ולכן הוא התנהג ככה. הגיר משנה את אופייו בהתאם לאיך שמשתמשים בו פרק זמן מסויים.

הזמנתי..

תתחדש

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיע הזמן שהיצרנים יפסיקו עם השיקוץ הזה של סטארט/סטופ. האם השיקוץ מותקן גם בדגם הידני?

בכל הגרסאות למעט ה-82 כ"ס (בחו"ל קיים גם בה בתוספת תשלום). מניסיוני עובד מצוין בשילוב התיבה הידנית, וכן - מודה - אני מחובבי העצור-סע.

לגבי השוואת מרחב בין פיקאסו (5 מושבים) לקקטוס: בבעלותי שניהם, אין כ"כ תחרות - הקקטוס מרווח באופן מספק, אבל הפיקאסו עם ממד רוחב גדול כמעט ב-10 ס"מ ו-12 ס"מ יותר בגובה הרבה יותר מרווח מלפנים (ועם תחושת מרווח עדיפה תודות לשמשה הקדמית הענקית וקורת ה-A הייחודית), ורחב משמעותית גם מאחור - הרבה יותר נוח ל-3 (ו-או למושבי ילדים).

עריכה אחרונה על ידי רועי צוקרמן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשילוב גיר ידני ההנעה לא מורגשת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להגיד שלא מורגשת (כי בכל זאת - שומעים אותה), אבל מניסיוני עם הרבה מכוניות זו אחת המהירות וחלקות בהתנעה, וממוצעת פלוס בכיבוי. לגבי האוטומטית אינני יודע, אבל ב-C4 פיקאסו למשל המערכת אינה חלקה או מהירה מספיק לדעתי בכיבוי והתנעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון תתחדש (בינתיים על ההזמנה) :-)

אבל לא עדיף לרכוש סיאט לאון מנוע 1 ליטר?

מבלי להכיר את הקקטוס ולא משנה כמה הוא טוב, אני כבר יכול להגיד שחלונות אחוריים לא נפתחים הם חד משמעית סיבה בשבילי כדי לפסול אותו, זאת פשוט חתיכת נכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיץ מדליקים מזגן ואם לא אז פותחים חלון נהג וכך הרוח מגיעה גם לאחור.

לי אישית זה לא משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2476 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...