Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רשמים מנסיעת מבחן בסיטרואן קקטוס אוטומט בנזין

alonjp
שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דווקא השליטה במיזוג מאוד נוחה, בדקתי זאת מספרר פעמים תוך כדי נסיעה כי גם לי זה הפריע "על הנייר".

בפועל יש קיצור דרך לפיקוד המזגן ואז השליטה ברורה עם פקדים גדולים ובולטים.

יותר נוח מהשליטה המכאנית בפיאסטה או בקאמרי.

לגבי מיקום הפתחים, לא מצאתי בהם שום בעיה, באמת שלא, הם דווקא ממוקמים טוב לטעמי ולא קיררו לי את כפות הידיים למשל.

באמת שלא מצאתי בעיה עם המזגן וחיפשתי.

החלונות האחוריים בהחלט יכול להציק, אבל אישית אני לא מרשה לילדים לפתוח אותם כך שזה לא מפריע לי.

בנוסף, אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה פתחתי חלון מאחור כך שזה כנראה לא יפריע לי ובטח לא לאישתי (הרכב מיועד לה).

אבל כן, אני מסכים שזה צעד מטופש ואני ממש לא מבין למה הוא נעשה ומה הם בדיוק ניסו לחסוך (משקל של 20 ק"ג, מחיר של 12 יורו, מה??).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש לי קקטוס. השליטה דרך הצג לא נוראית. מתרגלים וזה לא מפריע. הבעיה שלפעמים בתנעה לוקח למערכת זמן לעלות - ובזמן הזה אי אפשר לשלוט על המזגן. מציק, אבל לא ברמה של לשלול את הרכב.

כמו כל דבר, גם החלונות מאחור זה עניין של העדפה. מסכים שהיה עדיף ונחמד אם כן הייתה אופציה לפתוח אותם אבל בעייני זה לא קריטי. כבר 6 שנים שיש בבעלותי מכוניות ואני יכול לספור על כף יד אחת (כנראה גם אצבע אחת) את מספר הפעמים בהן הייתי חייב לפתוח חלון מאחור. חלונות פתוחים מקדימה ומזגן עם מפוח חזק כמו בקקטוס מספיקים בהחלט.

צעד מטופש? לא חושב. סיטרואן עשתה כמה צעדים במטרה לחסוך במשקל ובעלויות. כמה ק״ג על מנגון החלונות מאחור, כמה ק״ג על המושבים, על מערכת המתזים, דיפונים ועוד הצטברו לשורה תחתונה נאה - ספק קרוסאובר קטן ספק סופרמיני גדולה למדי, אבל במשקל נוצה ובמחיר נוח. ולמשקל יתרונות משמעותיים בביצועים, צריכת דלק והתנהגות.

אפשר להתחיל לחלק ציונים לסיטרואן על כל וויתור שעשתה. אבל היצרנית הייתה מחוייבת לרעיון שלה לייצר מכונית קלה וזולה אך מעוצבת ומגניבה - והצליח לה. היה להם ברור שהם מוותרים על קהל לקוחות מסוים שלא מוכן לעשות את הוויתורים האלה. וגם זה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא ניתן לפתוח את החלון בשל מבנה הדלת האחורית בקטטוס. קימור הדלת מעל בית הגלגל ממוקם מאוד גבוה, כך שגם אם החלון היה יורד, הפתיחה הייתה לחרך צר בלבד. בכל מקרה בשתי המכוניות שלנו מותקנים וילונות על החלונות האחוריים (מהסוג הנדבק מבפנים) שאינם מאפשרים פתיחת החלונות. לו זה היה מפריע הייתי משקיע כמה מאות שקלים בהכהיית החלונות, אך מיותר לטעמי.

מוזר מה שנרשם כאן לגבי העדר פתחי מזגן מאחור ברכבי PSA. דווקא ב-308 דור קודם היו כאלה.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן קקטוס הוא אחד המקרים הנדירים של רכב קונספט שהגיע לקו הייצור כמעט ללא שינויים משמעותיים מגרסת המעצב. אני מקווה שבעתיד תשכיל סיטרואן שלא ללכת אחר ״דרישות קהל הלקוחות״ שמורגל מחוויית משתמש במכוניות אחרות, סטנדרטיות משהו. שינויים שמעלים את מישקל הרכב והופכים אותו לעוד פחנוע בכביש. דוגמאות? תראו מה קרה לפיאט מולטיפלה למשל. תראו מה עובר על הפיאט פנדה. עיצובים מקוריים שנכנעו לקהל.

מי שבוחן את הקקטוס בראיה של שימושיות פר פריט, פשוט מפספס את התמונה בגדול. פתח מזגן ימני, למשל, לא קיים בשרטוטי המעצבים מהרגע הראשון. זה לא קשור למישקל. מעצבי הקקטוס חשבו שלא צריך והמהנדסים היו צריכים לשבור את הראש איך להיענות להם. לטעמי הם הצליחו.

הקקטוס הוא יצירת אומנות מוטורית ורק כך צריך לבחון אותו. הוא רכב מקסים שגורם לך לחייך כשאתה מגיע אליו לחניה ולצביטה בלב כשאתה נפרד ממנו. הוא קטן חיצונית אך מרווח בפנים ומעניק לך הרגשת נינוחות ביתית. בשרטוטי המעצבים רואים כריות שמפוזרות כמו על ספות בסלון. פשוט מקסים. המהנדסים הצליחו לתרגם את כוונות המעצבים הלכה למעשה. האוטו קל מישקל, זריז וחסכוני בצורה יוצאת דופן. יש לנו שתי מכוניות בבית, השניה היא גולף. כל נסיעה משותפת מתבצעת בקקטוס שהיא נוחה יותר וחסכונית יותר.

אז תחליפו דיסקט, כמו שהיינו אומרים פעם. למי שמחפש רק שימושיות והיעדר מנגנון פתיחת חלונות אחוריים זה דיל-ברייקר, באמת שאין מה לחפש בדיון על יצירת אומנות מוטורית.

עריכה אחרונה על ידי primekart

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר הפעמים שבהם נדרשתי לפתוח חלון אחורי באיזה שהוא רכב, הן בתור נוסע והן בתור נהג, הוא בטל בשישים.

חוץ מהז׳אנר של ארבעה חבר׳ה עם מוסיקה רועשת וחלונות פתוחים על אוטו חבוט עם קפיצים שחוקים, זה חסר משמעות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עובר על הפנדה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המולטיפלה אכן הייתה כשלון מסחרי, אבל לגבי הפנדה אני די בטוח שסיטרואן תשמח להתחלף עם פיאט - לפחות במכירות. נכון שנמכרו ב-2016 בישראל פי 4 קקטוס מפנדה (ופי 7 כמעט השנה), אבל באירופה המצב הפוך (כמעט פי 3 פנדה מול קקטוס ב-2016 ו-2017). גם לגבי נטישת הייחוד של הפנדה החדשה מול קודמתה אני לא מסכים. הפנדה עדיין מאוד מיוחדת, במיוחד בגרסת הקרוס, ואם סמל"ת היתה משכילה לשווק אותה בצורה ראויה יותר אולי הייתה כאן תחרות רצינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה קרוס היא למעשה נישה בפני עצמה וזוכה להצלחה אדירה, בארץ זה לא יקרה לה מכל מיני סיבות והעיקרית היא שפשוט אין בה צורך, אין באמת שלג, אין באמת בוץ מטורף וגיר ידני לא מתקבל באהדה.

אני לא מדבר בכלל על המחיר הצפוי,על כך שהשוס של הקרוס הוא דגם הדיזל וכיו"ב.

הפנדה אכן עברה מהפך, לטעמי הקסם נשאר ואף יותר מכך, מה שכן, בעוד המנועים (המשווקים בארץ) נשארו אמינים, פשוטים אך פרה היסטוריים, המשקל עלה מאד לעומת הדגם הקודם (100 ק"ג ברכב מיני מורגשים).

אבל השרשור עוסק בקקטוס, זו מחמאה גדולה למולטיפלה ולפנדה שמזכירים אותן עם הקקטוס וזו מחמאה גדולה לקקטוס שהוא מוזכר איתן, רוב האנשים היושבים במקררים הללו הנקראים קרוסאוברים או ביפנוקוראולינסינגטומטיות לא חושבים כך..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר המחירון של הטורבו בנזין הוא 97,000. המחיר הסופי נתון למשא ומתן.

גם עליה יש 5 שנות אחריות מלאות.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
מחיר המחירון של הטורבו בנזין הוא 97,000. המחיר הסופי נתון למשא ומתן.

גם עליה יש 5 שנות אחריות מלאות.

מעדכן למתעניינים, על הטורבו הידנית יש רק 3 שנות אחריות :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירוע לחברי הפורום נאמר ע"י מנהל המותג שהאחריות היא לכל הגרסאות ואפילו הייתה התיחסות לנסיון (כזה או אחר) להאריך את האחריות גם למי שכבר מחזיק את הרכב (מן הסתם רק גרסאות ידניות).

מצד שני, נאמר כי האחריות היא בגין האמון של היצרן בתיבת ההילוכים האוטומטית, שזה נשמע מתאים למה שאתה אומר (אחריות ארוכה רק לגרסה אוטומטית).

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...