Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאמת רמקולים וסאב למגבר קיים

Gal Vana
שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי מגבר של חברת בולט עכשיו אני לא ממש מבין כל כך במערכות רכב

אם אפשר לדעת מה העוצמה שהמגבר מספק ואיזה סוג רמקולים וסאב אני צריך

אם יש לכם המלצות לדגמים (רמקולים ,סאב) יתקבלו בברכה

לרכב I30 2010

תודה לעוזרים20170618_232058_HDR.jpg20170618_233151_HDR.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

450 וואט, 2 ערוצים.

הייתי מגביר איתו סט קומפוננטים קדמי, לחבר אליו סאב אפשר בגישור אבל לא תקבל הרבה, לכן אם אתה לא מעדיף להשקיע הרבה אז חפש מגבר אקטיבי (מוגבר).

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר הוא של חברת Lightning Audio מסדרת Bolt.

https://www.manualslib.com/manual/579927/Lightning-Audio-B2-150-2.html?page=10#manual

המגבר מוצהר ב-50W לערוץ ב-4 אוהם או 75W לערוץ ב-2 אוהם או 150W בגישור ב-4 אוהם (ההתנגדות תלויה ברמקולים).

יספק להגברת סט קומפוננט קדמי בסיסי. אפשר לנסות להגביר איתו גם את המקוריים, בעדינות.

רוצה המלצות לציוד נוסף?

ציין תקציב וציפיות.

עומר, אתה חייב להפסיק להתייחס לנתון המקסימום של מגברים/רמקולים. זו תכונה לא חשובה בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.manualslib.com/manual/579927/Lightning-Audio-B2-150-2.html?page=10#manual

המגבר מוצהר ב-50W לערוץ ב-4 אוהם או 75W לערוץ ב-2 אוהם או 150W בגישור ב-4 אוהם (ההתנגדות תלויה ברמקולים).

יספק להגברת סט קומפוננט קדמי בסיסי. אפשר לנסות להגביר איתו גם את המקוריים, בעדינות.

רוצה המלצות לציוד נוסף?

ציין תקציב וציפיות.

עומר, אתה חייב להפסיק להתייחס לנתון המקסימום של מגברים/רמקולים. זו תכונה לא חשובה בעליל.

המלצות יתקבלו בברכה תקציב עומד עד 1000 1200 שח

רק שוב אני ממש לא מבין בנושא

אני מחפש רמקולים איכותיים בדגש על איכות הסאונד לאו דווקא עוצמה

וסאב סביר שיתאים למגבר הזה

האם אני יכול להסתפק במגבר הזה או שאצתרך אחר (עדיפות להישאר איתו)

תודה לעוזירם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר הוא בעל 2 ערוצים בלבד.

עבור כל רמקול יש צורך בערוץ 1 בעקרון.

כלומר, עבור סט קדמי (2 רמקולים קואקסלים או חלק ימני וחלק שמאלי של סט קומפוננט) יש צורך ב-2 ערוצים, ועבור סאבוופר ידרש עוד ערוץ 1 (או 2 ערוצים שיגושרו ביחד לכדי ערוץ 1 חזק יותר).

במידה והמגש האחורי קשיח ב-I30, אתה יכול לשקול להוסיף רמקולים 6X9, שיוגברו באמצעות המגבר שבידך ויעזרו להפיק קצת תדרים נמוכים יותר, ולבצע החלפה של הרמקולים הקדמיים בסט קומפוננט בסיסי שימשיכו להיות מוגברים ע"י המערכת המקורית.

אפשרות נוספת, יכולה להיות כך שהמגבר אכן יחובר בגישור עבור סאבוופר צנוע, תוכל לשמור על הרמקולים המקוריים ברכב או להחליף את הקדמיים בסט קומפוננט נציל ואולי לחבר להם איזה קבל בטור כדי לחתוך תדרים נמוכים.

אתה צריך לקחת בחשבון, שיתכן ורמת האיכות תוגבל ע"י המערכת המקורית.

כמו כן, אומנם יש למגבר מנחת פנימי (כניסה לחיווט רמקולים רגיל ולא חיווט טרום-הגברה), אבל אולי אין לך את הפלאג המתאים וגם רמת האיכות מוטלת מעט בספק ולכן אולי תזדקק למנחת חיצוני (מה שינגוס מעט בתקציב).

מצטער שלא נותן לך פתרון מוחלט (עדין), אבל לפחות אולי נותן כמה כיוונים להמשיך לחקור ולעשות שיעורי בית. :wink:

מומלץ גם לבצע סקר שוק מבחינת מתקינים והעלויות הצפויות בתחום זה.

* אין צורך לצטט הודעה אחת מעל או כשברור למי אתה מגיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה המלצות לציוד נוסף?

ציין תקציב וציפיות.

למה להפסיק להתייחס לנתונים האלו? הרי אם רמקול בהתנגדות של 4 אוהם עם הספק של 80W יקבל 100W מהמגבר, ישרף האלמנט תוך כמה שניות של פעילות, תקן אותי אם אני טועה.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה לא תקבל הספק מקסימלי רצוף ליותר מכמה שברירי שניות אם בכלל. מעבר לכך, מוזיקה היא דינמית ולא גל סינוס קבוע.

לעיתים קרובות הנתונים מנופחים לצורכי שיווק.

נתון ה-RMS מתייחס להספק רציף.

גם אז, ניתן לשחק עם ענין ההגברה מעט, ולא מעט אלמנטים ניתן להפעיל גם עם מגברים חזקים יותר, ובתנאי שהם לא מכניסים עיוותים ויש עבודת חיתוך תדרים מדוייקת ותנאי עבודה (של הרמקול) טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...