Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה סופרב 2008 כדאי?

fssd
שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אי אפשר לנחש אם ניתן יהיה למכור אותו בעוד 3 שנים, ובכמה. זה רכב נדיר ולא סחיר, כל מספר שתזרוק יכול להיות נכון. גם לדעתי יש סיכוי לא רע שלא תמצא קונה.

מצד שני, לפני כמה חודשים נמכרה פה סאאב 9-5 מ-2002. ככה שהכל אפשרי, זה די עניין של מזל למצוא את הבן אדם הספציפי שהרכב הזה עושה לו את זה, אבל גם אז המחיר כנראה יהיה נקוב בארבע ספרות לכל היותר.

אם הייתי במקומך, הייתי מחשב את ירידת הערך של הרכב לפי אי-מכירה בסוף התקופה (כלומר, כל הסכום). תוסיף לזה תחזוקה צפויה, דלק, ביטוחים וטסט, ותראה אם זה משתלם לך. מקסימום תצליח למכור ותופתע לטובה. אגב, יכול להיות שגם מחיר הרכישה עכשיו לא סופי ויכול עוד לרדת.

גם אם לא תמכור זה לאו דוקא הופך עסקה כזו לגרועה. אם תחזיק את הרכב 4 שנים ותקנה אותו נניח ב-25 תקבל ירידת ערך של בערך 6,000₪ לשנה. יכול להיות שבשביל מה שהרכב הזה נותן לך, זה מספר סביר. מה שכן, כמו בכל רכב ישן תהיה תחזוקה, וזה גם משהו שחייב להילקח בחשבון, כולל העובדה המצערת שתחזוקה של רכב ישן לא עולה את אותו סכום כל שנה, יש שנים טובות יותר וטובות פחות. כדי שבממוצע זה יהיה סביר חייבים לרוב להחזיק את הרכב לתקופה לא קצרה.

וכמובן חשוב שיהיה לך מוסך טוב שאתה סומך עליו ויודע להחזיק רכב כזה במחיר סביר. לסקודה יש לך את מוסך רון, שמאוד מומלץ פה.

צריך גם לזכור שברכב ישן, גם אם הוא היה יקר ומפואר (יחסית) במקור, יש כל מיני דברים קטנים ומעצבנים (ריפודים, מערכת, כל מיני חישמולים כאלה ואחרים, קירקושים) שלא תמיד יהיה כלכלי לטפל בהם וזה מוריד קצת מחווית השימוש.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מנוע 1800 ברח כמו מאש- צריכת שמן מופרזת שמובילה לאוברולים/החלפות מנוע סדרתיות.

לא סתם המחיר הוא זול- יש פה מלכודת דבש,שמחכה לך מעבר לפינה ואם אתה קונה חכם,אתה יודע שאתה צריך לברוח.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מנוע 1800 ברח כמו מאש- צריכת שמן מופרזת שמובילה לאוברולים/החלפות מנוע סדרתיות.

לא סתם המחיר הוא זול- יש פה מלכודת דבש,שמחכה לך מעבר לפינה ואם אתה קונה חכם,אתה יודע שאתה צריך לברוח.

מדובר על מנוע 2.8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כיסיך אינם עמוקים, שמור מרחק מהרכב הזה. באופן כללי הגירים של פולקסווגאן בלתי אמינים בעליל וברכב הזה הגיר הוא לא פחות מקטסטרופה. חבר שלי הוציא למעלה מ-10,000 ש"ח רק על הגיר בסקודה סופרב 2008 שהייתה לו. חוץ מזה היו עוד תיקונים יקרים אחרים. הוא קילל את הרגע שקנה את הרכב. ראה הוזהרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...