Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קלאץ'/מצמד לגיר רובוטי - סיטרואן C4 פיקאסו 2008

אלע
שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

יש ברשותי סיטרואן סי 4 פיקאסו 2008 רובוטית. 156000 ק"מ

לאחרונה תו"כ נסיעה או לאחר נסיעה כשהרכב עדיין מונע ועל ניוטרל ההילוכים קופצים לי או שאפילו לא נכנסים כך שאין תגובה בגז (הרכב לא נוסע( גם הרוורס לפעמים לא נכנס. העניין שזה לא קורה תמיד אלא כשמאוד חם בחוץ.

המחשב רושם תקלה בגיר, המוסכניק אומר שלדעתו זה הקלאץ'.

מתי מחליפים קלאץ'? כמה זה עולה?

אשמח לרעיונות. תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם!

יש ברשותי סיטרואן סי 4 פיקאסו 2008 רובוטית. 156000 ק"מ

לאחרונה תו"כ נסיעה או לאחר נסיעה כשהרכב עדיין מונע ועל ניוטרל ההילוכים קופצים לי או שאפילו לא נכנסים כך שאין תגובה בגז (הרכב לא נוסע( גם הרוורס לפעמים לא נכנס. העניין שזה לא קורה תמיד אלא כשמאוד חם בחוץ.

המחשב רושם תקלה בגיר, המוסכניק אומר שלדעתו זה הקלאץ'.

מתי מחליפים קלאץ'? כמה זה עולה?

אשמח לרעיונות. תודה רבה!

מוסכניק צודק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

סיכום טיפול. פירקו את הגיר, בדקו את הקלאץ'. עדיין תקין. משאבת לחץ שמן גיר הוחלפה (בחלק משומש אחר), נעשה לימוד לרובוט. עכשיו הרכב נוסע טוב אבל לא חלק. (כמו שהתרגלתי כבר בפיקאסו). יכול להיות שאפשר להגיע לתוצאה טובה יותר, כרגע זה נראה לי בסדר. כל הסיפור כולל הוספת שמנים עלה לי 1000 ש"ח. מקווה שמחיר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה מתבטא שבגיר לא חלק?

גיר רובוטי חד מצמדי מטבעו לא חלק כמו פלנטרי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חבל על כל שקל שהשקעת בתיקון הזה. במיוחד אחרי שפתחת את הגיר והגעת למרכיבים שלא מגיעים אליהם כל יום.

יש מוסכים בארץ שמת שמתמחים בפיג'ו וסיטרואן שם מאבחנים את התקלה מבלי לחשוב ולאחר תיקון יוצאים עם רכב תקין ולא כזה שמעלה ספקות.

בנוגע ללימוד לגיר - אני מכיר את התהליך. התהליך המלא "לפי הספר" מצריך מנוע קר (לא מוגדרת טמפ, אני משער שכמה שעות ללא פעולה) לצורך לימוד (למצוא נקודת חיכוך) ולאחר מכן הנעה של הרכב למשך 20 דק' ללא תזוזה (חימום), זינוק מעמידה ומעבר להילוך שני תוך שימוש בכוח מנוע מוגדר ובלימה לעצירה לאחר מכן (3 פעמים כאלה), המתנה של 5 דקות בסרק ויציאה לכביש כדי "לתת" להילוכים לעבוד ולחוות את ההעברות. דגש גדול ניתן להעברות מהילוך שני לשלישי. אמור להיות שקט מאוד.

הרבה מוסכים לא עושים את כל התהליך מפאת חוסר בזמן ולא תמיד ההבדל גדול כל כך ומורגש.

אני עשיתי אתמול את התהליך כולו ב-C3 picasso שלי. לא כי לא היה טוב אלא כי ביקשתי לבצע לימוד מחדש לאחר החלפת מיכל שמן של הרובוט - הבעיה היא שהמנוע היה חם ולאחר האיפוס לא היה טוב יותר. עכשיו הנסיעה חלקה מאוד וכל ליטוף מביא את הרובוט לנקודת החיכוך. העברות הילוכים חלקות ומהירות בהרבה ואיכות נסיעה משופרת.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשינו בדיקת מחשב וסריקת תקלות קודם לכן והמחשב הודיע על תקלה בגיר. לא נראה לי שהוא אומר בדיוק איזה חלק תקול אבל ודאי שבגיר הייתה תקלה, לכן היה חייב לפתוח את הגיר. לפני חודשיים הייתה לי תקלה שהגז לא היה מגיב אז הם ניקו לי את החיישן ועשו עדכון של התוכנה (התוכנה ליוותה כל שלב בעדכון) עלה לי 100 ש"ח ופתר את הבעיה. גם עכשיו הבעיה נפתרה שהרי סוף סוף אם המשאבה תקולה אז צריך להחליף. (במיוחד שהייתי מוכן להחליף את הקלאץ' בעלות של 2500 ש"ח כך שחזקה על המוסך שהבין איפה הבעיה.

בכל מקרה תודה על ההסבר על הלימוד של הרובוט. אציע להם את זה. הם יעשו לי בחינם לדעתי. למרות שההילוכים עוברים טוב.

גם נראה לי עוד של c3 picaso יש גיר שונה מה c4 picaso וגם זה רכב חדש יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[איך זה מתבטא שבגיר לא חלק?

גיר רובוטי חד מצמדי מטבעו לא חלק כמו פלנטרי.

מה ההבדל בין שני סוגי הגיר?

מה יש לפיקאסו c4 ? (מנוע 2000)

כשאני אומר לא חלק אני מתכוון לטיפה רעידות בתחילת נסיעה בבוקר. כשמאטים כגון לפני צומת או כיכר אך לא עוצרים הורדת הילוכים משלישי לראשון נעשית עם עיכוב של שניה. ובעליות אני מרגיש את מעבר ההילוכים. למען האמת נראה לי סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו בדיוק הסימפתומים של גיר לא מאופס בצורה מושלמת. בגלל זה איפסתי את הגיר.

עניין ה"מנוע קר" מגביל בגלל שצריך להשאיר את הרכב במוסך בלילה או להשאיר בבוקר ולבוא אחרי כמה שעות.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...