Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החזרת אופניים שעמדו למצב נסיעה

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 2472 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלומות,

קיבלתי לידי אופני ילדים שעמדו די הרבה זמן. יש אבק על כל האופניים, וחלודה על גלגלי השיניים, אבל לא נוראית.

מדובר על אופני ילדים, נראה לי שגלגל 20". לאופנים יש 10 או 15 הילוכים שנשלטים מהידית (בסיבוב, לא בקליק).

איך אני מחזיר אותם למצב נסיעה? כלים שאצטרך, סדר הפעולות, למה לשים לב?

כמה זה אמור לעלות? מעבר לשתי פנימיות חדשות, אני צריך כבלים חדשים לברקסים? להילוכים?

אין לי שום בעיה להזמין הכל ברשת אם עדיף, יש לי זמן.

שאלתי בחנות אופניים ושם אמרו שיעשו את כל העבודה סביב 250 ש"ח.

מה דעתכם?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפי מה שאתה מתאר, תצטרך גם להחליף את הכבלים של ההילוכים. בין 40 ל60 שקל לכבל, כולל עבודה וכיוונים.

תצטרך גם פנימיות + חומר נגד פאנצ'רים.

זה לפני הדברים הקטנים שבטוח תצטרך בנוסף.

המחיר שהוצע לך נראה סביר לחלוטין.

מאיפה אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר, תצטרך גם להחליף את הכבלים של ההילוכים. בין 40 ל60 שקל לכבל, כולל עבודה וכיוונים.

תצטרך גם פנימיות + חומר נגד פאנצ'רים.

זה לפני הדברים הקטנים שבטוח תצטרך בנוסף.

המחיר שהוצע לך נראה סביר לחלוטין.

מאיפה אתה בארץ?

אני מחיפה.

השאלה היא, מה תהיה העלות אם אעשה הכל בעצמי ועד כמה זה מסובך.

חומר נגד פאנצ'רים?

דברים קטנים כמו מה?

תלוי מה הוא מתכנן לעשות תמורת 250 ש"ח.

מה שביקשתי זה שתי פנימיות, החלפה של 4 כבלים - 2 מעצורים ו 2 הילוכים, שימון וכוונון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחיפה.

השאלה היא, מה תהיה העלות אם אעשה הכל בעצמי ועד כמה זה מסובך.

חומר נגד פאנצ'רים?

דברים קטנים כמו מה?

מה שביקשתי זה שתי פנימיות, החלפה של 4 כבלים - 2 מעצורים ו 2 הילוכים, שימון וכוונון.

כמה זה מסובך להחליף כבלים בעצמך, זה תלוי כמה אתה מיומן. אני בטוח שיש מדריכים ביוטיוב שמראים. תראה ותחליט. לי פנצ'ר לוקח חצי שעה, למרות שאת התיאוריה אני מבין מעולה...

כיוונונים באופניים אני עושה לבד, אבל כבלים אני נות למכנופאן, למרות שאני מסוגל. לו זה לוקח חמש דקות, אני יכול להתבחבש עם זה הרבה.

אם אתה שואל אותי, אני משלם את הכמה שקלים וחוסך לעצמי את הלימוד העצמי. תראה פעם אחת את המכנופאן עושה את זה, ואולי זה יספיק לך להביא.

חומר נגד תקרים זה חומר נוזלי, שדוחסים דרך הונטיל, שמתקשה במגע עם האוויר החופשי וסותם את החור. אם הילד/ה יירכבו רק על מדרכות בעיר, זה לא חובה.

שווה 250 ש"ח?

כמה עולים כאלו חדשים?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לפנימיות, יכול להיות שתצטרך גם צמיגים חדשים. יצא לי להשמיש אופניים ישנים שברכיבה הראשונה נקרע לי הצמיג שלא הוחלף.

אם זכור לי נכון צמיג פשוט עולה כ-40 שח, אולי באופני ילדים אפילו פחות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0. נקה מאבק בעזרת סמרטוט לח.

1. נפח אוויר.

2. שמן את השרשרת ב- WD40 או שווה ערך.

3. בדוק את תקינות הבלמים.

אם האוויר מחזיק, הצמיגים נראים במצב סביר (לא שחוקים מאד ולא מפוצצים/מתפוררים) והבלמים תקינים לא צריך שום דבר מעבר לזה.

משם תתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WD40 אינו חומר מתאים לשימון שרשרת. אפשר להשתמש בו כדי להסיר קצת ג'יפה וחלודה, ואז לשטוף טוב, לייבש ולשמן עם שמן ייעודי לאופניים (יש סוגים שונים עם יתרונות שונים, כאן אפשר לקנות את הזול ביותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לאביב, לא צריך להחליף כבלים אם הם לא תפוסים.

פנימיות הייתי מחליף בכל זאת, כל השאר לפי מצב בפועל.

לשרשרת רק שמן יעודי דוגמת משהו כזה שעולה כמה גרושים. 20170619_093000.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופניים זה לא מדע טילים, זה לגמרי לא מסובך. אבל כמו כל דבר, צריך להבין מה עושים וכמובן שצריך את הכלים המתאימים.

להחליף פנימית/צמיג זה משהו שכדאי לדעת. להחליף כבלים/מוליכים, לתקן שמיניות או להחליף חישורים, לא בטוח שזה מתאים לכל הרוכבים.

אם מעולם לא טיפלת באופניים, תן לבעל מקצוע שיביא לך אותם למצב של רכיבה, ומשם תמשיך בעצמך עם התחזוקה השוטפת. המחיר שרשמת נראה לי הגיוני לגמרי.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי פנימיות באופניים כשהייתי ילד בן 10, זה משהו שכל אחד יכול לעשות.

סט כלים שתקנה מחזיר את המחיר שלו כבר בעבודה הראשונה שתעשה לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

`

שלומות,

קיבלתי לידי אופני ילדים שעמדו די הרבה זמן. יש אבק על כל האופניים, וחלודה על גלגלי השיניים, אבל לא נוראית.

מדובר על אופני ילדים, נראה לי שגלגל 20". לאופנים יש 10 או 15 הילוכים שנשלטים מהידית (בסיבוב, לא בקליק).

תוכל להעלות תמונה? לדעתי מדובר בגריפשיפט

איך אני מחזיר אותם למצב נסיעה? כלים שאצטרך, סדר הפעולות, למה לשים לב?

כמה זה אמור לעלות? מעבר לשתי פנימיות חדשות, אני צריך כבלים חדשים לברקסים? להילוכים?

אם אתה באיזור המרכז אתה מוזמן להגיע ולקחת כבלי בלמים (יש לי 3 כבלים ומובילים שנותרו משיפוץ אופניים אחרים).

אין לי שום בעיה להזמין הכל ברשת אם עדיף, יש לי זמן.

תוכל להזמין חלקים וכלים מאליאקספרס (מחיר זול אך זמן משלוח ארוך)

שאלתי בחנות אופניים ושם אמרו שיעשו את כל העבודה סביב 250 ש"ח.

מה דעתכם?

כדאי לנסות ולהשמיש את האופניים באופן עצמאי.

יש הרבה מאוד מדריכים ביוטיוב

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

`

כדאי לנסות ולהשמיש את האופניים באופן עצמאי.

יש הרבה מאוד מדריכים ביוטיוב

אני לא מבין איך זה כדאי להשמיש לבד אופני 20" לילד, שזו עבודה חד פעמית, שלבד ייקח לו שעות ללמוד איך לעשות אותה ולבצע. צריך להזמין כלים, ללכת להשיג חלקים... ובינתיים הזמן עובר.

איפה בדיוק הכדאיות פה?

אם מישהו רוכב שטח, צריך לדעת לעשות כל מיני דברים, גם בשוטף וגם כדי שלא תתקע בקבינימט בלי יכולת לדווש חזרה. אבל להשמיש אופניים לילד קטן... באמת, שווה ללמוד איך עושים את זה לבד? לקנות כלים?

איך, איך בדיוק?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת, שווה ללמוד איך עושים את זה לבד? לקנות כלים?

איך, איך בדיוק?

זה skill לחיים, ששווה להתחיל ללמוד אותו על אופניים פשוטים.

רצוי לשתף גם את הילד בתהליך, שילמד. אם הילד ילמד מזה אפילו קצת, זה כבר שווה הכל.

אני הייתי מסוגל לפרק את האופניים שלי לרמת כדוריות מיסב, ולהרכיב חזרה בהצלחה, לפני שמלאו לי 10 שנים. תודות לכך שאבא שלי הראה לי את הבסיס בגיל צעיר, על אופניים מצ׳וקמקות תוצרת ברה״מ, ונתן לי את הביטחון לעשות דברים לבד, מעולם לא הייתי צריך תלוי במכונאי אופניים, מכונאי אופנועים, או מכונאי רכב.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה לכולם, החלטתי לעבוד על האופניים בעצמי. פחות כדי לחסוך את הכסף ויותר כדי ללמוד.

אין שום בעיה עם המתנה לחלקים או כלי עבודה, בכל מקרה יקח שנה-שנתיים עד שיתאימו לילדה הגדולה בגודל.

אני אתחיל כנראה בניקוי רציני, החלפת פנימיות וכיוון הילוכים ובלמים. שם אעצור ואראה האם צריך להחליף חלקים כלשהם.

אני אעלה תמונה לפני שאתחיל, זה יקח קצת זמן כי אני עסוק בפרוייקט אחר כרגע, חיפוי מעקה ברזל בעץ.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...