Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התאמת סט קומפוננטים + מגבר

שימו לב! השרשור הזה בן 2495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני רוצה לשדרג את הרמקולים שמגיעים עם הרכב שלי (יונדאי I35).

אני מוכן להשקיע עד 1000~ ש"ח על סט רמקולים קדמיים 6.5" + מגבר בסיסי + התקנה.

לאחר דרישה וחקירה חשבתי על השילוב הבא:

https://www.crutchfield.com/p_091RSE165/Focal-RSE-165.html?search=focal_rse_165&skipvs=T

עם המגבר:

https://www.crutchfield.com/p_575R150X2/Rockford-Fosgate-Prime-R150X2.html?search=r150x2&skipvs=T

את הרמקולים אוכל לקנות בארץ ב 450 ש"ח. המגבר עולה באמאזון עד הבית 430 ש"ח.

הדילמה: הרמקולים עובדים עד 50W RMS והמגבר גם דוחף על 50W בכל ערוץ.

אמרו לי שתמיד כדאי לקנות מגבר מעט יותר חזק כדי שלא יהיו עיוותים בסאונד וגם שהוא לא יתחמם מדי.

האם לדעתכם השילוב הזה יעבוד טוב?

האם יש לכם הצעה טובה יותר באותו המחיר?

אם כן אבקש לקבל המלצה לדגמים ספיצפיים...ולא להגיד לי לחפש הודעות של audioking (:

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אם אנחנו מדברים על קומפוננט + מגבר + התקנה ב1000 אני לא יודע עד כמה נגיע רחוק.

נתחיל מזה שהתקנה כבר תעלה בסביבות ה300-500 ש׳׳ח אצל מתקין איכותי, עוד סט קומפוננטים סביר אתה תמצא לדעתי ב300 ש׳׳ח של JBL שמפרסמים לאחרונה בכל מיני חנויות או שתוכל למצוא גם סטים ביד 2 די זולים. כאן כבר הגענו למבוי סתום כי לא נשאר הרבה תקציב למגבר, אז לא יודע מה תוכל להביא ב200-300 שקל אבל יש הרבה ביד 2.

עכשיו, נניח שקנית את הסט שרצית ב450 + המגבר ב430, התקנה רצינית לא תמצא ב120 שקל.

לסיכום, תריץ קצת חיפושים ביד 2, יש הרבה דברים טובים שם, רק לפני שאתה קונה סט כלשהו, תראה אם יש לך אפשרות לשמוע אותו.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז לאחר בדיקה החלטתי ללכת על רמקולים קומפוננט קדמיים בלבד ללא מגבר.

התקציב לרמקולים בלבד - 750 ש"ח.

יש המלצות? איזה דגם הכי מומלץ של מורל במחיר כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לך לא ללכת על מורל קומפוננטים של מורל צריכים מגבר עדיף לך ללכת על HERTZ דגם DSK 165.3 קומפוננט שישמע יותר טוב מאשר מורל בסדרות של עד 750 ש''ח

https://www.alexsander.co.il/product/6252/dsk-165-3-6-5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. גם לי אמרו שהם דורשים מגבר והם בכלל לא "יפתחו" בלי מגבר.

לגבי ה HERTZ ששלחת - כתוב שהעוצמה שלו היא 80W RMS בעוד שהמגבר של המערכת מולטימדיה הוא עד 50W RMS.

לא עדיף לקחת רמקול כמו זה למשל שהוא 50W RMS?

https://www.crutchfield.com/S-rD9XwJKBHkf/p_091RSE165/Focal-RSE-165.html

בארץ הציעו לי אותו ב 650 ש"ח כולל התקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוראל מקסימוס (לא מקסימו) מיועד לעבודה ללא הגברה חיצונית וכתחליף לרמקולים מקוריים.

המגבר הפנימי של המערכת מולטימדיה הוא 50W RMS בחלום בלילה. 50W MAX אולי, מה שאומר RMS סביב 15-25W לכל היותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן כנראה שאתה צודק...

לא מצאתי את המקסימוס שאמרת...רק מקסימו...

מה דעתך על אלה?

https://www.crutchfield.com/S-rD9XwJKBHkf/p_091RSE165/Focal-RSE-165.html

הם יתנו שיפור משמעותי בלי מגבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו התחלתי עם מגבר של פיוניר 2 יציאות (gm 600) שנותן בסביבות ה40-35W RMS והיה באמת מצויין, קומפקטי וחסך לי המון עלויות התקנה (חיבור 2 ערוצים + צמה שמתחברת לHU, ללא חיווט). מאוד זול ביחס לאיכות והעוצמה אז הייתי שוקל להזמין אחד מאיביי ולהגביר איתו סט קדמי.

hu: pioneer prs80

amp: celestra fa2300x, Zapco ST-2000XM II, hertz hdp4

front: hertz spl show ST44 + SV165L

sub: fi q15, psi recone

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדילמה: הרמקולים עובדים עד 50W RMS והמגבר גם דוחף על 50W בכל ערוץ.

אמרו לי שתמיד כדאי לקנות מגבר מעט יותר חזק כדי שלא יהיו עיוותים בסאונד וגם שהוא לא יתחמם מדי.

לגבי ה HERTZ ששלחת - כתוב שהעוצמה שלו היא 80W RMS בעוד שהמגבר של המערכת מולטימדיה הוא עד 50W RMS.

לא עדיף לקחת רמקול כמו זה למשל שהוא 50W RMS?

תאורטית נכון, אבל אין בעיה עקרונית לעבוד עם מגבר עם הספק מוצהר שנמוך מזה של הרמקולים (כאשר שם מדובר למעשה בעמידות טרמית של הסליל), רק צריך לנסות להימנע מנסיון הגברה "בכוח" (ע"י שימוש לא נכון בגיין וכל מיני באס-בוסטים) שאז עשוי לגרום לעיוותים ושאר ירקות.

במילים אחרות, נתון ההספק של הרמקולים לא צריך לענין אותך יותר מדי, בטח כאשר אתה מחליט על מערכת ללא הגברה חיצונית.

מה שכן צריך אולי לענין אותך, זה נתון הנצילות (מופיע לעיתים כ-Sensitivity או SPL). יש לשים לב ששיטת המדידה לעיתים שונה, ומופיעה או כנתון dB שנמדד ב-1W/1M או כזה שנמדד ב-2.83V/1M. כדי להשוות ביניהם, במידה ומדובר ברמקולים של 4 אוהם, שיטת המדידה השניה שוות ערך ל-2W. כלומר, אם תחסיר 3dB מהנתון המוצג, תקבל שווה ערך לשיטת המדידה הראשונה.

לגבי הרמקולים של פוקאל, אודיטור היא סדרת הכניסה שלהם ולא ראיתי משהו מיוחד בנתוני הנייר שלהם (וספציפית לענין הנצילות).

אבל, זה גם לא מעיד כלום על אם הם ישמעו לך טוב או לא. האפשרות הטובה ביותר היא לקבל הדגמה ברמה כלשהי לרמקולים בהם מעוניינים או דומים להם, גם אם התנאים לא יהיו זהים למצב לכשיותקנו ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...