Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסכים שמדכאים אותי #317

mishka.p
שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין כל קשר למחיר הרכב וטיפולים עצמאיים(כל עוד נעשו ע"י אדם שיודע מה הוא עושה ונעשה כמו שצריך וחלפים מתאימים) או של מוסך מורשה.

אתה יכול לשמור את הקבלות של החלפים(להכין קובץ אקסל עם תאריכים ומה הוחלף במסגרת כל טיפול, כמו כן לציין מחיר ושמות רכיבים ומק"טים), כל עוד בבדיקת הרכב לא נמצא דבר חריג אתה יכול לדרוש מחיר מחירון/מחיר שאתה רוצה, אם הרכב נמכר כאשר הוא באחריות ואינו טופל בזמן היותו באחריות במוסך מרשה משרד התחבורע או מוסכי היבואן זה סיפור אחר אבל למרות זאת אינו אמור לפגוע במחיר(רק באחריות) כל עוד הכל תקין.

אני אישית אחרי שאסיים את האחריות עדיין יעדיף ללכת לחברי הכנופייה, אומנם הם אינם גורם כמו מוסך "יעני שיש לך אמא ואבא אחריות ותיעוד" אבל היחס שהרכב שלך מקבל אצלהם וזה לא משנה אם זה רכב ב5 אלף או רכב ב150 אלף יהיה תמיד יחס חם האוהב ומקצועי בלי חאפריות וקיצורי דרך ועקיצות מוסך.

בכל אופן איני מחדש כאן דבר, הרבה מן המוסכים בארץ מחפשים קיצורי דרך,עקיצות וכו' העבודה בהתאם נעזוב את זה שרבים המקרים שמעסיקים חבר'ה צעירים ללא ידע/נסיון בתחום ויוצא שהם לומדים לעבוד על רכבים של לקוחות בהתאם לכך גם משתקפת רמת העבודה כי מבחינת המוסך לרוב(ובאופן כללי בכל עסק) זה להוציא מינימום ולקבל מקסימום, במקום להשאיר ולעסיק מכונאים וותיקים עם ידע עשיר יעדיפה להעסיק צעיר ולשלם לו חצי משכורת ממה שמכונאי עם המון שנים של נסיון היה מקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם האחרונה שנפגשתי עם אסף (מהכנופיה), הוא עשה לי מקלחת עם אתילן גליקול בצבע ירוק. היה שווה להגיע אליו. כזו חוויה לא הייתי חוה במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל קשר למחיר הרכב וטיפולים עצמאיים(כל עוד נעשו ע"י אדם שיודע מה הוא עושה ונעשה כמו שצריך וחלפים מתאימים) או של מוסך מורשה.

אתה יכול לשמור את הקבלות של החלפים(להכין קובץ אקסל עם תאריכים ומה הוחלף במסגרת כל טיפול, כמו כן לציין מחיר ושמות רכיבים ומק"טים), כל עוד בבדיקת הרכב לא נמצא דבר חריג אתה יכול לדרוש מחיר מחירון/מחיר שאתה רוצה, אם הרכב נמכר כאשר הוא באחריות ואינו טופל בזמן היותו באחריות במוסך מרשה משרד התחבורע או מוסכי היבואן זה סיפור אחר אבל למרות זאת אינו אמור לפגוע במחיר(רק באחריות) כל עוד הכל תקין.

אני אישית אחרי שאסיים את האחריות עדיין יעדיף ללכת לחברי הכנופייה, אומנם הם אינם גורם כמו מוסך "יעני שיש לך אמא ואבא אחריות ותיעוד" אבל היחס שהרכב שלך מקבל אצלהם וזה לא משנה אם זה רכב ב5 אלף או רכב ב150 אלף יהיה תמיד יחס חם האוהב ומקצועי בלי חאפריות וקיצורי דרך ועקיצות מוסך.

בכל אופן איני מחדש כאן דבר, הרבה מן המוסכים בארץ מחפשים קיצורי דרך,עקיצות וכו' העבודה בהתאם נעזוב את זה שרבים המקרים שמעסיקים חבר'ה צעירים ללא ידע/נסיון בתחום ויוצא שהם לומדים לעבוד על רכבים של לקוחות בהתאם לכך גם משתקפת רמת העבודה כי מבחינת המוסך לרוב(ובאופן כללי בכל עסק) זה להוציא מינימום ולקבל מקסימום, במקום להשאיר ולעסיק מכונאים וותיקים עם ידע עשיר יעדיפה להעסיק צעיר ולשלם לו חצי משכורת ממה שמכונאי עם המון שנים של נסיון היה מקבל.

אני שומר את כל הקבלות על הכל בלי קשר למוסך או לא. ולגבי המחיר אני יכול לדרוש מה שאני רוצה. השאלה היא איך מתנהג השוק ולא סתם אנשים רושמים במודעות טופל במוסך מרכזי עם חופן סימני קריאה

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת איך יתנהג השוק?השוק לא מתנהג לפי איפה האוטו טופל...המחירים של הרכבים נקבעים ע"י לוי יצחק ומה רמת ההצפה שלהם בשוק

השוק מתנג לפי היצע וביקוש, המחירון רק מנסה (לפעמים בהצלחה) לחקות את העקומות הללו.

לרכב שטופל עם קבלות ממוסך יש יותר ביקוש והיצע המכוניות שבעליהן טיפלו במוסך בצורה מסודרת ושמרו תיעוד מלא קטן יותר, לכן לרוב מחירן יהיה גבוהה ביחס לרכב זהה שלא עומד באותו קריטריון

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שפה בפורום, ראינו ושמענו על כמה אירועים של טיפול "לא כל כך מוצלח/נכון" ברכבים, במוסכים מורשי יבואן - להוסיף למחיר או לכדאיות רכישת רכב כזה - ממש לא הייתי בונה על זה ולא גם חלק מחברי הפורום.

לרכב כזה אין שום עדיפות על רכב שטופל במוסך מורשה (לא יבואן) אולי ההיפך הוא הנכון (ושישימו גם אלף סימני קריאה במודעות מכירה).

ע"ע טיפול במוסך יבואן, כל 30000 ק"מ (לפי הוראות יצרן !), או אירועים אחרים שדווחו כאן.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

כאמור יצרתי קשר עם המוסך במייל, חזר אלי מנהל המוסך בטלפון. לאחר דין ודברים הוא סיכם את השיחה ב 2 דברים:

1. שהוא לא מעוניין בלקוחות לא מרוצים ולכן הוא יזכה אותי בעלות החלפת נוזל הבלם, כך גם קרה.

2. הוא אמר שהוא יעשה בדיקה עם מוסכים נוספים ברשת, לגבי אותה משאבת נוזל בלם.

3. אם וכאשר הוא ירכוש את המשאבה, הוא הבטיח לחזור אלי ואפילו לעשות החלפת נוזל על חשבונו.

לדעתי זו התנהלות נכונה ומאוד חיובית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...