Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

X5 מול ML350 (מ 2008)

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 2495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לנו כרגע C240 משנת 98 (W203) עם מנוע בנזין 2.4 ליטר M112)), אני מחזיק את הרכב כבר הרבה זמן (כתשע שנים) והוא כבר הגיע ל 240 אלף ק"מ והוא נקנה יד שנייה מטופל עם כ 70 אלף ק"מ. בשש שנים הראשונות הרכב היה עדיין במצב מצוין עם תיקונים שנתיים זניחים (ריפוד גג שנפל, מפסק דלת אחורית שהפסיק לעבוד וכו') וטופל בצורה הטובה ביותר (במוסך "רם", שמן סינטטי מלא, פילטרים של MANN, נוזלים וחלפים מקוריים). אני נהגתי בו וכל התקופה הזו היו רק שתי בעיות כרוניות, אובדן גז מזגן וחוסר "חלקות" בצילינדר 3, אבל הן לא היו קריטיות בשבילי.

לפני כשלוש שנים רכשנו E350 בה אני נוסע וה C240 עברה לאישתי, מספר לא קטן של תקלות התחילו להופיע (לא ממש מפתיע ברכב יום-יומי בן 19 שנים) וההשבתה התכופה של הרכב כבר מתחילה להפחיד אותי, זה רכב יום יומי לאישתי שנוסעת לעבודה כל יום ומבחינתה (ובצדק) אם אין לה רכב היא תקועה בבית. אני חושב שעדיף לי להשקיע כמה אלפי שקלים בשנה על תיקונים כי מחיר הרכב מגוחך (9-10 אש"ח כך שבכל מקרה לא אמכור אותו) אבל אישתי תובעת "רכב נטול תקלות" בחניה (ומבחינתה "הונדאי" חדשה עונה על הציפיות. על גופתי!) כך שאני בדילמה.

אז חשבתי ג'יפון קטן משומש (יד ראשונה בלבד) בשבילה ממספר סיבות (ולא, חנייה על מדרכות בבתי הקפה ברמת אביב אינה אחת מהן). היא זו שעושה את הביקורים השבועיים ב"רמי לוי" כך שעדיף רכב קצת יותר גדול, יש לנו כבר משפחתית אחת (ה E350נוכחית) ואנחנו גרים קרוב לבית שמש כך שרכב שיכול לנסוע בשבילי קק"ל ובשטח קל יכול להיות שימושי. הסכום המוקצב לרכישה (+ישור קו אם יש צורך) הוא כ 110-130 אש"ח (כמו ה"הונדאי" חדשה שהיא הזכירה) ותחזוקה שנתית צפויה לא גבוהה בהרבה ממשפחטומטית חדשה (למעט ביטוחים/טסט). בסכומים האלה ראיתי שניתן לרכוש ML350 יד ראשונה מ 2008-9 עם נסועה יחסית נמוכה או X5 משנתון דומה במחיר דומה. בגדול לכל אחד מהדגמים יש את היתרונות/חסרונות שלו למיטב ידיעתי.

היתרון של ה ML350 הוא המותג, המנוע שאני כבר מכיר (בדיוק מה שיש לי ב E350), תחזוקה צפויה זולה יחסית (מחיר חלפים לא בשמיים וחלפי OEM ניתנים להשגה בזול ויחסית בקלות) ומוסך מעולה וזול שמטפל ברכבים שלנו כבר מספר שנים. החסרון הוא שהעגלה הכבדה הזו מונעת ע"י אותו המנוע שאני כבר מכיר (בדיוק מה שיש לי ב E350, 272 כ"ס בלבד) שהוא לא ממש חזק ואני חושש מהתנהגות עגלתית.

החסרון של ה X5 הוא המותג + תדמית (מילא מרצדס שחורה בחנייה, אבל אם אוסיף ב.מ.וו שחורה בחנייה אז השכנים יתחילו להסתכל...), אין לי שום ניסיון עם המותג ואני לא מכיר מוסך אמין לטיפולים. היתרון הוא שחלק מהדגמים שראיתי ביד 2 מוצגים מופיעים עם מנוע 3 ליטר בעל 306 כ"ס וישנם לא מעט רכבי דיזל לרכישה.

אז עלו לי מספר שאלות:

-איך הרכבים האלה שהם בני 10? מתחילים להתפרק דברים? בעיות מיוחדות? קירקושים? אני מעונין להחזיק את הרכב כ 8-10 שנים כך שתחזוקה מהווה חלק חשוב בשיקולים.

-בגדול, איך הרכבים האלה נוסעים? אין לי כמעט ניסיון עם רכבים בגודל כזה.

-מה המחירים המשולמים היום על רכבים כאלה? מצד אחד הבנתי כי רכבים שכאלה נסחרים הרבה מתחת למחירון אבל לא אכפת לי לשלם מעט יותר (ולחסוך הרבה יותר בתחזוקה עתידית) על רכב מטופל ומתוחזק כראוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת מעדיף ML בת 10 לעומת נגיד מאזדה CX3 חדשה?

יש לחבר שלי את הML האחרונה 2016, היא לא כזאת מרגשת, עם כיסוי עיניים אני לא אדע אם אני נוסע בכזו או בטוסון חדשה.

לדעתי תעשה סקר בין כל הקוריאניות\יפניות ותראה מה אתה יכול לקנות שהוא עדיין באחריות\חדש.

X5 בתקציב הזה תקרע לך את הארנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים אשר הטיפול בהם קצת מיוחד, לדעתי עדיף רכב התואם לרכב אשר יש לך.

הייתי מחפש מרצדס, כך המוסכים והחלפים כבר מוכרים לך.

וזה דבר מאוד חשוב בתחזוקת רכבים בפלח הנ"ל.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת מעדיף ML בת 10 לעומת נגיד מאזדה CX3 חדשה? ועוד איך! בוא ונעשה חשבון קטן מה מקבלים ב 130 אש"ח:

-מאזדה CX3 חדשה. אוטו פיצי עם 156 כ"ס שמתהדר בהתראת סטייה מנתיב/רכב ב"שטח מת"/התראת תנועה חוצה בנסיעה לאחור שבאמת לא קיימות ב ML הענתיקה.

-ML ענתיקה. קצת יותר גדולה, קצת יותר חזקה (272 כ"ס) עם רוב המאפיינים בטיחותים של המאזדה וקצת יותר פינוקים. במפרט הפינוקים של המאזדה כמעט כל הדברים המוצעים הם סטנדרט ברכבי פרמיום ישנים (בקרת אקלים, חיישני אורות וגשם, קיפול חשמלי למראות הצד, מערכת המולטימדיה) או ניתנים להוספה כהתקנות After market זולות (מצלמת רוורס, ניטור לחץ אוויר בצמיגים וכו')

יש לחבר שלי את הML האחרונה 2016, היא לא כזאת מרגשת, עם כיסוי עיניים אני לא אדע אם אני נוסע בכזו או בטוסון חדשה.

לדעתי תעשה סקר בין כל הקוריאניות\יפניות ותראה מה אתה יכול לקנות שהוא עדיין באחריות\חדש.

X5 בתקציב הזה תקרע לך את הארנק.למה? האמינות/איכות יצור של ב.מ.וו כל כך נחותות בהשוואה למרצדס?

אני נוסע ב E350 בת 9 שנקנתה לפני 3 שנים במחיר קרוב מאוד למחיר מאזדה 6 חדשה וכבר 3 שנים אני נהנה מרכב הרבה יותר כייפי ומפנק ממאזדה 6 עם עלות תחזוקה שנתית הקרובה לזו של מאזדה 6 חדשה (פתחתי שירשור בזמנו ואני עדיין מעדכן אותו בהוצאות ותקלות כל שנה).

אייל, אתה צודק וזה גם מה שנראה לי יותר נכון. אבל עדיין ה X5 עם 300 כ"ס מרגישה לי ממש מושכת:wink:. אבל כמו שכתבתי, עלות התחזוקה היא הפרמטר העיקרי בבחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה לה את היונדאי שהיא רוצה ותגמור עם זה, מה אתה ילד...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, שוכנעתי :wink: אני אחפש ML350 משומשת.

מישהו החזיק רכב כזה (שנתון 08-09) ויכול לספר על בעיות שכדאי לבדוק בזמן רכישה? אני יודע שאת סעפת היניקה צריך להחליף אחרי 100K ושמתלי אוויר לא שורדים יותר מ 7-8 שנים (לא נראה לי שארצה רכב עם מתלי אוויר בדיוק בגלל הבעייה הזו, מתלים מקוריים עולים יותר מ 10 אש"ח לחתיכה...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לשקול את האינפיניטי FX30 D מנוע דיזל מוצלח ואמין.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעיקרון מעדיף כמה שפחות הפתעות, בגלל זה אני מעדיף לקנות רכב חדש, עם אחריות למספר שנים, שלא עבר ידיים מפוקפקות, X5 בשנים האלו לרוב עברו ידיים ומשתי מכרים שלי זה ידיים שרצו פוזה ושהלכה להם משאבת מים חיפשו איך לצאת מזה בהכי זול שיש וכו'

אני אישית לא בעד ההרפתקאות האלו, אבל אם אתה אוהב את זה, הייתי הולך על הML לפני הX5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתיחס לרכבים שכאלה כאל הימור מושכל, לא הרפתקאה. אם מחפשים רכב שכזה ללא לחץ אפשר למצוא מציאות כדאיות ביותר (ה E350 לדוגמה) אבל אם נלחצים/ממהרים יכולים גם ליפול (ה C240 הקודמת של אישתי למשל)

נראה לי כי הרכב יהיה בסופו של דבר ML כלשהי (יד ראשונה בלבד) משנתונים 09-10, ראיתי כמה כאלה שפורסמו ביד 2 והרמתי טלפונים. הייתה אחת מפתה במבט ראשון AMG 5500 סוף 2009 יד ראשונה ב 140 אש"ח אבל בשיחה עם הבחור (שנשמע ממזרח העיר) מתגלה בעצם שהיא יד שנייה ("אה, אני חשבתי שזה 1 ברישיון") ומוחזקת אצלו 9 חודשים בלבד, מה שקצת מחשיד.

הייתי ממליץ לך לשקול את האינפיניטי FX30 D מנוע דיזל מוצלח ואמין.
הרכב הזה ממש לא מוכר לי (לא ידעתי שקיים אינפיניטי עם דיזל) אבל ביד 2 מופיעים רק שני רכבים בני 4-5 עם מחירים הגבוהים מ 200 אש"ח כך שזה בוודאי לא אפשרי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי, אתה מחפש את הרכב לאישתך או בשבילך?

אני לא בטוח שלרכוש ML בת 10 ירגיש איכותי ונוח יותר מג׳יפון חדש במחיר זהה.

לצורך העיניין אני בטוח ש-3008 פרימיום חדשה תרגיש יותר איכותית מ-ML מתיישנת.

גם הפוזה של ML ישנה היא לא משהו..

לגבי ההימור שלך, אני מקווה שאתה לא משווה מרצדס ישנה (בת 20) למרצדס בת-10.

אל תתקרב לרכבי מרצדס ״מתקדמים״ עם מתלי אוויר, כספות וכיסאות חשמליים עם זכרונות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאישתי ולי (אני נשוי לה, מה לעשות). כשמדובר על אותו סוג רכב ניחא, אך מדובר על שני רכבים בתפיסה שונה לחלוטין, משפחתית פרמיום וקרוסאובר שכל אחד עם ההדגשים שלו אז חשוב לי איך הרכב מתנהג כי גם אני אסע בו בזדמנויות מסוימות.

אני לא בטוח ש-3008 פרימיום חדשה (וחלשה ויקרה) תרגיש יותר "איכותית" מה-ML המתיישנת. מה זה איכותית? צג מגע והרבה כפתורים? לטעמי "איכותית" (חוץ האיכות היצור כשלעצמה, שמשמעה הוא שרכב בן 10+ לא מקרקש/מתקלף/וכו') היא מערכת אודיאו איכותית (נאמר ה"הרמן קרדון" המגיעה עם הרכב) ועור, עוד עור ואם אפשר אז גם עור שם למטה...

תראה, אני יודע שאני מחפש רכב קרוסאובר פרמיום משומש במחיר של משפחטומטית חדשה ואני יודע שתחזוקה תעלה לי לא מעט כסף כך שתקלות פואטנציליות מוכנסות לתחשיב. אני אמנע כמובן מהאופציות היותר מתקדמות/יקרות כמו מתלי אוויר. כיסאות חשמליים עם זכרונות יש גם ב E שלי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מחשבה, מה עם לקסוס RX? אני חושב שלקסוס מזדקנת טוב יותר מהגרמניות, ואם למדתי משהו בחיי על גרמניות יוקרה מזדקנות זה שאחרי 7-8 שנים על הכביש מתחילה החגיגה,לא משהו קריטי אבל לא באופן אישי מציק שהרכב לא מושלם ותמיד יש איזה חיישן להחליף,איזה טיפול מונע לעשות,נכנס לטיפול שגרתי יותר עם שיפוץ מסרק הגה או משהו בסגנון,בנוסף ואולי הדבר המעצבן מכל, החומרים בתא הנוסעים לא מזדקנים טוב בכלל.כפתורים שבורים ,ריפודי דיפון נופלים,מושבי עור שמרגישים קשים ודביקים.

ופה נכנסת הלקסוס לתמונה,היפנים האלו יודעים לייצר מכוניות שמחזיקות את מבחן הזמן,אני באמת לא מבין למה הגרמנים לא עושים אותו הדבר,

אומנם המותג פחות נחשק אבל עדיין תקבל ג'פ פרמיום עם מנוע גדול,תא נוסעים מפנק,בידוד רעשים,נסיעה מלכותית וכו' אני בטוח שגם בלקסוס יצוצו תקלות אבל יש לי תחושה שפחות,הרבה פחות. עוד נקודה למחשבה בשוק היד 2 האופי של בעלים של לקסוס הוא לרב "נעים" יותר מאלו של המקבילות הגרמניות.

ועוד כיוון,אם אתה כזה חובב של רכבי ספורט סלון קומפקטים, נסה לשקול את הIS250 תוכל לרכוש אחת במחיר באמת משתלם (80-85)תקבל איכות בנייה של לקסוס,אומנם לא מרגשת כמו 330 אבל עדיין תקבל הנעה אחורית 208 סוסים ביצועים טובים ושלל פינוקים ,אני חושב שהיא נראת מעולה גם 10 שנים אחרי,ושוב כמו אצל לקסוס קהל המוכרים יותר נעים.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי לקסוס RX ביד 2 ומצאתי 4 רכבים יד ראשונה שכולם מסוחרים (ועוד מנתניה, לא עלינו...) כך שזה נראה די מחשיד. אני מבין את מה שאתה אומר על רכבי יוקרה מזדקנים אבל בשבילי זה חלק מהמחיר שמשלמים עבור רכב יחודי שכזה, מיכון שזה יהיה הרכב השלישי בבית החשש מפני תקלה משביתה של תאפשר לצאת מהבית יעלם. מניסיוני עם מרצדס האמינות אמנם ירדה עם השנים אך עדיין ניתן לתחזק את הרכבים שלהם בקלות ובמחיר זול (יחסית) כי קיימים הרבה רכבים, הרבה מוסכים מתמחים ולא מעט חלקי OEM.

הIS250 היא משפחתית (פחות או יותר), אני מעדיף רכב שיכול לתת משהו שונה משתי המשפחתיות הנוכחיות. נהיגת שבילים, שטח (קל) ויכולת העמסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בנושא השיקול שלך רציתי לפתוח שרשור ולשאול מה עדיף בגזרת מחיר 150K ש"ח, לדוגמא:

סלון סדאן "מזדקנת" משנתונים 2013-2014 כדוגמת, לקסוס IS300H או IS250, בימר 320, אאודי A4 וכ"ו....

או משפחתית/קרוסאובר מהניילון....

בכל אופן, לעניינך, לפי דעתי, קח את אשתך לסוכנות פיג'ו הקרובה, קחו נסיעת מבחן על ה3008 החדשה דיזל פרימיום, תן לה לבחור צבע ותתחדשו....:-D

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2495 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...