Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס 2007 2.0. נורת טעינה דולקת, יש טעינה 14.1V

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמו שרשום בכותרת.

פוקוס 2.0 2007, כ 20 שניות לאחר התנעת המנוע נדלקת נורת טעינה.

במצב זה מדדתי מתח על המצבר 14.1 וולט.

מניע תקין, הכל עובד תקין חוץ מזה.

ניתוק מצבר ל 5 דקות לא עזר.

אני מבין שזה משהו במערכת טעינה חכמה, מה זה יכול להיות ואיך מתקנים?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחיל מבדיקת חיבוריםכמו שהציע MAX ואם תקין אז משהו באלטרנטור כנראה לא תקין.

אתה כותב שמדדת מתח מצבר.

ניסית למדוד עם רב מודד מתח טעינה של האלטרנטור ?

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כותב שמדדת מתח מצבר.

ניסית למדוד עם רב מודד מתח טעינה של האלטרנטור ?

זה בדיוק מה שהוא מדד.

מצבר לא נותן 14 וולט, רק אלטרנטור מסוגל לזה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שרשום בכותרת.

פוקוס 2.0 2007, כ 20 שניות לאחר התנעת המנוע נדלקת נורת טעינה.

במצב זה מדדתי מתח על המצבר 14.1 וולט.

מניע תקין, הכל עובד תקין חוץ מזה.

ניתוק מצבר ל 5 דקות לא עזר.

אני מבין שזה משהו במערכת טעינה חכמה, מה זה יכול להיות ואיך מתקנים?

תודה.

ברכבים עם מערכת טעינה חכמה מחשב הגוף BCM או PCM אחראי על וויסות מתח הטעינה ובין הייתר המחשב מנתק צרכנים כבדים במקרה שהאלטרנטור לא יכול לשמור על מתח טעינה תקין.

המתח שמדדת הינו תקין מכיוון שהאלטרנטור עובד כנראה במצב ברירת מחדל כתוצאה מתקלה בתקשורת בין המחשב לווסת המתח של האלטרנטור או תקלה בווסת עצמו או בחיווט.

בתור התחלה הייתי בודק את כול החיבורים בין המצבר לאלטרנטור וגם בודק את מצב הקונקטור בעל 3 פינים המתחבר לאלטרנטור.

בדיקות נוספות שהייתי מבצע בעצמי.

1. תניע את הרכב ותן לו לעבוד בסל"ד סרק עד אשר המנוע יגיע לטמפ' עבודה.

2. תפעיל צרכנים כבדים כגון: מזגן+מפוח במהירות מקסימלית+אורותגבוהים+מפשיר אדים אחורי ותוך כדי נטר את מתח המצבר.

במצב זה למעשה מתח המוצא צריך לרדת לפרק זמן קצר עד כדי מתח של 12.6 וולט או קצת פחות ולאחר מכן הסל"ד אמור לעלות בלפחות 150-200 סל"ד מהסל"ד הרגיל בכדי שהאלטרנטור יוכל לספק את הזרם הנדרש לצרכנים הכבדים ולשמור על מתח מוצא של מינימום 13.5 וולט.

במידה והסל"ד והמתח לא עולים לאחר פרק זמן מסויים הדבר מצביע שלא קיימת תקשורת בין המחשב לאלטרנטור והדרך הנכונה היא לחבר סורק תקלות ולחלץ קוד תקלה.

3. תבדוק גם את הפיוז ששייך לסנסור שמותקן על הקוטב השלילי של המצבר. בדרך כלל מדובר על פיוז של 10-15 אמפר.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתח שמדדת הינו תקין מכיוון שהאלטרנטור עובד כנראה במצב ברירת מחדל

לא היה לי עוד זמן לטפל בזה, אומר רק שהנ"ל נכון.

הרכב נוסע, המצבר נטען, הכל נראה בסדר למעט נורת טעינה שדולקת.

אנסה לבדוק לעומק בהקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עשיתי עוד סדרת בדיקות:

שמתי מצבר אחר. לא שינה כלום.

מצבר שישנו ברכב הוא silver calcium כמו שדורש התקן של פורד.

בדקתי פיוז בתיבת פיוזים בתא המנוע, פיוז שמסומן על יד סמל של מצבר. תקין.

בדקתי חיצונית את הקונקטור עם 3 פינים שמוחבר לאלטרנטור, נראה חיצונית תקין, 3 חוטים שיוצאים ממנו תקינים. לא רואה אפשרות לנתק אותו בלי לפרק את האלטרנטורר.

לזה עוד לא הגעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קוד תקלה יכול לעזור ובמיוחד נסיון של אחרים שהיה להם את אותו הקוד:

[h=2]P1244[/h] [h=3]Error Description[/h] Generator Load Input Low The PCM monitors the GLI circuit, and will set the DTC when the input is below calibrated limit for a calibrated amount of time. GLI circuit open or short Damaged voltage regulator/generator Damaged PCM Verify operation of charging system.

[h=2]P1245[/h] [h=3]Error Description[/h] Generator Load Input High The PCM monitors the GLI circuit, and will set the DTC when the input is above a calibrated limit for a calibrated amount of time. GLI circuit open or short Damaged voltage regulator/generator Damaged PCM Verify operation of charging system.

[h=2]P1246[/h] [h=3]Error Description[/h] Generator Load Input Failed (All Others) The PCM monitors generator load from the generator/regulator in the form of frequency. The frequency range is determined by the temperature of the voltage regulator where 97% represents full load, below 6% means no load. Generator circuit short to GND Generator circuit short to PWR Generator circuit open Generator drive mechanism Damaged generator/regulator assembly Damaged PCM Verify battery voltage is 14.5V. Verify generator/regulator has the correct part number.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שהתקלה אומרת שלא מגיע אות מהאלטרנטור למחשב הרכב. ישנו דיווח ברשת על בעיית קורוזיה בקונקטור/חוטים למחשב שגרמה לתקלה שכדאי שתבדוק. אפשרות אחרת נראית מיצב המתח באלטרנטור. עבודה על אלטרנטור כזה לא נראית לי שונה בהרבה מעבודה על אלטרנטור סטנדרטי. בכל אופן, קבל קישור שייתן לך מושג איך לגשת לנושא: http://forums.focaljet.com/showthread.php/576155-P1246-code-help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לבצע סריקת תקלות וחילוץ קוד תקלה הנחתי שזו התקלה. ראה הודעה קודמת.

הבדיקה הכי פשוטה זו הבדיקה שכתבתי קודם לכן קרי ניתוק הקונקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר עוד סדרת בדיקות, ניענוע צמות ומחברים וכו' התחיל להתברר לי שזה האלטרנטור עצמו.

הוחלף אלטרנטור למקורי חדש denso, מחיר...הם...כמעט 3000 ש"ח.

כן, אני יודע שיש משופצים, מפירוק...וכו'.

בכל מקרה מעדיף חדש למרות המחיר הגבוה מאוד שלו.

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לכך כמה סיבות לא טכניות ואם אתה מעוניין אני יכול לרשום אותן כאן, רק לא רוצה להעמיס על השירשור פרטים לא רלוונטיים.

אחת סיבות - צריך השבוע לעבור טסט ואני לא בטוח שאפשר לעבור עם נורת מצבר דולקת.

סיבה נוספת - בזמן שאני משחק בזה, אני משלם על רכב שכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לקחתם החלטה נכונה. האלטרנטור המקורי החזיק 10 שנים+ גם החדש יחזיק אותה תקופה.

דרך אגב כמה קילומטרים עשה הרכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...