Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הודעה על תאונה

שימו לב! השרשור הזה בן 2505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מפאת בורות בנושא אבקש עצתכם-

בשעות הפקקים של הבוקר נסעתי/זחלתי אחרי רכב של משטרה צבאית (רכב ליסינג לא רכב עם סימני מ.צ עליו), באמצע ההזדחלות האיטית הוא בלם בפתאומיות אני בלמתי אחריו,שמרתי על מרחק ממנו והגעתי עד אליו בלי לגעת בו. נהג הרכב התחיל מעט לנסוע ואז עצר את הרכב והודיע לי שפגעתי בו. לא על רכבי ולא על רכבו היו סימנים כלשהם, אפילו לא שריטות או שיפשופים. הרכב שלי נמוך ושלו גבוה, גם אם הייתי פוגעת בו זה היה בפגוש למטה. המספר אצלי בולט מלפני הרכב.

הוא מיהר להאשים אותי בשבר קטן שהיה לו בפנס מכיוון מעלה ואני הסברתי לו שהרכב שלי לא יכול להגיע עד לשם. ההסבר שלו היה שמההדף נפגעו לו כל מיני פינות ברכב. היו לו כל מיני דפיקות ושפשופים מכל הצדדים של הרכב וגם מכיוון מעלה. היו איתו עוד 2 חיילים שניסו לשכנע אותו לעזוב את העניין וללכת.

הוא אמר שזה רכב צבאי והוא חייב לדווח על התאונה, לא רציתי להתווכח אז החלפנו פרטים. הוא אמר שהוא צריך להתקשר למפקד שלו אז המתנתי. כשחזר מהשיחה הארוכה אמר שאני צריכה לחתום לו שאני מודה שנכנסתי בו. סירבתי ואז הוא אמר שמתחיל לכאוב לו הגב אם אני לא חותמת וגם לחברים שלו. אמרתי שהוא יכול להתפנות למיון וגם החברים (שרק רצו ללכת כבר משם).

פרטים נוספים אם רלוונטיים זה שהנהג היה נהג חדש והחוזה שכירות של הרכב היה על שם אחר (ליסינג של הצבא)

כמובן שצילמתי את שני הרכבים. עברתי טסט ראשון, על הכביש כבר 15 שנה, ללא תאונות. מודה שהסיפור הלחיץ והבהיל אותי...

התקשרתי לסוכנות הביטוח ושם נאמר לי שאני צריכה למלא טופס הודעה על תאונה ושאם הנהג השני לא ידווח זה ישמר במגירה. ההתלבטות היא אם למלא טופס כזה כי לא הייתה תאונה ולא בא לי שיעלו לי את הפרמיה על כלום.

מה עלי לעשות?מה קורה אם לא אמלא כזה טופס?האם הביטוח יכול להתנער מלעזור לי?

עצתכם בבקשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כדאי שתמלאי טופס הודעה על תאונה, אבל תצייני בפירוש כי את מכחישה שאירעה תאונה ו/או שגרמת נזק לרכב השני.

רק קחי בחשבון כי במידה ותהיה פניה לחברת הביטוח בגין ה"תאונה", ככל הנראה זה יגיע לבימ"ש ואת תוזמני להעיד.

לכן, מומלץ לשמור את התמונות שצילמת וכל תיעוד שיש לך של המקרה.

לגבי חתימה על כך שאת אחראית לתאונה - כבר שנים שאין לזה משמעות. זה לא קביל ע"י בתי משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לגבי מי אשם זה לא קביל, אבל לגבי "היתה או לא היתה תאונה" יש לזה משמעות - למה מישהו יחתום על כך שהוא אשם בתאונה כאשר לא היתה תאונה? איך זה יראה בבית משפט?

במקום טופס הודעה על תאונה תשלחי לחברת הביטוח מייל /פקס בו תרשמי שבתאריך , שעה ומיקום, נהג X שנהג ברכב Y ניסה להעליל עליך אשמה בתאונה שלא קרתה, בכוונה לתקן על חשבונך נזקים קודמים ברכבו ( ויש רבים ), תוך איומים שבמידה ולא תחתמי שאת אשמה בתאונה, הוא יפנה למיון עם כאבי צוואר. לא היה מגע בין הרכבים, אבל נאלצת למסור את הפרטים שלך תחת איומים. הדבר הזה צריך להיות מתועד, עם תאריך עכשווי, ולא אם וכאשר תגיע הדרישה מחברת הביטוח שלו לשאת בנזק.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה למלא טופס הודעה על תאונה ולציין שם במפורש שלא הייתה תאונה כלל, ואת עושה זאת רק למען הרקורד.

כבר היו מקרים בהם לא נגרם לצד השני שום נזק והוא הלביש נזק מתאונות אחרות על "התאונה" שלכם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטופס הודעה על תאונה את מסמנת "הודעת זהירות" ובגוף ההודעה מציינת כל מה שמאמר קודם. כמוכן, לאור ה"איום" לפנות למיון גשי גם למשטרת התנועה והגישי הודעה על תאונה - שוב, תוך ציון שלא היתה תאונה אלא דרישה מצד הנהג האחר לפיצוי. כל הסיכויים שהארוע יסגר "מחוסר עניין לציבור" בתוך 1-2 ימים, אבל כדאי שיהיה לך תעוד על תלונה במשטרה למקרה שתהיה תביעת נזקי גוף.

והשלב הבא - התקיני מצלמת דרך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התביעה על נזקי גוף היא לא באחריות פות"ש ולא באחריות חברת הביטוח שלה.

היא בין הנהג "הנפגע" לבין ביטוח החובה שלו, במקרה כאן כשמדובר בחייל בשירות חובה , צה"ל / משרד הביטחון הוא הכתובת של אותו חייל

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כאשר יש נזקי גוף, חייבים לפנות למשטרה, ומשטרה יכולה לזמן את הצד ה"פוגע" למתן עדות בעניין תאונה עם נפגעים.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שפניה למשטרה עלולה לפתוח תיבת פנדורה שהיא לא רוצה לפתוח.

זה שהנהג "איים" שיתפנה למיון - אז אמר.

כל עוד לא פנה למיון - אין עילה להכניס את המשטרה לתמונה.

פנייה למשטרה עלולה להיגמר ב"נזק" לנהגת - מעורבות משטרתית אחרי תאונה זה אומר שמחפשים מי אשם בתאונה בכדי להגיש כנגדו כתב אישום (אלא אם היא מגישה תלונה על כך שהוא ניסה לסחוט אותה או משהו בסגנון - אך זה דבר שאני חושב שלא יצא ממנו כלום).

לכן לדעתי - בשלב זה מספיקה הפניה לביטוח (אם הנהג יתפנה למיון - אז יהיה צורך לטפל בנושא המשטרתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטופס הודעה על תאונה את מסמנת "הודעת זהירות" ובגוף ההודעה מציינת כל מה שמאמר קודם. כמוכן, לאור ה"איום" לפנות למיון גשי גם למשטרת התנועה והגישי הודעה על תאונה - שוב, תוך ציון שלא היתה תאונה אלא דרישה מצד הנהג האחר לפיצוי. כל הסיכויים שהארוע יסגר "מחוסר עניין לציבור" בתוך 1-2 ימים, אבל כדאי שיהיה לך תעוד על תלונה במשטרה למקרה שתהיה תביעת נזקי גוף.

והשלב הבא - התקיני מצלמת דרך.

ראשית,תודה לכל המגיבים.

בטופס שקיבלתי מסוכן הביטוח אין אופציה למלא "הודעת זהירות" אלא כותרתו "הודעה על תאונה". הסיבה להתלבטות שלי היא כי בשיחתי עם מוקד התביעות של סוכנות הביטוח המוקדנית התעקשה שמדובר בתאונה לכל דבר ואין דבר כזה שמישהו יאשים אותי סתם ושיהיה ברור לי שאני אשמה כי זו פגיעה מאחור. שאלתי אותה מה יקרה אם לא אגיש הודעה כזו והיא השיבה שיפנה אלי חוקר במידה והנהג השני יגיש תביעה. אבל ניסתה לשכנע אותי שאני חייבת להעביר את ההודעה הזו כתאונה גם אם זה יישאר במגירה שלה. על השאלה מה זה משנה אם הטופס יהיה במגירה שלי או שלה לא הייתה לה תשובה. גם לא הכי היה ברור לי אם היא אכן הסוכנת שלי או של?...

בכל מקרה מאחר ולא החלפתי מספרי נייד עם אותו נהג אני לא יודעת אם באמת הוא החליט ללכת למיון ולהודיע לביטוח או לא.

אני לא רוצה להגיע למצב שהוא פתאום התקפל וסגר עניין ואני צריכה להתווכח עם הסוכן בעתיד על העלאת פרמיה על תאונה שלא הייתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנהג השני או הביטוח שלו לא מגיש תביעה, אין לך שום עלית הפרמיה . כל עוד לא שילמת השתתפות עצמית, לא נרשמת לחובתך שום תביעה. עוד פעם - לא הייתי ממלא טופס כזה, רק מייל/ פקס עם פירוט המקרה. אם תגיע תביעה מחברת הביטוח שלו, הוא יקבל סירוב לשלם, והעניין יתגלגל לבית משפט.

כנראה את מבוטחת בביטוח ישיר, שלא פועל לטובתך, ישר, בלי לבדוק, רוצה לגלגל את האשמה עליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאד - הודעה על תאונה ללא תביעה יכולה להעשות על טופס של חברת הביטוח או על סתם נייר. זה כדי שיהיה תיעוד של הארוע למקרה של תביעה יותר מאוחרת. אין משמעות רבה לצורה, העיקר הוא שהארוע נמצא ברישומי חברת הביטוח. כיון שלא מבוצעת תביעה גם אין פגיעה בפרמיה\עבר ביטוחי.

פות"ש - לאשתי היה לפני מספר חודשים ארוע עם פגיעה קטנה. הנהג הפוגע ברכב החליט בינתיים לא להגיש תביעה, אבל מי יודע מה יחליט בעוד כמה חודשים? בינתיים הודענו לסוכנות הביטוח על גבי טופס של החברה, כאשר בראש הטופס (מתחת לכותרת "הודעה על מקרה ביטוח") יש אפשרו תלסמן מספר אפשרויות, כגון "הודעת זהירות", "אי הגשה" "נזק עצמי" ועוד כמה אפשרויות.

בעבר היה לאשתי סיפור עם "נפגעת גוף" שדפקה על הבגאז' בזמן שהרכב עמד וטענה שאשתי פגעה בה בנסיעה לאחור - בעצה עם סוכן הביטוח ניגשה משטרה והגישה דיווח, תוך הדגשה שמדובר בטענה של ה"נפגעת" ושהרכב היה בעמידה מוחלטת. הדבר הבא שקיבלנו היה סגירת התיק. כמובן שדיווחנו גם לביטוח החובה, ואין לי מושג מה נסגר אתם, אני מניח שמדובר ב"נפגעת סדרתית" שנהנית לשפר את מצב חשבון הבנק שלה באמצעות תביעות ביטוח מופרכות בסכומים שלא יגרמו לחברת הביטוח לחקור יותר מדי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי רוח הדברים שמשתמע מהשיחה עם מוקד הביטוח, אם חברת הביטוח תקבל טופס הודעה מלא, יש סיכוי שהוא יתפרש כטופס הודאה. אין חברת ביטוח שלא נתקלה במקרים בהם יש טיעון לתאונה כאשר לא היתה תאונה. והתשובה שהתקבלה ממוקד חברת הביטוח, היתה גורמת לי לעבור לחברה אחרת בהזדמנות הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מודיע לביטוח שלך, לא לביטוח של הרכב האחר. אתה גם מדווח שלא התרחשה תאונה, אלא שיש טענה של מישהו אחר. זה כדי למנוע הפתעות.

מעבר לכך, רישום שנעשה בסמוך לתאונה יותר אמין משחזור מהזכרון בעוד כמה חודשים.

בעצם ההודעה אין הודאה באחריות לנזק - אתה מודיע גם אם נפגעת על ידי צד ג' ומתכוון לתבוע אותו או את הביטוח שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...