Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת בולמים/קפיצים לרכים יותר לשיפור נוחות הנסיעה.

shilo_v
שימו לב! השרשור הזה בן 2510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה לכל חברי הפורום.

הרכב הוא סיאט קורדובה 07.

אני ממש אוהב את הרכב רק שחוויית הנסיעה בו ממש 'קשה' ולא נוחה כלל, וכל שכן על כביש משובש וכו'

ברמה כזו שאחרי נסיעה ארוכה יחסית, אני ממש יוצא עם כאבי גב ועכוז.

הייתי מחליף את הרכב מהייאוש אך התקציב אינו מאפשר לי זאת כרגע,

לכן חשבתי על החלפת בולמים/קפיצים לנוחים יותר והשאלות שלי הן כאלה:

א. האם זה ריאלי ויכול להיות פתרון טוב (והאם קיימים עוד פתרונות)?

ב. הדבר ישפיע על יציבות הרכב?

ג. כמה זה אמור לעלות פחות או יותר?

(אגב, הבולמים והקפיצים הקיימים תקינים לחלוטין כך שזה לא קורה עקב בלאי או משהו)

תודה רבה!

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מצב שהבולמים שלך גמורים, לכן אתה מרגיש כל באמפר וכל חצץ בכביש, תחליף לבולמים חדשים מקוריים או תחלפיים ותרגיש כבר בהבדל

אין קשר לקפיצים לדעתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, זה מעניין, מישהו יודע כמה זה אמור לעלות בערך כולל עבודה?

והאם צריך להחליף את ארבעת הבולמים או רק את שני הקדמיים זה מספיק?

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תתחיל מההתחלה.

סיאט קורדובה הוא לא רכב נוח, בבסיס שלו הוא קשה, כיסאות לא נוחים ועוד ועוד... יכול להיות שהבולמים שלך תפוסים, כלומר בעת לחץ הם לא מתכווצים ולא בולמים תרתי משמע את הזעזועים מהכביש.

במצב הפוך, שהבולמים עייפים, אז הרכב יותר משייט בכביש, יותר רך...

תנסה להרכיב ריפוד עבה ואיכותי זה יעזור.

תחליף בולמים , גם כביטחון על הכביש וגם כשיפור הנהיגה.

דוגמא, בולמים של monreo יותר רכים מkyb.

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא תתחיל מההתחלה.

סיאט קורדובה הוא לא רכב נוח, בבסיס שלו הוא קשה, כיסאות לא נוחים ועוד ועוד... יכול להיות שהבולמים שלך תפוסים, כלומר בעת לחץ הם לא מתכווצים ולא בולמים תרתי משמע את הזעזועים מהכביש.

במצב הפוך, שהבולמים עייפים, אז הרכב יותר משייט בכביש, יותר רך...

תנסה להרכיב ריפוד עבה ואיכותי זה יעזור.

תחליף בולמים , גם כביטחון על הכביש וגם כשיפור הנהיגה.

דוגמא, בולמים של monreo יותר רכים מkyb.

תודה רון.

אכן הכיסאות ממש לא נוחים, וכבר שמתי לפני כמה חודשים כרית מתחת לכיסויים והעניין לא שיפר בהרבה.

יכול להיות באמת שהולמים שלי תפוסים ולא המצב השני, הרכב דווקא ממש יציב יחסית.

נניח ויתברר בבדיקה שאכן הבולמים תפוסים, אהיה חייב להחליפם או שאפשר לשמן אותם וזה יפתור את הבעיה?

יש לך מושג מה המחיר הממוצע לשני בולמים + עבודה?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להחליף את הבולמים, א אפשר לשמן אותם.

לגבי עלות הבולמים בערך 250 400 לבולם קדמי יחיד.

בערך 150 300 לאחורי יחיד.

לגבי עבודה, משו כמו 300 לקדימה לזוג.

אחורה בערך 200.

שוב הכל פה זה בערך, כל מוסך והמחיר שלו אבל זה בערך בסדר גודל.

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להחליף את הבולמים, א אפשר לשמן אותם.

לגבי עלות הבולמים בערך 250 400 לבולם קדמי יחיד.

בערך 150 300 לאחורי יחיד.

לגבי עבודה, משו כמו 300 לקדימה לזוג.

אחורה בערך 200.

שוב הכל פה זה בערך, כל מוסך והמחיר שלו אבל זה בערך בסדר גודל.

תודה רבה לך רון, המידע יעזור לי מאוד כשאני אגש למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש בולמים נוחים יותר כי כמו שרון אמר בקורדובה הם ךא להיט ולא מזמן החלפתי 2 קידמיים כאלה למישהו גם בקורדובה וחוויית הנהיגה השתפרה באופן משמעותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש בולמים נוחים יותר כי כמו שרון אמר בקורדובה הם ךא להיט ולא מזמן החלפתי 2 קידמיים כאלה למישהו גם בקורדובה וחוויית הנהיגה השתפרה באופן משמעותי

תודה על התגובה.

אפשר לשאול של איזו חברה הבולמים שהתקנת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש גם מושבים (או לחילופין - תחליף לרכב יותר נוח. ישנן הרבה הוצאות לשיפור הנוחות - לא חושב שזה כדאי בסוג הרכב שלך, למרות שאתה אוהב אותו).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש גם מושבים (או לחילופין - תחליף לרכב יותר נוח. ישנן הרבה הוצאות לשיפור הנוחות - לא חושב שזה כדאי בסוג הרכב שלך, למרות שאתה אוהב אותו).

האמן לי חולגי, עם כמה שאני אוהב אותו, לא הייתי מהסס להחליף אותו (מעבר לאי נוחות שבו גם המנוע קטן מדי)

פשוט מגבלת תקציב, חוץ מהחסרונות האלו הרכב במצב פשוט מושלם ודווקא כן חשבתי למכור אותו ולקנות במקומו הונדה סיוויק שנתונים 05/06 באותו מחיר, אבל זה כאב ראש שלא בטוח ששווה את זה כי את הרכב הזה אני כבר מכיר די טוב ויודע שהמצב שלו נדיר, אז להחליף אותו ברכב שמי יודע מה עשו לו? (הסיוויק גם ככה מועדפת על צעירים משתוללנים).

מעבר לזה, הלכתי למגרש רכבים והתעניינתי להזדכות עליו ולקחת יונדאי i30/קיה סיד ששוות 24K~ ש"ח,

הוא רצה שאני אוסיף לו 19 אלף ש"ח!

כלומר, 5,000 ש"ח על הרכב שלי?!

אז גם אם כן, זה רק אם אמכור אותו לבד במחיר שפוי ממה שהציע לי.

לכן, חשבתי שלעת עתה יהיה נכון לנסות לשפר את הנוחות עם החלפת הבולמים ולסחוב עם האוטו עוד שנה לפחות עד שאחליף לרכב הבא.

עריכה אחרונה על ידי shilo_v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

אפשר לשאול של איזו חברה הבולמים שהתקנת?

הבולמים הוחלפו בקורדובה שלי, מנוע בנזין (בדיזל זה קצת שונה, מה יש לך?).

הוחלפו קפיצים קדמיים של febi, בולמים קדמיים של kyb ותושבות בולמים.

יש שיפור משמעותי ביכולת שיכוח הזעזועים והרכב מתרסק הרבה פחות.

דווקא לתחשותי הרכב היה תמיד יחסית נח, אבל ללא ספק חל שיפור לאחר ההחלפה.

בולמים אחוריים לא החלפתי כי לא ממש היה צורך, יש מצב שאחליף בעתיד כי החלק האחורי נמוך יותר מהקדמי כרגע, אבל במקרה הזה kyb לא מתאימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבולמים הוחלפו בקורדובה שלי, מנוע בנזין (בדיזל זה קצת שונה, מה יש לך?).

הוחלפו קפיצים קדמיים של febi, בולמים קדמיים של kyb ותושבות בולמים.

יש שיפור משמעותי ביכולת שיכוח הזעזועים והרכב מתרסק הרבה פחות.

דווקא לתחשותי הרכב היה תמיד יחסית נח, אבל ללא ספק חל שיפור לאחר ההחלפה.

בולמים אחוריים לא החלפתי כי לא ממש היה צורך, יש מצב שאחליף בעתיד כי החלק האחורי נמוך יותר מהקדמי כרגע, אבל במקרה הזה kyb לא מתאימים.

בנזין 1.4 ל'. שנת 07.

מעניין אם אחליף רק את הבולמים והתושבות שלהם ללא הקפיצים, עדיין יהיה שיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...