Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי...אבל לפניך. מסלול הנורבורגרינג מזווית אחרת.

AvielT
שימו לב! השרשור הזה בן 2464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שחרשתי את מסלול הנורבורגרינג עם אין ספור רכבים שונים ומשונים בשנים האחרונות, מצאתי את עצמי גונב "כמה" הקפות בסוזוקי סוויפט ספורט בנויה ומוכנה לנהיגה על מסלול - והאמת, פשוט התאהבתי ברכב הקטן והחלש הזה. בהמשך הפוסט אסביר בפירוט מה הסיבות.

לפני שממשיכים, הנה טעימה קטנה מאחת ההקפות באותו היום - רודף אחרי קורבט על המסלול, עד ש...

טוב, אז אחרי שהכנסתי אתכם לעניינים עם הסרטון. אסביר קצת יותר. אז בגדול, מה היה לנו שם?

הסוויפט צ'אלנג' - המטרה הייתה להקיף את המסלול כמה שיותר פעמים, ללא עצירות, עם זמני הקפה כמה שיותר עקביים ומתחת ל-9:00 דקות להקפה (אה...ולהחזיר את הרכבים בחתיכה אחת לחברת השכרה...). נשמע פשוט? לא כל כך. לרדת מ-9:00 דקות להקפה ברכב של 136 כ"ס נחשב לביג דיל ודורש היכרות מעמיקה עם המסלול, ביצים של בת יענה והקפה נקייה, ללא טעויות. משימה לא פשוטה, והאמת, שמפחידה. טעות על מסלול הנורבורגרינג יכולה לעלות לא מעט כסף.

אז אחרי יותר ממאה הקפות על המסלול במציאות, עשרות סרטונים ביוטיוב וכמה אלפי הקפות בסימולטור, הגענו למסלול חדורי מטרה, אני ויואל, חבר ותיק לשיגעון הנהיגה.

התוצאה: 9 הקפות רצופות על המסלול (כמעט 200 ק"מ של נהיגה רצופה!), הראשונות עם אספלט מעט רטוב בחלקים שונים, אבל למזלנו, כמעט ללא הפרעות \ תאונות על המסלול. לבסוף, זמני ההקפות שלנו נעו בין 8:58 ל-8:52 דקות להקפה! (וכן, החזרנו את הרכבים בחתיכה אחת!).

סרטון מלא של אחת ההקפות ברכב שלי (יואל בסוויפט אחרת בהמשך המסלול):

ניסיון נוסף יוצא לדרך בעוד שבוע. המטרה הפעם היא לרדת מ- 8:45 דקות להקפה (הזמן המהיר ביותר שמצאתי ביוטיוב הוא 8:38, ברכב זהה כמעט לחלוטין, למעט צמיגים עדיפים על יבש). מטרה נוספת ולא פחות חשובה - לשמור על זמנים כמה שיותר עקביים למשך כל ההקפות. משימה לא פשוטה בכלל כשהמסלול עמוס, לפעמים עם תאונות, דגלים צהובים, מזג אוויר ועוד הרבה משתנים...הולך להיות מעניין ומאוד מאתגר. האימונים בסימולטור בעיצומם. מבטיח לעדכן! ;)

:)

אז אחרי שהבנתם קצת יותר. הגיע הזמן לכתוב קצת על בחירת הרכבים. בתור אחד שנהג בלא מעט רכבים על המסלול, גם כאלה עם 400 כ"ס ויותר, גיליתי שהחסרון הגדול של הרכבים האלה, מבחינתי, הוא דווקא המהירות הגבוהה שאפשר לייצר איתם על המסלול. הקצב מאוד מהיר, וכשזה קורה, יש פחות מקום לטעויות.

סיכון זה דבר מקובל, במיוחד בנהיגה על מסלול כזה ארוך, תובעני ומאתגר. אבל פה בדיוק הבעיה - שעם רכב חזק ומהיר כל טעות עלולה לעלות ביוקר.

הטיפ הכי טוב שאני יכול לתת לחבר׳ה שנוסעים למסלול הנורבורגרינג - אל תקחו רכב שלא תוכלו לשלם עליו במקרה שמשהו משתבש. טעות על מסלול עולה הרבה כסף, לכן, אם סכום ההשתתפות על הרכב נשמע לכם דמיוני או כזה שמפחיד אתכם, וותרו על הרכב ולכו על משהו פשוט יותר.

יותר מזה, אפילו אחרי 100 הקפות על המסלול, רכבים פשוטים וחלשים (כמו הסוזוקי סוויפט ספורט) עדיין מאוד מהנים ומאתגרים. במיוחד כשמדובר במסלול כל כך קיצוני ומאתגר.

ואם עדיין לא שכנעתי אתכם - עם רכב זול תרגישו הרבה יותר בנוח לדחוק לקצה, כך שבסוף, יש מצב שתיהיו מהירים יותר.

הסוויפט חלשה, אבל אוחזת, משופרת, מתנהגת למופת ומאוד כיפית לנהיגה. היא מאפשרת לנהגים מתחילים לנהוג בבטחון על המסלול, ולנהגים מנוסים לדחוק אותה לקצה מבלי לפחד לאבד סכום נכבד במקרה שמשהו משתבש. עם רכבים חזקים, נהגים מתחילים לא מצליחים לדגדג 30 אחוז ממגבלות הרכב במסלול כל כך תובעני, מה שיהפוך את החוויה למעט מתסכלת. יותר מזה, כל הקפה על רכב "חזק" מייקרת מאוד את הנסיעה, כך שאין שום סיבה לקפוץ מעל הפופיק, לשלם הון על רכב חזק, ובסוף לנצל רק 30 אחוז ממנו.

נתונים יבשים על הרכב מהאתר של Rent4Ring Gmbh & Co. KG:

Engine - 1.6 Litre inline four cylinder

Front wheel drive

Transmission - 6-speed manual

Power - 136+bhp

Weight - 1025kg

רשימת השיפורים:

• Stripped out and fitted with a full Wiechers rollcage, racing seats and harnesses

• Upgraded with KW or Öhlins DFV suspension and modified geometry

• lightweight, 15" alloys

• Racing four-into-one exhaust and sports air intake

• Upgraded brakes with top-spec Endless Racing pads, fluid and hoses.

• More power (136hp) than the previous model

• Six-speed gearbox

עד כאן לבנתיים. מבטיח לעדכן ממש בקרוב עם תמונות וסרטונים מהניסיון הבא ;)

18381938_1918352288190175_8151423305866280960_n.jpg

18512879_1207551896019921_566880123375058944_n.jpg

18595202_10155389377249637_3240382632566945366_o.jpg

18699835_10213263619333057_338628354721341769_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי AvielT
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

מעניין לראות ולקרוא, תודה.

אני חייב לעצמי טיול כזה :roll:

אשמח גם לשמוע עלויות.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שחרשתי את מסלול הנורבורגרינג עם אין ספור רכבים שונים ומשונים בשנים האחרונות, מצאתי את עצמי גונב "כמה" הקפות בסוזוקי סוויפט[...]ב

תור אחד שנהג בלא מעט רכבים על המסלול, גם כאלה עם 400 כ"ס ויותר, גיליתי שהחסרון הגדול של הרכבים האלה, מבחינתי, הוא דווקא המהירות הגבוהה שאפשר לייצר איתם על המסלול. הקצב מאוד מהיר, וכשזה קורה, יש פחות מקום לטעויות.[...]עם רכב זול תרגישו הרבה יותר בנוח לדחוק לקצה, כך שבסוף, יש מצב שתיהיו מהירים יותר.[...]עם רכבים חזקים, נהגים מתחילים לא מצליחים לדגדג 30 אחוז ממגבלות הרכב במסלול כל כך תובעני, מה שיהפוך את החוויה למעט מתסכלת. יותר מזה, כל הקפה על רכב "חזק" מייקרת מאוד את הנסיעה, כך שאין שום סיבה לקפוץ מעל הפופיק, לשלם הון על רכב חזק, ובסוף לנצל רק 30 אחוז ממנו.

מלים כדורבנות.

השתמשתי בדוגמה הזו כבר עשרות פעמים, אבל היא מתבקשת כאן: אם נהגי פורמולה אחת מתאמנים באסטרה סטוק, אנחנו יכולים לנהוג (בנרבורגרינג, בכביש המפותל או בכל מקום שהוא) גם עם טרנזיט.

רק צריך לוודא שיש בכל זאת מספיק כוח כדי לייצר האצה סבירה החוצה מהפניה: כשנוהגים ממש חזק בפניות, התנגדות הצמיגים לגלגול גדלה מאוד עקב הגרר המושרה וצריך הרבה כוח מנוע כדי להתגבר עליו.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקבתי אחרי העידכונים שלך בפייסבוק, היה נראה מאוד מהנה!

תודה על ההסברים וההמלצות, נשאר רק למצוא זמן ותקציב, בעיקר תקציב

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתיבה, נהנתי לקרוא :)

אחרי כמה ביקורים ברינג, האמת שגם אני הגעתי למסקנה שהסוויפט הזו (וגם הקודמת), היא העסקה המשתלמת ביותר. מה גם ש-R4R מתחזקים את הרכבים שלהם מעולה - בונוס רציני.

זה אוטו שקל, וכיף, ולהגיע איתו לגבולות המאוד זמינים והגיוניים שלו. קצת חסר כוח בעליה, אבל זה באמת לא נורא, וכמו שרואים בסרטונים שלך, ביצועים בהחלט יש שם.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

רק צריך לוודא שיש בכל זאת מספיק כוח כדי לייצר האצה סבירה החוצה מהפניה: כשנוהגים ממש חזק בפניות, התנגדות הצמיגים לגלגול גדלה מאוד עקב הגרר המושרה וצריך הרבה כוח מנוע כדי להתגבר עליו.

תודה לכולם על התגובות :)

חן, אתה צודק. גם אני חששתי ממה שאתה מתאר, גיליתי שלמרות ההספק הזעום (יחסית), עדיין יש מספיק כוח, לא הרבה, אבל מספיק.

בגדול, עם הסוויפט, כדי לנהוג מהר, צריך להיות מאוד מדוייק על הבלמים - אי אפשר לפצות על בלימה לא במקום עם הספק כזה במסלול כל כך מהיר. קצב ההתקדמות נפגע בצורה משמעותית...

לגבי השאלות על העלויות - יש לי ניגוד אינטרסים בנושא, לכן אני מנוע מלפרט יותר מידי.

באופן כללי, ההוצאה העיקרית ברינג היא הרכב השכור למסלול ועניין ההדרכה על המסלול. כל הקפה נוספת מייקרת את הנסיעה משמעותית, לכן, קשה לנקוב במחיר או אפילו בסדר גודל. זה מאוד תלוי אם נוסעים כדי לנהוג 2-3 הקפות בשביל החוויה (על הדרך..) או נוסעים ספציפית בשביל הרינג כדי להקיף את המסלול במשך סופ״ש שלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, אתה צודק. גם אני חששתי ממה שאתה מתאר, גיליתי שלמרות ההספק הזעום (יחסית), עדיין יש מספיק כוח, לא הרבה, אבל מספיק.

לי תמיד מאוד עוזר לתת עוד קצת הגה פנימה (מעבר למה שנדרש לשם צליחת הפניה) באזור האיפקס כדי שהיציאה תהיה ישרה יותר. פתיחת ההגה יותר מהירה ולכן הגרר פוגע פחות בכושר ההאצה של הרכב.

לפעמים זה מגיע למצב כזה שכמעט מיד אחרי האיפקס אני כבר עם הגה ישר כשהרכב נוסע באלכסון לנתיב ורק מאוחר יותר אני צריך לבצע פעולת היגוי נוספת כדי להתיישר ביחס לתוואי. לא טכניקה קלסית אבל בהחלט עובד עבורי כסגנון נהיגה.

בדיעבד גם גיליתי שרוב וילסון מלמד את הנהגים בפורמולה 1 ובראלי העולמי לנהוג ככה וביררתי ויש דברים בגו גם מנקודת מבט הנדסית. :grin:

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הקפצה קלה, מאיזו נקודה לאיזו נקודה המדידה המקובלת?

אחרי ה90 מעלות ימינה ולפני השמאלה ועד לגשר של אאודי?

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המדידה המקובלת בימי הנהיגה האלה היא BTG. מהגשר בתחילת המסלול עם השלט של בילשטיין עליו (אפשר לראות בסרטון) ועד השער בסוף ההקפה עם הכיתוב של אאודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2464 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...