Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרוש הנדימן או המים חמים/קרים מידי במקלחת?

Car addict
שימו לב! השרשור הזה בן 2496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

בדירה בה אני מתגורר אני נתקל בבעיה

המים חמים מידי או קרים מידי במקלחת

במידה ומדליקים מים חמים, אז המים רותחים, ואם אני פותח מעט את ברז המים הקרים, כל המים נהיים קרים ברגע.

ואם אני מדליק קודם את הקרים, ולאחר מכן את החמים, זה כאילו אין השפעה.

כל אחד מהם לחוד, קר מאוד או חם מאוד וקשה/בלתי אפשרי למצוא נקודה פושרת.

מעיון באינטרנט, מדברים על כך שהבעיה כנראה טמונה במה שהם קוראים לו "VALVE SHOWER" עקב העובדה שבברזים אחרים בבית אין את הבעיה והמים החמים/קרים/פושרים עובדים כראוי אז כנראה הבעיה לא בגוף החימום אלא בברז הזה ספיציפית. בפורומים השונים המליצו להחליף את הSHOWER VALVE, שזה כעיקרון מה שיש מאחורי הברז בתוך הקיר, אחד למים הקרים ואחד למים החמים.

מצורפת תמונה של הברז, מאיפה מתחילים בכלל לעבוד? איך מפרקים אותו כדי להגיע לאותו וו? איך יודעים שהחלופי שקונים יתאים?

אודה אם למישהו יהיו עצות/טיפים מועילים כי זה נראה משהו בר תיקון/החלפה במו ידיי.

בעיקר מתקשה להבין איך מפרקים דבר כזה מהקיר למען האמת.

18789604_1922380048008643_1589463841_o.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה מאחורי הברז אין שום דבר מיוחד. יש צינור שמספק את המים הקרים וצינור שמספק את המים החמים מהדוד.

עירבוב חם/קר מתבצע בתוך הברז עצמו.

תנסה אולי לרכוש שני ראשי ברז חדשים (10-15 ש"ח לאחד) ולהחליף אותם, בשביל זה לא צריך לפרק את הברז. צריך לפרק את הידיות ואז עם מפתח שוודי את ראשי הברז.

תאתר כמובן קודם את השיבר הראשי שסוגר את המים בכל הדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני 20 שנה כבר לא ראיתי בארץ סוג כזה של ברז סוללה , ללא ידית.

הייתי משקיע 250-300₪ בברז סוללה נורמלי של חמת/ מגדל מהדגמים הפשוטים כדי לא לסבול. החלפה פשוטה ביותר. אולי הייתי פונה לבעלים של הדירה שישלם על הברז ( שווה לנסות ולספר שבילתי אפשרי לכוון את המים ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני 20 שנה כבר לא ראיתי בארץ סוג כזה של ברז סוללה , ללא ידית.

הייתי משקיע 250-300₪ בברז סוללה נורמלי של חמת/ מגדל מהדגמים הפשוטים כדי לא לסבול. החלפה פשוטה ביותר. אולי הייתי פונה לבעלים של הדירה שישלם על הברז ( שווה לנסות ולספר שבילתי אפשרי לכוון את המים ).

שכחתי לציין כי לא חשבתי שרלוונטי יותר מידי,

הדירה וכמובן גם הברז בגרמניה ולא בישראל.

האם ניתן לבצע החלפה כזו לבד או שיש צורך בבעל מקצוע לפי הערכתך?

במקרה הזה מאחורי הברז אין שום דבר מיוחד. יש צינור שמספק את המים הקרים וצינור שמספק את המים החמים מהדוד.

עירבוב חם/קר מתבצע בתוך הברז עצמו.

תנסה אולי לרכוש שני ראשי ברז חדשים (10-15 ש"ח לאחד) ולהחליף אותם, בשביל זה לא צריך לפרק את הברז. צריך לפרק את הידיות ואז עם מפתח שוודי את ראשי הברז.

תאתר כמובן קודם את השיבר הראשי שסוגר את המים בכל הדירה.

אנסה, תודה רבה על העצה המועילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבעיה היא לא בברז עצמו.

איך מתבצע חימום המים? האם ע"י מכשיר יונקרס על גז?

במידה וכן צריך לבדוק איך אפשר לשפר את הכיוונון של המכשיר. (אולי פשוט להפחית בעצמת החימום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן מדובר ביונקרס או מכשיר גנרי כלשהו, ייתכן מאוד שמדובר בויסות טמפ׳ לא תקין (יש בכל יונקרס לפחות רגש חום כניסה ויציאה) או שמדובר בתקלה של להבת מינימום שיצאה מכיוון ואז זה מצריך טכנאי (או שתשלח לי בפרטי תמונה + דגם ואדריך אותך).

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן מדובר ביונקרס או מכשיר גנרי כלשהו, ייתכן מאוד שמדובר בויסות טמפ׳ לא תקין (יש בכל יונקרס לפחות רגש חום כניסה ויציאה) או שמדובר בתקלה של להבת מינימום שיצאה מכיוון ואז זה מצריך טכנאי (או שתשלח לי בפרטי תמונה + דגם ואדריך אותך).

לא מדובר ביוניקרס, כיוון שהוא ציין שבשאר הבית הכל תקין.

ככל הנראה הבעיה בגוף הברז עצמו.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגוף הברז אין כלום. זה צינור רגיל לכל דבר, מצד אחד יש ברז שמווסת את המים החמים, מצד שני יש ברז שמווסת את המים הקרים. שני הזרמים מתערבבים בתוך הברז וזהו.

אם יש בעיה, היא יכולה לדעתי להיות רק בראשי הברז. ראש ברז - זה מה שמסובבים כדי לכוון את זרם המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגוף הברז אין כלום. זה צינור רגיל לכל דבר, מצד אחד יש ברז שמווסת את המים החמים, מצד שני יש ברז שמווסת את המים הקרים. שני הזרמים מתערבבים בתוך הברז וזהו.

אם יש בעיה, היא יכולה לדעתי להיות רק בראשי הברז. ראש ברז - זה מה שמסובבים כדי לכוון את זרם המים.

ידידי היקר, כל מה שציינת נמצא בגוף הברז!

ראשי הברז לא נמצאים מחוץ לברז.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

תודה רבה לכל המייעצים!

לאחר שכל יום אמרתי "מחר נטפל בזה", הוחלפו ראשי הברזים וסוף סוף חזרו המים החמים.

אחליף אולי בהזדמנות את כל הברז עצמו לברז מודרני יותר, אבל מרגיש כמו עבודה רצינית מידי עכשיו כשהכל חזר לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא כדאי להתעסק אם יש חשש שהצינור בקיר קצת רקוב - זו יכולה להיות הפתעה מאוד לא נעימה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...