Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיבור מצלמת דרך לחשמל הרכב

talbin1212
שימו לב! השרשור הזה בן 1835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לפני קנייה של מצלמת דרך לרכב שמתחברת לחשמל הרכב באמצעות חיבור למצת, אני מעוניין לחבר אותה לחשמל אבל לא לשקע המצת כדי שלא יהיו כבלים מפוזרים, עזרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבאס שחובה להזמין מחול.

עשיתי סיבוב גדול בבאר שבע לחפש כזה מתאם ולא היה לאף חנות אביזרים/חלפים/מתקיני מערכות.

הראתי להם תמונה והם הסתכלו עלי כאילו נפלתי מהירח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא תמצא Add Circuit או איך שקראו לזה פה Fuse Holder באף חנות אביזרים בארץ. יותר כלכלי שתביא להם את האוטו והם יגבו "התקנה" ממך. בגלל שהדבר הקטן הזה הופך התקנה של אביזר חשמלי לפעולה של Plug & Play כמעט כמו להכניס את השקע של המצית. מנגד התקנה זה מה? 100 ש"ח ויותר.

2. מה זה התקנה: אם תפתח את כבל חיבור המצלמה לשקע 12V הרגיל של המצית תראה 2 כבלים: מתח ואדמה. התקנה זה לחבר את המתח לקו מתח 12V באוטו ואת האדמה לשלדה/הארקה אחרת. בד"כ ליד קופסת הפיוזים יש בורג בולט שכתוב עליו GND ותראה שאולי מישהו כבר חיבר אליו משהו.

3. שתי דרכים להתקין:

ראשונה להתעלק על כבל 12V שאתה מוצא. הבעיה זה למצוא כבל כזה נקי, כי נחש מה? דבר ראשון לפעמים צריך לפרק הרבה פאנלים ואם אין ניסיון ומדובר על רכב חדש זה "מפחיד". דבר שני על כל כבל "טוב" חשוף שתגלה בקלות לא תמצא מקום כי מתקין הקודן, האיתוראן והדיבורית כבר התעלקו עליו מכל כיוון ככה שרואים רק איזולירבנד. (משום מה הם אף פעם לא משתשמים בשיטה השניה בהמשך)

שניה (מומלץ) זה לפתוח עם הפיוז הזה מעגל חדש מקופסת הפיוזים (וככה על הדרך יש הגנת קצר כי יש פיוז). באופציה השניה תצטרך למצוא סלוט פנוי בקופסת פיוזים "שמחווט מאחורי הקלעים"-חלקם ריקים עבור תוספות של רמות גימור שונות ויש דגמים בהם סלוט ריק - גם "לא מחווט מאחור". פה צריך מד מתח לבדוק את הסלוט. אם לא מוצאים-לפי ספר רכב תזהה את הפיוז של שקע 12V, תוציא את הפיוז, תחבר אותו לסלוט השני של ה- Fuse Holder ותחבר את ה- Fuse Holder חזרה לקופסת פיוזים. עכשיו בעצם מפה יש לך 2 מעגלים: הראשון זה שקע 12V נשאר כי סגרת בו מעגל עם הפיוז השני, והשני זה המעגל. שים לב של- Fuse Holder יש כיוון! ראה פה:

4. מושג שכדאי להכיר: Ignition switched- סלוט בקופסת פיוזים שמקבל חשמל כשהרכב מונע-זה מה שצריך עבור מצלמה כי רוצים שהיא תפעל תמיד כשהרכב דולק. שקע ה- 12V הוא כזה.

5. הרחבה- מה זה התקנה של חיישן רוורס? בסה"כ במקום לחבר לקו 12V שהוא Ignition switched, לחבר לקו שמקבל מתח כשהילוך אחורי משולב-למשל קו המתח של נורת רוורס. זה נקרא קו control. לוגיקה דומה לחיישן blind spot עם קו מתח שמדליק נורת איתות צד וכו'.

הערה-כך או אחרת צריך לחווט פה דברים גם בשיטת ה- Fuse Holder, אז צריך לדעת מה זה איזולירנבד, ומד מתח, ולא להוציא בטעות את הפיוז של הקודן או האיתוראן כי בד"כ זה דופק דברים ואי אפשר להתניע אח"כ. או בקיצור-צריך לדעת מה עושים, צריך לזכור שרכב בשנת 2017 זה מחשב לכל דבר ועניין ושפה נוגעים בליבה שלו-מערכת החשמל, זה לא בדיקת שמן או מסנן. במקרה הגרוע אפשר להתעלק/לחווט בטעות על ה- can bus ולדפוק הכל. אהה וכמובן שבקלות במוסך יבואן ידעו לזהות משחקים כאלו והאחריות תלך לאיבוד מהר מאוד כשמגלים שהתעסקת לבד במערכת חשמל. אז אומנם זה כואב ללכת למתקין אבל כדאי.

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אני מתלבט בין a118 לבין a129 שמגיע עם מצלמה אחורית

אי לא אוהב יותר מדי כבלים וזה השיקול שלי באם לקנות את הדגם החדש יותר

במידה ואני רוכש את אחת המצלמות האם אני צריך לקנות אביזר התקנה כלשהו בנוסף?

כמה עולה לי שירות הרכבה ואיפה?

האם כרטיס זיכרון 256 של SANDISK מומלץ לדגם A129 במידה ואני הולך עליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי A129 שעוד לא התקנתי. הכבל שהולך מהמצלמה הקדמית אל האחורית ממש עבה. לא בטוח שלא יותר פשוט שתהיה מצלמה אחורית נפרדת.

היתרון שככה אתה יודע שזה עובד (מדווחים על הרבה כרטיסים שנוטים למות מהחום ואז המלצמה לא מקליטה, בעייה של כל המצלמות), וגם אפשר להשתמש בזה אולי כמצלמה אחורית למקרה של חניות בעיתיות ושהחיישני רוורס לא ממש מבינים מה קורה מהם.

כרטיס זכרון של סאןדיסק להקפיד שיהיה כתוב עליו A1.

הזמנתי גם את המטען בשביל חיבור ישיר שיהיה אפשר להפעיל הקלטה כשהאוטו מכובה, רק שלא הזמנתי מפצל FUSE... באסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1835 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...