Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ממגרשים פרטיים

deadeye1985
שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כבר זמן רב אני מחפש לדודה שלי רכב בתקציב של 35-38 אלף. (מאזדה 2, יונדאי i20 וכו)

בחברות הליסינג השונות הגדולות לא מצאתי מאומה.

ישנם רכבים נחמדים למראה בכל מיני סוכניות רכב למינהם שהם מגרשים פרטיים.

אחד מהם למשל הוא א.מ טרייד בראשון לציון.

האם לדעתכם כדאי להתקרב למקומות כאלה? או שכדאי לחפש בשוק הפרטי או דרך החברות הגדולות?

מעולם לא קניתי רכב אצל מגרשים פרטיים ואני חושש מזה. מצד שני אי אפשר לפסול את כולם על הסף.

למשל יש את הרכב זה:

http://www.yad2.co.il/Cars/Print.php?CatID=1&SubCatID=8&RecordID=3637366

הכל נראה טוב ויפה. השאלה האם במגרשים הפרטיים הסיכון הוא גדול יותר מאשר אצל החברות הגדולות.

תודה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ למגרשים הפרטיים מגיע כל הסחל'ה של החברות הגדולות, כל מיני לימונים וקצוות שלדה לרוב. אבל לא חסר גם מציאות ורכבים טובים, צריך לדעת לבדוק כמו שצריך ולא להתקרב לכל מיני מאכרים.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תקנה ממגרשים בכלל,

רכבים גמורים, שנמכרים רק במגרשים, וגם הם אלופים בשקרים:

יגידו לך רכב נקי ללא תאונות, יצא רכב עם שלדה מ2 רכבים.

יגידו לך שמור ומטופל, יהיה מטופל אך פעם ב3 שנים.

יגידו לך יד שניה, יתברר שברישיון מופיע כך, אך עבר 2 ידיים אחרי זה בתקופה קצרה, וכך אתה קונה רכב יד 4 בלי להרגיש את הנוכלות.

יגידו לך מתחייבים לקנות ממך בחזרה, אכן יקרה, אך אחרי שיורידו לך 50 אחוז מהמחירון.

ראה הוזהרתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה או מניעה מלקנות במגרש.

בכל מקרה, נקוט גישה של חשדהו וכבדהו, בסדר הזה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב, במגרשים מחפשים טמבלים/פראיירים וכו' שמסתנוורים מהנייר המעאפן שמכנים אותו "חוזה קנייה" שמתחייב על 1001 דברים בלי בלי כיסוי...

אתה נתקל שם פתאום באנשי מכירות ולא באנשים "פשוטים", הדיבור שלהם יותר חלקלק והם יודעים בדיוק מה לומר כדי לסבר את אוזנו של הלקוח הממוצע. הם תמיד יגרמו לך לחשוב שאתה מרוויח משהו מיוחד, והם תמיד אבל תמיד ירוויחו עליך. (אבל זה לא באמת משנה מצאת רכב טוב)

אם יש לך קצת common sense, וסבלנות, אתה יכול להיכנס למגרש של מלך הנוכלים ולא להידפק.

אין להאמין למילה שיוצאת להם מהפה, אם אין הוכחה כתובה ומתועדת. אומרים לך שזורחת השמש? תרים ראש ותסתכל :) (ברמה כזאת)

ואף פעם לא לקבל בדיקה במכון מטעמם. בדקו במכון? לך למכון אחר, ואם אפשר גם בעיר אחרת.

יש לציין ולהדגיש שמנגד, אם אתה פזיז או/ו נאיבי, גם מוכר פרטי יוכל לדחוף לך אחלה דרעק.

יש במגרשים גם רכבים טובים, וגם רכבים רעים. להסתכל לא עולה כסף. ובכל קנייה ולא רק במגרש יש לנקוט בגישה של קודמי ובאותו הסדר.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס בגישת כבדהו וחשדהו. בעיקר, בעיקר - חשדהו.

כל עוד אתה לא מאמין לאף מילה, בודק בעצמך, במכון שאתה רצית - רואה את ההיסטוריה של הטיפולים במוסך מורשה בלבד - אז אתה יכול למצוא רכב טוב.

אישית, במקומך, בתקציב כזה - הייתי מחפש בדיוק את הרכבים שיש במגרשי הליסינג - אבל דרך יד 2.

מה הכוונה? אדם שמוכר רכב יד 2, נגיד מאזדה 2 משנת 2014, שקנה אותה בשנת 2015 מהליסינג - למעשה מוכר רכב זהה לאלה שנמצאים במגרשי הליסינג.

רק מה - למרות שגם הרכב שלו וגם הרכב במגרש הליסינג שווים (נגיד) 50K - הוא לא מציע שום דבר ממה שחברת הליסינג מציעה.

לא טרייד אין, לא מימון נוח, לא מבחר צבעים, לא השבחה ולא מגוון של קילומטראז'ים. הוא מציע רק רכב ספציפי.

בפועל מה שקורה זה שאף אחד לא מתקשר. אתה יכול להתקשר אליו ולהציע על רכב שעולה 50K, סכום של 36K.

אתה תתפלא לגלות שאולי מישהו יכול להיענות לבקשתך, או להעלות אותך בעוד 2000 ש"ח. בכ"ז זו אחלה עסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטיגמות על מגרשים היו ויהיו. בפועל בעיקר בגלל שהשוק סובל מעודף היצע גודל, ואנשים מתקשים למכור, יותר ויותר עסקאות נעשות במגרשים, ואין לי סטטיסטיקה רשמית, אך נראה לי שנפח העסקאות ה"פרטיות" הולך ופוחת.

רוב הסוחרים לא בודקים את המכוניות שהם רוכשים, ומתבססים על "תחושת הבטן" שלהם. לכן הסוחר לא בהכרח רוצה למכור ללקוח "חתול בשק" בפועל הוא לא יודע הרבה על הרכב, ולכן אין להאמין לשום דבר שהוא אומר, אלא לקחת לבדיקת במכון מטעמכם להשתמש בתחושת הבטן שלכם - ואם משהו לא "מריח" לכם - פשוט ללכת.

לא הייתי נמנע, אך הייתי נוקט משנה זהירות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טענתי היא שהסוחרים כמעט אף פעם לא יודעים את ההסטוריה של מה שהם מוכרים, ולכן צריך לבדוק את הרכב היטב, ולא להאמין לסיפורים של הסוחרים.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק...אני מחפש אבל רק שנתון 2010-2011 עם ק"מ של מתחת ל 90 אלף. זה בשביל דודה שלי וזה הדרישות שלה.

היא נבהלת לראות רכב שעבר את ה 100 אלף ק"מ. זה מאד מצמצם את האופציות.

אם אתה מחפש "מאזדה 2, יונדאי i20 וכו" ולא מוצא שום רכב אז אתה עושה משהו לא בסדר.

יש רכבים כאלו בשפע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ, עבור אנשים כמוה - עדיף מראש לרכוש משהו חדש לגמרי.

אם תהייה מוכן להביא בחשבון רכב קטן יותר, כמו למשל פיקנטו 1000 אוטומט - כאלה נמכרות כחדשות במחיר של פחות מ-60K. דגמי 1200 אוטומט מהצורה הישנה נמכרים ב-63-64K, דרך מסלול 0 ק"מ.

עכשיו, נכון שזה בערך 16K יותר ממה שתכננת להוציא - אבל אתה צריך להביא בחשבון שאתה רוכש רכב בן 6 עם 90 אלף ק"מ, שיש עליו הוצאות אחזקה כלשהן - מצבר, צמיגים, טיימינג, תושבות למיניהן וכו' - כל מיני דברים שיכולים לעלות די בקלות סביבות 5K בתוך שנה של שימוש. זה כבר מצמצם את הפער ל-11K. אם תוסיף למשוואה בתוך 3 שנים, תיקונים שונים ומשונים בסך 3000 ש"ח (לא בהכרח תקלות, סתם בלאי) - הפער כבר מצטמצם ל-8K על פני 3 שנים. במקרה של דגמי 1000 אוטומט, החלשים יותר - הפער הוא בערך 3000 ש"ח. זה כבר ממש מצחיק.

אז על מה מדברים כאן בדיוק? על 2700 ש"ח בשנה?

לא עדיף בסכום הזה לנסוע ברכב חדש לגמרי?

נכון שמדובר ברכב קטן יותר, אבל אני לא חושב שהוא נותן איכות חיים ירודה לעומת המאזדה 2 בת ה-6 שאתה רוצה לרכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טענתי היא שהסוחרים כמעט אף פעם לא יודעים את ההסטוריה של מה שהם מוכרים, ולכן צריך לבדוק את הרכב היטב, ולא להאמין לסיפורים של הסוחרים.

כל כך נכון!

הסוחר פשוט זיכה את הלקוח שלו על הרכב הישן, באמת מה הוא מכיר ויודע...

אני עצמי ליויתי סיפור, רכב שסוחר הציע עם מערכת גז לא פעילה בטענה שצריך "להחליף פילטרים ב300 שקל",

מי שמתמצא, פותח את מכסה המנוע ורואה שבכלל אין מערכת גז...:shock:

אז יש בלון בבגאז', יש מערכת גז ברשיון, אבל מהמנוע עקרו אותה. חלאס, אין.

אני לא חושב שהסוחר ניסה לרמות אותו, הוא פשוט היה בור במכונאות וטוב במכירות...:-D

בסוף הבנאדם קנה את הרכב במחיר מצוין, שיפץ והחליף, והתקין בן היתר גם מערכת גפ"מ חדשה,

אבל בלי לבדוק...?

הדרך עצמה היא היעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יוצא מנקודת הנחה שבמגרשים יש מכוניות טובות ויש סוחרים שהם בסדר.

אני רק לא מבין על מה אני משלם פערי תיווך ואיזה שרות אני מקבל בתמורה.

אם יש במגרש רכב כלשהו שמוצע למכירה נגיד ב 30 אלף שקל, זה אומר שהוא נקנה נניח ב 22 אלף שקל.

אז אני מעדיף לשלם ישירות לבעלים 25 וככה ששנינו נהיה מרוצים.

אין לי בעיה לשלם על שרות כלשהו כשאני צריך אותו, פשוט פה אני לא מבין איזה שרות אני מקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה (אמור) לקבל שני דברים.

1. הכנה של הרכב ויישור קו לפני המסירה.

2. אחריות.

אני מכיר לא מעט מגרשים שלכל רכב יש שני מחירים:

1. AS IS ללא אחריות כלשהי.

2. כולל שני הסעיפים לעיל.

לעיתים בין 1 ל-2 יש הפרש של פי שתיים. לדוגמא 1. 10000 ש"ח 2. 20000 ש"ח.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...