Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיזל ידנית/למה לא פלואנס?

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפש להשתדרג ולהגדיל את הנוחות נסיעה שלי, להתקדם בשנתון, ולעבור למנוע דיזל חסכוני שיעשה לפחות 1 ל17 משולב.

הנסועה שלי באיזור ה30 אלף לשנה, דרוש בגאז גדול

תקציב באיזור ה40 אלף שח

כמה שיותר אבזור יהיה טוב, עד 200 אלף קמ, לא מפחד ממוניות.

האופציות שמונחות לפניי כרגע:

פלואנס - יש אפילו מונית מ2016 שעברה רק 115 אלף ונכנסת בתקציב

C3 פיקאסו משנתונים 11-13 נכנסות יופי בתקציב

קיה סיד (סטיישן) - קשה למצוא, הכי מוצא חן בעיניי בכל אופן.

קיה מגנטיס? מי מכיר את הרכב ויכול לתת עליו חוות דעת טובה?

ריו לא באה בחשבון מאחר וזה לא יהיה שדרוג מבחינת המרווח והגודל.

I30 CW ממה שאני יודע היחידות שהיו הן אצל מורי נהיגה.. גם קשה למצוא

וזהו, לצערי אין יפניות דיזל בקטגוריות האלו ממה שאני יודע.

הפלואנס כרגע הכי קורצת, מה עלי לדעת לפני קניה ? אילו רמות אבזור יש לרכבים מהרשיצה הזו ומה ההבדל ביניהם?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון אין שום בעיה עם הפלואנס, בפרט ידנית. יש לך בעיה נקודתית בגלל התקציב שלך שיאפשר לך ככל הנראה רק שחוטות ו/או מוניות או אלה ואלה גם יחד. עם דיזל בקילומטרז' גבוה אתה עלול להתקל בתקלות יקרות מאוד בסכומים שאתה לא מכיר מהגעצל'ה שלך, וזה בלי שום קשר למוצא הרכב (ד"א אם יש משהו שהצרפתים יודעים לעשות זה דיזלים ידניים). מעבר לכך, קח בחשבון שהפלואנס גדולה ומאוד לא נוחה לתמרון בסביבה עירונית, תתפלא עד כמה זה יכול להציק בהתנהלות יומיומית בסביבה עירונית צפופה עם בעיות חניה.

C3 פיקאסו יש לך סיכוי יותר טוב למצוא במצב נורמלי בתקציב שלך.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה דווקא דיזל ? חשבת על כיוון ההיברידי ? הונדה ג'אז אולי...

אין מה, אני רוצה גיר ידני , וזמינות כח שדיזל מציע הכי קורץ לי.

אשמח להתייחס לשאלות שהתייעצתי לגביהן ולא לסוג הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון אין שום בעיה עם הפלואנס, בפרט ידנית. יש לך בעיה נקודתית בגלל התקציב שלך שיאפשר לך ככל הנראה רק שחוטות ו/או מוניות או אלה ואלה גם יחד. עם דיזל בקילומטרז' גבוה אתה עלול להתקל בתקלות יקרות מאוד בסכומים שאתה לא מכיר מהגצל'ה שלך, וזה בלי שום קשר למוצא הרכב (ד"א אם יש משהו שהצרפתים יודעים לעשות זה דיזלים ידניים). מעבר לכך, קח בחשבון שהפלואנס גדולה ומאוד לא נוחה לתמרון בסביבה עירונית, תתפלא עד כמה זה יכול להציק בהתנהלות יומיומית בסביבה עירונית צפופה עם בעיות חניה.

C3 פיקאסו יש לך סיכוי יותר טוב למצוא במצב נורמלי בתקציב שלך.

תודה

אני לרוב לא בסביבה עירונית בעייתית אז הכל טוב

אני בכל זאץ מחפש רכב שיהיה יציב על הכביש ועם בגאז גדול (סביב ה420 ומעלה)

כרגע יש 2 פלואנס מוניות די חדשות ועוד באחריות שמוצעות למכירה בגבול התקציב שלי.

ובנוסף פיקאסו בעשיריה פחות מהתקציב עם רק 70 אלף קמ. מקווה שמחר תשאר רלוונטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקסו C3 יצא לי לנהוג על 1.4 בנזין ידנית ו1.6 דיזל רובוטית חד מצמדית,

ללא ספק שהחסרון המרכזי של הרובוטי החד מצמדי זה הגיר - וגיר ידני יטפל בזה.

לנהג+ נוסע זה היה רכב הרבה יותר סימפטי מאשר הפלואנס הענקית.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, עם הפולו-נבלה הישנה שלי יכולתי לנסוע רוורס עד באר שבע; הפלואנס שמה את כישורי הרוורס שלי ללעג ולקלס. בלי חיישני הרוורס הייתי כמו תלמיד נהיגה בשיעור שלישי.

המוניות בד"כ ברמת האבזור הגבוהה (לדעתי רמת האיבזור היחידה ששווקה מ-2016 ואילך). הרכב הבסיסי ברמת גימור "ליסינג" (בשנתונים שהייתה כזו) ערום מאוד ולדעתי אין מה להסתכל על כאלה. המוניות שראית ידניות? אתה בטוח שזה מחיר ללקוח פרטי רגיל ולא מחיר למונית?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, עם הפולו-נבלה הישנה שלי יכולתי לנסוע רוורס עד באר שבע; הפלואנס שמה את כישורי הרוורס שלי ללעג ולקלס. בלי חיישני הרוורס הייתי כמו תלמיד נהיגה בשיעור שלישי.

המוניות בד"כ ברמת האבזור הגבוהה (לדעתי רמת האיבזור היחידה ששווקה מ-2016 ואילך). הרכב הבסיסי ברמת גימור "ליסינג" (בשנתונים שהייתה כזו) ערום מאוד ולדעתי אין מה להסתכל על כאלה. המוניות שראית ידניות? אתה בטוח שזה מחיר ללקוח פרטי רגיל ולא מחיר למונית?

כן הוא הוסיף את המעמ עשה עליה 115 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא של חברה שלי מג'נטיס (2.0 בנזין). בקצרה-

עיצוב- נעע...

בפנים. העיצוב שוב לא מלהיב וכך גם האבזור, אבל הרכב מרווח מאוד בכל המושבים, בגאז' גדול מאוד עם מִפתח מעט קטן.

בנהיגה- נוחות נסיעה טובה מאוד, גם בורות גדולים ואכזריים מורגשים הרבה פחות ממה שחשבתי שארגיש. ההגה גדול, ארוך, לא הכי מדויק אבל עושה את העבודה. שדה ראייה טוב קדימה ולצדדים, קצת פחות טוב לאחור אבל מראות הצד גדולות ונוחות.

האוטו יתאים לך אם אתה נוסע רגוע- בבין עירוני במהירויות של 120 לערך הוא נוח, תעלה לכיוון 150-160 ו(לכאורה) יהיו הרבה יותר רעשים (בעיקר רוח ומנוע), המתלים יהיו רכים מדי וחסרי ריסון ובאופן כללי האוטו ישדר לך להאט.

אמינות- אבל ב-10 שנים שהאוטו ברשותו הדבר היחיד שבוצע מחוץ לטיפולים שגרתיים הוא חלון שנפל ותוקן (לא זוכר את המחיר), ותאמין לי שהבחור לא נוהג בעדינות...

מנוע-גיר- קצת פחות רלוונטי אלייך, אבל אגיד שהמנוע מעט חלש לרכב הזה והגיר כבר מרגיש מיושן (110 ב-3K סל"ד זה די רועש ולא חסכוני), אבל מי שמעדיף אמינות על כוח זמין וחיסכון בדלק, לא יתלונן פה יותר מידי. לדיזל יש כמעט אותו הספק אבל מומנט כפול, מניח ששם המצב עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפלואנס מציעה נוחות טובה מאוד, שידרגה לי את חווית הנסיעה והנוחות מהI30 השוברת שהייתה לי לפניה.

היתרונות הם הנוחות , המרווח הפנימי והחסכון , אמינות גם כן יכול להעיד עם על אותו במנוע בהספק שונה בקנגו שעשה 190 אלף בלי שום תקלה.

החסרונות הם הגודל (אישית לא הייתי צריך גודל כזה והייתי מעדיף מגאן אבל זה מה שנתנו) הדלת המעצבנת של התא מטען שמגיעה עם זרועות שפולשות לתוך התא מטען ומקשות על העמסה שצריך למלא אותו. איכות חומרים בינונית , הייתי מחפש אחת 2013 ומעלה לאחר המתיחת פנים.

מבחינת אבזור חובה למצוא אחת עם בקרת שיוט , לא ידעתי כמה זה היה חסר לי בנסיעות בינעירוניות ולא היה לי בפלואנס, וכדאי שיהיה.

הפריווליג' מאובזרת יותר עם חישוקים קלים, חיישני חנייה אחוריים , ציפוי עור להגה בקרת שיוט ומראות מתקפלות ואופציה לפנים בהיר.

אופציה נדירה יותר היא פוקוס סטיישן ידנית דיזל שהגיעה ביחידות ספורות למוניות דאז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היייתי קונה C3 פיקאסו כי היא מכונית "חכמה".

קטנה חיצונית ומרווחת, אמינה בתנאי שטופלה טוב, ל 1 ל 17 אין שום בעיה להגיע אפילו אם רוב הנסיעות בעיר.

בדגם הידני אין start&stop שיש ברובוטי ואני רואה בזה יתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפייקאסו כמה הילוכים יש?

חלשה יחסית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 הילוכים בידנית וחלשה זה מונח יחסי.

זה מנוע שפועל בין 1700 ל 3500 סל"ד. שם הוא סוחב מצויין, מאיץ מצויין, נוסע בעליות בלי שום מאמץ בהילוך 5.

ב"פתיחה מהמקום" בפול גז הוא יפסיד כנראה למשפחתית בנזין 1.6 אוטומטית מודרנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 הילוכים בידנית וחלשה זה מונח יחסי.

זה מנוע שפועל בין 1700 ל 3500 סל"ד. שם הוא סוחב מצויין, מאיץ מצויין, נוסע בעליות בלי שום מאמץ בהילוך 5.

ב"פתיחה מהמקום" בפול גז הוא יפסיד כנראה למשפחתית בנזין 1.6 אוטומטית מודרנית.

פחות חשוב לי הפתיחה מהמקום

לא רוצה רכב שיתאמץ ב120 130 בבינעירוני זה הכל, בשביל זה אני משתדרג מה81 כס שיש לי, למרות שבנזין מקבל פחות מומנט מדיזל בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...