Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח (תאונה קטנה)

שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אתמול הייתי מעורב בתאונה ממש קטנה (מישהו נכנס בי חזיתית בצומת T, יש סרטון יש הכל, אני צודק והוא אשם).

השאלה שלי היא אם אנחנו מחליטים לערב את הביטוח (אם הוא לא ירצה לשלם לי ככה אחרי שאקבל הצעת מחיר מפחח), הביטוח שלי יעלה ? או שרק הביטוח של הצד האשם עולה בפעם הבאה שהוא עושה ביטוח?

ובכללי מה החסרונות בלערב ביטוח?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמפעיל את הביטוח שלו -> נרשמת לו תביעה (בחברת הביטוח) והפרמיה מתייקרת.

במידה ואתה מפעיל את הביטוח שלך, בהמשך הם תובעים את הנהג הפוגע. לאחר שהם מקבלים פסק דין לטובתם, רישום התביעה שלך אמור להימחק (אך בינתיים שילמת פרמיה מוגדלת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמפעיל את הביטוח שלו -> נרשמת לו תביעה (בחברת הביטוח) והפרמיה מתייקרת.

במידה ואתה מפעיל את הביטוח שלך, בהמשך הם תובעים את הנהג הפוגע. לאחר שהם מקבלים פסק דין לטובתם, רישום התביעה שלך אמור להימחק (אך בינתיים שילמת פרמיה מוגדלת).

זאת אומרת ששני הצדדים משלמים פרמיה מוגדלת?

כי יש לי הוכחות חותכות שהצד השני אשם.

אז למה לי לשלם יותר אם אני לא אשם אפילו?

רגע ואני מקבל החזר על הפרמיה המוגדלת ששילמתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך אופציה לתבוע בשם, כלומר הביטוח תובע בשימך, אם אתה לא אשם אתה לא תשלם פרימיה גדולה יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני עשיתי במצב דומה:

שילמתי את התיקון מכיסי והביטוח שלי תבע את הביטוח של הפוגעת.

בסופו של דבר קיבלתי את הכסף פחות 15% "אשם תורם" (בהתחלה הביטוח השני רצה 30% אשם תורם, אמרתי להם שנפגש בבית משפט, ירדו לאט לאט במשך שבועיים עד 15% שם החלטתי לעצור [יכול להיות שהייתי יכול לשלם פחות])

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון אם הצד הפוגע מודה באשמה מול חברת הביטוח שלו ומפעיל את פוליסת צד ג׳ אתה אמור לקבל פיצוי מלא בלי להפעיל את הפוליסה שלך. אתה משלם (שוטף + 90) לשמאי כדי שיכתוב לך דוח על הנזקים ומגיש את הדוח + תביעה לחברת הביטוח של הצד הפוגע. ברוב המקרים סוכן הביטוח שלך יסכים לעשות את הסידורים הנ״ל מול חברת הביטוח של הצד פוגע, אבל זה לא נחשב להפעלת הפוליסה שלך ולא כרוך בעליית הפרמיה.

אם הצד השני לא מודה באשמה - זה כבר יותר מסובך...

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה יכול לממן את התיקון לבד, אתה עושה זאת

ואח"כ דורש את הכסף מהצד השני

שילם טוב,

לא שילם , אתה תובע אותו בבית משפט לתביעות קטנות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מקרה אני נאלץ להפעיל את הפוליסה שלי? במקרה והצד הפוגע טוען שהוא לא אשם?

קודם כל, במקרה שאתה אשם. אבל זה לא המקרה כאן.

במקרה שהצד השני לא מוכן להודות באשמה ולהפעיל את הפוליסה שלו, יש לך שתי אפשרויות:

1. להפעיל את הפוליסה שלך. חברת הביטוח תכסה את כל הנזקים שלך (מינוס השתתפות עצמית). אבל כמובן תרשם לך תביעה מה שיגרור את ביטול ההנחה בשל העדר תביעות (עליה בפרמיה). במקרה כזה יש גם שתי אפשרויות:

א. אם חברת הביטוח שלך משוכנעת ששווה לה לנסות לקבל את הפיצוי מהצד הפוגע, היא תתבע אותו ואת חברת הביטוח שלו על הנזקים. במקרה שהיא תצליח לקבל מהם את התשלום, היא תחזיר לך את ההשתתפות העצמית (ולדעתי גם תחזיר לך את ההנחה על העדר תביעות, אבל על זה אני לא סגור לגמרי).

ב. אחרי שקיבלת את הפיצוי מחברת הביטוח שלך, אתה תובע בעצמך את הנזק שנעשה לך - ההשתתפות העצמית ששילמת + הכסף שהפסדת בשל ביטול ההנחה על העדר תביעות (העלייה בפרמיה) - מהצד הפוגע בבימ״ש לתביעות קטנות.

2. אפשרות שניה - לוותר בכלל על הפעלת הפוליסה שלך ולתבוע את כל עלות הנזקים (תיקון, שמאי וכו׳) ישירות מהצד הפוגע + חברת הביטוח שלו בבימ״ש לתביעות קטנות (אם הסכום קטן מספיק, אחרת תביעת נזיקין רגילה בבימ״ש).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...