Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזראטי גיבלי - רכב הספורט-סלון הגרוע ביותר שניתן לקנות היום?

HyperViper
שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצד שני - זה שאתה חובב המותג, לא אומר שחייב להגן על כל תוצרתו באופן אוטומטי. לכל יצרן יש דגמים טובים יותר ופחות. כרגע מול המתחרות - אין למזרטי הרבה יתרונות גם לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 115
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא חושב שראית אותי מגן על המותג. תקרא היטב את מה שכתבתי. אין פה צד שני - אין אף עניין אחר שמעורר כזאת כמות אנטגוניזם כאן בפורום.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזראטי כמעט תמיד השתמשו בכפתורים של יצרן אחר עוד מהימים שהיו עצמאיים התחושה שהלכו אל הפרטס בין של מגנטי מארלי ושאלו מה יש לכם לכפתור תאורה? רצוי נדנדה, שלושה מצבים.

ופנס אחורי- טיול לקאראלו או אלטיסימו- מה יש לכם להראות לנו? אה זה יושב בלמבו חאראמה? כמו באלפא ברלינה? טוב ניקח למאראק שלנו.

מזל שדאג לא בחן את מכוניות העבר שלהם...

חברים הבימר טובה יותר. פול סטופ.

גם כל מרצדס כנראה.

מי שקונה מאזר מודרנית קונה אותה בגלל לחלוחית.

בגלל שהוא רוצה לשבת במשהו שיש לו בחזית את אותו הסמל שהיה בחזית של ה250f שפאנחיו נהג בה ברינג (לא נס) אחרי פיט סטופ שאחריו הוא יצא להקפה ושבר את שיא הרינג ובכל הקפה נוספת שבר את השיא של עצמו במשך כל שלוש עשר ההקפות הנוספות ובהב האחרונה...וכו וכו המשך הסיפור ידוע.

בגלל a6g במילה מילייה.

בגלל שבקוואטרופורטה דור ראשון יש מנוע f1 שיצא לגמלאות.

ובגלל עוד עשרות אגדות מוטוריות.

לחלוחית, נשמה, משהו שהוא טיפה יותר מסך כל החלקים המרכיבים מכונה, ושלא פונה אל כל אחד, ולא מעניין רבים, בטח לא בזמננו אנו.

זאת בדיוק הסיבה שאף מותג אחר לא יעורר כאן דיון כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח עצה ידידותית, גש לסוכנות שברולט לנסיעת מבחן על הקמארו, חזור לדווח על סאונד, תאוצות וכניסה לסיבובים.

תגלה שבפחות משליש מחיר את מקבל אוטו עם ארומה דומה לגראן טוריסימו, ולדעתי כזה שעולה על הגיבלי.

מכיוון שנהגתי ברכבים המדוברים - גיבלי V6 וקמארו V6 - אתייחס לעניין.

הסאונד של הקמארו נחמד אבל אין לו מה לחפש ליד המזראטי. גם לב.מ.וו אין מה לחפש ליד מזראטי מבחינה זו. כן, זה אפילו לא קרוב.

לגבי תאוצות, אמנם לא מדדתי עם ציוד מדידה, אך המזראטי הרגישה מהירה יותר וברוטאלית יותר.

כניסה לסיבובים, כאן זה מתחיל להיות מעניין. תוכל לפרט?

שימו לב שמתחילת השרשור אני מתייחס אל המזארטי גראן טוריסימו ואליה ייחסתי את הקמארו (ואת זה RK יודע בוודאות), הארומה הדינמית של כל הרכב האלה דומה ולכן המלצתי ל- ASH שכל כך מתלהב מהצליל והתנהגות הרכב שינסה משהו אחר, אפילו שהוא לא מאותו הסגמנט ומבנה המרכב רק כדי שיבין שלא רק האיטלקים יודעים לעשות דברים כאלה.

הקמארו נפלאה ונהניתי ממנה מאוד, אופי הנסיעה שלה שונה לגמרי משל הבימר שיודעת לעשות לטעמי טוב יותר את המטלות בכללותן.

הצעתי לך לעשות סיבוב על הקמארו כי כאמור היא דומה באופיה לאיטלקית, עשה סיבוב מה יש לך להפסיד?

נ.ב. - ה- 435 הוחלפה ל- 440, פשוט לא טרחתי לעדכן את תמונת הפרופיל שלי...

כפי שציינתי כבר, מבחינת סאונד הקמארו וגם 440 נשמעות אנמיות במידת מה בהשוואה ל-V6 טורבו שיש בגיבלי. השוואה ל-V8 שיש בגראן טוריזמו היא כבר בגדר עלבון לאינטליגנציה, או לכל הפחות לחוש השמיעה. אולי הן יכולות להתחרות עם מנוע הדיזל של מזראטי.

בכל אופן, הקמארו היא בהחלט מכונית מרשימה מבחינות מסוימות, עד כי בענייני ניהוג מסויימים אין לה סיבה מיוחדת להתבייש גם מול M240i.

האם ניתן להגיד שהיא מציעה חוויה של מזראטי גיבלי בשליש מחיר? רחוק...

עריכה אחרונה על ידי Cuore Sportivo

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורטיבו, כנראה שלא הייתי ברור מספיק - השוותי את הגראן טוריסימו לקמארו, התאוצות דומות עם פיגור זניח של הקמארו מול האיטלקיה (אני יודע שבעבורך כל מאית השניה היא עולם ומלואו - לנהג הרגיל ההפרש זניח).

טרן אין ודיוק של ההגה - הקמארו הרשימה אותי יותר מהאיטלקיה אבל לזכות הגראן טוריסימו אציין שברכב הספציפי עליו נהגתי היו דפיקות מכיוון המתלים שלהערכתי פגמו ביציבות הכיוונית של הרכב ובניהוג שלו.

מנוע - דומה מאוד, בשתי המכוניות מנוע אטמוספרי שמזיז את הבהמה שרתומה אליו רק בסל"ד גבוה, מנוע שדורש עבודה כדי לקבל נסיעה מהירה.

סאונד - אצל שתיהן בוקע צליל דומה מהאגזוז, אמנם פסלו אותי בבחינות הקבלה לפילהרמונית בשל אזני הפח שלי אבל למיטב התרשמותי אין הבדל משמעותי בצליל.

כאן המקום לציין במאמר מוסגר שהצלילים האלה ישבו בול על החוויה שבנסיעת מבחן בכלי הרכב האלה, ולאותו היום ולאותה נסיעה זה בדיוק מה שנדרש.

ליום-יום אני מעדיף גישה אחרת, מייגעת פחות ושקטה בהרבה - אבל זה טעמי האישי בלבד.

מחיר - במחיר של גראן טוריסימו חדשה אתה קונה שלוש מכוניות כמו הקמארו ועדיין נשאר עם עודף קטן.

וכדי שתבין עד כמה הפער הדינמי בין שני כלי הרכב קטן, אני מפנה אותך שוב אל ההודעה של RK.

היכולות הדינאמיות שלהן באמת דומות:

http://www.zeperfs.com/en/duel6472-1688.htm

עריכה אחרונה על ידי dorki
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורקי רשם כבר פעמיים - הוא לא מדבר על הג'יבלי אלא על הגראנטוריסימו

(דורקי זה לא היה ברור בהודעה המקורית, לפחות לא מבחינתי)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא השמחה לאיד שהעניין האיטלקי מעורר בפורום. כואב לאנשים שיש אנשים אחרים שאוהבים מכוניות שהם לא אוהבים. זה מפגר טורבו. טווין סקרול. עם גאומטריה משתנה.

אין לי מושג אם אתה מתכוון אלי, אבל אין לי דבר או חצי דבר נגד (או בעד) התוצרת האיטלקית. אני מנסה לשפוט כל דבר לגופו של עניין.

את הג'ולייה מאוד אהבתי, את הג'ולייטה והמיטו ממש לא.

מאזדה מיאטה 2008 משופרת לנפש

פורד פיאסטה 2016 למבצעים מיוחדים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי אליך, אין לך מה להצטדק או להתנצל.

הכוונה שלי הייתה לדברים כגון:

הוא פשוט ריסק את המותג חחחחחח

מראה את המזארטי עם המכנסיים למטה.

וכו'. לא משהו שמוסיף לשרשור, או לשיח נאות. דווקא הביקורת על הרכב מאד במקומה, היעדר המערכות ברכב שעולה כ"כ הרבה לא מוצדק מבחינתי ובארה"ב היו לא מעט תלונות על רמת הדילרים. מי שקונה אותה קונה למרות, ובזכות יתרונות אחרים, לאו דווקא כרכישה רציונלית.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלה בפתיח השרשור - לא, יש גרועות ממנה.

לתשובה מפורטת יותר - כמכונית ספורט-סאלון המזראטי היא למעשה אחת הטובות אם לא הטובה ביותר בקבוצה שלה. שלדה, הגה, בלמים, מתלים, חיבור והתנהגות שהיא באופן כלל ברמה גבוהה בכמה מספרים מהמתחרות הרלוונטיות (מודה, לא נהגתי עדיין בסדרה 5 החדשה).

כמכונית סאלון-ספורטיבית - אם אתה כאן בשביל הסמל והרעש, תפאדל, אבל - אתה הולך לשלם מחיר לא מבוטל בבידוד רעשים, נוחות, איכות חומרים, מרווח ומערכות בטיחות.

כמכונית סאלון-סאלון - הלאה, הלאה, תמשיך הלאה, אין לך מה לחפש פה.

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו שטויות. הייתי מת לאחת כזאת בחנייה.

אני יכול לחשוב על עשר מכוניות מתחת ל-250 אלף ש"ח בארץ, שהייתי מעדיף.

ממש לא. אני (הייתי) קונה רכב שהוא לא הכי טוב כדי להרשים את עצמי. הוא לא ירשים אחרים - אין למזראטי שם כזה חזק בארץ בקרב הלא-מבינים, והמבינים מבינים (כולל אותי) שכל מה ש-HyperViper רשם נכון, וזה באמת נכון.

יש לך סתירה פנימית.

אם אתה מבין, אתה יודע שזה אוטו לא טוב, אז למה שהוא ירשים אותך?

לתשובה מפורטת יותר - כמכונית ספורט-סאלון המזראטי היא למעשה אחת הטובות אם לא הטובה ביותר בקבוצה שלה. שלדה, הגה, בלמים, מתלים, חיבור והתנהגות שהיא באופן כלל ברמה גבוהה בכמה מספרים מהמתחרות הרלוונטיות (מודה, לא נהגתי עדיין בסדרה 5 החדשה).

כן אבל... אם אתה מחפש ספורטיבית, למה לקנות ספורט-סאלון ענקית?!

כל הרעיון של ספורט סאלון זה שהיא גם אמורה לספק את החלק של הסאלון...

אתה קונה אלפא ג'וליה בפחות כסף... כאילו, דא?!

לחלוחית, נשמה, משהו שהוא טיפה יותר מסך כל החלקים המרכיבים מכונה, ושלא פונה אל כל אחד, ולא מעניין רבים, בטח לא בזמננו אנו.

זאת בדיוק הסיבה שאף מותג אחר לא יעורר כאן דיון כזה.

לקנות מכונית בגלל סיפורים, שכל הקשר ביניהם לבין המוצר שקנית זה שיש להם את אותו השם ואותו סמל?!

בחייאת?!

זה כמו לזמן איזה אלמוני לנבחרת, כי ההורים קראו לו 'מראדונה'.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לחשוב על עשר מכוניות מתחת ל-250 אלף ש"ח בארץ, שהייתי מעדיף.

זו גרסא ל"האימפרזה שלי אוכלת אותה בלי מלח"?

בכל אופן, זה הטעם האישי שלך והוא רלוונטי לך. לגיטימי ולא מעיד על הרכב.

יש לך סתירה פנימית.

אם אתה מבין, אתה יודע שזה אוטו לא טוב, אז למה שהוא ירשים אותך?

נראה שכוונתו הייתה שהיא לא מצטיינת בדברים כמו רשימת אבזור אבל כן מצטיינת בדברים שקשורים בנהיגה. אז אם פלוני מחפש ספורט-סאלון בה הדגש הוא יותר על הספורט, בתוספת עיצוב, סאונד וכו' מהטובים שיש, היא בהחלט בשבילו.

כן אבל... אם אתה מחפש ספורטיבית, למה לקנות ספורט-סאלון ענקית?!

כל הרעיון של ספורט סאלון זה שהיא גם אמורה לספק את החלק של הסאלון...

אתה קונה אלפא ג'וליה בפחות כסף... כאילו, דא?!

כי בעולם האמיתי זה לא שחור או לבן כפי שאתה מנסה להציג את זה.

------------------------------------------------------------

לגבי הגיבלי, כדאי להוסיף שהרכב הוצג באמצע 2013. מאז, סדרה 5 ו-E קלאס הוחלפו בדגמים חדישים יותר.

בקרוב צפוי עדכון ולאחר מכן יופיע דגם חדש.

נכון, הם לא בקצב של הגרמנים, אך כנראה שזה פחות רלוונטי.

עריכה אחרונה על ידי Cuore Sportivo

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורטיבו, ברור שזה לא הכל שחור לבן, מדובר בחבילה כוללת של רכב עם יכולת ואבזור ובמחיר שאמור לשקף תמורה הוגנת לכסף.

בהינתן כך, נתוני המכירות הם אמד לא רע למה שחושב הציבור על התמורה המתקבלת.

כשזוכרים שלפני שנתיים לערך 17 מכוניות כאלה הועברו למגרשים כדי שימכרו כ'יד שנייה אפס קילומטרים', אז מבינים שאכן לא הכל שחור-לבן אבל במקרה הזה קרובים הרבה יותר אל השחור מאשר אל הלבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...