Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בעלות של כ-2-5 אלף ש"ח.

Matanyed
שימו לב! השרשור הזה בן 2519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי הניסיון שלי לך על מכוניות יפניות לפני עידן חיישני הלמבדה, שנת 2000 ולפני

אימפרזה היא בחירה מצויינת, גם מזדה וכל רכב שיש לו הרבה גרוטאות זמינות במגרשים.

מצד שני קניתי סקודה ניו פליסיה ב4500 ש"ח עם מנוע 1.6 (של פולסווגן בניגוד למנוע 1.3 של סקודה) והיא שירתה אותי נאמנה ללא הוצאות מיוחדות, דגם מקסים ונוח

קילומטראג' לא משחק תפקיד אמיתי- קח את הרכב לבדיקה במכון לפני קנייה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום ערך לבדיקת רכב שעולה 5k במכון.

אתה בטוח בזה..

ואם השילדה פגועה, חלודה בתפרים ובמכה הראשונה הרכב יחתך לשתיים.

או המתלה הקדמי פגוע וברגים רופפים, ובבלימה אולי המתלה יצא ויעקוף את הרכב.

וכנ"ל חיבורי ההגה - בסיבוב הרכב ימשיך .. ישר.

אתה עדיין בטוח :wink: שלא כדאי לקחת לבדיקה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה בבעלותי רכב כמו אחד שפותח שרשור מחפש לרכוש כנראה שלא הייתי מפרסם ביד 2. הכוונה לרכב מטופל ואמין.

הייתי מאתר בקרב חבריי, קולגות, שכנים ומשפחה מישהו שמחפש רכב כזה ומעדיף לסמוך על המילה שלי מאשר להכנס להרפתקה ביד2.

אני לא חושב שכיוון המחשבה הזה ייחודי. זה גורם לי לחשוב שמי שכן מפרסם ביד 2 כנראה מציע סחורה שאינו רוצה להציע לחברים, משפחה וכד.

אפשר כמובן להצליח הרכישה ב 4000-5000 שח. אבל לדעתי 10,000 זה רף מינימום כדאי לנסות להגיע אליו.

ב 2000 שח לדעתי כמעט בלתי אפשרי לקנות רכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח בזה..

ואם השילדה פגועה, חלודה בתפרים ובמכה הראשונה הרכב יחתך לשתיים.

או המתלה הקדמי פגוע וברגים רופפים, ובבלימה אולי המתלה יצא ויעקוף את הרכב.

וכנ"ל חיבורי ההגה - בסיבוב הרכב ימשיך .. ישר.

אתה עדיין בטוח :wink: שלא כדאי לקחת לבדיקה.

אייל.

קח לפחח ולא למכון שיצבע הכל בצבע שחור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שהיית רוכש רכב ב 100,000.

היית משלם 10,000 לבדיקה?

טעות נפוצה. הבדיקה לא קשורה לשווי הרכב. מה שאתה כותב שקול לשאלה אם לא תשים חגורת בטיחות כי הרכב זול. אתה לוקח לבדיקה בראש ובראשונה לדעת שזה לא קופסת שימורים שנתפרה משלוש אחרות ושתתפרק ותפרק אותך בהזדמנות הראשונה. דווקא ברכבים ישנים זה משמעותי. אח"כ כדי לדעת שאין איזה אסון מכאני שמחכה (לכן לעיתים משתלם יותר מוסך ממכון בדיקה) ובסוף ליקויים להוריד מהמחיר.

פות"ש: לך על זה, רק תהיה סבלן. תמצא את האדם המבגר שטיפל ולא נסע, או מישהו מהמעגל הקרוב שרוצה להתקדם. וכן קח לבדיקה. אם תסתכל בחתימה שלי תראה רכב (אמנם אחד משלושה שאני מחזיק וכבר לא הדיילי) שמגרד את התקציב שלך אבל מטופל ושמור ברמות שאני מוכן להפקיד בו את חיי כפי שקורה כל פעם שעולים לכביש (לדוגמא, החלפתי כריות אוויר שזה כמעט שווי הרכב). ולא, הוא לא למכירה. אבל קרובת משפחה שלי מחזיקה סיביק 1996 ברמת אחזקה מעולה שנוסעת נהדר ולא רואה מוסך מלבד טיפולים קפדניים, וזה מה שאתה מחפש (ג"כ לא למכירה).

בהצלחה

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו מתחת לשנתון- 97 משמע 2 טסטים בשנה. (בלבול מוח)

אולי למתוח מעט את התקציב ולנסות למצוא יונדאי גטס שמורה?

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=19&SubModelID=169&FromYear=2004&UntilYear=&Auto=-1&fromPrice=6000&untilPrice=7000&SubSubModelID=&OwnerID=&fromKM=&KM=&fromEngineVal=&untilEngineVal=&EngineTypeID=&fromHand=&Hand=&Color=&Info=&PriceOnly=1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה שרייד שמורות במחירים הללו. לפי דעתי בחירה מנצחת, וגם גיר אוטומטי למי שנחרד מידני.

כאשר תבדוק את רכב, בדוק לפי הסדר הבא:

1. מזגן תקין, חימום וקירור.

2. מנוע נשמע תקין.

3. טסט ארוך.

4. מערכות חשמל תקינות

ובנוסף חשוב לבדוק: כמה זמן הרכב היה אצל הבעלים.

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר אמרו לך את הכל, אוסיף כמה טיפים מהניסיון הצנוע שלי.

- כשקונים רכב מהסוג הזה תיקח בחשבון שתצטרך ללכלך קצת את הידיים, זה אומר גם כשהוא יתקע וגם לעשות דברים עצמאית כדי לחסוך בכסף. זה לאו דווקא לרעה זו יכולה להיות גם חוויה מאוד מלמדת.

- בקנייה תסתכל על המכלולים שנוטים לבלאי ועלות החלפה שלהם יחסית גדולה, מצבר, צמיגים, מזגן, נזילות שמן.

- שים לך בראש שתקלה גדולה (מנוע או גיר למשל) ישביתו את הרכב לגריטה. במקרה כזה מנסים להחזיר כמה שיותר מההוצאה על הרכב על ידי הפקדה של הרישיון והחזר על הרישוי, פירוק של חלקים שאפשר למכור הלאה ומכירה לברזל. אמור להחזיר לך חלק מההשקעה הראשונית.

- תכיר מכונאי אמין שאתה סומך עליו לתקלות שלא תוכל לפתור בעצמך.

-שים בערך שליש מהתקציב בשביל יישור קו ותקלות בלתי צפויות ותבין שאין מה להשקיע ברכב יותר מידי, כל כסף שילך על הרכב לא יעלה את השווי שלו וילך פשוט עבור ההוצאות השוטפות. על אף האמור, על מכלולי בטיחות כמו צמיגים בלמים והיגוי אין לך מה לחסוך, תוציא כמה שיעלה על חלפים איכותיים.

- נקודה אחרונה על בדיקה במכון, אני מבין את הממליצים, מצד שני אלה עוד 500 שקלים שיכולים ללכת על משהו אחר, אישית לקחתי לבדיקה אצל מכונאי שאמין בעייני בתשלום נמוך הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות נפוצה. הבדיקה לא קשורה לשווי הרכב. מה שאתה כותב שקול לשאלה אם לא תשים חגורת בטיחות כי הרכב זול. אתה לוקח לבדיקה בראש ובראשונה לדעת שזה לא קופסת שימורים שנתפרה משלוש אחרות ושתתפרק ותפרק אותך בהזדמנות הראשונה. דווקא ברכבים ישנים זה משמעותי. אח"כ כדי לדעת שאין איזה אסון מכאני שמחכה (לכן לעיתים משתלם יותר מוסך ממכון בדיקה) ובסוף ליקויים להוריד מהמחיר.

האנלוגיה שלך לחגורת הבטיחות שגויה. לחגור חגורה לא עולה כסף.

תיאורטית לבטיחות אין מחיר וגם ברכב של 2000 שקל כדאי להשקיע 300-400 בבדיקה. בפועל יש לה מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי 206 עם טסט לשנה וראש מנוע גמור ב-2800 שקל. יישור קו בעלות של 3000 של פחות או יותר השאיר אותי עם רכב פצצה.

לפני נסעתי שנתיים ב-106 שקניתי ב-4000 ותיקנתי ב-4000 והיא נמכרה ב4,500 בלי תקלות מיוחדות.

עזרתי לחבר - קנה 406 2004 ב-2000 שקל. תיקנו את האוטו בעוד 4000 והרכב כרגע נראה ונוסע מושלם.

לכמה אנשים עזרתי עם קניית רכבים זולים. זה הרבה מזל.

בקנייה מהסוג הזה צריך סבלנות

אלעד

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...