Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בעלות של כ-2-5 אלף ש"ח.

Matanyed
שימו לב! השרשור הזה בן 2492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בטוח ששאלו את זה הרבה, אבל לא מצאתי בעמודים האחרונים.

מה דעת חברי הפורום על רכישת רכב זול, בעלות של עד 5 אלף ש"ח?

האם אתם ממליצים? האם אפשר למצוא רכב ב-5 אלף שיחזיק כ-שנה-שנתיים-3 בלי עלויות תיקון מוגזמות?

אני מחפש רכב מאוד זול, עד כ-5 אלף ש"ח, לא יודע איזה שנה מומלץ או איזה קילומטארז', עם מנוע לא חזק (שלא יזלול דלק), שחלפים שלו זולים וישנם בארץ, ושיחזיק זמן מה.

חבר מוסכניק המליץ על הפג'ו 206 שנת 2002-2006 במחיר הזה, לטענתו הרכב הזה עונה על כל הדרישות שכתבתי בשורה למעלה. כמובן זה בתנאי שאמצא רכב במצב טוב.

מה דעתכם חברים? (אשמח אם תענו גם על המחיר, וגם על דגם הרכב שכתבתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לקנות כזה רכב זול זה סיכון, לא חייב דווקא שדברים כמו מנוע יתקלקלו אלא זה יכול להיות איזה צינור, גומיה או יכול להיות דברים יקרים כמו מדחס הכול עניין של מזל.

בכזה תקציב לדעתי עדיף ידני, ב5 אלף נסה למצוא פונטו, גטס.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש גיר ידני וטסט הכי ארוך שאפשר. כל היתר זה המזל שלך.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה לא ננעלים על רכב מסויים, אלא לוקחים את הדגם במצב הכי שמור.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שנכנסתי לייעץ לך אבל אני מתלבט אם למכור את הרכב שלי (קניתי אבארת' לפני מספר חודשים ומאז הקליאו חסרת שימוש בגלל אחי הדביל - הרכב הובטח לו כתנאי שיעשה רישיון אבל הרכב עומד כרגע והוא לא נראה לי בקטע של רישיון משום מה - אם זה רלוונטי צור קשר בהודעה פרטית)

קח כמה כללי אצבע למציאת רכב

אל תתמקד בדגם מסוים, חפש רכב עם קמ יחסית סביר, אל תרתע מיד גבוהה זה לא רלוונטי לשנתונים שאתה מחפש, עדיפות לרכב עם היסטורית טיפולים של השנתיים שלוש האחרונות (יכול לתת לך תמונת מצב של מחלות חוזרות ונישנות ברכב ואיכות הטיפולים שהרכב עבר)

אני מצטער שאני לא שייך לעדר אבל אני אעדיף אירופאית צעירה מיפנית זקנה, כן היפנית שומרת על מחירון הזוי ולא רלוונטי (בזמנו לאנטיס 2003 עלתה כמו קליאו 2010) אבל תמיד אעדיף רכב שצעיר במספר שנים

הייתי מחפש דווקא רכב ידני (זה יכול לבטל תקלה פוטנציאלית של גיר מחליק, הגיר הידני עמיד פי מליון מהגירים האוטומטיים וגם חסכוני הרבה יותר)

אל תוותר על בדיקה במכון, לפני מספר שנים בדקתי פזו 206 בת 6 עם 80KKM, האבא של המוכרת (היתה ילדה בת 20) היה סמנכל מכירות בקיה, ציפיתי לקבל רכב מטופל, בפועל הבדיקה העלתה שראש המנוע נאכל עם קורוזיה ובבדיקה נאמר לי שזה לא שאלה של אם אלא שאלה של מתי מחליפים מנוע ברכב.

וכן גם כשקניתי את הקליאו ב5K העדפתי לשלם 500 שח על הבדיקה ולדעת שאני מקבל רכב במצב סביר עם בלאי סביר מאשר לקבל את אלמנט ההפתעה בהמשך

כשיהיו רכבים רלוונטיים שתראה תעלה כאן רשמים ונעזור לך להתמקד, אל תרכוש את הרכב הראשון שתראה, אולם אם תראה אחד כזה אל תהסס ללכת על עסקה, אתה תראה הרבה זבל בדרך אבל יש רכבים טובים גם בסכום הזה, צריך סבלנות וקצת, קצת מזל

ואל תשכח זה שוק של קונים, לא של מוכרים, אפשר עם קצת מיקוח לקבל קווץ לא קטן במחיר

בהצלחה

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי כמה נסועה אתה מתכנן.

אם פחות מ 5000 ק"מ לשנה. אז לדעתי זה אפשרי.

אם זה 15 אלף בשנה (ממוצע) אז פחות סביר שב45 אלף ק"מ ב3 שנים, ברכב ישן בן 10 פלוס לא תהיה כמעט שום תקלה. אנשים עם רכב כזה שמור שלא נסע ועמד בצל כל השנים, כנראה לא יסכימו למכור ב 5.

אני כן חושב שבמצב השוק היום אפשר למצוא רכבים במצב מאוד טוב לגילם, בפחות מ10 אלף. זה לא אומר שהם יהיו חפים מבעיות. אבל יכול להיות שעלות התחזוקה וזמן התיקונים עדיין יהיה פחותים מאשר איבוד ערך של רכב ב 20-30 אלף.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מי שרוצה לחסוך כסף ואין לו בעיה להגיע ליעד היומי שלו באמצעות תחבורה ציבורית או חבר פעם ב. זו בהחלט אופציה ששווה לשקול.

- פיאט בראבו סנסשיין רובוטית 1.4 - 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי כמה נסועה אתה מתכנן.

אם פחות מ 5000 ק"מ לשנה. אז לדעתי זה אפשרי.

אם זה 15 אלף בשנה (ממוצע) אז פחות סביר שב45 אלף ק"מ ב3 שנים, ברכב ישן בן 10 פלוס לא תהיה כמעט שום תקלה. אנשים עם רכב כזה שמור שלא נסע ועמד בצל כל השנים, כנראה לא יסכימו למכור ב 5.

אני כן חושב שבמצב השוק היום אפשר למצוא רכבים במצב מאוד טוב לגילם, בפחות מ10 אלף. זה לא אומר שהם יהיו חפים מבעיות. אבל יכול להיות שעלות התחזוקה וזמן התיקונים עדיין יהיה פחותים מאשר איבוד ערך של רכב ב 20-30 אלף.

קניתי לפני כמעט 4 שנים (3 שנים ו10 חודשים אם נדייק) קליאו ידנית שנת 2001 שעשתה עד היום קרוב ל40 אלף קמ עם אפס תקלות יום יום הניע ונסע הרכב, שוב אני חוזר אפס תקלות

מלבד בלאי טבעי וטיפולי 10K הרכב לא נכנס למוסך, אה והרכב בזמנו עלה לי 5300 שח

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לקנות רכב סביר בין 5-10 אלף - אם כרגע חסר כל הסכום.

אפשר להמתין 2-3 חודשים ולבנות תקציב.

(במחיר יותר נמוך זה סיכון גבוהה, מאחר ויש אנשים אשר חושבים, כי הטיפול כגון החלפת שמן

ובדיקת בלמים, הוא יקר יחסית למחיר הרכב , ולכן לא עושים..)

לקחת לבדיקה, רכב הפגוע בשילדה בצורה רצינית או בעיית בלמים והגה.

יכול לעלות בנזקים גדולים בהמשך, ובחיים שלך ושל אחרים.

זה גם סינון טוב למצב הרכב, מוכר אשר מסרב, כנראה יש לכך סיבה.

הכנס לעלויות עוד כ 2000 ש"ח - עבור טיפול ישור קו - במיוחד בנושא בטיחות.

(אפשר ולא תשתמש בכל תקציב ישור הקו, ואפשר כי תוסיף עוד.

את התשלומים הנ"ל אפשר גם לפרוש לתשלומים)

התייחס בעיקר ל

א - בלמים - מצבם והאם הוחלף נוזל הבלמים.

ב - צמיגים.

ג - מערכת ההגה - כולל מצב כיוון הפרונט.

ד - מערכת הדלק - נזילות ומצב הצנרת, רוב הסיכויים כי תקין, אבל כדאי לבדוק ברצינות.

את שאר הבעיות במידה ויש, אפשר לסדר לאט בהמשך, אבל להיות מודע לכך.

כדאי לגשת לבדיקת הרכב עם אדם המבין בכך, כך תבצעו סינון ראשוני, אם בכלל כדאי

לקחת את הרכב לבדיקה במכון בדיקה - אל תחסוך כאן.

יש לפורום חברה נחמדים היכולים לעזור - חפש כנופיית הטיפולים.

כדאי להתייעץ עימם, ואולי גם לבצע את טיפול ישור הקו בהכוונתם.

עדיף במוסך טוב אשר ממליצים, ואפשר טיפול בסיסי של שמנים איתם.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעת חברי הפורום על רכישת רכב זול, בעלות של עד 5 אלף ש"ח?

האם אתם ממליצים? האם אפשר למצוא רכב ב-5 אלף שיחזיק כ-שנה-שנתיים-3 בלי עלויות תיקון מוגזמות?

השנקל שלי: לא מומלץ. אפשרי, אבל לא מומלץ, לפחות לא בתור אמצעי תחבורה.

רכב ישן מאוד יסבול מתקלות בלי קשר לאיך הוא טופל. זה הרבה עניין של מזל, טיפול ושימוש קודמים וגם אמינות בסיסית של הדגם, אבל גם אם הכל משחק לטובתך אתה עלול ליפול על כמה תיקונים לא גדולים שיהפכו את האחזקה ללא ממש משתלמת.

אבל לרוב, לא הכל משחק לטובתך. ברוב המוחלט של המקרים (אם כי לא בכולם) מי שמחזיק רכב במחיר כזה לא עושה את זה כי יש לו את היכולת הכלכלית להחזיק רכב חדש, ולכן הטיפולים שהרכב מקבל יהיו בהתאם. מעבר לזה, לדעתי, מי שמוכר רכב במחיר כזה לא מוכר סתם ככה כדי להתקדם, אלא כי הוא הבין שהאחזקה של הרכב כבר גדולה עליו - או בגלל רצף תקלות, או בגלל תקלה שהוא לא הצליח לפתור, או בגלל תקלה שיקר לו מדי לפתור. הרי מראש רוב מי שמחזיק רכב כזה לא מחזיק אותו בגלל הכיף, אלא משיקולים כלכליים.

כמובן שיש יוצאים מהכלל, אבל לך תמצא אותם. וגם אז צריך מזל.

אם יש לך את הידע והזמן לטפל לבד (או בעזרת הכנופיה) זה נהיה קצת יותר סביר. ועדיין, לא בטוח שזה משתלם כלכלית.

אני מחפש רכב מאוד זול, עד כ-5 אלף ש"ח, לא יודע איזה שנה מומלץ או איזה קילומטארז', עם מנוע לא חזק ()

בהתחשב במה שנאמר קודם, לדעתי, איזשהו רכב מודרני יחסית (מתחילת העשור הנוכחי) הכי זול שיש יהיה בסה"כ זול יותר לתחזוקה. גם אם תקנה אותו ב-20,000₪, ותספוג ירידת ערך של 10,000₪ בשלוש שנים, יש סיכוי לא רע שהאחזקה הכוללת תהיה זולה יותר (כי גם ברכב של 5000₪ יש סיכוי לא רע שתספוג ירידת ערך של 5000₪ וטיפולים בעוד 5000₪, אם לא יותר).

הייתי מחפש רכבי מיני ידניים, נניח פיג'ו 107 / סיטרואן c1 ידניות שנהנות משוק חלש ומכלולים של טויוטה (אפשר למצוא גם בפחות מ-20, עוד לפני מיקוח), או אולי אפילו קליאו 3 ידנית או פיג'ו 206+ בטווח המחירים של 20,000₪, אם זה אפשרי.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנה רכשתי פיג'ו 306 ידנית, יד שנייה עם קילומטר בדיחה והיסטוריית טיפולים, אחרי הורדת ליקויים וויכוח המחיר נסגר על 2800, מהדואר נסעתי ישירות לגבע השארתי 3000 ש"ח על יישור קו (איפוס נוזלים וטיפול גדול, ושאר הכסף היה על דברים שנמצאו על הדרך)

לאחר מכן מלבד פעם אחת הרכב לא נתקע (משאבת דלק מקורית שבקה אחרי 16 שנים.. נסלח)

נסע כמו גדול, העברתי איתו 2 דירות, לא נגע בדלק, והיה מהנה לנהיגה אפילו.

ברכב משומש בסכום כזה זה עניין של מזל, אבל למזל הזה יעזור גיר ידני, היסטוריית טיפולים, נתונים טובים ובעיקר בעלים אוהב, ויישור קו יזום.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך את הידע וכלי עבודה לטפל ברכב לבד אז זו יכולה להיות "הרפתקאה" מעניינת ומלמדת.

חלקי חילוף לרוב הרכבים הישנים הם לא יקרים ואפשר למצוא בפירוקיות או יד 2, מה שעולה זה העבודה.

בנוסף לכל מה שאחרים אמרו-לקנות רכב שנראה הכי שמור ולא לפי דגם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבו לך, זה לא הכי מומלץ אך אפשרי.

אם יש לך מישהו שאתה מכיר אותו ואת הרכב ואיך הוא מטפל בו - זה לא בעייתי.

אני למשל, כבר שנה שנייה עם פולקסווגן גולף 2001 אוטומטית 2 ליטר, שעברה יישור קו מקיף וגדול במשך שנתיים שבשנה הראשונה כלל המון דברים יזומים ובשנה השנייה חלק לא מועט נדרש (בלאי) כמעט 3/4 מעלות שווי הרכב בסיכום השנתיים האחרונות. (7.5 אלף ש"ח לחלק לשנתיים)

מכיוון שהרכב עבר ידיים בתוך המשפחה ללא הוצאה ראשונית על קנייתו וב 3 שנים שלפני שעבר אלי אני חלק בלתי נפרד משגרת הטיפולים והתקלות שלו, זה משתלם, כי את הדברים הבסיסיים שהם לא חלק מיישור קו גדול כמו שמנים, פילטרים ונוזלים למיניהם וכדומה אני עושה לבד ולכן יש לי שקט טיפולי ל 5 שנים לפחות, שבהם אני עושה הכל לבד אלא אם כן יש תקלה. וכן אני יודע בוודאות שמצב המכלולים העיקריים הוא מצוין.

אני חייב להסתייג ולומר שבמקרה שלי אם הייתי עושה את כל מה שעשיתי + לקנות את הרכב, זה היה יוצא לא משתלם בעליל והיה עדיף לקנות רכב בשנתון 2005 ומעלה.

לפני טסט, אני הולך לבדיקת בלמים כדי להוציא אישור בלמים בשביל שאוכל לעושת טסט שנתי ואם כבר לבקר במוסך לוואגיות אז אני נוסע למוסך רון וככה מוודא שלא פספסתי כלום בטיפולים העצמאיים ושהרכב מתוקתק.

קח בחשבון, שהרבה זה עניין של מזל ברכבים בגיל כזה וגם רכב שמור ומטופל כמו שעון פתאום יכול להגיד שלום לחלק אחד או יותר שהם מאוד יקרים ביחס לשווי שלו, אך כאשר אתה מקזז ירידת ערך שנתית נמוכה או לא רלוונטית ועלות ביטוחית נמוכה אל מול שנתונים מתקדמים זה משתלם יותר.

בקיצור זה רכב לנסוע איתו עד לגריטה או לאספנות (תלוי).:) בהצלחה.

הזול עולה ביוקר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...