Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פירוש טופס סיכום טיפול מוסך לובינסקי פיג'ו 508-2013

רוכב_נוהג
שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

התקלות היו:

1. טיפול 100K שגרתי

2. מזגן לא מקרר (לא מחסור בגז)

3. רעש של בריחת אוויר מכיוון מכסה שסתומים

4. רעש כמו שיש ב- poly misalignment מכיוון רצועת האביזרים (נעלם כשמשפריצים מים).

ממה שאני רואה בטופס סיכום הטיפול:

1. מזגן: בעיה במעגל החשמלי, החלפת נגד - מובן. האם "קופסאת ההפעלה" בעלות 200 ש"ח שכתובה שם קשורה לזה?

2. טיפול 100K: נראה ששילמתי באזור ה-700 ש"ח על החלפת מסנן שמן ומילוי שמן מנוע רגיל (אפילו לא מקורי-כתוב "תואם"). בגדול יכלתי לבד להחליף את המסנן. ושמן - נו אתם יודעים - 50 ש"ח באוטו דיפו... האם נראה שבוצע עוד טיפול כלשהו?

3. הם אמרו לי שהרעש מכיוון רצועת האביזרים הולך ביחד עם בריחת האוויר מכיוון מכסה השסתומים - כשהוציאו את מכסה השסתומים הישן ושמו את חדש - שתי הבעיות (רעשים) נפתרו.

א. אז מאיפה האוויר בורח? ממכסה השסתומים בעלות 1,000~ ש"ח שהוחלף (כתוב מכסה ראש מנוע ונאמר מכסה שסתומים-הכוונה לאותו דבר אני מניח) או מצינור אוויר כלשהו בעלות 1,000~ ש"ח שהוחלף? הרי לא משניהם בו"ז...

ב. טענתי שאין בעיה במכסה שסתומים וששתי הבעיות נפתרו כי האוויר דלף בגלל שהישן היה לא מחובר היטב וכמו כן בגלל שהוא היה מחובר לא טוב - הוא גרם לרעש מכיוון רצועת האביזרים. אם בסה"כ היו מוציאים ומחברים מחדש אז הבעיות היו גם כן מסתדרות. המוסך טען שלא והיה שבר בישן וכו'. האם טענת המוסך נשמעת היגיונית? לצערי אין לי את היכולת להישאר ביום עבודה רגיל במוסך ולעקוב מקרוב. וגם אם כן - אז היו מראים לי את הישן שהוא בלוי מן הסתם ואין לי דרך לדעת אם זה רק נראה בלוי או באמת תקול.

תודה,

1.jpg

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה דיי פשוט. מכסה השסתומים המקורי הישן מתעוות ואז מתחילות דליפות . בעיה ידועה. החלפת אטם ראש מנוע לא עוזרת. תקלה בתכנון. המכסה שופר והחדש הרבה יותר טוב אבל גם דורש איזה צינור יניקה אחר.שינו את החיבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כן פורק בעבר בשביל איזו החלפת צינור אוויר טורבו תורן (הם הוחלפו כבר איזה 4 פעמים).

2. אבל החשד שלי בא מהעובדה שתפסת פה 2 רעשים במכה-אז על פניו נראה כמו חיבור לא תקין. לכן אני שואל אם החשד שלי היגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המק"ט כתוב בתמונה-זה החדש? איך יודעים?

2. השאלה שלי זה גם על ה-700 ש"ח "טיפול 100K" שעל פי הבנת הנקרא שלי את הטופס מתברר כפלופ של מסנן בודד ומילוי שמן. האם אכן כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

₪700 טיפול זה מחיר סביר במוסכי היבואן. אין בעיה עם שמן תואם לתקן.

אין מה לעשות : אצל היבואן כל פילטר עולה כמו זהב. למשל פילטר אויר אני קונה ב ₪60 כולל משלוח ומעמ. לא ₪148 לפני מעמ.

הבום שחטפת עם מכסה שסתומים גם אני חטפתי. חתיכת פלסטיק בקליט מפגרת שעולה הרבה מאד

אבל לא היתה ברירה. אין כזה תחליפי והמק"ט הישן לא שורד בחום הישראלי.

תכנון של BMW ....

תאמין לי שהמוסכניק שלי ניסה להמנע מהחלפת המכסה , גומיות חדשות , סיליקון למכביר אבל כל הזמן נזלו משם דברים ומשכתי עוד טיפול וזה לא עצר.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצוב שהחברה לא עשתה על מכסה שסתומים שהוחלף ריקול אם ידוע שלא עומד בחום בארץ.

תיקון לא זול לרכב בן 4 שנים. עוד הוכחה שכדאיות החזקת רכב מעבר לתק' האחריות לא משתלמת. (בסבירות גבוהה)

עצוב שזה ככה. זו המגמה של יצרניות הרכב. אני כבר לא מדבר על זה שלכל אקלים צריך לעשות התאמה של חלק ממכלולים ברכב. רכב שנוסע באקלים של 40 מעלות ויותר לא יכול להיות זהה לרכב שנוסע ביין 5 - 20 מעלות לדוגמא.

Seat Leon ST 1.2 Tsi

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופסת הפעלה זו יחידת פיקוד מאור מנוע. שמן שסופק תואם עולה גלון 150 שח ולא 50 . המכסה שסתומים הוא יחידה שכוללת שסתום ולוכד שמן והוא חלק מסעפת היניקה. בד״כ כלל מקובל לקבל הנחה של 10 % על עבודה וחלקים ללקוח ותיק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד הוכחה שכדאיות החזקת רכב מעבר לתק' האחריות לא משתלמת. (בסבירות גבוהה)

עצוב שזה ככה. זו המגמה של יצרניות הרכב.

בדיוק, ומה שמדהים שנראה שאכן זה מובל ע"י היצרניות + המעבר למחשוב שאז מוסך לא מורשה ללא התוכנה הרשמית לא יכול לטפל בהרבה בעיות (זה היה המצב פה-הלכתי ל-2 מוסכים לא מורשים שפשוט המליצו לי ללכת ללובינסקי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קופסת הפעלה זו יחידת פיקוד מאור מנוע. שמן שסופק תואם עולה גלון 150 שח ולא 50 . המכסה שסתומים הוא יחידה שכוללת שסתום ולוכד שמן והוא חלק מסעפת היניקה. בד״כ כלל מקובל לקבל הנחה של 10 % על עבודה וחלקים ללקוח ותיק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1. לא הבנתי את קוספת ההפעלה-למה היא קשורה פה? למזגן? לשסתומים?

2. סעפת יניקה-זה הצינור אוויר? וזה תקין שהוא חייב להיות מוחלף אם מחליפים מכסה שסתומים?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשתדל להקפיד להשוות מחירים בין מוסכים.

במוסך מתמחה תחסוך הרבה כסף

תשקול להבא

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...