Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאצ'יה דאסטר יעילות לאורך השנים

oorenn
שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שלום חברים , בהמשך לפוסט שכתבתי ושאלתי אתכם בעבר :

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?629091-%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%90%D7%A0%D7%94-%D7%A2%D7%93-140K

חשקה נפשי ברכב רומני שנראה על פי מפרט בפועל כרלוונטי ביותר, דאצ'יה דאסטר שמה , מנוע 1500 טורבו דיזל אוטומטי .

אשמח להמלצתכם ודעתכם על הרכב הנ"ל , מבחינת מס' פרמטרים על פי מה ששאלתי בעבר :

1. האם מנוע טורבו דיזל יאריך חיים ואמינות בנוסעה שנתית ממוצעת(אפילו פחות) של 4300 קילומטר בשנה (זה הממוצע שאמא שלי עושה בשנה)

2.הגיר הרובוטי על פי כתבות נלקח מהאינטרנט נלקח הישר מהרנו פלואנס , מה דעתכם עליה האישית ?

3. אשמח את דעתכם הכללים כל זאת תוך כדי הסתכלות על הפוסט הקודם .

תודה לעוזרים היקרים .

אגב לידיעת הציבור הדאסטר נמכרת אוטומטית דיזל ב100 אלף ש"ח ,אומנם נשמע זול אך בפועל במעמד המכירה כל המוצרים הנלוויה שמגיעים כברירת מחדל ברכבים אחרים כאן מגיעים כתוספת בתשלום.

למשל הרכב לא מגיע עם קודן או מוביליי לא מגיע עם מרים חלונות וחסרים עוד המון דברים שברחו לי מהראש .

הכל נמכר כתופסת כסף בנפרד . ומותקן בארץ :-(

כך שהמחיר הסופי הוא לא 100 אלף שח אלא יותר .

אני למשל החשבון הסופי יצא 113 אלף שקל , על הדאסטר עם רמת האבזור הגבוה כ 7.5 אלף שקל שכולל בשונה מהדגם השונה ג'נט מגנזיום מקורי , חלונות שחורים , מולטימדיה מקורית , וגגון בצבע כרום במקום שחור פלסטיק . בנוסף צירפתי לעסקה מגני דלתות ,קודן,מוביליי שמגיע במחיר מסובסד של 2100 שקל , ומרימי שמשות .

כל זאת תמורת 13.5 אלף שקל .

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי, אנחנו דאצ'יה.

ממליצים לך להיכנס לעמודי קהילת לקוחות דאצ'יה בפייסבוק - שאל שם מאות לקוחות שכבר קנו ותראה כמה הם מרוצים.

דאצ'יה מותג מצליח וצומח מאוד באירופה וגם בישראל.

לגבי המחיר - נכון, גרסת הבסיס עולה 99,900 והגרסה המאובזרת יותר 107,490. אביזרים נוספים, חבילות שירות וביטוח - בתוספת תשלום והכל המחירים מאוד משתלמים!

נשמח מאוד לארח אותך במרכז המכירות שלנו לנסיעת התנסות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי , בנתיים דאצ'יה עונה על כל הקריטריונים שלי , מה שכן רציתי בפוסט זה שלמוע דעות נוספות והאם באמת הרכב מתאים לצרכים , שים לב שאחד הדברים שבאמת חשובים לי הם נושא האמינות מבחינת אורך חיים בעמידה , זאת עקב נסוע שנתית נמוכה ביותר שנעמדת על 4300 קילומטר בשנה !

האם הטורבו ישרוד את השנים והאם שאר המכלולים שקיימים ברכבי דיזל .

מצד אחד רכבי דיזל מיועדים לנסיעות ארוכות ולגמוע כמות ק"מ עצומה לעומת בנזין , השאלה אם אקח מנוע דיזל ואסע איתו 4300 בשנה , האם הדבר אפשרי וסביר .

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן! המנוע הזה משווק כמה הרבה זמן בדגמי רנו וניסאן. אלפי מוניות רנו פלואנס נוסעות עם המנוע הזה בישראל מעל 100,000 ק"מ בשנה. מאוד חזק, אמין וחסכוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. המנוע מצויין, אבל...

2. מנועי דיזל לא אוהבים ריבוי נסיעות עירוניות קצרות. המנוע ישרוד שנים מעצם הנסועה המעטה, אבל אני ממש לא רואה צורך בדיזל לנסועה כה מועטה.

3. אם כבר, למה לא סטפווי בנזין אוטומטית? עשויה להשאיר הרבה עודף מ-100K.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הנשאלת האם בממוצע של 4300 ק"מ בשנה הוא יהיה אמין .

אין ספק לגבי אמינות לאורך עשרות אלפי ק"מ

השאלה האם במנועי דיזל שלא נוסעים הרבה במשך השנים הבלאי שלהם יהיה גבוה מזה של רכב בנזין שלא נוסע הרבה.

בכל אופן מחר כנראה אני קונה את הדאסטר , פשוט פה אני מקווה לגבש את הדעה הסופית .

והשאלה שבאמת הטרידה אותי היא האמינות של מנועי דיזל בנסועה שנתית נמוכה ביותר . שוב מדובר על 4.3K בשנה בלבד !

אני מניח שמונית דאסטר עושה את הק"מ השנתי של אמא שלי בשבוע וחצי בלבד .

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת. נסיעות קצרות לא יטיבו עם מגדש הטורבו ומסנן החלקיקים.

גם הגיר לא יאהב נסיעות עירונית קצרות.

חפש רכב עם מנוע אטמוספרי וגיר פלנטרי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשת רכב מפנק ואני לא בטוח שהדאסטר הוא רכב מפנק. בנוסף, המסקנה מהדיון הקודם היתה שאתה צריך רכב עם מנוע אטמוספרי ותיבה פלנטרית ולדאסטר אין לא את זה ולא את זה.

בכל מקרה, תקח את אמא שלך לנסיעת מבחן רלוונטית בכל רכב שבא בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חברים, שקלתי את הדאסטר מכמה סיבות שנחוצות לנו

1. פשטות,אין יותר מידי כפתורים ודברים שעלולים לגרום לאמא שלי להתבלבל .

2. בגאז שבכיף אפשר להכניס לתוכו כיסא גלגלים ואביזרים למניהם

3.מחיר ללא תחרות מול האחרים משאיר כמעט עודף ל 30-40 אלף שקל מהמתחרים בקטגוריה .

הבחירה בדאסטר לא הגיע עקב היותו דיזל , אלא עקב הפרטיות שהוא מציע ובמחיר שנמכר .

אם היה דאסטר בנזין ללא ספק היתי שוקל מראש אותה לפני הדיזל , מכייון ורק הגירסא של הדיזל קיימת לא נשארה לי ברירה .

אני רואה מרישומים פה שהטורבו לא אוהב נסיעות קצרות וכנל לגבי הגיר , הדבר כל כך קריטי ?

קריטי שאמצא את הרכב בעוד שלוש שנים במוסך עם נזק כלכלי רציני ( מעריך שטורבו לא עולה 1000 ש"ח) ?

או שמה אם אטפל לפי הספר הכל יהיה בסדר.

יפני זה הכי אחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך ברירה - לבחור רכב אחר - הרכב הזה בבירור לא מתאים לצרכים שתיארת.

רוצה דוגמא לאחד שכן? סנגיונג טיבולי למשל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא שניה נפריד בין תיאוריה למעשה.

בתיאוריה גיר רובוטי כמו גם גיר ידני פחות "אוהבים" נסועה עירונית שמצריכה שימוש רב במצמד והחלפות הילוכים תכופות.

במעשה-במציאות, הפנדה שלי ידנית, היא כבר עברה מה שאמך תיסע בשמונה שנים, 90% מזה בתוך העיר, כולל זינוקים רבים בעליה (חיפה...) והגיר כמו גם המצמד מתפקדים ללא שום דופי ונראה שעתידם עוד לפניהם...

ובוא נהיה ספציפיים עוד יותר, הגיר שבדסטר מתפקד במוניות המגאן/פלואנס דיזל ועד כה לא שמענו על בעיה אקוטית כלשהי. רוב המוניות עובדות קשה מאד בתוך העיר.

אשר לטורבו, שום רכב עם טורבו לא אוהב התנעות וכיבויים ונסיעות קצרות, למעשה גם רכב ללא טורבו היה מעדיף לוותר על זה... אז מה, במקום שהטורבו יחזיק 250,000 ק"מ והמנוע חצי מיליון, הטורבו יחזיק רק 180,000 ק"מ והמנוע רק 400,000 ק"מ, אז מה?

גם אם אמך תחזיק את הרכב 10 שנים (והיא לא..) אפשר לומר בוודאות רבה שב-40,000 ק"מ לא יהיה צורך בהחלפת טורבו..

הבעיה היחידה בדאסטר היא איכות החומרים והנדסת האנוש בתוך הרכב, מבחוץ הוא נראה מצויין ופונקציונלי בעליל.

אם פנים הרכב, בידוד הרעשים והאבזור איננו מפריע לכם, כנראה שהדסטר מתאים לכם ואם לא, האופציה שZVIT הציע לא שגרתית אבל מתאימה מאד

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ יש בזה משהו, אבל אני חושב שעדיף שפותח השרשור יתרחק מסוכנות דאצ'יה לפחות עד יום ראשון כדי "לישון על זה".

(למען הסר ספק, אני מחזיק פלואנס דיזל ומבסוט מהחיים.)

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...