Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מפרקים (ברך) [זכויות מביטוח לאומי]

מה רע בשביט?
שימו לב! השרשור הזה בן 2491 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם.

אני בן 31 ומעולם לא עסקתי בספורט למעט חצי שנה לפני עשור שעשיתי ספינינג אבל זה לא מה שגרם לנזק שיש לי בברך שמאל.

לטענת האורתופד/רופא ספורט, צריך בין 20 ל30 שנה של ספינינג שעה ביום כדי להגיע למצב שאין סחוסים, אין רצועה צולבת, 2 קרעים במיניסקוס וציסטה עם מצבי רוח של אישה בהריון (מתמלאת בנוזלים כשבא לה)

שלא לדבר על הכאבים העזים שאני סובל מהם לצערי. הרוקסט כבר לא עוזר.

אני לא מסוגל לחיות ככה.

האורתופד הפנה אותי להחלפת מפרקים לאחר שהוחלט גם בחוו״ד שניה שארתרוסקופיה לא תעזור לי פה. יש נזק עצום.

הוא עוד אומר לי שכל הכבוד לברך שנמצאת בסוקט ולא בורחת החוצה.

טוב, עד כאן סיפור נפלא.

מה אני רוצה מכם? הבנתי שאני הולך להיות נכה לתקופה כזו או אחרת ואני רוצה למצות את זכויותיי מול ביטוח לאומי או מקום העבודה שלי.

מישהו עבר כאן הליך דומה? המלצות לעו״ד או ללכת לבד?

מה אני עושה?

תודה, שביט

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי לכולם.

אני בן 31 ומעולם לא עסקתי בספורט...

...לטענת האורתופד/רופא ספורט, צריך בין 20 ל30 שנה של ספינינג שעה ביום

המשפט הראשון יכול להסביר את הבעיות.

המשפט השני היה גורם לי לשכוח את כל מה שהרופא אומר, לקום, לקחת את הטפסים ולא לחזור אליהם יותר בחיים.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לך שיעבור יחסית בקלות , זה באמת לא מצב נעים ולא ניתוח עם החלמה פשוטה

אתה מ-א-ו-ד צעיר כדי להגיע למצב הזה, אתה במשקל יתר קיצוני?

מהשיחות שלי עם אנשים שעשו את הניתוח לאחר תקופת החלמה של כמה חודשים לרוב המצב משפתר בהרבה ורוב הכאבים נגמרים ולכן למרות הכאב של הניתוח והתקופה שלאחריו שווה ללכת על זה

עריכה אחרונה על ידי DrorZi

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד ממליץ לשקול ניתוח ARTHRODESIS - זהו ניתוח לקיבוע/ביטול המפרק.

בניתוח זה, משיגים שיפור מוחלט עד מוחלט בכאבים במחיר אובדן מוחלט של תנועתיות המפרק.

בגיל צעיר, ניתוח זה (ביטול מפרק) עדיף ע"פ החלפת מפרק מאחר ובהחלפת מפרק יש צורך לבצע החלפה של המפרק בממוצע כל 15-20 שנים (עקב שחיקה).

אם אתה רוצה להתייעץ עם אורתופד לגבי הנושא, הייתי מציע בחום להתייעץ עם אורתופד אחר (לא זה שמנתח אותך, מאחר ויש סיכוי שיש לו אינטרס כלכלי בביצוע ניתוח החלפת מפרק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול מפרק ברך בגיל 31?

טוב שלא המלצת לו על קטיעת רגל.

מפרק מלאכותי שהושתל לפני כ 15-20 שנה מסיים עכשיו את חייו. סביר להניח שאלה שמושתלים עכשיו יחיו כ 25-30 שנה כך שתזדקק לעוד החלפה אחת במהלך חייך ובגיל סביר. אני מושך החלפת מפרק ירך כדי לא להגיע לעוד ניתוח בגיל 70 פלוס.

ממליץ לסגור מקום לשיקום עוד לפני הניתוח כדי לא ליפול במקום לא טוב.

החלמה מהירה ומלאה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאחל לך שיעבור יחסית בקלות , זה באמת לא מצב נעים ולא ניתוח עם החלמה פשוטה

אתה מ-א-ו-ד צעיר כדי להגיע למצב הזה, אתה במשקל יתר קיצוני?

הייתי. איני עוד. לטענת האורתופד, אין קשר כיוון ואין רמז לנזק בברך הימנית. אילו זה היה בגלל המשקל, לפחות היה משהו ואין.

מהשיחות שלי עם אנשים שעשו את הניתוח לאחר תקופת החלמה של כמה חודשים לרוב המצב משתפר בהרבה ורוב הכאבים נגמרים ולכן למרות הכאב של הניתוח והתקופה שלאחריו שווה ללכת על זה

זו המטרה, לשפר את איכות החיים.

ביטול מפרק ברך בגיל 31?

טוב שלא המלצת לו על קטיעת רגל.

מפרק מלאכותי שהושתל לפני כ 15-20 שנה מסיים עכשיו את חייו. סביר להניח שאלה שמושתלים עכשיו יחיו כ 25-30 שנה כך שתזדקק לעוד החלפה אחת במהלך חייך ובגיל סביר. אני מושך החלפת מפרק ירך כדי לא להגיע לעוד ניתוח בגיל 70 פלוס.

ממליץ לסגור מקום לשיקום עוד לפני הניתוח כדי לא ליפול במקום לא טוב.

החלמה מהירה ומלאה.

תודה רבה.

תודה על האיחולים אבל שאלתי לגבי מיצוי זכויות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעוסק בשיקום לאחר ניתוחים כאלה- ניתוח החלפת ברך (TKR) אינו בעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד (הרבה פחות מהחלפת ירך, אך מעט טוב יותר מהחלפת כתף) . וזאת בשל מורכבות המפרק . בעיות שכיחות - ירידה בטווחי יישור וכיפוף, רוטציה של השוק ביחס לירך ועוד.

מה בדיוק התסמינים שמפריעים לך ביום יום?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני רוצה מכם? הבנתי שאני הולך להיות נכה לתקופה כזו או אחרת ואני רוצה למצות את זכויותיי מול ביטוח לאומי או מקום העבודה שלי.

מישהו עבר כאן הליך דומה? המלצות לעו״ד או ללכת לבד?

מה אני עושה?

תודה, שביט

5 תווים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם המקרה שהיה לי במשפחה לא דומה למה ששלך, אבל כשהיינו צריכים לתבוע את ביטוח לאומי, מאוד הצטערנו שלא הלכנו לעורך דין.

לדעתי, זה MUST.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט לא רוצה שיהיה לי כמו שהיה לי עם ההחזרי מס. החזר גבוה = עמלה גבוהה מאד.

לעומת מה שהיה צריך לעשות כדי לקבל את כל הסכום במלאו.

עבודה של חצי שעה.

החזירות של עורכי הדין מקוממת אותי. במיוחד כשמדובר בנושא כלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רק מה שמפריע לך זה הטופסולוגיה וההליכים, זה משהו אחר.

אנחנו נדפקנו בגלל חוסר ידע ודיוקים של חוק, שאין מה לעשות, עורך דין שוחה בזה לעומתנו. וענייני ידע קשה לתמחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור,

האם יש לך גופים חופשים בברך ?

https://radiopaedia.org/articles/primary-synovial-chondromatosis

יש לי את זה בברך ימין מ-2011 וכבר עברתי שני ניתוחים אורתוסקופיה בשנים האחרונות ויש לי הרגשה שגם אני הולך בעתיד להחלפת מפרק.

מפחיד.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...