Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב מתחמם (הונדה סיוויק 2002 אוטומט)

yosi425
שימו לב! השרשור הזה בן 2487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב התחמם לי שבוע שעבר עד המקסימום בעליה של הקסטל. עצרתי מיד כשראיתי שהוא עובר את החצי אבל הזינוק למקסימום היה מהיר מאוד. ניסיתי לקרר עם הפעלת מזגן ולא עזר, אז כיביתי לאחר מספר דקות. היה חסר 2 ליטר מים. הוספתי ונסעתי תוך מעקב על מד החום. השבוע החלפתי רדיאטור והפסיק לאבד מים וגם להתחמם אבל שוב לאחר הרצה של יומיים בנסיעות קצרות. הלילה בעליות המד חום עבר במעט את החצי וחזר לרגיל מספר פעמים. בדקתי ולא חסר מים והמאוורר פעל הרכב הונדה סיוויק 2002 מה כדאי לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"פ מה שהוא תיאר, אני כמעט בטוח שזה ראש מנוע.

את כל התופעות הללו אני מכיר על בשרי 1:1

כולל הרכב והמיקום שבו התחילו הצרות.

קח בחשבון את גילו של הרכב וסביר להניח עבר קילומטרז'

ואם כבר החלפת רדיאור, למה לא טרמוסטט על דרך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהחלפתי רדיאטור ביקשתי להחליף גם את הטרמוסטט ונאמר לי שאין צורך. האם זה יועיל במשהו כשהתופעה שהלך הראש? הבנתי גם שבדגם בזה אם הלך ראש אז הלך מנוע ולא כדאי לגעת במנועים האלו.

כמה ימים יש לי עד שהמנוע יגמור? הרכב אצלי בקושי שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל אני מקווה שלמרות התחזית הרעה לדעתי,

אם לא החלפת טרמוסטט אז אולי הבעיה שם,

למרות שנראה לי ע"פ הניסיון שלי עם אותם התופעות..

אי אפשר לחזות מתי מנוע ממש יגמור

אך העליות והמאמץ בהחלט יזרזו את העניין.

בדקת את הרכב לפני הקנייה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר התחממות קיצונית כדאי מאוד להחליף טרמוסטט.

העובדה,שלא חסר נוזל קירור כרגע (אם כי הייתי ממשיך לעקוב על בסיס יומי) ושהרכב לא מתחמם עד הסוף שוב -זו לכשעצמה בשורה משמחת,שכנראה התקלה אינה בראש המנוע.

אם אתה ממש חושש,גש לבצע בדיקה בלחץ לכל מערכת הקירור (כי נוזל לא נעלם סתם,אלא כי יש דליפה/סתימה ברדיאטור/בעיית מאווררים/טרמוסטט שנתפס).

אם יש איבוד לחץ מהמנוע תדע זאת במידי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 20 קמ היום הרכב שוב מתחמם וגם מאבד מים. עצרתי בשוליים עכשיו מחשש שיעלה החום לגמרי עקב הפקק לכיוון הקסטל. אם מאבד מים ללא נזילות אז הלך מנוע? כדאי להחליף מנוע או לוותר על האוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שיש שם נזק של ראש מנוע.

לשפץ אין בכלל טעם,לוותר על האוטו אתה צריך לעשות את החישוב.

האם שווה לך לשים מנוע מפירוק,או לרדת מהרכב לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 20 קמ היום הרכב שוב מתחמם וגם מאבד מים. עצרתי בשוליים עכשיו מחשש שיעלה החום לגמרי עקב הפקק לכיוון הקסטל. אם מאבד מים ללא נזילות אז הלך מנוע? כדאי להחליף מנוע או לוותר על האוטו?

במקום לנחש תיגש לאבחון מקצועי.

פקק רדיאטור דפוק,למשל,יכול לגרום לחימום ואיבוד מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק קודם כל פקק רדיאטור וטרמוסטט 2 דברים שיחסית זולים להחלפה,ותבדוק ביסודיות נזילות לא רק של הצינורות הראשיים שמובילים מהמנוע ואליו אלא גם בקטנים יותר שהולכים למצערת ולרדיאטור חימום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אציין בכדי שאולי אחרים יהיו עירניים יותר. הרכב הזה קיבלתי בהחלפה והוספתי 7 אלף ונתתי מאזדה לאנטיס 1.8 במצב תקין והבנאדם עבד עלי הוא גם לא היה מוכן יום אחרי העסקה להתחלף חזרה ולשמור את ה7 אלף שהוספתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2487 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...