Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש נקישות (נראה לי מהגלגל) לאחר החלפת צמיגים

gifnooky
שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

החלפתי היום רביעיית צמיגים לצמיגי פאלקן 832 (רכב קיה ריו 2009, חמש דלתות).

לאחר החלפת הצמיגים כשנסעתי מהפנצ'ריה הבחנתי ברעש של מן נקישות מצד ימין של הרכב.

חזרתי לפנצ'ריה ושם הוציאו לי את שני הגלגלים הימניים ובדקו את המשקולות ובכלל הסתכלו, ולא מצאו כלום.

ניסיתי לנסוע קצת עם בעל הפנצ'ריה אך לצערי דווקא כשנסעתי איתו לא כ"כ שמעו רעש.

האבחנות שלי לגבי הרעש עד עכשיו:

1) כשהחלונות סגורים לא שומעים אותו.

2) כשהחלון הימני פתוח (אחורי או קדמי) כן שומעים.

3) במהירות נמוכה (עד כ-30 קמ"ש לא שומעים רעש.

4) הרעש הוא כמן תקתוק\נקישות שכזה - ככל שאני נוסע יותר מהר התדירות של הנקישות יותר גבוהה.

אודה לכם אם תוכלו לכוון אותי מה זה יכול אולי להיות ומה אפשר לבדוק\לעשות.

תודה רבה

עריכה:

שאלה נוספת ברשותכם:

שמתי לב שעל הצמיגים החדשים היכן שרשום treadwear, temperature traction - בשלושתם הריבוע שבו אמור להיות הערך של המאפיין, יש ריבוע חלק שלא רשום בו כלום.

האם יכול להיות שזו סתם פאשלה של המפעל?

עריכה אחרונה על ידי gifnooky
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי מקרה שהיה לי בורג בגלגל .. שומעים נקישות שהבורג פוגע בכביש ..

בדקנו את הצמיגים, לא ראינו שום דבר תקוע בהם. אני אבדוק שוב מחר בכל מקרה.

נראה לי שאם לא אמצא, אחליף את הצמיגים החדשים לרזרבי ונראה אם יש רעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי משהו דומה אחרי פירוק והרכבה של הגלגל.

ההברגה של אחד מהברגים נהרסה, מה שגרם לחופש בבורג ולרעשים כמו שאתה מתאר.

קח מפתח ברגים ותעבור על האומים/ברגים של הגלגלים. אין צורך להפעיל כוח כלל, רק לוודא שהם לא מסתובבים על ריק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שעל הצמיגים החדשים היכן שרשום treadwear, temperature traction - בשלושתם הריבוע שבו אמור להיות הערך של המאפיין, יש ריבוע חלק שלא רשום בו כלום. האם יכול להיות שזו סתם פאשלה של המפעל?

המדדים הללו (UTQG) הם לשווקים (ותקנים) אמריקאים.

אם הצמיג לא משווק בארה"ב, אז הוא כנראה לא נושא תקן DOT ולכן אין לו גם את המדדים הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
המדדים הללו (UTQG) הם לשווקים (ותקנים) אמריקאים.

אם הצמיג לא משווק בארה"ב, אז הוא כנראה לא נושא תקן DOT ולכן אין לו גם את המדדים הנ"ל.

אבל עדיין, למה כן להציג את המאפיינים ולהשאיר את איפה שהערכים שלהם אמורים להיות ריקים? או שירשמו הכל או שלא ירשמו כלום..

כדאי לי לבדוק את זה? זה יכול להצביע על משהו בנוגע לצמיג או להניח לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי התבנית הסטנדרטית של הצמיג כנראה כוללת את המאפיינים (בין אם בשל ראיה לעתיד או סיבה אחרת), אבל הערכים הם משהו שנוסף בנפרד. כדי שיופיעו הערכים, זה אומר שהצמיג צריך להיבדק בתנאים המסויימים לתקן ולקבל לכך אישור בהתאם. ענין של כסף.

אם הצמיג לא משווק במדינה שדורשת אותם, אז למה שהחברה תשקיע בזה?!

ומה יש לך לבדוק כאן?

קיים תקן אחר לצמיג שעונה לדרישות החוק הישראלי (יפני או אירופאי), אחרת לא היה מיובא.

ויותר מסביר שיש לצמיגים הללו תווית EU עם מאפיינים נמדדים אחרים (התנגדות לגלגול, בלימה ברטוב, רעש חיצוני).

האם נפתר ענין התקתוקים?

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2512 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...