Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמחור רכב של חברת הביטוח וחוסר גילוי נאות(אובדן להלכה)

שימו לב! השרשור הזה בן 2517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

ברשותי רכב מסוג מאזדה 2 שנת 2016.

לפני כשבועיים בערך עברתי תאונת דרכים,

עמדתי ברמזור אדום ורכב נכנס בי במהירות של 60 קמ"ש מאחורה. (אני בריא ושלם לשואלים :-o )

לאחר בדיקה מסתבר שלנהג שפגע בי אין טסט ברכב, אין ביטוח ולנהג עצמו אין רישיון נהיגה.

הרכב נגרר למוסך ושמאי של חברת הביטוח הכריז עליו כאובדן להלכה.

האופציות במקרה כזה הן או לתבוע את הנהג הפוגע על שווי הרכב או לתבוע את הפוליסה שלי.

אחרי התייעצות הבנתי כי עדיף לי לתבוע את הפוליסה שלי מכיוון ולפוגע מצב כלכלי שאינו מאפשר תשלום.

החלטתי לא להסתבך ולתבוע את הביטוח שלי.

להפתעתי הרבה גיליתי כי בדו"ח השמאי הופחתו מערך הרכב 14% משום שהיה בבעלות ליסינג.

דבר נוסף שהופעתי לגלות הוא כי הרכב עבר תאונה רצינית והוכרז כבר כאובדן להלכה, תוקן והוחזר לכביש.

את הרכב קניתי מסוחר רכבים בעל מגרש מסודר, במעמד הקנייה הצהיר בפני המוכר כי הרכב בבעלות פרטית והוא הגיע אליו לאחר שבעל הרכב עשה תאונה קלה והחליט לרכוש רכב אחר במקום התיקון.

בחוזה המכירה לא צוינה הבעלות המקורית של הרכב (שמסתבר שנקנה מחברת ליסינג), וכמו כן לא נאמר לי כי הרכב נקנה מחברת ביטוח לאחר שהוכרז כאובדן להלכה.

בסופו של דבר הבנתי כי אין באפשרותי לשנות את הסעיף למרות שברישיון הרכב לא מצוין שום דבר על עצם

היותו של הרכב בבעלות ליסינג קודמת.

מה אפשר לעשות עם האירוע הזה? האם באפשרותי לתבוע את ה14% שהופחתו לי מערך הרכב מסוחר הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך הוכחה כי סוחר הרכבים אמר זאת ?

ללא כל הוכחה לטענתך - חבל על הזמן והכסף שלך.

עם כל הכעס והכאב שבכך, קבל זאת כשכ"ל לעתיד.

הכי חשוב - אתה יצאת שלם ובריא :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך הוכחה כי סוחר הרכבים אמר זאת ?

ללא כל הוכחה לטענתך - חבל על הזמן והכסף שלך.

עם כל הכעס והכאב שבכך, קבל זאת כשכ"ל לעתיד.

הכי חשוב - אתה יצאת שלם ובריא :-)

חוץ מעדות של אדם נוסף שזה אבא שלי שהיה איתי אין לי הקלטה שלו או משהו בסגנון..

הבנתי שעפ"י החוק הוא חייב כסוחר רכב להביא לי מסמך גילוי נאות עם כל הפרטים האלה על הרכב.

גם על כך שהרכב שימש כרכב בחברת ליסינג וגם על כך שעבר תאונה שהורידה אותו מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר רכב חייב בגילוי נאות על פי חוק מכירת רכב משומש. למרות שלא נקטת בכל הזהירות הנדרשת בזמן הקנייה (בדיקת בעלות במשרד הרישוי הייתה מגלה כי הרכב היה בבעלות חברת ליסינג), הרי שהסוחר חייב לספק לך טופס גילוי נאות בו רשום המידע הידוע לו.

זה החוק האמור

פנה אל סוחר הרכב בכתב והודע לו כי ידוע לך כי הסתיר ממך פרטים על מצב הרכב בעת המכירה. אם יסכים לשתף פעולה ולהשיב לך את ההפרש - מה טוב. אם לא יש לך שתי דרכי פעולה:

א. אתה יכול לתבוע מסוחר הרכב את ההפרש בין התשלום של הביטוח על מצבו בפועל ועל מה שהיית אמור לקבל. אפשר לתבוע זאת בבית משפט לתביעות קטנות. \

ב. במקביל אפשר גם להגיש תלונה במשטרה - זו עבירה שיש עליה קנס גבוה מאוד. הגשת תלונה יכולה להמריץ את הסוחר לשתף פעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתב קודמנדר, סוכר חייב להביא לך בנוסף לחוזה, טופס גילוי נאות. האם קיבלת טופס כזה? מה כתוב בו? באם לא קיבלת טופס כזה, אני כן הייתי מנסה לתבוע את ההפרשים מהסוחר.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוחר רכב חייב בגילוי נאות על פי חוק מכירת רכב משומש. למרות שלא נקטת בכל הזהירות הנדרשת בזמן הקנייה (בדיקת בעלות במשרד הרישוי הייתה מגלה כי הרכב היה בבעלות חברת ליסינג), הרי שהסוחר חייב לספק לך טופס גילוי נאות בו רשום המידע הידוע לו.

זה החוק האמור

פנה אל סוחר הרכב בכתב והודע לו כי ידוע לך כי הסתיר ממך פרטים על מצב הרכב בעת המכירה. אם יסכים לשתף פעולה ולהשיב לך את ההפרש - מה טוב. אם לא יש לך שתי דרכי פעולה:

א. אתה יכול לתבוע מסוחר הרכב את ההפרש בין התשלום של הביטוח על מצבו בפועל ועל מה שהיית אמור לקבל. אפשר לתבוע זאת בבית משפט לתביעות קטנות. \

ב. במקביל אפשר גם להגיש תלונה במשטרה - זו עבירה שיש עליה קנס גבוה מאוד. הגשת תלונה יכולה להמריץ את הסוחר לשתף פעולה.

כמו שכתב קודמנדר, סוכר חייב להביא לך בנוסף לחוזה, טופס גילוי נאות. האם קיבלת טופס כזה? מה כתוב בו? באם לא קיבלת טופס כזה, אני כן הייתי מנסה לתבוע את ההפרשים מהסוחר.

הסוחר לא הביא לי שום טופס של גילוי נאות.

השאלה היא אם יש באמת עילה לתביעה או שאני מבזבז את הזמן והכסף שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במעמד הקנייה הצהיר בפני המוכר כי הרכב בבעלות פרטית והוא הגיע אליו לאחר שבעל הרכב עשה תאונה קלה והחליט לרכוש רכב אחר במקום התיקון.

לא סוף העולם, שילמת דמי לימוד ולהבא תדע את הכללים הבאים:

1. אף אחד לא קונה רכב אחר בגלל תאונה קלה.

2. חלק ניכר מהרכבים אצל סוחרי הרכב מגיעים מחברות ביטוח ומחברות ליסינג.

3. אנשים פרטיים לא מוכרים לסוחרי רכב אלא אם כן הרכב הרוס לגמרי.

4. אם בכל זאת נחת אצל הסוחר רכב טוב הוא ימכור אותו לאחותו ולא לך.

5. 99% מסוחרי הרכב מוציאים שם רע לכל השאר.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

סיכם 99% מהכללים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכללים נכונים, והייתי מוסיף גם " לא קונים רכב ללא בדיקה" "לא קונים ממיופה כוח" "לא מתפתים לעסקאות בשטח"...

אבל עדיין אפשר לייעץ, בלי ציניות, למי שלמד על בשרו את מה שאחרים כבר יודעים.

יש לך עדיין אפשרות לצמצם את נזקיך:

אם קנית את הרכב במחיר המתאים לרכב עם בעלות פרטית, אתה יכול לתבוע מן הסוחר את ההפרש בין המחירון שלו לבין הפיצוי שתקבל מחברת הביטוח. ההליך בתביעות קטנות הוא פשוט , אבל אתה צריך לפנות לסוחר ולנסות ליישב את הבעיה לפני שתבקש סעד משפטי. כמובן שאתה צריך להוכיח את הנזק הישיר שלך ( את זה חברת הביטוח כבר עשתה בשבילך כשניכתה 14% מערך הרכב.)

בנוסף אתה יכול להגיש תלונה למשטרה על הפרת חוק סחר ברכב או להתלונן על סוחר הרכב במשרד הכלכלה והתעשייה . זה לא יחזיר לך את הכסף אבל גם נקמנות יכולה להיות סוג של נחמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הורידו לך 14% מדובר על רכב שנקנה כ"יד ראשונה 0 ק"מ" ואז מבחינת הרישום באמת לא כתוב כלום ברישיון. אם רכשת את הרכב מסוחר מורשה תוכל לתבוע אותו על ההפרש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סוף העולם, שילמת דמי לימוד ולהבא תדע את הכללים הבאים:

1. אף אחד לא קונה רכב אחר בגלל תאונה קלה.

2. חלק ניכר מהרכבים אצל סוחרי הרכב מגיעים מחברות ביטוח ומחברות ליסינג.

3. אנשים פרטיים לא מוכרים לסוחרי רכב אלא אם כן הרכב הרוס לגמרי.

4. אם בכל זאת נחת אצל הסוחר רכב טוב הוא ימכור אותו לאחותו ולא לך.

5. 99% מסוחרי הרכב מוציאים שם רע לכל השאר.

מסכים עם כל הסעיפים למעט סעיף 3, אני מכיר הרבה אנשים (אחד מהם אבא שלי) כאשר הוא מחליף את הרכב, (תמיד הוא קונה יד ראשונה) הוא מוסר את הרכב הישן בטרייד אין, למרות המחיר הנמוך יותר שהוא מקבל שם, מהסיבה היחידה שאן לו כוח להתחיל להתעסק עם קונים וללכת 800 פעם למכוני בדיקה עד שיבוא הקונה ויקנה את הרכב. לכן הוא תמיד מוכר את הרכב לסוכנות שהוא קונה ממנה את הרכב החדש.

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרייד אין זה לא סוחרי רכב בהגדרה של ההתנהגות של סוחר הרכב במגרש, למרות שגם אצלם יש התנהלות גרועה לא פעם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במעמד הקנייה הצהיר בפני המוכר כי הרכב בבעלות פרטית והוא הגיע אליו לאחר שבעל הרכב עשה תאונה קלה והחליט לרכוש רכב אחר במקום התיקון.

במשפט כזה הייתי חושד כי כבר ממנו עולה ריח רע והיו נדלקות לי המנורות האדומות אפילו לפני בדיקה...

איזה אדם סביר מן הישוב,שעובר תאונה קלה במיוחד עם רכב חדש יעדיף למכור ולא לתקן ?

כמה כבר עולה לתקן תאונה קלה ? גם אם יחליפו פגוש שיעלה 10,000 ש"ח במקרה ה רע,אתה משלם השתתפות עצמית והביטוח מתקן לך את הרכב עם חלקים מקוריים (רכב עד שנתיים על הכביש).

דבר נוסף: האם יש ברשותך את טופס בדיקת הרכב ממכון הבדיקה- הדבר יכול לעזור לתבוע אחד מהשניים או את שניהם (הסוחר ראשון כמובן ואם מכון הבדיקה עשה איתו יד אחת ולא כתב על התאונה דבר במשמעות גבוהה בטופס הבדיקה גם הוא אחראי לפארסה הזו לא פחות).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש כשקנית את הרכב מהסוחר, מה היה הפער ששלמת על הרכב לעומת מחיר השוק?

אולי הפער כבר גילם בתוכו את המקוריות ואת האובדן להלכה.

הסוחר עדיין חייב לגלות את העבר של הרכב, והקונה יחליט אם זה משתלם לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2517 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...