Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול שוטף הרבה לפני המועד הנדרש - יש סיבה לא לעשות? מאזדה 3 2014

Spongebob
שימו לב! השרשור הזה בן 2496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כיום אני מטפל במוסך מורשה בעיקר בגלל שהרכב עדיין תחת אחריות. הרכב לא עובר 15,000 ק"מ בשנה ולכן הטיפול השוטף מתבצע אחת לשנה. הטיפול האחרון בוצע בנובמבר, כלומר הטיפול הבא אמור להיות בנובמבר הקרוב (עוד חצי שנה בערך).

Having said that, אחריות הרכב פגה ביולי וחשבתי שאולי כדאי לערוך את הטיפול ביולי בכדי לנצל באופן פוטנציאלי תיקונים מסויימים במסגרת האחריות (כפי שקרה בטיפול האחרון) ולחסוך כמה שקלים.

מה דעתכם? האם זה יהיה נכון לעשות טיפול כ"כ מוקדם בשביל לנצל את האחריות? האם יש סיבה לא לעשות את הטיפול השוטף הרבה לפני המועד הדרוש?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפולים, כמו בדברים אחרים - כמה שיותר, יותר טוב. אבל אם תעשה את הטיפול השנתי חצי שנה לפני הזמן אתה צריך לקחת בחשבון שתצטרך להקדים את כל שגרת הטיפולים בחצי שנה (כלומר מעכשיו כל טיפול ביולי) כדי שלא ייווצר מצב שהרכב לא מטופל שנה וחצי.

מאידך, אתה יכול להכניס את הרכב ל"סתם בדיקה" לפני סוף האחריות כדי שיעברו עליו. או שאפילו טוב יותר, תגיע עם תלונות ספציפיות, כי המוסכים מכירים את הטריקים של בדיקה לפני סוף האחריות ולרוב אם אתה לא מציג תקלה ספציפית הם פשוט יוציאו את הרכב בלי שום תיקון. אלא אם כן כמובן יצא קמפיין שירות כלשהו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי שלאחר מכן כל הטיפולים יהיו ביולי ואין לי בעיה עם זה. זה לא ממש משנה באיזה חודש זה יוצא.

להכניס את הרכב ל"סתם בדיקה"... אני מניח שזה בדיוק מה שאני אקבל, לא? "סתם יבדקו" וזה נראה לי קצת מחטיא את המטרה. חוץ מזה, מה בדיוק ה"טריק" שאני עושה? מה איכפת למוסך באיזה חודש אני עושה את הבדיקה? הרי את הכסף הם בכל מקרה מקבלים ושמנים בכל מקרה מחליפים, אז מה זה משנה לאותו מוסך מורשה? מעבר לזה אין לי תלונות, הרכב (טפו טפו) נוסע בסדר גמור.

הדברים שאני יכול לחשוב עליהם זה דברים שיש לבלאי שנתי משמעות עבורם, כמו לדוגמה בלמים. אם הבלמים (שהוחלפו בטיפול האחרון) לא שחוקים אחרי חצי שנה ויהיו שחוקים עוד שלושה חודשים אז אני עלול להיתקע עם בלמים שחוקים למשך עוד שנה, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"טריק" הוא בדיקה למציאת תקלות אפשריות רגע לפני סוף האחריות. זה לגיטימי לגמרי לבקש את זה אבל גם המוסך יודע שעוד רגע נגמרת האחריות וכל תקלה שהוא "לא ימצא עכשיו" ויתקן בחינם, הוא ימצא בעוד חודשיים ויתקן בתשלום. אם הרכב יכנס לבדיקה או טיפול היחס שהוא יקבל יהיה זהה - קרי יעשה את מה שביקשו ולא יותר. לכן אמרתי שכדאי לך לבוא עם תקלות אפשריות ובקשה לבדוק דברים ספציפיים - או אפילו טוב יותר, לבקש תיקון של דברים ספציפיים (אם ישנם).

ככה או ככה, טיפול או סתם בדיקה, אל תצפה שהמוסך ימצא תקלות ויתקן אותן על חשבונו מטוב לב.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הרכבים של טיפלתי לפני הזמן, אם צריך טיפול אחת ל15 אני עושה אחת ל-10k. במבחן התוצאה המנועים גם אחרי ק"מ גבוה וגם לאחר כמה שנים היו מצוחצחים מבפנים ועבדו כמו שעון.

Seat IBIZA 2015 1.2 TSI DSG

Skoda OCTAVIA 2013 2.0 TDI DSG

Skoda CITIGO 2014 1.0 MPI ASG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיפולים, כמו בדברים אחרים - כמה שיותר, יותר טוב.

משפט כל כך לא נכון..... סתם מיותר וחוכמולוגי (ואלאק עם כל הכבוד - הבחור מרמת גן, זה שקנה ותחזק אלפי מכוניות,הוא לא קונה את הנחיות היבואן/יצרן שממילא עושה כל מה שהוא יכול לצמצם את כמות ק"מ בין טיפול לטיפול כי על זה הוא מרוויח. מ'כפת לו שהשמנים היום עם אורך חיים של שנתיים או 50000 קמ ? מ'כפת לו שמה שהיה נכון בפיאט פעם, לא נכון היום אפילו בדאצ'יה? בעצם בפיאט אולי נכון עוד היום :wink: ).

בחלק ניכר מהמכוניות היום כבר יש שגרת טיפולים של אחת ל-30000 ק"מ. אפשר להמשיך לעשות כל 5000 אבל לחשוב שזה עוזר, זה כבר טפשי.

ולגבי ניצול אחריות - יש לך תקלה כלשהי ? נדלקה איזושהי נורת אזהרה ? אם כן - מתקנים בלי קשר לטיפול. אם אין תקלה - אף מוסך לא יתקן וגם אין מה לבדוק.

איזה תיקונים של "אין תקלה" קיבלת במסגרת האחריות שאתה חושב שלא תקבל ?

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשפט הזה נאמר בכוונה בהגזמה, אבל אתה חייב להסכים איתי ששמן, כל שמן, לא מתנהג אותו דבר לאורך כל 50,000 הק"מ של אורך החיים שלו. הוא מתחיל לאבד מהתכונות שלו מהרגע הראשון של העבודה. 50,000, 30,000 או אפילו 10,000 ק"מ של שגרת טיפולים הם כמו לחץ אוויר בצמיגים או הספק במנועים - פשרה. בין נוחות לצריכת דלק או בין אמינות לעלות תחזוקה.

ברור שאין סיבה הגיונית להחליף שמן עם בשבוע, יש אפילו סניפי מקדולנדס שלא עושים את זה :) אבל הנקודה שרציתי להעביר היא שלהקדים טיפול לא פוגע בכל ואפילו יכול להועיל, גם אם ממש ממש קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מיותר להקדים את הטיפול, שום נזק כמובן לא ייגרם אם הוא יוקדם, חוץ משהכיס יתרוקן יותר מהר.

אם אתה רוצה להכנס למוסך שיבדקו לך תקלות, תעשה את זה, אבל בשביל "לחסוך" ביקור נוסף במוסך לטיפול בהמשך זה מיותר במיוחד שיש עוד בערך חצי שנה עד לטיפול הבא.

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 3 2005 המזדקנת שלי עשתה כבר 176000 ק"מ והתחילה לאכול שמן בחודשים האחרונים .

אין נזילות וגם לא עשן כחלחל

עד לפני כשנה לא הוספתי שמן בין טיפולים והיא לא צרכה כמעט שמן

כעת יוצא לי להוסיף בערך ק"ג שמן ל 10000 ק"מ

האם בגלל הזדקנות האוטו כדאי לטפל כל 10 במקום כל 15 ?

האוטו נוסע כ15 עד 17 אלף בשנה . תוואי עירוני ברובו

עריכה אחרונה על ידי zvigolden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב יש לך שבטיפולים הקודמים כבר מצאו דברים לתקן באחריות ?

לא יודע להגיד בדיוק איך נקרא החלק הזה, אבל איזושהי תושבת של הבולמים הקדמיים.

לדעתי מיותר להקדים את הטיפול, שום נזק כמובן לא ייגרם אם הוא יוקדם, חוץ משהכיס יתרוקן יותר מהר.

אם אתה רוצה להכנס למוסך שיבדקו לך תקלות, תעשה את זה, אבל בשביל "לחסוך" ביקור נוסף במוסך לטיפול בהמשך זה מיותר במיוחד שיש עוד בערך חצי שנה עד לטיפול הבא.

איך בדיוק זה יחסוך ביקור נוסף במוסך? בדיוק אותה כמות ביקורים בשנה.

מה שכן זה יחסוך פוטנציאלית זה עוד כמה (הרבה) שקלים אם במקרה תתגלה תקלה שמכוסה ע"י האחריות.

דרך אגב, בדקתי שוב - זה לא הפרש של חצי שנה, זה "רק" 4 חודשים. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע להגיד בדיוק איך נקרא החלק הזה, אבל איזושהי תושבת של הבולמים הקדמיים.

איך בדיוק זה יחסוך ביקור נוסף במוסך? בדיוק אותה כמות ביקורים בשנה.

מה שכן זה יחסוך פוטנציאלית זה עוד כמה (הרבה) שקלים אם במקרה תתגלה תקלה שמכוסה ע"י האחריות.

דרך אגב, בדקתי שוב - זה לא הפרש של חצי שנה, זה "רק" 4 חודשים. :wink:

אם אתה אמור לעשות טיפול בנובמבר, אבל נכנס ביולי לקראת סיום האחריות וגם עושה על הדרך את הטיפול (במקום בנובמבר), אתה בעצם חוסך כניסה למוסך בנובמבר (כי כבר טיפלת ברכב ביולי).

אחרת, תכנס גם ביולי (לבדיקת תקלות) וגם בנובמבר לטיפול, ולדעתי בשביל "לחסוך" כניסה נוספת למוסך בנובמבר לטיפול אתה רוצה להקדים אותו, ולדעתי, זה קצת מיותר :)

Current: Seat Ateca 2019 1.4T (150HP) DSG7

Previous: VW Polo V 2012 1.4L (85HP) Manual Gear ---> VW Golf VII 2013 1.4T (122HP) DSG7 ---> VW Golf VII 2015 1.4T (150HP) DSG7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...