Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקיון רכב - עצות לגבי הצד ההגיוני.

שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שכנראה יזרקו אותי מהפורום הזה על חוסר השקעה, ואני מתנצל מראש אם אני פוגע במישהו, אבל אני כן רוצה להשקיע באוטו שלי ולשמור עליו, רק שאין לי את הזמן, היכולת, והרצון לקנות 2000 חומרים, לאכסן אותם במיכלים שעשויים ממתכות אצילות, ולהשתמש רק במטליות שעשויות מפרווה של אלפקות מיוחדות שגודלו בתנאים אקולוגיים מתאימים באנדים.

אז עכשיו, כשכולם כבר רוצים להרוג אותי, אשמח לשמוע את דעתכם על הנוהל הבא:

את הפנים אני קודם שואב, ואח"כ עובר עם סמרטוט מיקרופייבר (כזה שקונים בסופר) לח על חלקי הפלאסטיק (דשבורד, דלתות, וכו'). את החוץ אני מסבן עם מים וסבון לרכב (מגווירס אם אני לא טועה - משהו שקניתי באוטו דיפו), ואח"כ שוטף עם מים ומנגב עם מטלית רצפה מיקרופיבר (שכמובן מיועד לרכב, לא אותה אחת שאני שוטף איתה את הבית).

מנסה למצוא באלאנס טוב בין לא לשטוף במכונה ובין לא להשתעבד לניקיון הרכב, אז אם יש רעיונות נוספים, אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר גמור, אתה יכול להוסיף גם פלסטלינה ווקס למשל.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מה אתה מסבן?

תשתמש ב-onr ככה תוכל לעשות ניקוי בשפריצר ומטליות. אם לא אכפת לא מסווירלים זה הכי מהיר וקל.

להשפריץ חומר ניקוי, לחכות חצי דקה ולנגב.

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מה אתה מסבן?

תשתמש ב-onr ככה תוכל לעשות ניקוי בשפריצר ומטליות. אם לא אכפת לא מסווירלים זה הכי מהיר וקל.

להשפריץ חומר ניקוי, לחכות חצי דקה ולנגב.

ONR לא אמור ליצור סוורלים וזה כל הקטע - just saying

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול סבון עם מים וכפפה עדיף

אבל ONR יהיה זריז יותר, ואם אינך מקפיד על כללי שטיפה אז השיטה שלך וonr גורמים לסווירלים דומים.

כוונתי הייתה שאם לא אכפת לך מסווירלים, אולי עדיף לעשות ניקוי ב-ONR וכך לחסוך זמן.

עם מה אתה מסבן?

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

הייתי משקיע במיקרופייבר רך יותר כי אלה של הרצפה הם לרוב דקים וקצת קשים.

וגם חומר הגנה לפלסטיקים.

אלו פעולות שאתה גם ככה עושה והן לא מצריכות השקעה גדולה או השתעבדות לתהליך מסובך.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא אכפת לא מסווירלים זה הכי מהיר וקל.

אם לא היה אכפת לי מסווירלים, הכי מהיר וקל זה לשלם 50 ש"ח פעם בשבועיים לרחיצה ליד הבית :-)

וגם חומר הגנה לפלסטיקים.

משהו ספציפי שמומלץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי עושה ניקוי יבש עם ONR בשום אופן. אני לא אוהב את החומר הזה בניקוי יבש, הוא מצוין למטרה המקורית שלו שהיא שטיפה ללא צינור. אם הייתי עושה רק ניקוי יבש הייתי קונה חומר ייעודי כמו אקוסמארט או קוויק דיטיילר ייעודי. ה ONR בניקוי יבש נמרח לי על הפח, לא אוהב אותו בכלל, אני חושב שONR טוב ליעודו המקורי ולא עושה טוב את שאר הדברים. כקוויק דיטיילר , עבורי לפחות, הוא לא טוב.

מסכים עם אחרים פה, מיקרופייבר מטלית נורמלית יותר מאלה של ה 5 בחמש שח, עולה זול. 20 שח? כנס לאוטוסטור ותראה כמה עולה שם מטלית של קארפלאן למשל.

אתה לא חייב לקנות 2000 חומרים. אבל -- אחרי שאתה עושה למשל ניקוי עם מטלית לחה של הדשבורד והדלתות, למה לא לעבור עם משמר פלסטיקה זול כמו STP, שעולה 20 שח כולה? זה עוד 10 דקות של עבודה, תאמין לי.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר, אתה לא היחיד כאן שלא שוטף לפי הספר :wink:

אני אתאר את תהליך השטיפה שלי, ואולי תוכל לקחת מזה משהו.

היות ואני גר בבניין, חניה משותפת, רכבים נכנסים ויוצאים וכו'.. אני משתדל לעשות את זה במינימום זמן שזה אומר גם, במקרה שלי, מינימום כמות של מים.

אני משתמש ב-2-3 דליים של כ-10 ליטר כל אחד ו"משאבת פיפי".

בשלב הראשון שוטף את כל הרכב עם המשאבה, אח"כ מסבן עם מים וסבון (דופונט) באמצעות כפפת מיקרופייבר פשוטה. אם לא הייתה לי מגבלה של מים כנראה שאת השלב הזה הייתי מבצע בשיטת 2 הדליים. לאחר מכן שוטף שוב עם המשאבה כדי להוריד את כל הסבון. ובשלב האחרון מנגב עם מטלית מיקרופייבר יבשה. מתחיל קודם כל בחלונות, אחרי שהם מבריקים והמטלית לחה אני עובר לשאר חלקי הרכב.

מבפנים - כמו שתיארת. לפעמים משתמש בחומר של סונקס (interior cleaner) ומדי פעם משתמש בלחץ אוויר בתחנת דלק לניקוי מרווחים צרים בקונסולה המרכזית ובדשבורד.

עריכה אחרונה על ידי liran123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פו"ש - מה שאתה עושה זה לטעמי בסדר גמור וכמעט שלא צריך יותר.

שטיפה חיצונית - אחת לשבוע שבועיים לפי מידת הלכלוך.

וואקס לצבע - לדעתי אחת לחודשיים בחודשי החורף ואחת לשלושה חודשים בקיץ זה די והותר.

חומרי פלסטיקה - מריחה אחת לשלושה חודשים בחורף ואחת לחודש חודשיים בקיץ.

עור - מריחת קונדישנר אחת לחודשים בחורף ולפחות פעם בחודש בקיץ.

זהו, מכוניות אני מחזיק בד"כ למשך תקופות ארוכות והן נמכרות במצב חדש, כך כשנראה שאני בכל זאת עושה משהו נכון.

לגבי חומרים:

מגבת יבוש קנה אובר או c.g. ממותה.

שמפו - מגווירס בסדר גמור.

חומרי פלסטיקה - c.g. נטורל שיין הם אחלה, אם אתה אוהב מראה מבריק וגם רוצה חומר שמתאים לשימוש על פלסטיקה חיצונית וצמיגים קנה את ה- G6 מאותה התוצרת.

את חומר הפלסטיקה אופטי בונד אין להשיג בארץ והמאמץ לרכוש בחו"ל לגמרי מיותר.

onr - אם ישנו חומר שעדיין לא הבנתי למה עפים עליו כל כך - זה החומר. חבל על ההשקעה הוא מיותר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...