Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי איוניק - שוקל רכישה, חושש מקרינה

abarlev
שימו לב! השרשור הזה בן 2438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נניח שבספסל האחורי יהיו 48mG . זה ישנה לך משהו ? ממילא עיקר הקרינה היא בעת בלימה ובאיזור הראש אין כמעט כלום.

המלצות ארגון הבריאות העולמי מתייחסות בכלל לחשיפה ארוכה ואין ממש תקן למכוניות בטח לא בארץ.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה בהחלט רלבנטית כשמדובר בילדים קטנים במושב האחורי, המצבר באיוניק בדיוק מתחת לו. בכל מקרה נסיעת מבחן שערכתי גילתה אוטו מאובזר עד מעל הראש, מרווח להפליא כולל תא מטען מאוד מכובד, סוחב נחמד מאוד, בצד תחושה פלסטיקית זולה לטעמי ורעש צמיגים מטריד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים אותי כל פעם איך הורים שמצד אחד מדביקים את הילדים שלהם לסמארטפון ולטלויזיה, מפעילים צמוד אליהם בחדר מזגנים ותנורים ומשכיבים אותם לישון צמוד לשקעים ולתעלות החשמל בקיר מודאגים מהקרינה החשמלית במכוניות היברידיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה בהחלט רלבנטית כשמדובר בילדים קטנים במושב האחורי, המצבר באיוניק בדיוק מתחת לו.

ועל סמך מה אתה מניח שהמצבר הוא יצרן הקרינה?

מצחיק אותי שבתקופה זו, בה אנחנו חוטפים קרינה מכל עבר ולא יוצאים מהבית בלי קופסת הקרינה הקטנה שלנו אנשים עוד נרתעים מהקרינה של רכב היברידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע כלום על קרינה, הגבתי לחבר כאן שקבע שאם יש בעיה היא לא באזור הראש של הנהג, אם אין שום בעיה אז יופי. אשר לטיעון לפיו אין סיבה לפחד מקרינה באוטו היברידי כשמקורות קרינה ממילא מסובבים אותנו כל היום וכל הלילה ובכל חור, אז אותי הוא לא משכנע, גם חובבי הסיגריות קבעו ברוב טעם שמה שיוצא מהאגזוז של האוטובוסים גרוע יותר והמשיכו לעשן בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים לא יודעים כלום על קרינה אבל מיד מייחסים את המונח הזה לקרינה רדיואקטיבית מייננת ובראש רצות מחשבות מהירושימה ועד פוקושימה.

אנחנו מדברים על סדר גודל של 100 שנים של חשמל בבתים ואין לנו שום עדות לנזק או מושג לגבי איזשהו מנגנון פיזיקלי/פיזיולוגי שיכול לגרום לנזק (שלא לדבר על נזק מצטבר). כשאתה לוקח בחשבון שגם אור השמש בתחום הנראה (ולא רק הUV המסרטן) הוא קרינה אלקטרומגנטית אנרגטית בסדרי גודל של פי מיליארדים מאותה קרינה אלקטרומגנטית שנפלטת על ידי החשמל בבית והטעינה של הרכבים האלה אז אפשר להבין גם למה החשש מנזק הוא לא מבוסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שבספסל האחורי יהיו 48mG . זה ישנה לך משהו ? ממילא עיקר הקרינה היא בעת בלימה ובאיזור הראש אין כמעט כלום.

המלצות ארגון הבריאות העולמי מתייחסות בכלל לחשיפה ארוכה ואין ממש תקן למכוניות בטח לא בארץ.

אין תקן, לא למכוניות ולא לבתים.

צריך לזכור שבכל תייל שזורם זרם יש שדה מגנטי.

כלומר, בכל רכב יש חוטים שבהם זורם זרם ולכן יש גם שדה מגנטי.

עריכה אחרונה על ידי shai_ka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרינה היא פקטור ובהחלט שאלה. אין ממש תקן אבל באירופה מתייחסים למה שמעל 1MG כ"לא בריא". אני יודע למשל שבפריוס בדור הראשון היה בעית קרינה במושב האחורי ויש מידע על זה אפילו בארץ במשרד התחבורה (חפשו פריוס קרינה בגוגל ובטח תגיעו למידע). ממה שאני יודע הקרינה היא לא רק בבלימה אלא גם בנסיעה כי המצבר תחת המושב האחורי והצמה המרכזית (בד"כ רצה במרכז הרכב מלמטה) מעבירה אנרגיה ממנו אל המנוע החשמלי ומהמנוע החשמלי לסוללה (למשל בירידות). ממה שאני יודע יש כל הזמן זרימת חשמל שם ולא רק בבלימה.

אגב - אישית אני הייתי לוקח מד קרינה (יש לי כזה ואתה יכול להשאיל ממישהו או לקנות אם תרצה) ופשוט יושב מאחור ברכב ההדגמה ובודק.

לא הייתי חושף את ילדיי למעל 1MG לאורך יותר מחצי שעה לו זה היה תלוי בי.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מדהים איך כל פעם מחדש, אנשים שאין להם שמץ של מושג מזלזלים בנושא הקרינה כאילו לא מדובר בכלל בגורם שמסכן את בריאות האדם, מה זאת קרינה בכלל תנו לי להתקלח בזה..

ומה הדוגמה הכי מגוחכת, אנחנו ממילא מוקפים בקרינה אז בוא נוסיף עוד גורם סיכון במקום להגיד בדיוק להיפך בוא נקטין סיכונים.

וכל זאת בשעה שהמשרד להגנת הסביבה מצא בעבר חריגות קרינה מעל התקן המקובל בפריוס דור 2 וברכבים היברידיים של הונדה (והקרינה היא ממש לא רק בבלימה אלא במגוון מצבים). אתם הייתם מוכנים להושיב את ילדכם באחד מהרכבים הנ״ל בהם נמצאה חריגת קרינה?? אם התשובה חיובית אז שיהיה לכם לבריאות תרתי משמע.

השאלה היא האם הרכב הספיציפי פולט קרינה מעל התקן אם לאו, בפריוס דור 3 לא נמצאה חריגת קרינה ואין בעיה עם הרכב הזה. לגבי האיוניק אין מידע ולכן השאננות מיותרת.

ההצעה הכי טובה היא אכן לקחת מד קרינה ולמדוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרינה היא פקטור ובהחלט שאלה. אין ממש תקן אבל באירופה מתייחסים למה שמעל 1MG כ"לא בריא". אני יודע למשל שבפריוס בדור הראשון היה בעית קרינה במושב האחורי ויש מידע על זה אפילו בארץ במשרד התחבורה (חפשו פריוס קרינה בגוגל ובטח תגיעו למידע). ממה שאני יודע הקרינה היא לא רק בבלימה אלא גם בנסיעה כי המצבר תחת המושב האחורי והצמה המרכזית (בד"כ רצה במרכז הרכב מלמטה) מעבירה אנרגיה ממנו אל המנוע החשמלי ומהמנוע החשמלי לסוללה (למשל בירידות). ממה שאני יודע יש כל הזמן זרימת חשמל שם ולא רק בבלימה.

אגב - אישית אני הייתי לוקח מד קרינה (יש לי כזה ואתה יכול להשאיל ממישהו או לקנות אם תרצה) ופשוט יושב מאחור ברכב ההדגמה ובודק.

1 מיליגאוס? ברוב מכוניות הבנזין המודרניות אתה חשוב לשדה הרבה יותר גדול מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת פעם לאיזה רמות הילדים חשופים בבית ולכמה זמן?

בבית כל מכשיר פולט כמה עשרות מילי גאוס.

יותר מזה, כמה זמן הילדים חשופים למכשירים הסלולריים?

אם יש לך בבית טלפון קוי אלחוטי הוא פולט קרינה אפילו יותר מטלפון סלולרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מדהים איך כל פעם מחדש, אנשים שאין להם שמץ של מושג מזלזלים בנושא הקרינה כאילו לא מדובר בכלל בגורם שמסכן את בריאות האדם, מה זאת קרינה בכלל תנו לי להתקלח בזה..

ומה הדוגמה הכי מגוחכת, אנחנו ממילא מוקפים בקרינה אז בוא נוסיף עוד גורם סיכון במקום להגיד בדיוק להיפך בוא נקטין סיכונים.

וכל זאת בשעה שהמשרד להגנת הסביבה מצא בעבר חריגות קרינה מעל התקן המקובל בפריוס דור 2 וברכבים היברידיים של הונדה (והקרינה היא ממש לא רק בבלימה אלא במגוון מצבים). אתם הייתם מוכנים להושיב את ילדכם באחד מהרכבים הנ״ל בהם נמצאה חריגת קרינה?? אם התשובה חיובית אז שיהיה לכם לבריאות תרתי משמע.

השאלה היא האם הרכב הספיציפי פולט קרינה מעל התקן אם לאו, בפריוס דור 3 לא נמצאה חריגת קרינה ואין בעיה עם הרכב הזה. לגבי האיוניק אין מידע ולכן השאננות מיותרת.

ההצעה הכי טובה היא אכן לקחת מד קרינה ולמדוד.

אין תקן, כך שאין למה להשוות!

יש כל מני ערכים מומלצים...

כל אחד מאמץ לעצמו ערך, והפניקה עושה את שלה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לפאניקה, הקרינה מסוכנת לבריאות האדם עובדתית, זה שיש כמה תקנים לא אומר שאין סיכון בקרינה אלא זה אומר שמדובר בסיכון שקשה להעריך את ההשפעה שלו בצורה מדוייקת (בין היתר ההשפעות לוקחות הרבה זמן ויש גם גורמים אחרים שמשפיעים וכיוצ״ב).

האם עקב כך צריך להיות שאנננים או דווקא להיזהר?

אבל עזוב אותך מתקנים, הכי פשוט להשוות את הקרינה של רכבים היברידיים לזו של רכבים רגילים, השאיפה של כל אחד צריכה להיות שהקרינה תהיה דומה ואכן פריוס דור 3 נמצא כפולט קרינה ברמה דומה לזו של רכבים רגילים, משמע שהדבר ניתן לביצוע ולמה אם כן לרכוש רכב שאולי פולט קרינה גבוהה יותר רק משום שהיצרן החליט לחסוך כמה ג׳ובות במיגון מתאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...