Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי איוניק - שוקל רכישה, חושש מקרינה

abarlev
שימו לב! השרשור הזה בן 2448 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לסרגיי83, אני מניח שניתן להרים את כרית המושב האחורי, כדי לטפל בסוללות או להחליף אותן, אם תוכל לעשות זאת ולראות אם יש איזשהו מיגון קרינה נראה לעין (בחלק הפנימי של המושב או מעל הסוללות ובאזור הרגליים) ואפילו לצלם כמה תמונות, אני ובשם מתעניינים אחרים נודה לך :-)

זה כמובן לא בדיקה מספיקה בין היתר מאחר שמהסוללות יש כבלי חשמל אל עבר המנוע החשמלי שגם הם צריכים להיות ממוגנים, אבל זה ייתן איזו אינדיקציה האם בכלל יש מיגון באזור רגיש שכזה, בו בדרך כלל יושבים ילדים.

מחר אבדוק את עניין בידוד סוללה ואצלם כמה תמונות, למרות שממש לא אכפת לי מהקרינה.

Hyundai IONIQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יוצא שהסונטה שלך יותר חסכונית מהאיוניק שלי, כי צריכת הדלק הכי נמוכה שאני מצליח להגיע היא 4.7-4.5 עם מזגן ומהירות 100-120 בבין עירוני. בעיר וזחילה בפקקים יכול להגיע גם ל4.2-3.9 .

אצלי הפקקים לא משפרים צריכה. למשל היום עמדתי כ40 דקות בפקקים והצריכה לפי מחשב 4.8. אני לא מתיחס לנתוני מושב, אבל מתדלוק לתדלוק לאורך 10,000קמ זה מה שיוצא. בהתחלה, בזמן הרצה הצריכה הייתה מעט גבוהה יותר.

אני נוסע במצב אקו כל הזמן. אתה גם נוסע על אקו?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי להגביר אצלכם את הפוביות ההיסטריות אבל לא משנה מה תמצאו מסביב לסוללה ולכסאות, לא ניתן להגן מפני שדות מגנטיים קבועים (או כאלה שמשתנים בתדר נמוך) ולמיטב הכרתי זה הרכיב העיקרי בטעינה ובפריקה של הסוללה ברכב חשמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי הפקקים לא משפרים צריכה. למשל היום עמדתי כ40 דקות בפקקים והצריכה לפי מחשב 4.8. אני לא מתיחס לנתוני מושב, אבל מתדלוק לתדלוק לאורך 10,000קמ זה מה שיוצא. בהתחלה, בזמן הרצה הצריכה הייתה מעט גבוהה יותר.

אני נוסע במצב אקו כל הזמן. אתה גם נוסע על אקו?

אצלי אין מצבי נסיעה כמו בפריוס חוץ ממצב S(ידני), מחשב מחליט באילו מצבים להכניס לפעולה מנוע חשמלי.

Hyundai IONIQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי להגביר אצלכם את הפוביות ההיסטריות אבל לא משנה מה תמצאו מסביב לסוללה ולכסאות, לא ניתן להגן מפני שדות מגנטיים קבועים (או כאלה שמשתנים בתדר נמוך) ולמיטב הכרתי זה הרכיב העיקרי בטעינה ובפריקה של הסוללה ברכב חשמלי.

ראשית דבר כבר הוסבר לך שבפריוס דור 3 אין קרינה עודפת לעומת רכבים אחרים לא היברידיים.

וחבל שאתה מוריד את תרבות הדיון, כשאתה כותב "פוביות היסטריות" זה לא טיעון לגיטימי אלא סתם ניסיון לעשות דהלגיטמיזציה של מי שטוען אחרת ממך, כנראה לאור כך שאין לך טיעון לגיטימי.

ומילא אם היה הגיון בטענה שלך, אם ירדתי לסוף דעתך אתה בדעה כי אין בכלל צורך במיגון מקרינה מאחר וקרינה ממילא לא מזיקה וזאת לאחר מחקרים יסודיים שערכת שסותרים את כל מה שאנו יודעים על קרינה :lol:

אם כך אתה כנראה גיבור על, אתה יכול לבנות "קן" מגורים על עמודי מתח גבוה ואתה בטח יכול לעמוד בעוד סוגי קרינה ללא כל בעיה, להתחמם להנאתך בקרינת מיקרוגל, להיחשף לקרינת השמש ללא הגבלה בצהרי היום וללא קרם הגנה, להשתעשע בתוך מכשירי רנטגן ו- c.t ולנסוע לנופשים בכור בדימונה :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית דבר כבר הוסבר לך שבפריוס דור 3 אין קרינה עודפת לעומת רכבים אחרים לא היברידיים.

וחבל שאתה מוריד את תרבות הדיון, כשאתה כותב "פוביות היסטריות" זה לא טיעון לגיטימי אלא סתם ניסיון לעשות דהלגיטמיזציה של מי שטוען אחרת ממך, כנראה לאור כך שאין לך טיעון לגיטימי.

ומילא אם היה הגיון בטענה שלך, אם ירדתי לסוף דעתך אתה בדעה כי אין בכלל צורך במיגון מקרינה מאחר וקרינה ממילא לא מזיקה וזאת לאחר מחקרים יסודיים שערכת שסותרים את כל מה שאנו יודעים על קרינה :lol:

אם כך אתה כנראה גיבור על, אתה יכול לבנות "קן" מגורים על עמודי מתח גבוה ואתה בטח יכול לעמוד בעוד סוגי קרינה ללא כל בעיה, להתחמם להנאתך בקרינת מיקרוגל, להיחשף לקרינת השמש ללא הגבלה בצהרי היום וללא קרם הגנה, להשתעשע בתוך מכשירי רנטגן ו- c.t ולנסוע לנופשים בכור בדימונה :shock:

1. קרינת UV (שמש בצהריים), X (רנטגן/CT) וגמא (כורים אטומיים) הן קרינות מייננות - כאלה שמצליחות לנתק אלקטרונים מהחומר שבו הן פוגעות ואלה הקרינות שאתה באמת צריך לחשוש מהן משום שהן גורמות לנזקים ברורים ומנגנון הנזק שלהן מוכר וידוע. אף רכב לא מייצר קרינות כאלה.

2. עמודי מתח גבוה ומיקרוגל מאופיינים בקרינות לא מייננות שלא גורמות לנזק (מיקרוגל בבית מחמם את המזון על ידי הנעה של המולקולות בחומר, דבר שמצריך הספקים גבוהים שמתקבלים רק בתוך מבנה סגור בעל תכונות מאוד ספציפיות וגם הוא רק מחמם את החומר ולא גורם לו נזק אחר)

3. אותם שדות, שאתה מתייחס אליהם בתור קרינה הם בכלל לא קרינה אלא שדות מגנטיים. אלה לא מזיקים בעליל והדבר היחיד שהם מסוגלים לעשות זה להזיז מתכות מסוימות וגם זה רק אם תגביר אותם פי מיליון. אם בפריוס 3 הורידו את הגודל שלהם יחסית לפריוס 2 זה משום שהם הקטינו את הזרמים (למשל על ידי ניהול טעינה שונה או חלוקה של הזרם למספר מוליכים שונים) ולא משום שהם הניחו "הגנות" על הסוללה משום שאי אפשר להגן מפני שדות מגנטיים קבועים.

4. אני יודע שהטיעונים שלי הם מאוד לגיטימיים משום שהם מבוססים על ידע - שנים של לימודים, מחקר בתחום והכרה די עמוקה של הדברים. טיעונים לא לגיטימיים ותרבות דיון ירודה זה אנשים שמתווכחים על דברים שאין להם שמץ של מושג בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.sviva.gov.il/subjectsEnv/Radiation/Electrical_Facilities/Pages/Electromagnetics.aspx

ניתן לראות שיש לך הבנה בתחום ולכן בוודאי מוכר לך "עיקרון הזהירות המונעת" שהמשרד להגנת הסביבה פועל על פיו.

לכן אני חושב שלצאת בהצהרה גורפת וחד משמעית לפיה אין כל חשש לבריאות האדם מחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית/ קרינה משדות מגנטיים ממקורות חשמל, איננה נכונה ועלולה לסכן את בריאות מי שיקבל את ההצהרה הזאת.

(אתה יכול להוריד את המילה "קרינה" אם היא מפריעה לך ואולם זהו מינוח מקובל וראה הלינק הנ"ל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ז"א, על פי עקרון הזהירות המונעת, כל אחד שיש לו חשש, שלא ישתמש ברכב היברידי...

כלומר, בעולם נוסעים המונים חסרי זהירות, שאוטוטו יחטפו מחלה נוראית....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי שהמשרד להגנת הסביבה אוהב מאוד את כדור הארץ אבל אם הוא אוהב כל כך את כדור הארץ אז הוא ודאי צריך לדעת שהכדור שלנו מייצר שדה מגנטי בעוצמה של בערך 500 מיליגאוס (כשהיא נמדדת על פני כדור הארץ).

המשרד להגנת הסביבה פועל לפי עקרון הכסת"ח המונע ולא שום עקרון אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי מכשירי הסלולר, טבלטים ומסכי וידאו הנמצאים ברכב,

ונמצאים בקרבת או בשימוש הנוסעים ברכב מאחור (לרוב ילדים)

פולטים קרינה רבה.

הרבה הורים לא מונעים מילדיהם את השימוש בהם בנסיעה ברכב.

שימוש בטלפון סלולר ברכב כאשר החלונות ברכב סגורים חם/קר בחוץ,

מגביר את הקרינה מהטלפון הנייד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה קטנה ברשותך, מסכי וידיאו לא LCD שנמצאים כיום בשימוש ברוב המקרים. זה היה נכון לגבי CRT.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר אבדוק את עניין בידוד סוללה ואצלם כמה תמונות, למרות שממש לא אכפת לי מהקרינה.

היום נסיתי להרים את המושבים האחוריים אך לצערי לא הצלחתי, הם תפוסים חזק ואין לי מושג איך לפרק אותם.

Hyundai IONIQ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכי CRT פלטו קצת UV. גם מסכי LCD ישנים פלטו מעט UV (כי התאורה שלהם היתה פלורוסנטית ונורות פלורוסנט עובדות על פליטות של UV ומכאן ההמלצה להתרחק מהם מרחק של כמה עשרות ס"מ)

הקרינה ממכשירי הסלולר/טבלטים קשורה בתקשורת האלחוטית שלהם ובזה שבכלובים מתכתיים (דוגמת מעליות או ממ"דים) הקליטה שלהם לא טובה ולכם הם משדרים במקסימום הספק. גם במצבים האלה, הקרינה המדוברת רחוקה מלהיות רבה כשממילא אין בה סכנה.

האגדה האורבנית לגבי החלונות הסגורים חדשה לי לגמרי ושוב גורמת לי להחזיק את הראש בתסכול - חלונות זכוכית לא מהווים מחסום לקרינה אלקטרומגנטית ולקרינה לא באמת "אכפת" אם החלונות פתוחים או סגורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית היא כלוב פאראדי שמונע משדות אלקטרומגנטיים מלחדור לתוכו,

חלל הנוסעים ברכב עטוף בפח ובשלדת פלדה ולכן מכשיר הטלפון הסלולרי

פולט יותר קרינה בתוך רכב סגור מפני שהוא מתאמץ לקלוט.

כאשר משוחחים במכשיר טלפון נייד במקום סגור החשיפה לקרינה עולה באופן משמעותי.

האמצעים להפחתת הקרינה להימנע ככל שניתן משיחה בתוך הרכב,

להשתמש באנטנה חיצונית ולפתוח חלונות.

לכן במכשיר טלפון סלולרי הקבוע ברכב, מומלץ להתקין אנטנה מחוץ לרכב.

בדיוק כפי שלמכשיר הרדיו במרבית הרכבים קיימת אנטנת רדיו

הממוקמת מחוץ לרכב וזאת כדי שהקליטה תהיה טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2448 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...