Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכה בהעברת הילוך בגיר אוט', מאזדה 3 דור שני מנוע 2000.

אלכס נמרמן
שימו לב! השרשור הזה בן 2419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

מדובר ברכב שמצוין בכתורת עם 110 אלף ק"מ.

מורגשת בעיטה (לא חזקה מאד) בהעברת הילוך מראשון לשני. המכה מורגשת בעיקר כשהרכב קר אך קיימת גם כשהוא מתחמם, תלוי באופן הנסיעה בכמות הגז.

יש לציין שהרכב לא מושך את ההילוך. גם כשהוא קר הוא יעביר את ההילוך גם ב1200 סל"ד אך כמעט תמיד עם מכה.

דבר נוסף שיש לציין, אם לוחצים על הגז יחסית בחוזקה וההעברה מתבצעת בכ-3000 סל"ד היא מתבצעת באופן חלק לחלוטין.

שאר ההילוכים עוברים חלק ובזמן אך לפעמים גם בהם יש תחושה של מכה קלה אך חוזקה לא מתקרב למכה מהילוך הראשון לשני.

לפני כחודשיים ביצעתי החלפה חלקית של שמן הגיר (כ-3.5 ליטר) ללא החלפת מסנן. השמן שיצא היה שחור.

אשמח לעצות.

תודה,

אלכס.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום מאור ותודה על התשובה.

חשבתי על כיוון התושבות אבל חשבתי לעצמי שאם הבעיה היתה בתושבת המכה היתה מתרחשת כל פעם. לפעמים גם בסל"ד נמוך הגיר מעביר מראשון לשני חלק לחלוטין. שמתי לב שזה מאד תלוי בכמה אני לוחץ על הגז.

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גיר 4 הילוכים או 5? לגיר 4 הילוכים אני מכיר פתרון, החלפת בורג כיוון טבעת בלם לארוך יותר. לא יודע אם ישים ל גיר 5 הילוכים.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ברכב שלי (6, 5 הילוכים), יש בדיוק את אותה תופעה, בצעתי החלפה חלקית של שמן גיר מקורי לפני כחודש וחצי,

הורגש שיפור כלשהו - אך ה"בעיטה" לא נעלמה לחלוטין ונכון שהמצב משתפר כשהמנוע מגיע לטמפ' עבודה אבל זה עדיין קצת מציק,

בשביל למתן את זה - מה שאני עושה - בתחילת נסיעה אני פשוט לוחץ בעדינות על דוושת התאוצה ואז זה פחות מורגש.

יש לציין שאצלי כל התושבות ברכב תקינות והוחלפו לפני כשלוש שנים (כולן מקוריות)

הימור שלי - "מחלה" בגירים האלה. יש לי חבר עם 3 ספיריט דור שני (2011) - אותה תופעה בדיוק.

לדעתי, אין מה לעשות עם זה.

עריכה אחרונה על ידי BenMalka

Mazda 6 GG Luxury 2.0 07 - Exciting Zoom Zoom

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי במאזדה 3 2005 היתה אותה תופעה בדיוק .

לפני יותר משנתיים החלפתי שמן גיר ומסנן והבעיה נפתרה .

עשיתי זאת למרות כל דברי ה"מומחים" : "בשמן גיר של מאזדה לא נוגעים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי הגיר בעל חמישה הילוכים.

בן, האם החלפת גם מסנן?

צבי, לא מדובר באותו גיר.

לא החלפתי מסנן, אם מישהו יוכל לשפוך קצת אור על הנושא ולומר בוודאות שזה אמור לפתור את הבעיה - אני אעשה את זה.

Mazda 6 GG Luxury 2.0 07 - Exciting Zoom Zoom

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי קצת בפורומים בחו"ל והם ממליצים להחליף מסנן. ההסבר הוא שאם השמן יצא שחור זה אומר שהיו בו משקעים שסתמו במידה כלשהי את המסנן. אם המסנן סתום אז לגיר קשה יותר להגיע ללחץ הדרוש להעברת הילוך. השאלה היא האם השמן אכן זורם כל הזמן דרך הפילטר (בדומה לפילטר המנוע). מכיוון שקשה לו יותר להגיע ללחץ הדרוש הוא דורש לחץ גבוה יותר ולכן המכה מתרחשת.

יש בזה היגיון?

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב של חבר 6 2006 (5 הילוכים) הוחלף השמן גיר לשמן בתקן - שמן איכותי של BG ובנוסף תוסף מיוחד למנוע בעיות כאלו גם של BG ומאז כמעט ולא מורגשת העברה בין 1-2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון:

אומנם עוד לא החלפתי מסנן גיר אבל ביצעתי איפוס לגיר ע"י ניתוק המצבר לשעה.

לאחר חיבור המצבר מחדש וביצוע נסיעה המכות הפסיקו כמעט לחלוטין. גם כשהתרחשו החוזק שלהן היה נמוך משמעותית וכמעט ולא מורגש.

הבעיה היא שלאחר כמה ימים המכות חזרו בדיוק כפי שהיו מה שגורם לי לחשוב שהבעיה היא יותר חשמלית ומחשב הגיר מעלה את לחץ ההעברה בכוונה.

אולי החלפת שסתומים?

Renault clio RT 1994

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...