Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאון FR החדשה 2017 או פולו GTI

Monopoly
שימו לב! השרשור הזה בן 2529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן !

אספר קצת על עצמי: בן 24.5, חולה הגה מגיל 0.

הגעתי לשלב בחיים שאני יכול להרשות לעצמי וגם רוצה וצריך רכב שיהיה אך ורק שלי.

כרגע נוהג על פורטה 2010 1.6 של המשפחה. אני לא מתגרזן אך הייתי מאד שמח אם היו עוד כמה סוסים זמינים.

לאחר נסיעת מבחן בפולו GTI הייתי מאד סגור על הרכב

ממש לא היה משהו שהיה יכול להוריד אותי מהעניין

אבל היו כמה דברים בדרך שקצת "הורידו לי" ממנו:

אין במלאי את הצבע שרציתי (4-5 חודשים להזמנה מיוחדת +אין הנחות), אין פנסי לד (9000₪ בסוכנות!!) המחירון ב3 שנים הראשונות - צניחה חופשית

ובשנה הבאה תוצג פולו חדשה.

לאחר סיור ביד 2 ראיתי שסיאט לאון שומרת יפה על הערך שלה לאחר השנתיים-3 הראשונות

וגם שהמחיר ירד לאחרונה - כ7000₪ פחות מהפולו

בנוסף הגיעה מתיחת פנים שאמורה לשפר את רמת הגימור בפנים הרכב- דבר שבגללו מלכתחילה נורא משך אותי ל Vw. ושידרגו את המסך ל8" במקום ה5 הפצפון שהיה עד כה.

אני מחפש רכב וורסטילי שיכול להיות גם רגוע, מנהלתי וחסכוני יחסית (אך חזק) וגם קצת ספורטיבי ומהנה כשרוצים.

חשוב לי בידוד רעשים ותחושת איכות בקבינה.

וגם קצת לוק או אם תרצו פוזה (למרות שמבחינתי זה פשוט להיות טיפה שונה מהעדר)

השאלה היא האם ללכת על הלב והתוכנית המקורית של הפולו או שהלאון היא "פשרה" לא פחות טובה למרות שהיא מעט כבדה יותר, חלשה בכ12 סוסים והאחריות היא רק לשנתיים?

לגבי נסיעת מבחן- לצערי בינתיים סיאט לא חזרו אלי כשהשארתי פרטים באתר שלהם ולכן אני כאן מתייעץ בינתיים.

עריכה אחרונה על ידי Monopoly
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על הסיאט, במיוחד אם הפולו תוחלף אוטוטו. הסיאט נראית מצוין והיא אכן עברה לאחרונה מתיחת פנים של אמצע החיים. בכל מקרה אל תקנה בלי למהוג ולוודא שאתה מתחבר אליה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע לבד למה שלא תיקח את הפולו? אם אתה ממש חולה הגה גירסאות של הGTI יכולות להיות הרבה יותר פאן(אפילו עם פחות היגיון),

הייתה לי פיג'ו 208GTI רכב מדהים - ממליץ לך לבדוק אם הראש שלך הוא בכיוון של הפולו GTI - לדעתי טובה ממנה וזולה משמעותית).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהלאון FR הקודמת התבאסתי (1.8 כן?). היא חזרה ומרגישה איכותית אבל אין בה את התחושה הספורטיבית, את הרצון פשוט להיות טיפש ולהנות מהנסיעה.

איך בדיוק אתה מתכנן להיות שונה מהעדר בלאון? היא מאוד במיינסטרים.

לא נהגתי בפולו אבל אם גיר ידני רלוונטי עבורך הייתי בודק 208GTI

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בקטע של ידני.. עם כל הכבוד לפאן אנחנו במדינת ישראל ויש פקקים רבים, רוב הזמן נוסעים הילוך ראשון-שני.

זו גם הסיבה שלא שקלתי פיג'ו.

נכון הלאון במיינסטרים - בגלל זה מצד שני היא גם שומרת יותר טוב על הערך שלה.

חשבתי אולי על צבע מטאלי כלשהו או פשוט להנות מזה שהרכב חזק אבל לא צועק את זה יותר מדי (sleeper)

סביר להניח שבלאון ארצה לשים צ'יפ בסופו של דבר, אני מניח שהוא לא ירגש אותי יספיק עם הזמן (לא נהגתי) בגלל יחס הכח/משקל

בפולו לא רואה את זה קורה כל כך מהר (נהגתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי לוקח רכב עם גיר כפול מצמדים לנסיעה ארוכה בפקקים במידה וזה המצב - לא חוויה מהנה במיוחד לי(אולי אחרים לא יסכימו איתי).

הייתה לי איביזה 1.2 עם DSG7 והקליאו עם הEDC - בשתיהן התיבה מאוד לא נעימה בפקקים, באיביזה היא הגיעה בקלות לבלאי שדרש הכנסה של הרכב לשבוע למוסך.

דווקא בפקקיה הידועים של תל אביב - הרצליה פיתוח ביליתי לא מעט עם הפיג'ו וסבלתי פחות מאשר עם כל גיר כפול מצמדי מאשר הוא(אבל זה דעתי.).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הgti נהגתי בפולו 1.2 tsi

הגיר שם פחות חלק- לא יודע לשים את האצבע למה. אולי המומנט של המנוע בסלד מאד נמוך לפני שהטורבו נכנס לפעולה, אולי כיול אחר.

לא מדובר על נסיעה בפקקים של ממש- וגם במקרה הזה למדתי שצריך לדעת להתנהג עם הגיר באופי שמתאים לו ולא כמו אוטומט רגיל.

מה שכן בכל מקרה זו אחת הסיבות שהחלטתי שבשביל השקט הנפשי לגבי הגיר עדיף לקנות רכב באחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מין חולה הגה מעדיף לאון מפונפנת על GTI בגלל פנסי לד והידיעה שעוד שנה מוחלפת הפולו?

איזו רוכש מוטרד מאמינות אבל מתכנן לשים צ׳יפ ברכב עם שנתיים אחריות במקום לקנות את הרכב החזק יותר שבא עם אחריות ארוכה יותר?

נהגת על ה gti והיית מבסוט מאוד. אתה שוקל את הליאון בה טרם נהגת משיקולים שאני לא מצליח להבין או להזדהות איתם.

אני לא מכיר את הרכבים אבל ממה שקראתי הייתי לוקח את ה GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מין חולה הגה מעדיף לאון מפונפנת על GTI בגלל פנסי לד והידיעה שעוד שנה מוחלפת הפולו?

איזו רוכש מוטרד מאמינות אבל מתכנן לשים צ׳יפ ברכב עם שנתיים אחריות במקום לקנות את הרכב החזק יותר שבא עם אחריות ארוכה יותר?

נהגת על ה gti והיית מבסוט מאוד. אתה שוקל את הליאון בה טרם נהגת משיקולים שאני לא מצליח להבין או להזדהות איתם.

אני לא מכיר את הרכבים אבל ממה שקראתי הייתי לוקח את ה GTI

רוכש כזה שחושב שהוא חולה הגה/נהנה מנהיגה אבל סה"כ רק עוד אחד שאוהב לנסוע מהר ושיראו אותו נוסע מהר.

סלח לי פותש אבל משתמע מההודעות שלך שמה שבאמת מעניין אותך זה רעש וצילצולים.

נראה שאתה סגור על הסיאט ומחפש לשמוע שבחרת נכון.

לא אומר שאי אפשר להנות מנהיגה גם מסיאט, אבל בגלל לדים או צבע להעדיף אותה? נשמע שסדר העדיפויות שלך לא תואם את מחלת ההגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול בדיוק עשיתי נסיעת מבחן על לאון החדשה.

אני אגיד ש150 כ"ס מספיק לה. בקיצור אהבתי. פלוס כל הפיצ'רים שכבר ציינת.

אני מתלבט בעצמי. רווצה לראות עוד את קיה פרו סיד, שםנותנים 7 שנים אחריות, ומבחוץ נראת גם סבבה, אין הבה כאלה בכבישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוכש כזה שחושב שהוא חולה הגה/נהנה מנהיגה אבל סה"כ רק עוד אחד שאוהב לנסוע מהר ושיראו אותו נוסע מהר.

סלח לי פותש אבל משתמע מההודעות שלך שמה שבאמת מעניין אותך זה רעש וצילצולים.

נראה שאתה סגור על הסיאט ומחפש לשמוע שבחרת נכון.

לא אומר שאי אפשר להנות מנהיגה גם מסיאט, אבל בגלל לדים או צבע להעדיף אותה? נשמע שסדר העדיפויות שלך לא תואם את מחלת ההגה.

קודם כל עדיין לא נהגתי על הסיאט אז אין לי מושג אם היא מספיק ספורטיבית בעיניי.

לגבי רוח וצלצולים זה לא נכון, לא מחפש אגזוז רועם או פורק לחץ וכו'.

מערכת מולטימדיה וכסאות מפנקים דווקא כן, גם פנסים יפים זה לא בושה ולא צריך להיות "ערס" בשביל להעדיף פנסי לד על הלוגן פשוטים שזהים לגרסת 1.4 אטמוספרי (פולו). מבחינתי בgti לד היה אמור להיות כסנטדרנט וחבל שלא.

אתה לא היית רוצה שרכב חלומותיך יכלול כל מיני אביזרים שיש כסטדרנט לדגמים אחרים שזולים ממנו? אני בספק.

אני לא מחפש הצדקה לסיאט. דווקא הלב עם הפולו, ההיגיון בסיאט, שם התמורה לכסף טובה יותר על הנייר.

כנראה שהמשך הדיון הזה מיותר כרגע עד שאנהג בסיאט.

אתמול בדיוק עשיתי נסיעת מבחן על לאון החדשה.

אני אגיד ש150 כ"ס מספיק לה. בקיצור אהבתי. פלוס כל הפיצ'רים שכבר ציינת.

אני מטלבת בעצמי. רווצה לראות עוד את קיה פרו סיד, שםנותנים 7 שנים אחריות, ומבחוץ נראת גם סבבה, אין הבה כאלה בכבישים.

קודם כל שמח לשמוע שאהבת.

אני מדבר על גרסאת ה180 כ"ס, אמורה להיות יותר זריזה אך פחות נוחה, נדע בשבוע הבא.

לגבי הפרו-סיד, מכיר חלקית כי נוהג על קיה פורטה:

היא קצת כמו הוולוסטר של יונדאי- יש אולי לוק ספורטיבי ואולי קצת פינוקים אבל בסוף היום זה 1600 אטמוספרי, צריך ללחוץ הרבה בשביל להתקדם בקצב סביר (ולאכול אבק מכל ה1.2 tsi למינהם)

זה רחוק מאד מ GTI/FR.

עריכה אחרונה על ידי Monopoly
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב רק חדשה? כי עוד אפשרות שאני בוחן זה אאודי A3 בת שנה באותו המחיר בערך. עם איזה 10-20 אלף ק"מ. יש גרסות של 122 ושל 180 כ"ס. כמו חדשה - והרבה יותר יפה מלאון ומפולו. לטעמי לפחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי צל של ספק את הלאון.

הרבה יותר מאובזרת, נוחה מ-ש-מ-ע-ו-ת-י-ת!!, הרבה יותר מרווחת, שלדה טובה יותר (MQB), בטיחותית יותר.

ובקיצור נותנת יותר בהכל.

אם אתה כזה חולה הגה אתה תמיד יכול לשדרג מתלים ואז להנות מכל העולמות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לשקול בכובד ראש לקיחת גיר רובוטי (גם אם זה DSG) אם רוב הנסיעה שלך היא בפקקים.

אין לי מושג למה אנשים כל כך חוששים מידני? מתרגלים צ'יק צ'ק וזה בכלל לא מפריע (נוסע בפקקים של הרצליה פיתוח עד יבנה כל יום).

אני לחלוטין הייתי הולך על ה 208GTI (וכך גם עשיתי) שתיתן תמורה הכי טובה לכסף (ובהרבה פחות כסף ממה שאתה הולך להוציא)

בין הלאון לפולו הייתי הולך על הפולו בלי לחשוב פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...