Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו ספייס 2005-2006? בעד או נגד

ahevroni
שימו לב! השרשור הזה בן 2521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים, יש לי תקציב של 10000 ש"ח. אני צריך רכב שישרת אותי בצורה טובה. לא מחפש שכלולים מיוחדים או מהירות גבוהה. שיהיה אמין ויקח אותי בנסיעות בינעירוניות. מתכוון להחזיק בו לשנתיים עד שאוכל לרכוש רכב אחר.

מה דעתכם על פיאט פונטו ספייס מהשנים 2005-2006 בתור אופציה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיפה בגירסה הידנית שלה, הרכב חיסכוני עם חלפים לא יקרים.

אם אתה מחפש אוטומט אז כדאי לחפש את רמת האביזור דינמיק בעלת גיר רציף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת מה הצרכים שלך כך,שבכלל לאט ברור האם רכב כזה מספיק לך או לא מבחינת גודל/מרוחח לנוסעים מאחור אם יש...

חובה לבדוק שני דברים חשובים ביותר:

הרכב רגיש מאוד לשימוש במי ברז-(לוודא,שהשתמשו רק בנוזל קרור מקורי שנקרא פארפלו אדום/כחול).

הדבר השני, הוא ההגה החשמלי- המנוע שלו נוטה לשבוק חיים והתיקון עולה כמה מאות שקלים, אין הרבה מקומות שמתקנים ולהחליף לאחר מפירוק זה הימור לא הכי מחושב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיפה בגירסה הידנית שלה, הרכב חיסכוני עם חלפים לא יקרים.

אם אתה מחפש אוטומט אז כדאי לחפש את רמת האביזור דינמיק בעלת גיר רציף.

תודה! למה הכוונה ב"גיר רציף"? ראיתי שיש אוטומט וטיפטרוניק. אחד מהם הוא הרציף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו אם בעל הרכב לא השתמש בנוזל קירור מקורי דלג לרכב הבא

עניין ההגה החשמלי פחות קריטי פשוט אל תשתמש במצב סיטי

התיקון היום זול משמעותית וזה זניח לפסול רכב בגלל זה

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפטרוניק זאת סך הכול אופציה להעביר הילוכים לבד.

בפונטו מאותם שונים הגיר האוטומטי היה רציף או רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להשתמש במצב סיטי, זה מצב נהדר ואני מתגעגע לאופציה הזו, שהופכת את הרכב לחמאה.

הכשל כבר לא כזה נפוץ, התיקון לא יקר.

החלקים זולים ברמה מצחיקה, יש (עדיין) חלקים מפירוק, אם כי הרכב כבר ישן ועם הזמן יהיה נדיר יותר וקשה יותר להשיג חלקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי כזאת 4 שנים.

הרכב כל חייו היה עם פארפלו.

ולמרות זאת, הלך ראש מנוע. פעמיים. בלי התחממות מוקדמת.

הראש שופץ ב2 בפעמים במוסך שמשון ביהוד - המוסך הכי טוב בארץ לפיאט.

אגב, שם גם טופל כל חייו. כמו שעון כל 10 (ולא 20 שהמליץ היצרן).

חיים המאסטרו של הפיאט אמר לי מפורשות: למה הלך ראש מנוע? ככה!. "אני מחליף 2 כאלה כל שבוע".

הוא עוד הגדיל לעשות וקרא לזה "בלאי טבעי". כאילו זה צמיגים.

"מה אתה רוצה. כבר 160,000 ק''מ".

בקיצור, הרעיון הובן.

ראשי אלומיניום רגישים ופריכים.

נחדד זאת יותר, בתקופה ההיא, בהשראתי ובעידודי, רכשו מס' בני משפחה פונטואים למיניהם.

תוך מס' שנים לא נשארה אחת של הצריכה החלפת אטם ראש במקרה הזול יותר.

חוץ מהעניין הזה - אחלה אוטו. מרווח מאוד ביחס לקטגוריה, מאובזר (בדגם הבכיר שהיה לי), חזק ביחס למשקל (כנ''ל בדגם הבכיר), לא נוגע בדלק, וגם נראה לא רע ביחס לשנתון.

בהצלחה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת דגם בכיר אז אני מבין שזה היה דגם 80 כ"ס.

דגמי 60 כ"ס פחות רגישים לזה, ולדעתי זו הגירסה היותר מומלצת היום, למרות שהיא

פחות מאובזרת וחלשה: 60 כ"ס ידנית.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, ELX

אני לא חושב שהדגם של ה60 כ''ס (s, sx) היה רגיש פחות, לפחות לא מהניסיון והמידע שיש לי מכלי ראשון.

אם כי אתה צודק, שהתיקון היה מעט יותר זול, ובחלק מהמקרים בהם היה ניתן לשפץ ראש בדגם הזול, לא היה ניתן לעשות זאת בבכיר, כי היו 16 שס' במקום 8 בלבד.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לאשתי פונטו ספייס 2006 80 כ"ס דינמיק עד לפני שבועיים שמכרנו את הרכב וקנינו רכב חדש.

היינו מאוד מרוצים מהרכב מכל הבחינות ,לא ביקר הרבה במוסך נתן תמורה טובה לכסף,לא שותה דלק ובאמת אחלה רכב

לא הוחלף מעולם ראש מנוע (נקנה מיד פרטית עם כל הסטוריית הטיפולים והתיקונים)

אני ממליץ בחום על הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תודה על התגובות והמידע. נשמע שהפונטו היא בכל זאת אופציה טובה. בכל זאת - יש רכב אחר שהייתם מציעים לי לשקול בתקציב הזה? כמו שאמרתי - 10000 ש"ח, אין דרישות מיוחדות לביצועים, אבל שיהיה אמין ויקח אותי בנסיעות בינעירוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תודה על התגובות והמידע. נשמע שהפונטו היא בכל זאת אופציה טובה. בכל זאת - יש רכב אחר שהייתם מציעים לי לשקול בתקציב הזה? כמו שאמרתי - 10000 ש"ח, אין דרישות מיוחדות לביצועים, אבל שיהיה אמין ויקח אותי בנסיעות בינעירוניות.

מה שכן ,ני מציע לך לבדוק את הרכב טוב או בבדיקה במכון בעלות של 500 שקל למרות שהרכב לא שווה הרבה

או לחלופין במוסך טוב שאתה מכיר ויכולים לבדוק בצורה טובה ,יש הרבה זבל בחוץ ואני ראיתי 2 רכבים כאלו לפני שקניתי את שלי

שהיו במצב לא טוב וסוחר ניסה לעבוד עלי ואדם פרטי גם ניסה (שיקרו לגבי תאונות ושסי )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתה יכול לבדוק גם את הגטס, פחות חיסכונית אבל גם נחשבת לאמינה ולא יקרה לאחזקה.

קל בחשבון שרוב הדגמים הם ברמת איבזור glf כלומר ללא abs ועם כרית אוויר אחת, לכן כדאי לחפש gli/glx/gls.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחפש במחיר כזה דגם מסויים, חפש בעלים נורמאלי שטיפל ברכב ולא חסך עליו כל גרוש ומוכר כשהצטברו בעיות.

תבדוק את הלוח של הפורום, יש לפעמים מכוניות במחירים כאלה מאנשים שיודעים מה זה תחזוקה של רכב ישן.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2521 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...