Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קול קורא להצעות מחיר לטיפול ראשון באיביזה 1 ליטר

hagaii
שימו לב! השרשור הזה בן 2516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמנו כשטפלתי בסקודה אצל רון,ראיתי מדי פעם על הליפטים רכבים שלא וואג (סובארו וכל מיני)

מניח שהוא מטפל אם מבקשים גם במכוניות שהן לא VAG,גם ככה אין למוסך בעיה להשיג חלקים\שמנים\וכו' עבור כל רכב.

בדיוק השבוע שאלתי את רון שאלה בקשר לעניין.

הוא לפעמים מטפל ברכבים שהם לא וואג, כגון יונדאי או רכבים דיי בסיסיים לטיפול לפי לשונו.

אבל נגיד צרפתיה חמה הוא לא יקח לטיפול לצערי.

לכן ההתלבטות :roll:

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 95
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נכון אבל "אחריות של רצון טוב" היא בשנה השלישית בסיאט.

בשנתיים הראשונות זו "אחריות בלי רצון אבל אין מה לעשות, לזה התחייבנו".

ובמהלכה אפשר לטפל ברכב גם במוסכים שהם לא מורשי יבואן. זה החוק אם אני זוכר נכון.

כשאתה בא לממש אחריות בצ'מפיון מבקשים לראות חשבוניות כולל פירוט השמנים. התקמצנת ובטיפול 60K שמת שמן תחליפי בתיבת ההילוכים - האחריות מבוטלת.

שמת שמן מנוע שאינו בסטנדרט שהוגדר ע"י היצרן - האחריות מבוטלת. וכו'

בעבר הסתפקו בהצהרה שטופל במוסכים מורשים, ולאחרונה הוקשחו התנאים.

לגבי אחריות של רצון טוב, כדי שבכלל ישקלו את בקשתך עליך להוכיח שכל הטיפולים שנעשו ברכב מאז ומעולם היו במוסכים מורשי יבואן. בד"כ המוסך לא שואל את בעל הרכב אלא בודק במחשב.

בכל רשת יבואן יש מוסכים מקצועיים יותר וכאלה שפחות. מוסכים מקצועיים ברשת צ׳מפיון שאני יכול להמליץ עליהם:

- אוטובדק

- איציק ודייצר

- פליקס

איציק ודיצר ואוטובדק - מורשים לטפל בסקודה בלבד, ומסרבים לטפל בשאר המותגים מבית צ'מפיון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הולך לרון בלי לחשוב פעמיים. גם אני על סף טיפול (שנה עם הרכב).

נשארה לי עוד שנה לאחריות...

אז יש לי 2 אופציות - או ללכת למוסך צ'מפיון ולקוות ל"רצון טוב שלהם", כנראה לקבל רכיבים\שמנים זולים ולפגוע ברכב שלי בצורה כזו שלא תתגלה גם ככה בשנה הקרובה. או ללכת לרון, לדעת שהרכב שלי מטופל בשמנים האיכותיים ביותר ושכנראה יחסכו ממני בעיות עתידיות שיצריכו את ה"רצון הטוב" של צ'מפיון. אגב - אני החלטתי להשאיר את הרכב ללילה כדי שיקשיבו לרעש בהנעה קרה שיש לי (שבצ'מפיון אמרו שאין שום בעיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לרון, לא בטוח שהשמנים "האיכותיים" יחסכו ממך בעיות עתידיות.

לא למדת בצבא שכל בעיה פותרים עם שמן.

אז תחשוב איזה בעיות אפשר לפתור עם שמן איכותי ! 8)

זמין 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להפריד.

ליבואן יש את כל הזכות שבעולם לדרוש שאחריות על רכיב שנדרש לטיפול (למשל מנוע או גיר שנדרש להחלפת שמן) תממומש אך ורק אם טופל בהתאם למפרט היצרן. זה אומר שמנים שעומדים בתקן יצרן ושהיצרן מכיר בעמידה בתקן, פילטרים מקוריים או המאושרים לשימוש על ידי היצרן, וכמובן שהעבודה בוצעה ותועדה במוסך מורשה ולא על ידי חבר כנופיה למשל.

אין לו שום זכות להתנות את מימוש האחריות ברכיבים מכניים או קוסמטיים שלא נדרשים בטיפול, ובלבד שלא בוצעה בהם פעולה שנוגדת את הנחיות היצרן (שימוש בספריי סקאי וכו').

בנוסף, יבואן רשאי לתת אחריות רצון טוב רק למי שעומד בקריטריונים נוספים שהוא המציא. למשל דרישה לטפל במוסכי הרשת שלו.

שכל אחד יעשה את החשבון של כמה שווה לו הסתברות לרצון טוב ברכיב כמו גיר, מכטרוניק, טורבו (ושאר רכיבים שכמו נועדו להתקלקל...) אבל אני מאמין שגם במוסכים המורשים של היבואן אפשר למצוא צדיקים הוגנים שיודעים לעבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים פה סתם מתלהמים - עלות הטיפולים השוטפים ברכבי הקונצרן דומה מאד לכל רכב אחר ולא משהו חריג. לא מזמן פרסמתי עלות תחזוקה של הסקודה ייטי שלי במשך שלוש שנים עם פירוט של כל העלויות (חפשו במגזין). מהיכרותי עם מכוניות שלא מבית VAG העלויות לא שונות מהותית.

בכל רשת יבואן יש מוסכים מקצועיים יותר וכאלה שפחות. מוסכים מקצועיים ברשת צ׳מפיון שאני יכול להמליץ עליהם:

- אוטובדק

- איציק ודייצר

- פליקס

אנשים לא מתלהמים וגם לא סתם. הרי נתתי השוואה ללובינסקי כדי להראות שהמצב אצל צ'מפיון גרוע מאד.

טיפול ראשון ל-208 טורבו עלה 450 שקל כולל מע"מ במוסך היבואן בהרצליה.

טיפול ראשון לפיאסטה ST שלי עלה 580 שקל כולל מע"מ וכולל מס ספורטיבית במוסך היבואן בהרצליה.

Peugeot 406 2L turbo 1998 Škoda Octavia RS 245 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראת את הסקירה שלי לגבי הייטי?

תסביר לי איך מחירי הטיפולים יקרים באופן מהותי מיבואנים אחרים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראת את הסקירה שלי לגבי הייטי?

תסביר לי איך מחירי הטיפולים יקרים באופן מהותי מיבואנים אחרים.

לא קראתי אבל בוא נעשה אחרת, תמצא לי מקום שמוכן לעשות טיפול ראשון ב-500 שקל ואז אסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול הראשון שלי היה ₪370

עכשיו אתה מבין למה אני אומר ״מתלהמים״?

אנשים כותבים בלי לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפול הראשון שלי היה ₪370

עכשיו אתה מבין למה אני אומר ״מתלהמים״?

אנשים כותבים בלי לבדוק.

אני יכול להעיד רק על עצמי שדוקא בדקתי בשני מוסכים וגם במוקד שרות לקוחות של צ'מפיון לפני שפתחתי את השרשור הזה

דרך אגב קראתי בטבלה שלך וראיתי שאמנם הטיפול הראשון שמן ופילטר שמן היה 370 שקל אבל הטיפול השלישי שגם היה שמן ופילטר שמן כבר עלה 700 שקל. האם תוך שנה המחירים הוכפלו או שהיו עוד דברים שהוחלפו/נבדקו שלא פרטת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

₪700 זה המחיר הסטנדרטי (אצל רב היבואנים זה המחיר המקובל לטיפול קטן).

הטיפול הראשון סובסד ע"י היבואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...