Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכות בטיחות מקוריות - מישהו נהנה מהן?

Tamir FR
שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעניינת אותי חוות דעת מבעלי רכבים שכבר נוסעים עם רכבים כאלה כבר כמה חודשים מה דעתם על המערכות הבטיחות המקוריות שמותקנות להן ברכב.

כמו בקרת שיוט אדפטיבית, בלימת חירום, שטחים מתים, שמירת על נתיב,תאורה אדפטיבית וכו'.

אין לי ניסיון עם המערכות האלה ולכן בבחירת הרכב החדש שלי לא ייחסתי לזה חשיבות(הזמנתי סיאט לאון שאני ממתין לה שתגיע לארץ)

אשמח לשמוע חוות דעת ממכם בציון דגם הרכב ואיזה מערכות בטיחות מותקנות בו ואם הן עובדות בצורה מלוטשת או שזה עדיין מרגיש חצי אפוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי איוניק:

- בקרת שיוט אדפטיבית: נוח בכבישים ארוכים כמו כביש 6, מגיב טוב לרכבים וגם לנדחפים.

השתמשתי כמה פעמים וזהו גם כי אני לא סומך על זה ב-100% וגם כי נהיגה של אדם יותר יעילה (עזיבת גז בשביל להאט, האצה מתונה יותר)

-בלימת חירום: קיים אבל למזלי טרם יצא להשתמש

-שמירה על נתיב: שומר בצורה טובה בכבישים ברורים מסוגל אפילו לקחת פניות בזוויות לא מטורפות, שוב זה נחמד אבל אני לא מסתמך על זה יותר מדי אם פתאום הוא לא קולט את הסימונים על הכביש יש בעיה.

סה"כ לדעתי כל המערכות עדיין בתוליות ומעבר ללהראות לחברים אין יתרון ממשי על רכב בלי זה.

אל תתן לזה להיות שיקול בבחירת הרכב, לפחות לא כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו במשפחה סיאט מי עם בלימה-עירונית-עצמאית-thing שכזה.

הנהגת מודה שב3.5 שנות בעלות זה עזר מספר פעמים.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב קצת לא להסכים עם ליט. בחודש האחרון אני נוסע עם טיפו בעלת בקרה אדפטיבית ובתור מי שהתרגל לנסוע עם בקרת שיוט אני מאוד נהנה מזה. זה כמובן לא מחליף נהג ומחייב תשומת לב מתמדת לנעשה בכביש אבל זה מוריד בצורה מהותית את הצורך בהתערבות והופך את הנהיגה לנעימה יותר.

את הבלימה האוטונומית עוד לא ממש יצא לי לבדוק (ואני מקווה מאוד שזה ימשיך ככה) אבל הרכב התריע פעמיים על סכנות במצבים שבהם באמת היה טעם להתריע (למרות שכבר הייתי מודע להם והם נלקחו בחשבון).

עבורי זה בהחלט היה שיקול משמעותי בבחירת הרכב ואני כאמור מרוצה ממה שקיבלתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בסונטה מאוד נהנה מבקרת השיוט האדפטיבית, זה הופך את הפקקים לנסבלים יותר.

התראה על סטיה מנתיב - לא משמעותית, אולי למי שמתעסק עם הסמארטפון בנהיגה זה יעזור.

התראה במראות על רכב ליד - מאוד יעיל ושימושי.

התראה על תנועה חוצה בנסיעה אחורה - חובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בקורולה החדשה אין את כל המערכות המדוברות (וחבל), ממה שיש:

בקרת סטייה מנתיב - מאלץ אותך להישאר עירני ו/או ביטול שאננות בנהיגה בינעירונית. שימושיות בסימן שאלה. לא הייתי מוותר עליה אחרי שהתרגלתי.

תאורה אדפטיבית (אור גבוה) - שימושי רק בנסיעת לילה בכבישים חשוכים מאוד. נחמד, לא כל כך צריך את זה.

בקרת התנגשות / בלימה - פעם אחת בלם עשירית שנייה לפניי כשרכב חתך אותי תוך כדי בלימה חזקה בכדי לפנות שמאלה, תגובה מרשימה. מלבד זאת, צועקת בצורה לא מוסברת כאשר נוסעים בעלייה תלולה במהירות עירונית (נפוץ בתוך חיפה).

זיהוי תמרורים - נחמד, בכלל לא מפריע (לא מלווה בצפצופים, רק בחיווי קטן בלוח שעונים), יעילות בינונית - מזהה לעיתים קרובות תמרורי מהירות הקשורים לפניות מהכביש.

מקרה שקרה לי כבר פעמיים: אחרי "טיגון" השמשה הקדמית בשמש ישירה במשך כמה שעות (עד שעות הצהריים המוקדמות), לוקח למערכות לא מעט זמן להתחיל לעבוד (יכול להגיע גם ל-20 דקות).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, הרי אם מוביילי מעצבן הרבה אנשים ומניח חלקם משתיק אותו מה ההבדל בינו לבין מערכות מקוריות שאנשים כן רוצים אותם?

למעט נגיד בקרת שיוט אדפטיבית.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה סופרב עד לפני שבוע.

הדבר היחיד שאני יתגעגע אליו זה הברקת שיוט האדפטיבית, מעבר לזה באמת שכל השאר די שולי וממש לא שימושי או משמעותי ביום יום.

זה אולי nice to have אבל ממש ממש לא שיקול קריטי.

אני כרגע בשלב החיפושים אחרי המחליף ורוב הדברים הללו בתחתית הרשימה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, הרי אם מוביילי מעצבן הרבה אנשים ומניח חלקם משתיק אותו מה ההבדל בינו לבין מערכות מקוריות שאנשים כן רוצים אותם?

מה ההבדל בין זה 7290001247006.jpg לבין זה 7290000284316.jpg ?

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שההשוואה נכונה.

אם אתה סוטה מנתיב בלי לאותת שני המערכות יצפצפו, אז מה ההבדל?

אם אתה מתקרב לרכב מקדימה תהיה התרעה, אז מה ההבדל?

אז למה את המקוריות רוצים ואוהבים ואת מוביילי לא?

באמת שואל.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. מובילאיי בהתקנה מקומית, ואגרסיבית במיוחד - המערכת מתחברת לחלקים רבים ברכב. לא מעוניין שהרכב החדש שקניתי יפורק לגורמים ויתעסקו עם מערכות החשמל שלו.

ב. מובילאיי פסיבית. ציפצוף מעצבן ותו לא. מערכות מקוריות לרוב יכללו בלימה אוטונומית/בקרת שיוט אדפטיבית/תיקון סטיות מנתיב. אם כבר לא סומכים עלי כנהג, שיתקנו את הטעות במקום להרעיש.

ג. מובילאיי (לפחות מהנסיון שלי איתה) סובלת מהתראות שווא באחוזים שעבורי לפחות הופכים אותה ללא שמישה.

עריכה אחרונה על ידי audiR8

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהמוצר עצמו טוב, צורת הביצוע פחות. משמעותית פחות.

קח את המנה הכי טעימה והכי יוקרתית בעולם, אם אגיש לך אותה על מצע נייר טואלט משומש, זה יוריד לך ממנה?

אותו הדבר כאן.

כל מה שמגיע מסביב למוצר הזה, כלומר התקנה מקומית על שלל תכונותיה, כל ה"לוביזם" הממשלתי לטובת החברה בעקבות עסקת אינטל, צמצום היצע הרכבים לאנשים (כמוני) שמתנגדים בכל תוקף למוצר הזה וכו'.

שוב יכול להיות שהמוצר עצמו מציל חיים ולא יודע מה, אבל אני מתנגד אליו באופן עקרוני בגלל ה fist up ass שהם עושים לשוק המקומי בחסות המחוקק.

עם מוצר מקורי שמותקן בזמן הרכבת הרכב מן הסתם כל החסרונות האלה לא קיימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המובילאיי היה מגיע כמקורי על הרכב ולא בהתקנה מקומית אני הייתי מוכן להתפשר.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המערכות האלו, לפחות בשלב הפיתוח הנוכחי שלהן, נועד לרגע הלא צפוי הזה בו מתרחשת תאונה. אפשר לנהוג 40 שנה בלי להזדקק לאף אחת מהמערכות האלו אך הן יכולות להיות ההבדל בין חיים ומוות בשנה ה-41. באופן אישי, לא הייתי מוותר על המערכות האלו ברכישת רכב חדש בדיוק מהסיבה הזו, אתה לעולם לא תדע מתי תזדקק להן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די בעייתי הענין הזה ומשתי סיבות הפוכות, האחת זיהוי יתר השניה זהוי חסר, לא רוצה מערכת שעלולה לזהות מקור סכנה כשאין כזה, או שאינה מזהה כשישנו. ולשאלתו של יוליאן, מובילאיי עושה אותו דבר, עם ציפצופים וללא התערבות אקטיבית, לדעתי עדיף. לעניני השחיתות וההתקנות הרשלניות לא נכנס מהעדר ידיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2523 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...