Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למוסך שמתמחה בבלמים (רעשים בבלימה, פיאט פנדה 2005)

abcd12
שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני מחפש מוסך שמתמחה בבלמים. למיטב הבנתי רוב המוסכים לא מתעסקים עם בלמים יותר מדי למעט החלפת רפידות/צלחות/תופים ולתיקונים מורכבים יותר הם שולחים למקומות אחרים (אני צודק?). אני מעוניין לחסוך את זה.

מדובר בפנדה 2005. עדיפות לאיזור ירושלים, אבל אם יש המלצה למוסך אמין וטוב אין לי בעיה גם להרחיק.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה התחיל עם ציפצוף מרגיז במהלך נסיעה שהיה מפסיק במהלך וקצת אחרי לחיצה על הבלם.

המשיך עם ציפצוף שמשתנה לפי כיוון ההגה. וגם כאן מפסיק במהלך לחיצה הבלם.

הבעיה שזה לא קורה תמיד וכמובן שבשלושת הפעמים שלקחתי למוסך הרעש נעלם ונאמר לי שהבלמים נראים במצב טוב ואם לא רואים בעיה אין מה לתקן..

אתמול זה עלה רמה והתחלתי לשמוע רעש חזק של ברזלים בבלימה - כמו רעש שהרפידות גמורות. זה לא קרה בכל בלימה אלה בעיקר במהירות נמוכה לקראת העצירה. גם כאן הוא משתנה לפי כיוון ההגה.

רק לציין שבשנה האחרונה החלפתי פעמיים רפידות ובפעם האחרונה גם צלחות.

וכן. אני יודע לנהוג. הרכב אצלי כבר שנים ולפני הצרה הזאת החלפתי רפידות (לא מקוריות) פעם אחת שהחזיקו מעל 20K (או מעל 30K).

בבלמים האחוריים לא נגעתי ולדעתי גם בעל הרכב הקודם. פעם אחרונה שהייתי במוסך פירקו את הגלגלים האחוריים, עשו ניקוי עם אוויר ואמרו שאולי יהיה צריך להחליף טיפול הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כל התופעות שאתה מתאר, יחד עם החלפת הבלמים התכופה מצביעה על פיני ציפה תקועים. דרוש מהמוסך לבדוק את פיני הציפה, את שלמות הגומיות שלהם ולבצע גירוז בהתאם בגריז סיליקוני מתאים.

מוסך שמתמחה בבלמים לא תמצא. ישנם בעלי מקצוע שמשפצים חלקים מסויימים במערכת הבלימה אבל לדעתי לא יעזור לך הרבה לפנות אליהם.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק גם אם הרפידות נשחקות בצורה שווה - אם לא, אולי בכלל עדיף להחליף את הקליפרים - זה גם יכול לרמז על עומס על פיני הציפה וגם להפך - אם פיני הציפה תקועים או לא זזים טוב זה יכול להסביר שחיקה לא שוויונית של הרפידות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך שום מומחה לבלמים אלא מישהו שמחזיק בגריז המתאים שיוריד גלגלים, יוציא את הרפידות, ינקה הייטב את הקאליפר ויגרז במקומות המתאימים. כמובן שעל הדרך לבדוק שהמובילים נעים בחופשיות ואם לא אז גם אותם לגרז. עבודה שלוקחת גג חצי שעה והמוסך שהרכיב לך לאחרונה את הרפידות היה צריך לדאוג לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהחלפתי את הרפידות בפעם האחרונה זה היה נראה שזה נשחק בצורה מוזרה.

בתמונה המצורפת סימנתי באדום את המקום שהיה חסר ברפידה. ראיתי רק צד אחד, לא יודע מה היה בשני.

לא ייחסתי לזה חשיבות כל-כך..

בהנחה שזה קליפרים, יש משהו שכדאי לדעת מראש?

תיקון/ החלפה/ מקורי/ תחליפי?

מחירים?

תודה לכם!

BrakeJob014.jpg

עריכה אחרונה על ידי abcd12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום שהיה חסר ברפידה זה פאזה, ככה הרפידה מגיעה.

זאת אומרת יש שיפוע אלכסוני מתוכנן במקום הזה, זה לא תוצאה של שחיקה.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיי בטוח שעל הרפידות שהותקנו בפעם האחרונה זה לא היה (צורה מלבנית בלי פאזות). ולמיטב זכרוני גם בקודמות בזמן ההתקנה. אם כי יכול להיות שאני טועה..

יכול להיות שזה תלוי בסוג? הקודמות היו לא מקוריות והאחרונות מקוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט יכול להיות שיש רפידות עם פאזות ובלי פאזות לאותו דגם.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי את הרכב למוסך.

הבחור אמר שהיתה בעיה במשאבת בלם שגרמה ללחץ על הרפידה (רק בצד אחד של הרכב) גם בלי לחיצה על הבלם.

בוצע שיפוץ למשאבה + החלפת נוזל בלם + רפידות חדשות.

נכון לעכשיו נסיעה שקטה בלי רעשים וזימזומים. מקווה שישאר כך..

תודה לכל המגיבים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהוא התכוון למשאבת הבלם המרכזית? אולי התכוון לקאליפר של אותו גלגל..קצת לא הגיוני המצב שתיארת למשאבת בלם מרכזית. ואם הקאליפר של אותו גלגל היה תפוס וגרם לשחיקה מוגברת וללחץ על הרפידה אזי הרפידה הייתה אמורה לגמור את חייה בשלב מוקדם יותר מהרפידות בגלגל המקביל וגם כן במצב שכזה לא צריך לשפץ את הקאליפר אלא ר- לפרק את המובילים ולגרז אותם הייטב. מה ראית בדייוק שהוחלף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מרכזית, זה אכן הקליפר. ככה הוא קרא לזה :?

לא הייתי נוכח במהלך כל הטיפול. הוא אמר שרפידה אחת היתה כמו חדשה והשניה שחוקה לגמרי.

ה'שיפוץ' בוצע רק בצד אחד (אמר שלא צריך בצד השני) וכלל החלפה של גומיות, ניקיון ויכול להיות עוד משהו שאני לא זוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...