Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין 2 סוגי שמנים לפורד פיאסטה

ArikC
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,מחר אני עושה טיפול לרכב,עד עכשיו השתשמתי בקסטרול מגנטק בתקן המתאים לפורד.

מחר אני הולך לבצע טיפול לרכב,אבל המוסך שאני עובד איתו לא משתמש בשמנים של קסטרול אלא של וולוולין.

שני השמנים עומדים בתקנים המתאימים.

גם פורד ממליצים על הקסטרול,ולמיטב ידיעתי זה השמן המקורי שמגיע עם הרכב מהמפעל.

האם כדאי להישאר עם הקסטרול או להחליף לוולולין?

כעיקרון אין לי בעיה להביא שמן משלי לטיפול,קצת מרגיש לי כמו לבוא עם סנוויצ' למסעדה אבל אין בעיה גם מבחינת המוסך.

בנוסף,שגרת הטיפולים שלי היא כל 15 אלף או שנה,האם זה יטיב עם המנוע לעשות טיפול כל 7500 רק של שמן ופילטר שמן? או שזה מיותר?

תודה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם השתמשת בקסטרול אז תמשיך להישתמש בו למרות שאם וולווליין עומדים בתקן אין שום בעיה. אם המוסך נותן לך לבוא עם השמן אז מצוין. ועם סנדוויץ תבוא כדי לא להשתמש בחדר ההמתנה אולי תחוייב בפחות בחשבונית. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמנים סינטטים העומדים בתקן מיועדים לעבוד במשך הזמן שממליץ היצרן, להחליף ב7.5K לפני שעברה שנה? דעתי היא שחבל על הכסף שלך ועל הנזק לסביבה(שזו אגב אחת מהסיבות העיקריות לדרישה מהיצרנים להגדיל את מרווח הטיפולים).

ובין שני המותגים, סביר להניח שההבדל יהיה זניח.

:onfire:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף זו לא הבעיה,טיפול כזה עצמאי עולה לי 200 ש"ח,רק שמן ופילטר.

ונוציא לרגע מהמשוואה את הנזק לסביבה,האם זה יועיל למנוע או לא?

ואשמח לשמוע עוד דעה לגבי השמנים,האם להישאר עם הקסטרול או לעבור לוולוליין.

האם יש סיבה שפורד דווקא ממליצים על הקסטרול?

תודה.

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא יועיל למנוע.

הסיבה לכך שפורד ממליצה על הקסטרול היא בעיקר מסחרית.

יצרניות רכב מסכמות עם יצרניות שמנים על הסכם מילוי ראשוני(first fill) - הכוונה לשמן שהרכב מגיע איתו מהמפעל.

חברת השמן תשמח לספק ליצרנית הרכב שמן במחיר שיהיה מקובל על שני הצדדים ובעיקר לקבל פרסומת של המותג שלה על כל פקק מילוי שמן או מכסה דלק של רכב שיוצא מפס הייצור.

פורד ממליצה על קסטרול, VW ממליצה על קסטרול, יונדאי מספקת את הרכב עם SHELL , במוו עם SHELL, פרארי עם SHELL

וכך הצרפתיות עם TOTAL וכו'.

:onfire:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,מחר אני עושה טיפול לרכב,עד עכשיו השתשמתי בקסטרול מגנטק בתקן המתאים לפורד.

מחר אני הולך לבצע טיפול לרכב,אבל המוסך שאני עובד איתו לא משתמש בשמנים של קסטרול אלא של וולוולין.

שני השמנים עומדים בתקנים המתאימים.

גם פורד ממליצים על הקסטרול,ולמיטב ידיעתי זה השמן המקורי שמגיע עם הרכב מהמפעל.

האם כדאי להישאר עם הקסטרול או להחליף לוולולין?

כעיקרון אין לי בעיה להביא שמן משלי לטיפול,קצת מרגיש לי כמו לבוא עם סנוויצ' למסעדה אבל אין בעיה גם מבחינת המוסך.

בנוסף,שגרת הטיפולים שלי היא כל 15 אלף או שנה,האם זה יטיב עם המנוע לעשות טיפול כל 7500 רק של שמן ופילטר שמן? או שזה מיותר?

תודה.

אתה יכול בשקט לעבור לוולוולין, מותג שמנים רציני לא פחות מקסטרול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסר דאגה מליבך, אתה יכול לעבור לכל שמן מחברת איכותית ומוכרת כל עוד מדובר על שמן בתקנים הנכונים.

גם באופנועים ישנן יצרניות שחתמו על הסכם עם יצרני שמנים וכך נוצר מצב של וין וין לשני הצדדים. השטיפת מוח הזאת עובדת כל כך טוב עד אשר אנשים לא מוכנים לשים חברת שמנים אחרת ממה שהיצרן ממליץ. טירוף.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...