Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין טויוטה יאריס לבין סוזוקי בלאנו החדשה

un4get
שימו לב! השרשור הזה בן 2502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למבינים שבכם, אני ממש מתלבט.

יש באפשרותי לרכוש רכב חדש, ההתלבטות היא בין יאריס היברידית הצורה הישנה אבל וזה האבל הגדול, יבוא אישי של אלבר, לשם הבהרה, אני יד 0, יבוא אישי של אלבר על שמי. אני לא מפסיד יד של ליסינג וכו׳.

ז״א, את כל האחריות כולל הסוללות נותנת אלבר.

טויוטה עצמם לא מוכנים לגעת ברכב כמו כן, הם לא מוכנים גם לבטח את הסוללות של הרכב.

מצד שני, אלבר נותנים אחריות מלאה על הסוללות ל-7 שנים ואחריות מטמבון לטמבון ל-3 שנים.

בכל מקרה אלבר לא מטפלים ברכב במוסך מורשה טויוטה אלא רשת מוסכי אוטופוינט שאני מודה שאני לא מכיר, אך הם טוענים שכל החלפים מקוריים במקרה וישנו מקרה שהאחריות מכסה.

מול האפשרות הזו עומדת אפשרות שניה, סוזוקי בלאנו החדשה הדגם המפואר ב-8,000₪ פחות על הכביש.

הסוזוקי כמובן מהיבואן הישיר (מכשירי תנועה).

לשם הבהרה, אני לא מחפש מכונית מרוץ, זה רכב שני שיעשה כ-5000 ק״מ בשנה גג.

כל מה שמעניין אותי שיהיו מינימום תקלות (שזה אני משער בשתי המכונית לא בעיה).

אחזקה זולה יחסית, דלק הוא לא פקטור על רכב שעושה כ״כ מעט ק״מ.

אבל וזה הכי חשוב, שהרכב לא יקרוס במחירון וישמור בצורה נורמאלית על ערכו.

ז״א שבעוד 3 שנים לא אמכור אותו ב40000₪.

אני חושש מההיברידי של אלבר וזאת כיוון שעם ישראל לא מורגל לגמרי לרכבים היברידיים ולכן כאשר ארצה למכור את הרכב אנשים יעקמו פרצוף כי טויוטה לא מוכנים לבטח את הסוללות.

כמו כן, היאריס היא הדגם הישן כך שבעוד 3 שנים יהיו 2 צורות חדשות מעליו (הנוכחית והבאה, אני כאמור מדבר על הדגם הקודם- היוצא).

מה דעתכם?

הטויוטה או הסוזוקי?

השוק של הטויוטה תמיד היה שוק טוב והרכב שומר על ערכו, את הסוזוקי אני לא מכיר, הסוויפט היה רכב טוב עד כמה שאני זוכר וגם שמר על ערכו, הבלאנו - אני לא יודע..

יש לציין שסוזוקי אומרים שהם לא מוכרים את הרכב הזה לחברות ליסינג מה שכביכול אמור לעזור שהרכב לא יקרוס במחירון (תקנו אותי אם אני טועה).

ראיתי את שתי המכוניות (יאריס היברידית הייתה לי בליסינג 3 שנים והיה רכב מצויין), הסוזוקי מבחוץ רכב פיגוז, מבפנים חצי כח.

היאריס לעומת זאת נראה סבבה (לעומת הבלאנו החדשה והאיבזור שהיא מציעה היאריס נראת רק סבבה וגם אז אני לארג׳), אבל עדיין, מבפנים היא מאוד פלסטיקית (היאריס), ז״א שתיהן לא משוש חיי מבפנים מבחינת תחושה ואיכות חומרים.

אשמח לשמוע חוו״ד של המקצוענים.

בברכה,

רועי.

עריכה אחרונה על ידי un4get

un4get

בעל מאזדה 3 2006 מנוע 1.6ליטרים דגם אקטיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני מכיר, היתרון העיקרי של הבלנו זה מרווח פנימי, ולא אין שום דבר מפואר בסוזוקי בלנו, יש רמת גימור אחת לידני ואחת לאוטומט.

החסרון העיקרי שלה זו הרמת בטיחות הנמוכה במבחני הריסוק.

אישית ממש לא אהבתי את היאריס, לא נוחה במיוחד (נסיעה של שעה וחצי בתור נוסע לא הייתה נעימה) , לא איכותית במיוחד ולא מתבלטת בשום תחום בתור אוטו.

אם כבר אתה מסתכל על 0 ק"מ ומחפש רכב שיעשה את העבודה אני אפנה אותך להונדה ג'אז באפס ק"מ, לפחות שם תרוויח בטיחות עדיפה ומרווח פנימי עדיף בהרבה וכנראה שלא תהיה לך בעיה למכור אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. בדוק היטב מול משרד הרישוי מה יירשם ברכב.

הייתה כתבה בעיתונות /אינטרנט בסופ"ש שעבר על כך,שחברות הליסינג מראות,שהרישיון "נקי" וכאשר תבוא למכור מה שיתגלה הוא,שיד 1 היתה חברה פרטית/ליסינג ואתה יד פרטית,הקונה יהיה יד 3.

ב. שתי המכוניות לא הכי מצטיינות- באלנו - בטיחות מחפירה- לצערי,]מכיר מקרוב את מקרה התאונה המפורסמת בכביש 772 בדרך לרכסים- כל מי שהיה ברכב לא יצא בחיים מהתנגשות חזיתית ב 70-80 קמ"ש.

יאריס- צריך לבדוק אם יש בה גיר רובוטי שהוא קצת פחות נעים ומעודן מגיר אוטומטי רגיל, או שאם מדובר בגיר רציף אז בכלל תפסול -יש כאן תלונות על תקלות בגיר של הספייס ורסו הרציפה.כפי שנכתב :הונדה ג'אז חדשה אופציה טובה.

לגבי המחירון- אף אחד לא נביא כאן או רשום בפורום נביאים- ברכב שעולה היום 80,000 ימכר עוד 3 שנים בלא יותר מ 55,000 אם היה רק פרטי וזה במקרה הטוב.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס רובוטית אין מאז הדור הנוכחי שהתחלף ב2012 וזה או רציף או אוטומט.

כרגע בפורום תועדו שני מקרים של גיר רציף בספייס ורסו , לא הייתי נכנס לפאניקה ומתחיל להזהיר את כל העולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5000 ק''מ בשנה, בשביל זה אתה בכלל שוקל היברידי? מה כבר יהיה ההבדל בצריכת דלק בין כל סופרמיני לאחת היברידית, בשקלים, שיצדיק בכלל לקנות רכב יקר יותר באלפי שקלים מלכתחילה?

אתה קונה רכב חדש באחריות, למה תקלות מדאיגות אותך כל כך? מה כבר הסיכוי?

אני לפעמים פשוט לא מצליח להבין את השיקולים של אנשים בבחירת רכב. באמת.

במקומך, קונה רכב שממש לא צריך אחריות מורחבת, מנסה להשיג מחיר טוב ככל שניתן, ובמידה ומתכנן למכור בקרוב אז לא יד1 0 ק''מ אלא יבואן רשמי.

יבוא אישי של אלבר רק בתנאי ויירשם במפורש שאתה יד 1 של הרכב, עם בעלים קודמים 0 וללא תיעוד ליסינג, ולא רוכש שום רכב כזה שנדרש להרחבת אחריות. כלומר לא היברידי ולא מצמד כפול..

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא רואה היגיון ברכישת רכב היברידי+יבוא מקביל או רכב שמיועד למדינות מתפתחות.

מה הפחד הגדול מליסינג 0 קילומטרים? באותם 90 אלף שקלים אפשר לקנות יאריס בנזין, מזדה 2, הונדה ג'אז - רכבים אמינים ששומרים על מחירון באופן מסורתי. לדעתי, בלנו מיבואן אחרי 5 שנים יקרוס במחיר יותר מאשר ג'אז\יאריס\מזדה 2 מליסינג 0 קילומטרים.

https://www.carcost.co.il/deals/list?gclid=CJbhjIyvhNQCFRAW0wodwa4ODg#targetDeal1387

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2502 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...