Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול "גדול" בסוף ספטמבר - איסלנד וגרינלנד או סן פרנסיסקו, יוסמיטי ובאנף?

gadik6
שימו לב! השרשור הזה בן 2499 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אנחנו מתכננים לטוס לטיול “גדול” של כ-3 שבועות בתקופת החגים הקרובה (סוף ספטמבר עד תחילת אוקטובר), בעיקר כדי לראות כמה שיותר נופים, לטייל בטבע ולשלב גם אטרקציות שונות.

אנחנו זוג צעיר (יחסית, 29-30), והתקציב הוא כ-20 אלף ש”ח לאדם (כולל טיסות, מלונות, אוכל וכדומה).

כרגע יש 2 אופציות מובילות:

1. לטוס לשבועיים באיסלנד, ולשלב עוד שבוע ביעד קרוב יחסית כמו גרינלנד או איי פארו (מעוניינים לשלב עוד יעד חוץ מאיסלנד, גם אם זה לא בהכרח האופציה הכי “נכונה” מבחינה כלכלית/ניהול הזמן).

2. לטוס לסן פרנסיסקו ל-3-4 ימים, משם ליוסמיטי (Yosemite) ל-5 ימים, לאחר מכן לטוס לקלגרי לעוד 5 ימים בפארק הלאומי באנף (Banff), ומשם טיסה לטורונטו ונהיגה של כיומיים (כולל מעבר במפלי הניאגרה) לעוד 2-3 ימים בניו יורק (לביקור משפחתי, אם יצא).

אני יודע שהמסלול עמוס, אבל אנחנו רגילים לזה (ומעדיפים שוב לשלב מספר יעדים, גם אם זה לא הכי “נכון” מבחינה כלכלית/ניהול הזמן).

אשמח לשמוע דעות/המלצות/הארות של מי שהיה (או מכיר מישהו שהיה) באחד מהאזורים הללו באותה תקופה, ויכול לחלוק קצת מידע – האם העונה מומלצת (מבחינת אפשרויות טיול, אתרים וכבישים פתוחים וכדומה), האם התקציב אמור להספיק, האם כדאי לשנות משהו וכדומה.

תודה.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש גישה לטיולים שלפיה "תפסת מרובה - לא תפסת" וזה בדיוק מה שיקרה עם הטיול שאתה מתכנן באמריקה. בטיול כזה בעקר תצבור מיילים.

לגבי ארצות הצפון - זה די תפר בין עונות ממה שאני קורא איסלנד היא יעד של 10 ימים עד שבועיים. יתכן שתוכל לנצל את כניסתה של wow-air לשוק, אם כי אני חושב שמרבית הכרטיסים הזולים לסתיו כר נמכרו. מכל מקום, הייתי חושב, למשל, על שילוב של איסלנד עם יעד אירופי. למשל ארץ האם של איסלנד - דנמרק. לטוס לאיסלנד עם wow ומשם לקופנהגן, ולחזור מדנמרק עם NAX. בכיוון הזה ולא בכיוון ההפוך - כדי להיות באיסלנד כמה שיותר מוקדם בעונה, וכיון שהתשתיות ביבשת מאפשרות טיול גם במזג אויר פחות נוח.

הבעיה עם איסלנד כפולה:

1. כבר מדובר בסוף עונת התיירות, ומזג האויר יכול להיות בעייתי (אם כי זה יתכן בכל השנה).

2. ארץ יקרה להחריד.

האמת היא שגם אצלי איסלנד נמצאת במקום גבוה ב-wish list. מצאתי איזה חברה מקומית שמארגנת שם טיולים (מאורגנים או עצמיים), ושבוע יכול לעלות בקלות כמה אלפי אירו לאדם, לא כולל טיסות, דלק ומזון ואולי אפילו כניסות לאתרים. נדמה לי שמדובר בחברה יקרה, אבל זה נותן איזה מושג.

לגבי גרינלנד ואיי פארו - אלה יעדים שמעולם לא בדקתי, ולפני שמשקיעים בהם מאמץ צריך להכין שיעורי בית בצורה מעמיקה, במיוחד לאור העונה שעלולה להיות כבר לא מסבירת פנים ואולי גם סגירת אתרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6. נפאל, תחילת אוקטובר, סובב אנאפורנה והאגמים והקפואים, שבועיים וחצי של הנופים הכי יפים שאי פעם תראה, אין טיול יותר "גדול" מזה', באחריות. :wink:

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איסלנד לא נראית לי יציבה (מז"א) בתקופה הזו. (גרינלנד עוד יותר)

אני בדיוק מארגן טיול לגאורגיה, אולי סוף ספטמבר יכול להתאים לך שם (יש טרקים וטבע יפהיפה)

לגבי נפאל - לא מכיר את עברך אבל אם זו פעם ראשונה שלך בטרקים לא מומלץ בכלל לסוע לנפאל. בטח שלא לעשות את האנאפורנה שנחשב אחד הטרקים הקשים בעולם.

מה נסיונך בטרקים?

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אכן מדובר בסוף עונת התיירות ב-2 היעדים, אבל מקריאה באינטרנט נראה כי התקופה עדיין מתאימה לטיולים בהם, ורוב המסלולים/אתרים אמורים להיות פתוחים עד לתחילת/אמצע אוקטובר (אלא אם החורף יקדים). יש לציין שרוב הטיולים שלי בשנים האחרונות היו לקראת סוף העונה (אם כי ליעדים קצת פחות צפוניים), ורוב הזמן מזג האוויר לא היווה בעיה.

בנוגע למסלול בארה"ב - אולי אחליף את סן פרנסיסקו ויוסמיטי בשהייה יותר ארוכה באזור קלגרי, ואשלב גם את Jasper National Park ואגם Louise שקרובים ל-Banff (כ-15 ימים סך הכל), ומשם כבר נמשיך לטורונטו וניו יורק (או נוותר על החוף המזרחי ונטוס למספר ימים בסן פרנסיסקו).

לגבי נפאל - זה בהחלט יעד מדהים (שאני מקווה לטוס אליו בעתיד), אבל הפעם הוא פחות מתאים. ראשית, אנחנו פחות מחפשים טיול טרקים הארדקור עם שינה באוהלים/בקתות, אלא יותר מכוונים לטיול משולב רכב וטיולים רגליים של מספר שעות עד יום שלם. דבר שני, בשנה האחרונה לא התאמנתי בצורה סדירה כל כך, אז אני לא רוצה לטוס לנפאל ולטרק בגבהים של 4-5 ק"מ כל עוד אני לא חוזר לכושר בו עשיתי טרקים קודמים (יש ניסיון קודם עם טרקים בגבהים של עד כ-3.5 ק"מ).

גיאורגיה היא יעד זול ויפה, אבל לדעתי הנופים בה לא משתווים לנופי איסלנד או שאר האופציות שהעלתי (לכן לנו היא תתאים יותר כטיול "זול" של שבוע).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תפסול. תבדוק,הנופים יפהייפים ולא חייב טרקים אפשר טיול יום בדיוק כמו שאתה מתאר. אתה מוזמן לפנות אליי לקבל פירוט יותר מדויק.

לגבי מה שאתה מתאר, נורבגיה נשמעת כמו מה שאתה מחפש. יש כאן אנשים שהיו ויכולים להרחיב

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח לערוך הודעה קודמת,

חפש את השרשור של oryo.

והמחיר של טיול בגאורגיה יהיה חצי מהתקציב שלך

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה שהזכרתי

חפש כמה הצעות שלהם, נותן מושגים על עלויות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע לאיסלנד עוד חודש וקצת לטיול תרמילאים זריז, סוף ספטמבר זה לא הכי סביר.

רוב הסיכויים שבקתות המטיילים כבר תהיינה סגורות אז, וזה הופך את האופציות שלך לטיולים בטבע למוגבלות מאוד, אתה נשאר עם טיולוי יום בלבד, וגם אז לא כולם.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד המלצות ליעדים שאולי לא חשבתי עליהם ויתאימו הן מבחינת תקציב והן מבחינת העונה, אולי משהו במזרח (פרט לנפאל)?

לגבי איסלנד - אנחנו ממילא לא מחפשים טיול תרמילאים, אז מקריאה בפורומים השונים נראה שהעונה תתאים (אומנם זה יותר "הימור" מאשר בשיא העונה, אבל עדיין בגדר אופציה סבירה שתענה על הדרישות), וגם התקציב (זוגות שטסו בשיא העונה הוציאו כ-20000 ש"ח סך הכל ל-15 ימים, כולל רכב, מלונות וכדומה), אם כי לא נראה שהתקציב יספיק לביקור בעוד יעד (אלא עם נעצור ביעד ביניים באירופה).

maxcher - שוב, לגיאורגיה יש נופים יפים, אבל היא פחות מתאימה לנו בתור טיול "גדול" (מבחינתנו זה נחשב גדול כי לרוב אין לנו אפשרות לטוס ל-3 שבועות ברצף), אלא יותר לגיחה ספונטנית של שבוע.

לגבי הפוסט של אור - החלק הרלוונטי זה בעיקר נורבגיה, אבל נראה כי דווקא בה מזג האוויר פחות מתאים בתקופה בה נטוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...