Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דירה להשקעה בבודפשט

killer2004
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתקופה האחרונה שמעתי על השקעות בערים מתוירות כמו פראג ובודפשט.

הכיוון הוא לקנות דירה ולתת אותה לחברת ניהול שדואגת לפרסם את הדירה לתיירים בעיקר דרך AIRBNB.

משיחה שערכתי עם בחור ישראלי שיש לו מספר דירות בצכיה,הוא מדבר על תשואות מאד מאד גבוהות ורווחים פי שנים או שלושה מהארץ.

הוא טוען שאחוז התפוסה שלו במשך השנה מתקרב ל90 אחוז והדירות מושכרות ב100-120 יורו ללילה תלוי בתקופה.

כמובן שיש הוצאות וחברת הניהול לוקחת בסביבות ה30 אחוז מהעסקה. אבל מדובר בתשואה מאד גבוה.

האם מישהו מכיר את התחום?

בחיפושים בגוגל ובפייסבוק ראיתי דירות בבודפשט במרכז במחירים מאד מאד זולים שאפילו לא צריך לקחת משכנתא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עושים השקעה בשוק שלא מכירים ולא מבינים בו.

יש השקעות בפרוייקטי נדל"ן, בהם אתה קונה דרך חברה אחוז מסויים, קטן בפרוייקט, ומקבל תשואה. זה יכול להיות סולידי.

זה לא כמו להיות בעל נכס בעצמך, כשכל הסיכון עליך, ולא על מי שמנהל לך את ההשקעה.

ואין דין מי שקונה נכס אחד, כמי שלמד את השוק, נכנס לעניין ברצינות, מכיר את הטריטוריה והביזנס, ולאט לאט הרחיב עסקיו.

אתה לא יודע כלום על מיסוי, רגולציה, חקיקה, שיקולי מיקום, משפטיים...

במילים אחרות, אם אתה צריך את פורום עופטופיק של פורום מכוניות כדי לייעץ לך בהשקעה, זו לא אחת בשבילך...

אם אתה יותר יזמי באופייך, אז תמצא דרך לבדוק בעצמך.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את השאלה הקבועה בנושא הזה.

אם התשואות כאלו גבוהות , וסף הכניסה נמוך יחסית למה ה מ ו ן מקומיים עם כסף לא עושים את זה?

למה החברות ניהול לא מגייסות בעצמן כסף מקרנות / בנקים / משקיעים פרטיים ?

בעיקר גופים עם אשראי או יכולת למנף את הכסף באחוז ריבית נמוך יחסית יכולים לעשות את זה בכל רגע. (במיוחד אם זה לא עולה לך בזמן התעסקות).

בנוסף, מה המשמעות המיסויית של הרווחים האלו בארץ ובצ׳כיה?

אני לא אומר שאין הזדמנויות - אבל לרוב הן דורשות: 1. התעסקות 2. ידע עמוק של השוק 3. כיסים עמוקים בצורה רצינית 4. לחכות להחזר של ההשקעה כמה שנים טובות 5. מזל - אחד או שילוב של כמה.

(ויש לי כמה חברים ש״בקטע״ בשווקים מחוץ לישראל ועושים כסף טוב. כולם מ א ו ד עם היד על הדופק כדי לוודא שזה מתקתק - לפחות אלו שמספרים לי מספרים שאני מאמין להם ומכיר מהשוק המקומי שלי - כולל שיחות עם גופי משכנתאות / משקיעים מקצועיים מקומיים בנדל״ן)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ביקרת אי פעם בבודפשט?

ראיתה כמה דירות נטושות עומדות שם ואף אחד לא מתקרב אליהם?

עברתי ליד כמה משרדי תיווך במרכז העיר, לא הייתי אומר שמחירי הדירות נורא זולים.

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופה האחרונה שמעתי על השקעות בערים מתוירות כמו פראג ובודפשט.

הכיוון הוא לקנות דירה ולתת אותה לחברת ניהול שדואגת לפרסם את הדירה לתיירים בעיקר דרך AIRBNB.

משיחה שערכתי עם בחור ישראלי שיש לו מספר דירות בצכיה,הוא מדבר על תשואות מאד מאד גבוהות ורווחים פי שנים או שלושה מהארץ.

הוא טוען שאחוז התפוסה שלו במשך השנה מתקרב ל90 אחוז והדירות מושכרות ב100-120 יורו ללילה תלוי בתקופה.

כמובן שיש הוצאות וחברת הניהול לוקחת בסביבות ה30 אחוז מהעסקה. אבל מדובר בתשואה מאד גבוה.

האם מישהו מכיר את התחום?

בחיפושים בגוגל ובפייסבוק ראיתי דירות בבודפשט במרכז במחירים מאד מאד זולים שאפילו לא צריך לקחת משכנתא...

מכיוון שאני בניגוד עניינים מובהק לגבי פראג (יעוץ כלכלי), אמליץ לך לבדוק היטב את הכלה ומי ההורים שלה.

יש הרבה ישראלים שנכנסו חזק מאוד לשם.

לגבי התשואות, הכל יכול להיות, מאוד תלוי במיקום ובפרויקט.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם על התשובות.

ezuf

כמובן שהוא סיפר לי גם את הדברים הבעייתים יותר,בעיקר את היצע הדירות הדל כרגע, את העניין שצריך לטוס כמה פעמים למדינה בכדי לפתוח חשבונות ולבחור טוב טוב את הנכס,לקחת בחשבון שבשנה הראשונה הדירה לא בתפוסה מלאה כי היא לא מוכרת כל כך וכמובן אני לוקח בחשבון את כל ההוצאות שעלולות לבוא בעתיד בדיוק כמו בהשקעה בארץ.

מבחינת יציבות,הכלכלה במדינות האלה בצמיחה,מדובר במדינות מאד מתוירות ובעליית מחירים.

מביקור בבודפשט דווקא לא שמתי לב לנכסים עזובים,ראיתי המון בניינים ישנים אבל גם שכרתי דירה ב100 יורו ללילה והיה מדובר בדירות היותר זולות שמצאתי.

לא עושים השקעה בשוק שלא מכירים ולא מבינים בו.

יש השקעות בפרוייקטי נדל"ן, בהם אתה קונה דרך חברה אחוז מסויים, קטן בפרוייקט, ומקבל תשואה. זה יכול להיות סולידי.

זה לא כמו להיות בעל נכס בעצמך,

כשכל הסיכון עליך, ולא על מי שמנהל לך את ההשקעה.

ואין דין מי שקונה נכס אחד, כמי שלמד את השוק, נכנס לעניין ברצינות, מכיר את הטריטוריה והביזנס, ולאט לאט הרחיב עסקיו.

אתה לא יודע כלום על מיסוי, רגולציה, חקיקה, שיקולי מיקום, משפטיים...

במילים אחרות, אם אתה צריך את פורום עופטופיק של פורום מכוניות כדי לייעץ לך בהשקעה, זו לא אחת בשבילך...

אם אתה יותר יזמי באופייך, אז תמצא דרך לבדוק בעצמך.

עדיין לא רצתי לעשות השקעה בטח לא בכזאת קלות ובמדינה זרה,אבל אני כן מתענין בנושא ורציתי לנסות את מזלי,אולי מישהו מהחברים פה מתעסק בזה ויכול לתת יותר אור.

בארץ אני מכיר את התחום ומתעסק במספר דירות כאלו,ככה שאת התחום אני מכיר.

הענין הוא לקנות דירה שתהיה מושכרת לתיירים לא לקנות נכס ולחכות ולעשות עליו אקזיט אחרי כמה שנים.

ובתור מי שטייל במדינות האלה ושכר דירות באמצעות AIRBNB אני יודע שמדובר בעסק שעובד טוב כי אחוזי התפוסה מלאים.

יש לי את השאלה הקבועה בנושא הזה.

אם התשואות כאלו גבוהות , וסף הכניסה נמוך יחסית למה ה מ ו ן מקומיים עם כסף לא עושים את זה?

למה החברות ניהול לא מגייסות בעצמן כסף מקרנות / בנקים / משקיעים פרטיים ?

בעיקר גופים עם אשראי או יכולת למנף את הכסף באחוז ריבית נמוך יחסית יכולים לעשות את זה בכל רגע. (במיוחד אם זה לא עולה לך בזמן התעסקות).

בנוסף, מה המשמעות המיסויית של הרווחים האלו בארץ ובצ׳כיה?

אני לא אומר שאין הזדמנויות - אבל לרוב הן דורשות: 1. התעסקות 2. ידע עמוק של השוק 3. כיסים עמוקים בצורה רצינית 4. לחכות להחזר של ההשקעה כמה שנים טובות 5. מזל - אחד או שילוב של כמה.

(ויש לי כמה חברים ש״בקטע״ בשווקים מחוץ לישראל ועושים כסף טוב. כולם מ א ו ד עם היד על הדופק כדי לוודא שזה מתקתק - לפחות אלו שמספרים לי מספרים שאני מאמין להם ומכיר מהשוק המקומי שלי - כולל שיחות עם גופי משכנתאות / משקיעים מקצועיים מקומיים בנדל״ן)

לא כל מי שיש לו כסף מסוגל ורוצה להכנס לתחום הזה. גם בארץ תוכל למצוא המון אנשים עם כסף שישקיעו במניות או יסגרו את הכסף בבנק ולא ישקיעו בנדלן.

בתור מי שמנהל 12 דירות מושכרות בארץ אני יודע שלא תמיד מי שמנהל את הדירות יכול להרשות לעצמו לקנות דירות.

חברות הניהול גובות 30 אחוז מהשכירות,לפעמים עדיף להשקיע זמן ולא כסף ולקבל סכום קצת פחות נמוך אבל משתלם בטח אם אתה מנהל מספר דירות כאלה.

זה כמו שתשאל למה כל המתווכים לא קונים את הדירות שהם מציעים אם הם מציגים בתור מציאה כל כך?

DANY

כן הייתי בבודפשט וכמו שאמרתי לא שמתי לב לדירות נטושות. זה מאד מוזר מה שאתה אומר כי העיר מאד מאד חייה.

ומחירי השוק של דירות 50 מטר בסביבות ה300 אלף שקל.

NIR

הבנתי שיש הרבה ישראלים שנכנסו להשקעות שם,קיוויתי אולי למצוא מישהו שעשה את זה פה ולקבל עוד ייעוץ.

מה הכוונה בניגוד עניינים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NIR

הבנתי שיש הרבה ישראלים שנכנסו להשקעות שם,קיוויתי אולי למצוא מישהו שעשה את זה פה ולקבל עוד ייעוץ.

מה הכוונה בניגוד עניינים ?

אכן, הרבה מאוד ישראלים נכנסו לשם. הרגולציה והבירוקרטיה היא נמוכה ומהווה אזור נוח ליזמים.

לגבי שאלתך, אני מעריך לפרויקטים בבנייה את השווי ואת הכדאיות הכלכלית, אם יש כזו.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...