Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מגבר ורמקולים

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 2531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

כרגע יש לי מגבר מזעזע של חברת שקר כלשהו, 2 יציאות שמחובר לרמקולים קדמיים בלבד שיש לי (חדירת מים לדלתות אחוריות)

מקדימה 2 רמקולים של פוקאל עם 60 rms

אני אוהב כמובן את המוזיקה בווליום גבוה.

רציתי להתייעץ על סט מקדימה עם הספק אקטיבי של בערך 100 rms ומגבר שיהיה תואם .

אני לא מבין גדול בסאונד לכן אשמח להסברים גם בתגובות

התקציב באיזור ה2500 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה עדין עם הר"ד מחברת Autosound? אם כן, ממליץ להחליף.

האם אין עוד רמקולים/סאבוופר ברכב? אם אין, אפשרות א' יכולה לכלול הוספת 6X9 על המגש האחורי ואפשרות ב' יכולה להוסיף סאבוופר (אחת מהאפשרויות).

שיפור עמדות לפי הנ"ל, והחלפה למגבר נורמלי ואולי איטום/בידוד בסיסי בדלתות הקדמיות יכול לדעתי לשפר יפה את המצב, מבלי להחליף קומפוננט. החלפה של הסט לא תועיל בהכרח, גם אם יהיו מוצהרים להספק גבוה יותר וגם אם תצליח לספק להם את אותו הספק. יש ענין של נצילות ויש ענין של איך רמקולים שונים ישמעו כתלות בהענות תדרים שלהם וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפתי את האוטו סאונד לפני מעל שנה

זה מה שיש לי כרגע1495381680968.jpg

ואין לי מגש אחורי ברכב בגלל שהסאב גבוה (לא ניתן להשכיב בגלל ציוד בתא מטען וגלגל רזרבי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר משהו, רק חבל שיש לו רק יציאת מגבר אחת.

יודע להגיד מה דגם הסאב?

אם ידוע גם מה דגם המגבר הנוכחי, גם יהיה נחמד.

אם פתוח ליד שניה, יש אחלה ציוד בפורום, מגברים וקומפוננטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר משהו, רק חבל שיש לו רק יציאת מגבר אחת.

יודע להגיד מה דגם הסאב?

אם ידוע גם מה דגם המגבר הנוכחי, גם יהיה נחמד.

אם פתוח ליד שניה, יש אחלה ציוד בפורום, מגברים וקומפוננטים.

כל עוד במצב די חדש אין לי בעיה

מגבר זיפט של חברת שקר כלשהו

סאב של רוקפורד לא יודע מה הדגם.. עובד חבל על הזמן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תתחיל לעיין שם.

רק מעיון קליל ראיתי קומפוננטים של פוקאל, הרץ, מוראל ואולי אחרים שיכנסו כנראה בתקציב או אפילו פחות.

מגברים של הרץ (HDP), רוקפורד, בוסטון אקוסטיקס (אולי), PHD, ג'נסיס, סלסטרה, מאסיב אודיו ואולי אחרים.

קח בחשבון, ששדרוג המגבר עשוי להצריך שדרוג גם של תשתית החשמל, במקרה שזו למגבר הנוכחי דקה מדי.

אבל גם ציוד כזה תוכל למצוא בפורום יד שניה. כולל אולי גם קצת חומרים לבידוד/איטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגברים מצאתי מעניינים אבל חלקם גם בבעלות יד שניה קרוב או מעל שנה

איזה קומפוננט 6 וחצי מצאת מעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגברים יש בלאי נמוך מאוד.

אין חלקים נעים, וחלקי אלקטרוניקה יחזיקו שנים רבות אם לא נחשפו למים ו/או שהתעללו במגבר בחיבורים לקויים וכד' (בעיקר מחברות מוכרות).

גם אם תצוץ תקלה, בדר"כ הפתרון לא יקר מאוד.

ראיתי פוקאל PS165FX, הרץ HSK165 וגם אולי MLK, מוראל וירטוס ואחרים, לא זוכר את הכל כרגע.

שווה לבצע גם חיפוש בתוך הפורום משום שהודעות ישנות יותר יחסית לא מופיעות ברגיל ואולי עדין רלוונטיות.

בכל אופן, מזכיר, שיתכן ובהחלפת המגבר לבדו, תשיג שיפור כלשהו.

על אחת כמה וכמה אם תבצע בידוד מינימלי לכל הפחות בדלתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - רק לציין - נתון הRMS של הרמקולים הוא נתון ספיגה מקסימלי בתחום תדר שנבדק במעבדת היצרן.

זה לא נתון הספק, אלא נתון יכולת ספיגה באקלים מסויים, תחום תדר מסויים לאורך זמן מסויים - הקשר בין זה למציאות הוא בערך כמו המשמעות של נתון 0-100 בכביש מפותל עם מחסום מג"ב באמצע.

לגבי מגברים, אם אני זוכר נכון זה רכב קטן? גטס?

מציע להתמקד במגברים קטנים פיסית, קלי משקל באופן יחסי.

ברירת המחדל שלי היום הינו הBX4 של מאסיב אודיו - פשוט מרשים מה אתה מקבל באלפיה.

לאחר מכן תבדוק את ARC XDI ואת HERTZ HDP או אפילו HCP הצנועים יותר.

תשתדל לא לרדת מהרמה של המגברים אשר ציינתי מעלה - זה בכל זאת מוצר שעושה הבדל בין סיגנל נקי לבין פח אשפה שיוצא ישירות לרמקולים.

לגבי סט קידמי, תלוי בטעם שלך - הייתי מציע לבדוק סטים מהיצרנים והסדרות הבאות:

ARC XDI

AUDISON PRIMA

MOREL מקסימו, מקסימוס או וירטוס

למאסיב אודיו עצמם גם כן יש קומפוננטים - לא התנסיתי בהם.

PHD סדרות כניסה - התרשמתי מאוד! ושוב, זה עניין של טעם.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי, שכחת באמצע ההיצע של מוראל את הטמפו והטמפו אולטרה, בין המקסימו לוירטוס.

השאלה היא, אם אלי מתחבר לסאונד של הפוקאל הנוכחיים, האם מעבר למוראל יהיה מוצלח עבורו כעת.

וכמו שציינתי קודם, יש HDP4 בכ-1600 אם אני זוכר נכון ו-BX4 ב-500 בפורום יד שניה. וכן אחרים נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקאל הנוכחיים קצת צעקניים לי מדי, בעיקר בגלל הטוויטרים, גם בכיוון סאונד אופטימלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקאל הנוכחיים קצת צעקניים לי מדי, בעיקר בגלל הטוויטרים, גם בכיוון סאונד אופטימלי

אז אולי תתחבר יותר למורל, שכן הסאונד שלהם יותר "חם" ונעים לאוזן מאשר הפוקאל, אבל שוב - עניין של טעם.

(מנסיון עם מורל טמפו וסדרה מקבילה של הרץ)

Mazda 6 GG Luxury 2.0 07 - Exciting Zoom Zoom

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבן אמר, אבל לגבי הוירטוס הייתי מעט נזהר, לאור אמירות כאן בפורום שהטוויטרים שלהם דווקא קצת "צעקניים" גם. שווה לנסות לשמוע מראש.

אבל בסדרות של הטמפו (מחיר כחדש בין 600-900 ש"ח) ובסדרות הגבוהות יותר כמו הייבריד (מחיר כחדש סביב 1600 פלוס) אמור להיות בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...