Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתי הגיוני להתאמץ ולקנות חדשה ?

zvigolden
שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קרוב משפחה צעיר מחפש מיני ידנית .

שוחחנו וראינו שאין פער גדול בין מה שמציעים לו יד שנייה מטריידאין לבין חדשה.

חשבתי לנתח 2 מצבים :

רכב א' - משפחתית אוטומטית . חדשה 120 . בת 3 שנים -80 .

רכב ב' - מיני ידנית . חדשה 60 . בת 3 שנים -40 .

אלו מקרים תיאורטיים ובשניהם המחירון ירד באותו אחוז לשנה

כמובן גם 20K זה לא סכום קטן אבל יותר קל להתאמץ ולהוסיף 20 לעומת 40 .

מובן שאפשר לטעון שמראש מי שמחפש מכונית מיני הוא יותר דל אמצעים ולכן 20 משמעותי לו כמו 40 לזה שמחפש משפחתית .

אבל - יש גם יותר מבוססים שמחפשים רכב שני קטן ולהם לכאורה יותר קל לגייס 20 לחדש

אם אני צודק בניתוח , יוצא מכך שיותר קשה למכור קטנות וכמעט חדשות מאשר משפחתיות כמעט חדשות

האם כך הוא השוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור צעיר .. מניסיוני עדיף רכב יד-שניה בין 2-4 שנים - אשר עבר בדיקה וטופל טוב.

כך ירידת הערך הגדולה עברה, וגם מחיר הביטוח יותר נוח.

הכייף נשאר וגם ההרגשה כי אפשר להנות מרכב במצב חדש.

יש רכבים מאוד שמורים בני 2-4 שנים הנראים ומתנהגים כחדשים.

ללא הטרטור של חובת טיפולים במורשה יבואן, ולמצוא חניה עם פחות חששות

כך לא כל שריטת או מכת חנייה מעצבנות.

יותר הרגשת כייף מהרכב ופחות הקפדה לשמור , וזה גם מימד של כייף.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוב משפחה צעיר מחפש מיני ידנית .

שוחחנו וראינו שאין פער גדול בין מה שמציעים לו יד שנייה מטריידאין לבין חדשה.

חשבתי לנתח 2 מצבים :

רכב א' - משפחתית אוטומטית . חדשה 120 . בת 3 שנים -80 .

רכב ב' - מיני ידנית . חדשה 60 . בת 3 שנים -40 .

אלו מקרים תיאורטיים ובשניהם המחירון ירד באותו אחוז לשנה

כמובן גם 20K זה לא סכום קטן אבל יותר קל להתאמץ ולהוסיף 20 לעומת 40 .

מובן שאפשר לטעון שמראש מי שמחפש מכונית מיני הוא יותר דל אמצעים ולכן 20 משמעותי לו כמו 40 לזה שמחפש משפחתית .

אבל - יש גם יותר מבוססים שמחפשים רכב שני קטן ולהם לכאורה יותר קל לגייס 20 לחדש

אם אני צודק בניתוח , יוצא מכך שיותר קשה למכור קטנות וכמעט חדשות מאשר משפחתיות כמעט חדשות

האם כך הוא השוק ?

אני עמדתי בדיוק במצב שאתה מתאר. אשתי החליטה שהיא רוצה לעבור לרכב קטן. היא החליטה על יונדאי i10. התחלנו לברר על יד שנייה ועד מהרה הבנו שהפערים פחות משמעותיים ביחס למכונית חדשה. קנינו (בהנחת חבר) חדשה 1.25 ליטר ב 70000 כאשר אותו הרכב כיד שניה בשנתון 2014 היה סביב ה 45-55 אלף שקל כמובן בהתאם למצבו. הפרש של 20 אלף, במקרה הזה, הצדיק את קניית הרכב חדש מהיבואן כולל כל היתרונות הנוספים שמסביב (מודל חדש, אחריות, ניילונים, תחושה וכו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש יוצאי דופן, אך אני קונה חדש כי אני לא סומך על אף מוכר.

אך לקנות חדש זה לא נכון כלכלית.

מסקנה, אם אתה יכול לסמוך על מוכר כלשהו ב100% ואתה יודע שלקנות ממנו את הרכב אתה תהיה תעשה זאת בלב שלם, לך על זה, אם לא, רק חדש, למרות שחדש כרוך בהרבה הפסד במיוחד אם לא תחזיק את הרכב לתקופה ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך בעייתית. מה אתה בדיוק מגדיר בתור ״הגיוני״?

הגיוני כלכלית לקנות חדש? כנראה שלא. אם תקנה רכב בן שנתיים תיסע בו שלוש שנים ותמכור תפסיד ברוב רובם של המקרים פחות כסף מאם תקנה חדש ותיסע בו שלוש שנים.

בנוסף תהנה לרוב משנת אחריות שלישית שתשקיט את הנפש מרמאים בתנאי שהרכב עבר בדיקה סבירה לפני הקניה (אפילו רק בדיקת שלדה ומרכב ומבט על הסטוריית טיפולים).

אז מבחינה כלכלית כנראה שאין הגיון.

עכשיו נכנסים הרבה פרמטרים אחרים (ניילונים, לא סומך על אף אחד, קל לקנות חדש, לא מצאתי צבע וורוד ביד 2) ואז ההגיון של כל אחד מתנהג אחרת וכל בחירה הופכת פתאום להגיונית.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות חדשה זה בהחלט כלכלי... תלוי אבל מה אתה מצפה לקנות וכמה כסף יש לך זמין. אם יש לך סכום גבוה זמין ליד 2 אמינה בשנתון נמוך אז כנראה שזה עדיף (יש דאגות והתעסקויות עם כל הנלווה לרכישת מכונית מיד פרטית).

אם אין את הסכום, המצב קצת משתנה כי האשראי במימון הוא נוח יותר לאדם שאין לו כסף במיידי.

נכון שיש ירידת ערך וכל הבבל"ת הזה, אבל לפעמים גם משלמים על החוויה (ועל השקט הנפשי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלכלי מבחינתי נמדד רק מבחינה אחת. כמה כסף עלה לי כל ק״מ.

בהשוואה הזו קשה לרכב חדש מול יד שניה בן שנה-שלוש לנצח בתסריט הממוצע.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהשוק היום עובר משבר קשה במיוחד ביד 2, כל הרכבים נמכרים במחירים הזויים לפעמים, קשה להפטר מרכבים וכו' וכו', כמובן שיש יוצא מן הכלל אבל עדיין.

אני גם עשיתי טעות ורכשתי רכב חדש, אבל אני יודע את ההשלכות לכך, מצד שני אני עם "ראש שקט" ל 3 שנים הבאות מה שלפעמים ביד שניה אין כי אתה ללא אחריות, אבל כשהמזל איתך אז בד"כ גם לא קורה כלום (אני נפלתי על לימון ואכלתי אותה גם עם משומש).

בצורה הגורפת רכב חדש זה מותרות, יד שניה זה כדאי בתנאי שהרכב שמור היטב ומטופל בצורה מדוקדקת, וכמובן שצריך להיות מדוייק בבחירה שלך - לדוגמא לא הייתי ממליץ רכב עם DSG בעייתי כיד שניה, אבל כיד ראשונה זה יכול להיות אחלה בגישת ה "אחרי 3 שנים מ'כפת לי?"

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמדובר על מיני יד 2, כדאי כבר לקנות חדש.

אמנם הירידת ערך גדולה יותר בסביבות ה-10 אלף שקל, אבל ברכב חדש לא צריך לשלם על ברקסים, צמיגים, מצבר, מה שהופך את ההבדל לדי זניח.

20 אלף לדעתי בירידת ערך, כאשר עלות האחזקה היא זהה, זה די הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין. איך הפרש של 25 אלף זה קצת כשהרכב עולה סה"כ 70 אלף? זה 50 אחוז יותר מהתקציב המקורי!

למי שאין כסף, שלא יקנה רכב חדש. אם אתה רוכש במימון - אז אופציית הרכב החדש יכולה להיכנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות חדשה זה בהחלט כלכלי...

נכון שיש ירידת ערך וכל הבבל"ת הזה

הבבל"ת הזה. מצד שני זה הכסף שלך.

לדוגמא לא הייתי ממליץ רכב עם DSG בעייתי כיד שניה, אבל כיד ראשונה זה יכול להיות אחלה בגישת ה "אחרי 3 שנים מ'כפת לי?"

אחרי 3 שנים המחירון של האוטו יעבור שחיטה, מצד שני אולי גם לך לא אכפת מהבבל"ת הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 3 שנים כל רכב חדש היום יעבור שחיטה במחיר, זו לא פונקציה

ובעיקר מתכוון למי שרוכש חדש ועושה עסקת טרייד אין לרכב חדש לאחר 3 שנים שוב.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2527 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...