Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצב כלכלי וקניית רכב / או, הבן אדם עם חובות אבל יצא עכשיו מהסוכנות

פול_טריילר
שימו לב! השרשור הזה בן 2528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא פעם ראיתי,שמעתי או נתקלתי בהרבה מאוד אנשים שמצבם הכלכלי לא בשמיים ולא מזהיר בלשון המעטה, אבל רכב חדש בחניה(אם בכלל קיימת) יש.

אנשים שבקושי סוגרים את החודש, עם משכנתא מפה ועד להודעה חדשה, ובמקרה הרע גם עם חובות בעלי כושר תיעדוף גרוע, קונים רכב יקר ואם הרחיקו לכת אז גם ישר מהניילונים.

רוב העם מתלונן על יוקר מחייה, שהממשלה גונבת אותנו , המיסים בשמיים,הדירות יקרות, עזבו שטויות, בואו נעבור לאירופה שם יותר זול. ואז אתה מסתכל על כמות המכוניות שעולות לכביש מידי חודש והנתונים מראים שהמצב פה מינימום כמו בדובאי. לבקש הלוואה או מימון על רכב חדש, כמה זה מטומטם!!

אני לא מצפה שמישהו פה יכתוב על עצמו שהוא אחד כזה, שמעדיף מכונית חדשה ויקרה מאשר להשקיע את הכסף שלו בדברים יותר הכרחיים וחשובים.

אבל... ככה אני רואה את המצב בארץ, לא יודע ממה זה נובע, אולי מחוסר חינוך כלכלי, אולי מחוסר איכפתיות וכנראה אנשים שלא באמת יודעים איך להתנהל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אל תשכח שהריבית בקרשים ולהשיג מימון על רכב מעולם לא היה קל יותר ו"זול" יותר.

האם אני מסכים עם הגישה הזאת? וודאי שלא, אבל כנראה שאני בעמדת מיעוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואה בריבית נמוכה וסבירה היא פשוט חסכון הפוך.

אין שום מניעה לקחת הלוואה בסכום סביר כדי להשלים הון ראשוני.

מכונית חדשה משפרת את איכות החיים, מורידה טרדות של תקלות וכדומה, וככלל, צריכה מחושבת תמיד בריאה.

הבעיה מתחילה שלא מעט אנשים פתחו בחגיגת צריכה מטורפת שאינה מלווה בעליה מקבילה בהכנסות.

כל זמן שהכל בסדר, אין בעיה.

תקלה הכי קלה, והם בבעיה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית גם אני מאוד לא אוהב את הגישה שאתה מתאר.

אבל צריך לראות ראיה יותר כוללת. יתכן שמדובר באנשים שתלויים ברכב לפרנסתם, ושמעדיפים לשלם רבית ולא לשלם הוצאות מוסך + נזקי השבתה (ימי עבודה או עסקים אבודים).

רכב צריך לשרת מטרה מסויימת של תעבורה. סטודנט יוכל, בדרך כלל, להסתדר עם תח"צ במקרה של תקלה ברכב. בעל עסק לעתים יפסיד עסקות בסכום העולה על עלות המימון. שכיר שערך יום העבודה שלו גבוה גם כן. זה שיקול לגיטימי לרכישת רכב חדש. שופוני? ממש לא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריבית נמוכה, ויש עידוד מצד ב"י להלוות, לנדל"ן ורכב במיוחד, הריבית על רכב חדש היא בקושי 1000 ש"ח בשנה.

עוד אפקט פסיכולוגי שאנשים לא רגילים בכלל ל"בנקים נחמדים", עד לפני 10 שנים הלוואות צריכה עלו הרבה ובנקים לא ממש ששו לתת אותן, מישהו שאני מכיר נדהם שהבנק מוכן להלוות לו לקנות סקודה חדשה, היוא היה שכיר כל חייו ולא רגיל בכלל ליחס כזה מבנק.

בדומה למה שקרה בארה"ב, הקו המחשבתי של האנשים עובר שינוי, מחסכנות, וחיים לפי תקציב קשיח, ותכנון מראש של הוצאות גדולות, ל"פיננסיזציה" של חיי היום היום.

כמו כל דבר יש לזה יתרונות וחסרונות, אבל החסרון הגדול הוא שקל לאבד את הרסן וההתחרטות קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, כבר מספר שנים שיש בועת מימון אדירה בתחום הרכב.

אבל צריך להפריד.

אני לא יודע אם זה קשור יותר למחירי הדירות (לא רואים דירה באופק אז מוצאים כסף על שדרוג חיים אחר, משהו ריאלי, רכב, חופשה, כו')

או יותר לתרבות ה"אני רוצה עכשיו" או להתנהלות כלכלית גרועה.

לדעתי רוב אם לא כמעט כל מי שרוכש במימון בכלל לא מודע לריבית הנמוכה שנזרקת פה לאוויר כל פעם שהדיון בבועת ההאשראי של שוק הרכב עולה.

עצם זה שה"מימון" הזה זה כולה הלוואה, זה משהו שדואגים להסתיר מהרוכשים הפוטנציאליים ותמיד דואגים להציג את זה כמשהו שולי, שלם רק 650 שקל לחודש ויש לך רכב חדש!

זה מתחיל ונגמר בלקפוץ מעל הפופיק.

לא אני ולא אתה יכולים לבוא בטענה למשפחה עם ילדים, שבקושי סוגרים את החודש, האבא מכניס שכר מינימום, ויש צורך לפזר את הילדים לגן בבוקר, להגיע לעבודה, לחזור מהעבודה לאסוף את הילדים, לשים אותם בחוגים, ללכת לקניות, לחזור הביתה, עם תחבורה ציבורית. לא ריאלי.

במצב כזה אני יכול להבין מישהו שלוקח מימון או הלוואה של 30-50 לקניית רכב סביר להתניידות היומיומית.

אותו דבר אם זה בעל עסק שחייב רכב לעבודה, וצריך למנף כסף כי בלי רכב אין הכנסה.

מצד שני מישהו בתחילת הקריירה שלו, שמרוויח שכר נמוך יחסית, או אפילו צעיר שמרוויח טוב יחסית, אבל לא חושב צעד שתיים קדימה, ורוכש רכב של 130 אלף שקל במימון, או משפחה שמרוויחה סביר, אבל נמצאית במינוסים אדירים, וחייבים חייבים ספורטאג' חדשה, שלא לדבר עם רכבים יקרים יותר, לדעתי זו טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה הוא המימון הזה

אני רואה בספרפנים צעירים שקונים רכבים- מכל שם שהוא עם מוטורס- ומקבלים מימון מלא ומשלמים 1000 שקל בחודש לרכב.

אם מימון הוא הלוואה, למה לא ללכת לסוכנות? או לליסינג יד 1? איך הגיוני שהחארטה מוטורס הזה יכול למכור מאזדה 3 חדשה בזול יותר מאשר סוכנות או ליסינג יד1?

אשמח להסבר, על מימון,הלוואות בלון, איך לעזאזל משכנעים אנשים שלא מצליחים לסיים חודש עם פלוס ביחס הוצאות/הכנסות לקנות רכב ב120 אלף ש"ח ולגרום לזה להיראות פרוטות.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מימון" הוא מילה מכובסת להלואה.

חלק מההלואות האלה בנויות בשיטת "בלון" בו הרכב מוצע במקדמה ותשלום חודשי יחסית נמוכים, אולם בסיום העסקה - בד"כ סביב 3 שנים - צריך להשלים את הפער, וגובה התשלום האחרון הזה לא ידוע כיון שהרכב עובר שמאות וכל שריטה מפחיתה מערכו - כלומר צריך לשלם תמורתה.

אם תראה הודעות קודמות שלי בנושא, תראה שאני ממליץ לפנות לבנק שמכיר אותך. בד"כ יציע הלואה לטווח 5 שנים שבסיומה הרכב שלך בשלמות, בלי חובות לא צפויים. אם הבנק לא מאשר את ההלואה, או שמאשר הלואה בתנאים לא נוחים, כאלה שמגלמים סיכון גבוה - זה רמז מובהק לכך שצריך להמנע מנטילת הלואה כלשהי. רכב חדש אינו מוצר מספיק חשוב בכדי להצדיק סיכון לעתידך הכלכלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותם אנשים יודעים שבסופו של דבר כולנו נסיים בקבר, אז מה זה משנה אם תמות כשנשארו לך הלוואות? :-D

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בת זוג של חבר טוב שלי מתנהלת בדיוק כמתואר בפוסט הראשון ומסתבר שזה עובד (עבורה). היא גלגלה כבר שלושה רכבים מהניילונים, כשהאחרון הוא אאוטלנדר ב 170~ אלפיות (וכך גם שאר בני המשפחה שלהם) בשיטה הזו והטענה שלה היא בדיוק כמו זו של שומאכר.

כנראה שכל עוד הוצל"פ לא מתדפקים על הדלת ותלושי המשכורת זורמים, השד לא כזה נורא. שיהיה להם לבריאות, אני לא הייתי נכנס להרפתקה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מימון" הוא מילה מכובסת להלואה.

חלק מההלואות האלה בנויות בשיטת "בלון" בו הרכב מוצע במקדמה ותשלום חודשי יחסית נמוכים, אולם בסיום העסקה - בד"כ סביב 3 שנים - צריך להשלים את הפער, וגובה התשלום האחרון הזה לא ידוע כיון שהרכב עובר שמאות וכל שריטה מפחיתה מערכו - כלומר צריך לשלם תמורתה.

אם תראה הודעות קודמות שלי בנושא, תראה שאני ממליץ לפנות לבנק שמכיר אותך. בד"כ יציע הלואה לטווח 5 שנים שבסיומה הרכב שלך בשלמות, בלי חובות לא צפויים. אם הבנק לא מאשר את ההלואה, או שמאשר הלואה בתנאים לא נוחים, כאלה שמגלמים סיכון גבוה - זה רמז מובהק לכך שצריך להמנע מנטילת הלואה כלשהי. רכב חדש אינו מוצר מספיק חשוב בכדי להצדיק סיכון לעתידך הכלכלי.

אני השמח לקישור לאותו דיון בעניין שכתבת .

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה של צבי מסכמת את הכל.

בכל מקרה, פעם כשהייתי צעיר יותר כל מה שעניין אותי זה לקנות רכב שימשוך עיניים, שאני אהנה ממנו והכל בכל מחיר!

היום אני מבין שאם אתה לא יכול , אל תעשה בכח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם מישהו יוכל להסביר מה הוא המימון הזה

אני רואה בספרפנים צעירים שקונים רכבים- מכל שם שהוא עם מוטורס- ומקבלים מימון מלא ומשלמים 1000 שקל בחודש לרכב.

אם מימון הוא הלוואה, למה לא ללכת לסוכנות? או לליסינג יד 1? איך הגיוני שהחארטה מוטורס הזה יכול למכור מאזדה 3 חדשה בזול יותר מאשר סוכנות או ליסינג יד1?

אשמח להסבר, על מימון,הלוואות בלון, איך לעזאזל משכנעים אנשים שלא מצליחים לסיים חודש עם פלוס ביחס הוצאות/הכנסות לקנות רכב ב120 אלף ש"ח ולגרום לזה להיראות פרוטות.

תודה.

זה יחסית פשוט אבל אשמח אם מישהו יתקן אותי במידה ואני טועה.

כאשר פלוני ניגש לסוכנות לצורך רכישת מאזדה 3 חדשה לצורך העניין ואין לו מקדמה רצינית הוא ניגש לX מוטורס.

הם עוזרים לו במימון העסקה ע"י חברות אשראי\חברות חוץ בנקאיות.

בתמורה פלוני משלם להם רק עבור עמלת הקמה של ההלוואה ועל כך שבעצם עזרו לו לקבל את "עסקת חלומותיו".

מאזדה 3 החדשה עולה 132 אש"ח:

פלוני משלם 1280 ש"ח X 36 חודשים. משמע : 48.080 ש"ח עם ריבית נמוכה(רכב חדש) 0.2% ~

לאחר 3 שנים שהרכב משועבד לחברה ואין בידיו יכולת למכור את הרכב נשאר יתרת חוב של 83.920 ש"ח

עומדות בפני פלוני 3 אופציות:

להמשיך לשלם תשלום חודשי ולפרוס את יתרת החוב לעוד 60 חודשים או פחות, למכור את המכונית ולפרוע את החוב או לחלופין להשיב את המכונית לחברת X מוטורוס, וההפרש בין מחיר המכונית בפועל וה"בלון" ישמש כמקדמה לעסקת המימון הבאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...