Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצב כלכלי וקניית רכב / או, הבן אדם עם חובות אבל יצא עכשיו מהסוכנות

פול_טריילר
שימו לב! השרשור הזה בן 2501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב קצת על ה2 סנט שלי:

לפני שלוש שנים וחצי, קצת אחרי שנולד בני הבכור, החלטנו לרכוש רכב לאישתי, חיפשנו רכב סופר מיני ידני מודרני, בחרנו ספציפית בסופר מיני כי סופר מיני מודרנית עונה לצרכים, חיפשנו ידנית כדי להוזיל עלויות קניה ואחזקה ומודרנית מטעמי בטיחות.

כאשר התחלתי במסע החיפושים נחשפתי לראשונה לרעה החולה של מימון רכבים חדשים, שגם היא בדומה לבעיות פיננסיות נוספות שיש כאן היא תולדה של ריבית נמוכה שמלווה אותנו בשנים האחרונות.

לא מעט קולות מסביב דחפו אותנו לקנות אוטו חדש, כי זה רק תשלומים של 1000 שקל בחודש, כאילו לא מדובר בהלוואה.

את התהליך סיימתי בקנייה של רכב בן 15 חודשים במחיר של 50 אלף כאשר חדש עלה דאז 77, אובדן של שליש בפחות משנה וחצי!!! (פיאסטה ידנית).

את תהליך הקנייה סיימתי, אבל חברים שלי שהתחילו לנסוע ברכבים חדשים וכל תופעת המכירות הגודלת לא עזבה אותי והחלטתי לכתוב על זה בבלוג הרדום שלי, נעזרתי דאז בשירותים של חבר פורום שהסכים לכתוב קצת מהצד שלו על הנושא אם זה מעניין מישהו

http://wp.me/p4IgOJ-74

לא עברו מספר חודשים ומצאתי את עצמי עובד באחד הבנקים הגדולים בישראל ואז נחשפתי יותר ויותר לעומק הקורה של הנושא, הבנקים חובבים מאוד את המימון הזה גיליתי מהר מאוד, לא רק הלוואות גדולות שמגיעות ללא שום מאמץ מכירתי, אלא שגם יש בטחונות כנגד, חלומו של כל בנק למכור הלוואות שאינן משכנתא שמגיעות לפתח הדלת ועוד מעמידות בטחונות.

עד כאן ניתן להגיד win-win-win, הלקוח קיבל רכב חדש בעלויות מימון נמוכות, הסוכנות מכרה רכב חדש והבנק מכר אשראי עם בטחונות, אממה שכאן נכנס האממה הגדול, הלקוחות ניצלו את האשראי החדש הזה לטובת 2 נושאים בעייתים מאוד:

1. להגדיל את המימון לדירה- לקוחות היו מוכרים רכבים יד 2 במטרה להוכיח שיש להם יותר הון עצמי לדירה, לאחר קבלת המשכנתא, הופ הלקוח שוב בבנק עם טפסים לרכב חדש, ההלוואה היחידה בערך שהבנק לא מסרב לה, וככה הלקוח הגדיל את המימון לדירה בלי שזה יתפס ככזה.

2. להגשים חלומות מוטוריים/פוזה- תם עידן הפרקטיות שלקוחות קונים רכב כי הוא עונה להם לצרכים, המימון מלא הופך כל ילד בן 22-24 לבעלים של אוודי a3 או לאון קופה חדשה (הכל מבוסס על סיפורים אמיתיים), כל זוג צעיר זורק את הקורולה הישנה לטובת ספורטאז חדש, ושיא השיאים היה הלקוח שהסביר לי שa7 זה רק 1000 שקל בחודש יותר מa4 והעמיס על עצמו חוב של יותר מחצי מליון שקל.

נכון שבתיאוריה במקרים מסויימים קניית רכב במימון יכולה להיות כלכלית במטרה להמנע מקניית רכב ישן שאין הון עצמי גבוהה אבל הצרכן הישראלי מנצל את הנושא לרעה וגורם לשוק האשראי הזה לצמוח בצורה חסר פרופורציות.

עכשיו חשוב לזכור שאופנת האשראי הזאת חשופה ל3 בעיות מאוד מאוד גדולות:

1. רוב הלקוחות שנכנסים לעסקאות האלה, לא באמת משתמשים בהון העצמי שלהם לרכב וממנים את היתרה רק כדי להתחדש ברכב חדש בעלויות מימון נמוכות ככל הניתן. אלא שרובם לוקחים מימון מלא ומשתמשים בהון העצמי למימון דירה או הוצאות אחרות (כל זה כמובן בהנחה ויש הון עצמי) מה שאומר שבתום העסקה בעוד 3 שנים, האופציה היחידה שלהם לרכב היא להכנס לעסקת מימון חדשה מה שכובל אותם לעסקאות מימון האלה.

2. הריבית הנמוכה במשק לא תימשך לנצח, מה שיעלה את העלויות החודשיות ללא מעט אנשים מה שגם יגרום לאיבוד כדאיות כלכלית וגם מהצד השני לנטל שיקשה על אנשים עוד יותר לסיים את החודש.

3. כל האנשים האלה צריכים למצוא קונה בתום 3 שנים, אבל בגלל שכלכך הרבה אנשים נכנסים לעסקאות האלה, שוק היד שנייה מת! ולכן הם אפילו לא מכסים את יתר ההלוואה.

אני יסיים בחישוב פשוט של העסקה שלי- קניתי רכב בן פחות משנה וחצי ב50 אלף ש״ח (עדיין באחריות), נמכר כעבור שנתיים וחצי ב33.5- כלומר סך הכל 26.5 שהם כ-10 אלף ש״ח ירידת ערך בשנה. אם הייתי קונה קונה את אותו רכב חדש הייתי מפסיד עושה 10 אלף שקל יותר שהם 30 אחוז יותר וכ-300 שקל בחודש אך ורק על קריעת ניילונים וכל זה על סופר מיני ידנית שהיא קטגוריה מהזולות בשוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש בפורום הזה בחור שפעם ניהל סניף בנק, ולפני מספר שנים העלה התלבטויות אתיות לגבי מתן הלואה לרכב ללקוח שרצה לרכוש רכב יוקרתי משמעותית מעל יכולתו הכלכלית. לזכותו יאמר - בסופו של דבר הוריד את הלקוח מהעץ. אבל לא כל פקיד הלוואות נוהג כך, וצריך להוסיף - כנראה שיש לא מעט לקוחות שגם מנהל בנק מוצלח לא ימנע מהם את ההלואה - במקום אצלו הם יפו לסניף שמעבר לרחוב, או ל"חברת מימון" שתהיה מוכנה לקחת את הסיכון תמורת רבית יותר גבוהה.

לגבי כדאיות רכישת רכב חדש מול משומש - זה תלוי בהרבה גורמים. אישית, למשל, אני מעדיף לרכוש חדש ולהחזיק ברכב שנים רבות. במקום לרכוש רכב בן 3 ולהחזיקו 3-5 שנים אני מעדיף לרכוש חדש ולהחזיק בו 8 שנים. האם זה נכון או לא? קשה לחשב, אבל אני מעדיף להחזיק ברכב שאני מכיר וסומך עליו, גם השקט הנפשי שווה לי משהו.

ועניין אחרון הוא תרבות השופוני. לא יודע, אבל משום מה אין לי בעיה להחנות סויפט ליד המאליבו ומעלה של הקולגות. את ההפרש אני שם במקומות אחרים - חלקו בחסכון, חלקו בחוויות שילוו אותי הרבה שנים. לצאת לטיול עם כל המשפחה, להנות מהחוכמות של הבנים - ולא משנה אם זה שבוע בכבישי אירופה או כמה ימים באכסניית הנוער במצדה - הם משהו שנשאר בזכרון הרבה אחרי ששכחת את ההתרגשות מהסרת הניילונים מרכב חדש (מבחינתי חולפת ברגע שהניילון מונח בפח). ויש לזה עוד יתרון: לא מדובר בהתחיבות ארוכת טווח, כך שאם יש תקופה קשה יותר מבחינה כלכלית מצמצמים בקלות את ההוצאה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי קניית רכב או כל דבר אחר, זה פרויקט בפני עצמו.

קודם כל מה הם הצרכים שלי מהרכב ומה התקציב.

לא חורג באגורה מהתקציב שהצבתי לעצמי.

אחרי שאני יודע מה התקציב ומה הצורך, אני מכניס עוד פרמטרים למשוואה , לדוגמא:

שנתון (הכי חדש שאני יכול לקנות)

ק"מ ואבזור.

יצרן הרכב פחות משנה לי(גם ככה יוצא שהצרפתיות הכי משתלמות בתור יד שניה).

לאחרונה קניתי לי אופנוע (סוזוקי בנדיט 650 2006) לקח לי כמעט שנתיים עד שקניתי את האופנוע, לא בגלל בעיה תקציבית, אלא רק לאחר שידעתי ב100 אחוז שאני צריך אופנוע, וגם אז הגבלתי את עצמי לתקציב (3000 פרנק) מסויים.

אפילו קניות לבית זה מחושב, אני ואשתי יושבים ובונים תפריט אוכל לנו ולילדה לכל השבוע, עושים קניות פעם אחת בשבוע וככה לא זורקים כסף לכל כיוון.

אם צריך משהו דחוף אז קונים, אם לא אז זה ימתין לקניות של שבוע הבא.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פריק - אתה חי בשוק שונה לחלוטין מהישראלי. קרוב לודאי שכל אחד מאיתנו היה שוקל שיקולים אחרים אילו חי במדינה אחרת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב קצת על ה2 סנט שלי:

לפני שלוש שנים וחצי, קצת אחרי שנולד בני הבכור, החלטנו לרכוש רכב לאישתי, חיפשנו רכב סופר מיני ידני מודרני, בחרנו ספציפית בסופר מיני כי סופר מיני מודרנית עונה לצרכים, חיפשנו ידנית כדי להוזיל עלויות קניה ואחזקה ומודרנית מטעמי בטיחות.

כאשר התחלתי במסע החיפושים נחשפתי לראשונה לרעה החולה של מימון רכבים חדשים, שגם היא בדומה לבעיות פיננסיות נוספות שיש כאן היא תולדה של ריבית נמוכה שמלווה אותנו בשנים האחרונות.

לא מעט קולות מסביב דחפו אותנו לקנות אוטו חדש, כי זה רק תשלומים של 1000 שקל בחודש, כאילו לא מדובר בהלוואה.

את התהליך סיימתי בקנייה של רכב בן 15 חודשים במחיר של 50 אלף כאשר חדש עלה דאז 77, אובדן של שליש בפחות משנה וחצי!!! (פיאסטה ידנית).

את תהליך הקנייה סיימתי, אבל חברים שלי שהתחילו לנסוע ברכבים חדשים וכל תופעת המכירות הגודלת לא עזבה אותי והחלטתי לכתוב על זה בבלוג הרדום שלי, נעזרתי דאז בשירותים של חבר פורום שהסכים לכתוב קצת מהצד שלו על הנושא אם זה מעניין מישהו

http://wp.me/p4IgOJ-74

לא עברו מספר חודשים ומצאתי את עצמי עובד באחד הבנקים הגדולים בישראל ואז נחשפתי יותר ויותר לעומק הקורה של הנושא, הבנקים חובבים מאוד את המימון הזה גיליתי מהר מאוד, לא רק הלוואות גדולות שמגיעות ללא שום מאמץ מכירתי, אלא שגם יש בטחונות כנגד, חלומו של כל בנק למכור הלוואות שאינן משכנתא שמגיעות לפתח הדלת ועוד מעמידות בטחונות.

עד כאן ניתן להגיד win-win-win, הלקוח קיבל רכב חדש בעלויות מימון נמוכות, הסוכנות מכרה רכב חדש והבנק מכר אשראי עם בטחונות, אממה שכאן נכנס האממה הגדול, הלקוחות ניצלו את האשראי החדש הזה לטובת 2 נושאים בעייתים מאוד:

1. להגדיל את המימון לדירה- לקוחות היו מוכרים רכבים יד 2 במטרה להוכיח שיש להם יותר הון עצמי לדירה, לאחר קבלת המשכנתא, הופ הלקוח שוב בבנק עם טפסים לרכב חדש, ההלוואה היחידה בערך שהבנק לא מסרב לה, וככה הלקוח הגדיל את המימון לדירה בלי שזה יתפס ככזה.

2. להגשים חלומות מוטוריים/פוזה- תם עידן הפרקטיות שלקוחות קונים רכב כי הוא עונה להם לצרכים, המימון מלא הופך כל ילד בן 22-24 לבעלים של אוודי a3 או לאון קופה חדשה (הכל מבוסס על סיפורים אמיתיים), כל זוג צעיר זורק את הקורולה הישנה לטובת ספורטאז חדש, ושיא השיאים היה הלקוח שהסביר לי שa7 זה רק 1000 שקל בחודש יותר מa4 והעמיס על עצמו חוב של יותר מחצי מליון שקל.

נכון שבתיאוריה במקרים מסויימים קניית רכב במימון יכולה להיות כלכלית במטרה להמנע מקניית רכב ישן שאין הון עצמי גבוהה אבל הצרכן הישראלי מנצל את הנושא לרעה וגורם לשוק האשראי הזה לצמוח בצורה חסר פרופורציות.

עכשיו חשוב לזכור שאופנת האשראי הזאת חשופה ל3 בעיות מאוד מאוד גדולות:

1. רוב הלקוחות שנכנסים לעסקאות האלה, לא באמת משתמשים בהון העצמי שלהם לרכב וממנים את היתרה רק כדי להתחדש ברכב חדש בעלויות מימון נמוכות ככל הניתן. אלא שרובם לוקחים מימון מלא ומשתמשים בהון העצמי למימון דירה או הוצאות אחרות (כל זה כמובן בהנחה ויש הון עצמי) מה שאומר שבתום העסקה בעוד 3 שנים, האופציה היחידה שלהם לרכב היא להכנס לעסקת מימון חדשה מה שכובל אותם לעסקאות מימון האלה.

2. הריבית הנמוכה במשק לא תימשך לנצח, מה שיעלה את העלויות החודשיות ללא מעט אנשים מה שגם יגרום לאיבוד כדאיות כלכלית וגם מהצד השני לנטל שיקשה על אנשים עוד יותר לסיים את החודש.

3. כל האנשים האלה צריכים למצוא קונה בתום 3 שנים, אבל בגלל שכלכך הרבה אנשים נכנסים לעסקאות האלה, שוק היד שנייה מת! ולכן הם אפילו לא מכסים את יתר ההלוואה.

אני יסיים בחישוב פשוט של העסקה שלי- קניתי רכב בן פחות משנה וחצי ב50 אלף ש״ח (עדיין באחריות), נמכר כעבור שנתיים וחצי ב33.5- כלומר סך הכל 26.5 שהם כ-10 אלף ש״ח ירידת ערך בשנה. אם הייתי קונה קונה את אותו רכב חדש הייתי מפסיד עושה 10 אלף שקל יותר שהם 30 אחוז יותר וכ-300 שקל בחודש אך ורק על קריעת ניילונים וכל זה על סופר מיני ידנית שהיא קטגוריה מהזולות בשוק.

עשית כאן סלט פירות ( קומפוט ) שלם.

לכל אחד יש מערכת העדפות שלו, לכן אין כאן נכון / לא נכון.

המורה רינה טוענת שי לך טעות במואדם ייתכן שמכרת ב 23.5 אלף ואז ירידת הערך 26.5 אלף או שמכרת ב 33.5 אלף ואז ירידת ערל "רק" 16.5 אלף שזה מספר יפהפה.

ןהבעייתיות שציינת כאמור אולי לאותו אחד שנעזר בכך למימון הדירה שלו במקום לשבור לאביו חלק מהפנסיה היה כדאי לקחת את המימון למכונית.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי קניית רכב או כל דבר אחר, זה פרויקט בפני עצמו.

קודם כל מה הם הצרכים שלי מהרכב ומה התקציב.

לא חורג באגורה מהתקציב שהצבתי לעצמי.

אחרי שאני יודע מה התקציב ומה הצורך, אני מכניס עוד פרמטרים למשוואה , לדוגמא:

שנתון (הכי חדש שאני יכול לקנות)

ק"מ ואבזור.

יצרן הרכב פחות משנה לי(גם ככה יוצא שהצרפתיות הכי משתלמות בתור יד שניה).

לאחרונה קניתי לי אופנוע (סוזוקי בנדיט 650 2006) לקח לי כמעט שנתיים עד שקניתי את האופנוע, לא בגלל בעיה תקציבית, אלא רק לאחר שידעתי ב100 אחוז שאני צריך אופנוע, וגם אז הגבלתי את עצמי לתקציב (3000 פרנק) מסויים.

אפילו קניות לבית זה מחושב, אני ואשתי יושבים ובונים תפריט אוכל לנו ולילדה לכל השבוע, עושים קניות פעם אחת בשבוע וככה לא זורקים כסף לכל כיוון.

אם צריך משהו דחוף אז קונים, אם לא אז זה ימתין לקניות של שבוע הבא.

תרבות שוויצרית גרמנית:-D

צריך גם לחיות ולא רק לנהל תקציבים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית כאן סלט פירות ( קומפוט ) שלם.

לכל אחד יש מערכת העדפות שלו, לכן אין כאן נכון / לא נכון.

המורה רינה טוענת שי לך טעות במואדם ייתכן שמכרת ב 23.5 אלף ואז ירידת הערך 26.5 אלף או שמכרת ב 33.5 אלף ואז ירידת ערל "רק" 16.5 אלף שזה מספר יפהפה.

ןהבעייתיות שציינת כאמור אולי לאותו אחד שנעזר בכך למימון הדירה שלו במקום לשבור לאביו חלק מהפנסיה היה כדאי לקחת את המימון למכונית.

טעות אנוש. 16.5 כמובן לעומת 32 לערך אם הייתי קונה חדשה. אתקן במקור.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה - ראה הודעה #62 שלי.

גילוי נאות - אבא שלי ייקה, אבל זה כלום. אמא שלי הולנדיה, אם כי לא מהסוג הטיפוסי לגמרי. אבל אין ספק שהיתה השפעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך 10000 הודעות שלך 8000 מהן עסקו בשוויצריות הגרמנית הזאת.:-D

הצד ההולנדי זה הקרם של הקרם

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אני עד היום לא מבין למה בפולקלור הישראלי הפרסים, התימנים והסקוטים זוכים להתיחסות שהיתה ראויה להולנדים.

מוץ מזה, אני רוצה להזכיר את סיום המערכון של הגששים על העולה המיליון מברית המועצות: "כולם שואלים אותן שאלות, כולם עונים אותן תשובות". כיון ששרשור מסוג זה מפתח בין פעם ביומיים לפעם בשבועיים ההודעות נוטות לחזור על עצמן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה אני חי ומצליח להתנהל נכון מבחינה כלכלית , אבל קודם כל חושב על אישתי (אשר עובדת במשרה של 30 אחוז, ובאותו זמן מגדלת את הבת) על הבת (בת 19 חודשים), ועל זאת שבדרך.

אני מעדיף להוציא את הכסף על זמן איכות עם משפחה מאשר כלי רכב.

אבי לימד אותי שיותר קשה לחסוך מאשר לבזבז, וכאשר יהיה חסר אף אחד לא יעמוד בתור לעזור לך.

אז נכון אני יכול להרשות לעצמי רכב חדש מהסוכנות פלוס אופנוע חדש כמו שאני רוצה, אבל בשביל מה? מה זה נותן לי? הרגשה טובה לכמה חודשים ואחרי זה לילות ללא שינה בגלל שהוצאתי כלכך הרבה כסף.

וספריאל המצב בשוויץ לא הרבה יותר שונה מאשר בארץ, אני מכיר הרבה אנשים שמרוויחים שכר שקשה להתקיים ממנו ונוסעים בבמוו x5 חדשה (רובם זרים ממדינות הבלקן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרבות שוויצרית גרמנית:-D

צריך גם לחיות ולא רק לנהל תקציבים

.. אני מקווה כי את התרגיל הזה אתה לא מיישם בחיים.

מזכיר לי חבר, שמכר לפני 3 שנים את הדירה שלו לאחר 20 שנה, כי היה צריך כסף לכל התשלומים.

כאשר הוא התחתן הוא קנה רכב חדש.. ודירה וריהוט , כזוג צעיר בלי הרבה מזומנים.

וטיולים כל שנה לאירופה ארה"ב , חיים טובים + שני ילדים.

שאלתי אותו, איך, הרי גדלנו יחד אני יודע כמה כסף יש לכם ובמה אתם עובדים.

היו תקופות בימי הרווקות שלנו, שמילאתי לך דלק ברכב, מהיכן הכסף.

התשובה - אבא שלה לימד אותי איך חיים.

אני לוקח הלוואה מהבנק והוא חותם ערבות.

שאלתי - אתה זוכר כמה קבלתם ממני כאשר התחתנתם, מעניין כמה הוא נתן.

הוא נתן לנו סלון, אשר שילמנו עליו.. בהלוואה אשר גם עלייהה הוא חתם כערב.

ואז האבא נפטר, החברה פשטה את הרגל, היה צריך להחזיר חובות גם של החברה הערבויות נגמרו.

וחבר שלי אשתו ושני ילדיו נאלצו למכור את הבית ו חזרו לגור בבית הוריו.

והשנה הבן שלו בן 18 - הוא קנה לו פיקנטו חדשה - בתשלומים..

כנראה , מי שנדבק במחלה זה עובר מדור לדור.

ומנגד - אולי זה הנכון, וכך צריך לחיות, מעל המציאות ולהרגיש מיליונר לרגע.

"לגור בדירת פאר לחשוב שאתה מיליונר.. אשליות" - (האם זה אשליות)

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל - הדרך הנכונה נמצאת בין לבין. כמובן לפי היכולת האישית\משפחתית, ותוך צפיה לעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, קראתי את התגובות וברצוני לעשות אתכם הפסקה לרגע ולעבור לנושא אחר.

בחורה בת 24 אצלי בעבודה. השכלה תיכונית 12 שנים עובדת בשכר מינימום ואפילו פחות כי לפעמים בא לה לקחת חופשות שלא משולמות לה. היא הלכה לעשות ניתוחים קוסמטיים. "שיפצה" את החזה, הישבן, השפתיים, שאיבת שומן וכל זה. נראית מיליון דולר.

נתנה צ'יקים עבור "השיפוצים". הזמן עשה את שלו ואיזה דג נפל ברשת. הוא הבטיח לה את כל מה שיכלה לחלום עליו, גן של שושנים. עבר הזמן, איזה חודש וחצי- חודשיים והופה לה, היא כבר בהיריון. כל מה שההיא "שיפצה" כבר השתנה בעקבות ההיריון הבחור רחוק מלהיות גבר אידיאלי, בינתיים שום חתונה, לא גן של שושנים ולא נעליים. בינתיים הציקים שלה חזרו, עיקלו את החשבון, ביטלו את הציקים עשו לה הגבלה על החשבון ולה אין שקל שחוק אחד על התחת.

הנסיך הלבן הפך לצפרדע. הוא היה "מוכר" למשטרה עוד מלפני שפגש בה. הוא נכנס ויוצא ממעצרי בית. מדיי פעם תופסים אותו פורץ לבתים וגם הוא עוסק מדיי פעם בשייוק של אבקות ואני לא מדבר על אבקות כביסה. היא כבר יצאה לחופשה לפני הלידה ומאז לא שמעתי עליה. היא כנראה כבר ילדה.

אז אתם מדברים על לקחת הלוואה לרכב או אדם שחיי חיים שהוא לא יכול להרשות לעצמו? אז הנה הדוגמה הקלאסית.

איזה חיים יהיו לרך הנולד ואיזה עתיד מחכה לו עם אמא ללא השכלה גבוהה שעובדת בעבודה שחורה שלא משלמת מי יודע מה וגם אין לה ומעולם לא היו לה שאיפות להתקדם בחיים. אבא פושע מוכר סמים.

וזאת חברים מדוע המדינה שלנו נראית כמו שהיא נראית. דפוקה. כי צריך לטפל בכל אלה שלא היו בוגרים מספיק ועשו החלטות מטופשות.

אני מאוד מקווה שהרווחה תיכנס ותיקח את הילד לאומנה או אימוץ. עם כאלה הורים הוא סביר להניח שלא יגיע רחוק כי התפוח אף פעם לא נופל רחוק מהעץ.

כמה עצוב. אין שכל, אין דאגות.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם אסכם את השרשור ב - 3 סעיפים:

1. חיים פעם אחת.

2. שופוני.

3. אין שכל אין דאגות.

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...