Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפטופ לסטודנט להנדסת תוכנה, עד 4000 שקל לערך

AlonBar
שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחר בשעה טובה אתחיל במכינה קדם אקדמית, ועליי להתחדש במחשב נייד שיספק אותי לזמן הלימודים.

אני בא עם דף חלק לחלוטין בעולם הלפטופים, מעולם לא דיבר אליי ולא היה בבעלותי מוצר כזה.

חשוב שיהיה קל למדי כדי לשאת אותו בנוחות בתיק הגב. מתכנן על 13.3-14" מסך, חשובה מן הסתם סוללה כי המכשיר יבלה לרוב מחוץ לבית.

גם כן חשוב מאוד - ביצועים ביצועים ביצועים. אני רגיש מאוד לתכנה שנתקעת שלא לצורך, ולכן רכשתי מחשב נייח שבקלות יכול להחשב כגיימינג לעבודות משרדיות וגלישה באינטרנט. מחשב מזדחל יכול לבאס לי את היום לחלוטין ולהוציא אותי מדעתי. סתם השערה - זה אומר מינימום I5 וSSD חובה.

אין לי צורך ביותר מדי מקום אחסון, אני לא שומר עליו סרטים ומשחקים וכו'.

4000 ש"ח זה הרף העליון, כמובן שאשמח לרדת כמה שרק אפשר.

תודה מראש!

אלון.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מכינה? אתה לא צריך מחשב נייד.

לך לאופיס דיפו, קנה שני קלסרים, 20 דפדפות וחבילת עפרונות. ואם אתה ממש רוצה גם FX-82. ולא לשכוח תיק גב נוח.

המחשב השולחני ששימש אותך עד כה יספק את צרכיך גם בשנה הקרובה, קרוב לודאי בעיקר למשחקים, כשיהיו לך כמה דקות להרגע (ולא יהיו לך הרבה).

לפטופ? כאשר תתקבל לאוניברסיטה ותזקק למחשב שנישא על הגב. וגם אז, השקעה בהתאם למסלול שאליו תתקבל.

עריכה,: שאלתי את הבן שלי, שסיים מכינה לפני שנתיים. הוא ממליץ לקנות גם ספרי בני גורן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר - בכוונה כתבתי 82. מכיר את המותג הזה מסביבות 1978 - לאבא שלי היה FX-82 מדור ראשון ובהמשך כל המשפחה השתמשה בגלגולים הבאים של המותג. החשוב ביותר הוא שהדבר הזה עולה משהו כו 20 ש"ח (כמו מצלמות רכב זה לא חייב להיות Viofo וגם לא חייב להיות קסיו מקורי), ויודע לבצע 4 פעולות.

משבוןן יותר מתקדם - לא יודע. נדמה לי שבני הבכור קנה איזה מחשבון מתקדם כאשר היה בשנה א' או ב' בטכניון, או, לפחות, תכנן לקנות כזה. אבל לא נזקק לו.

כקוריוז - ה-FX-68 שקניתי ב-1977 (כאשר ה-Melcor SC-535 החזיר את נשמתו לאלוהי ה-NiCd) עדיין שמיש.https://picclick.com/Rare-CASIO-Fx-68-Scientific-Calculator-Credit-Card-Size-132164653222.html#&gid=1&pid=1

Melcor-SC-535-M.JPG

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ ברור... הרי אין סיבה שימנעו ממך להשתמש בסמארטפון בזמן בחינות למשל... אז זהו שלא! ברוב המבחנים גם אסור מחשבון גרפי בכלל (כמו ה-TI למינהם).

אני עברתי את השנתיים הראשונות של תואר בהנדסה עם מחשבון בסיסי למדי. רק בשנה השלישית היה קורס שחייב מחשבון עם יכולת לעבוד עם מספרים מרוכבים ואז נאלצתי לקנות את המחשבון שניר המליץ עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ השתעשעתי, תודה :)

ובכל מקרה, הכוונה היא כמובן לא לתקופת המכינה. המכינה קצרה מאוד וכוללת רק לימודי פיזיקה ומתמטיקה, ונמשכת שלושה חודשים.

הכוונה כמובן ללפטופ ללימודי התואר (אין פה שאלה אם, אלא מתי. תואר יהיה.)

בכל זאת אשמח להמלצות למחשבונים עם כוח עיבוד ומסך גדול, פחות לקאסיוים :)

אגב, אני מאוד בעד הזמנה מחו"ל, אמאזון וכו', אם יש בזה יתרון גדול מבחינת יחס עלות-תועלת.

עריכה אחרונה על ידי AlonBar

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני משתמש ביומיום ב-FX-82 לפעולות חשבוניות פשוטות, בשביל דברים מעבר לזה יש מטלב. את ה-FX קניתי ביום שהשתחררתי מהטכניון לפני כ-15 שנה, והוא עובד עד היום (או לפחות ידוע שעבד לפני חודש, ואז הילדים החרימו אותו והעלימו אותו והשד יודע איפה הוא עכשיו).

בתקופת הלימודים הרוב הסתובבו עם TI-89, אני הייתי בודד עם HP-49G. והיו הרבה ויכוחים של מי יותר גדול, יותר מהיר, עושה יותר פעולות מורכבות וכו'. תכל'ס, להוציא תקופת הלימודים, המכשירים האלה די חסרי שימוש, כי למי שצריך יש מטלב/מייפל ושאר ירקות. יוצאים מהכלל אולי אנשי שטח כמו מודדים למשל.

לגופה של השאלה: מסך 13-14 אינץ' לכל היותר, משקל מקסימום 2 קילו, מסדרה חצי-עסקית (כמו דל ווסטרו או איך שלא קוראים לה היום), זמן סוללה ארוך, מעבד סביר, זכרון כמה שיותר, SSD בנפח 500GB (לשדרג לבד אם אין אפשרות במפרט). אם רוצים אפשר לקנות בנוסף מסך 22-24 אינץ' בגרושים ולחבר בבית.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון בדיוק קיבלתי מייל מהתאחדות הסטודנטים עם לפטופים במבצע.

http://www.b-student.co.il/Product/36148671/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-Dell-Inspiron-5567---i7-7500U--%D7%9E%D7%A1%D7%9A-15-6--3Y--WIN10---256SSD---8GB

נראה כמו מחשב טוב רק אולי תצטרך להוסיף לו עוד זיכרון מ-8 ל-16.

לא קל אבל 2.3 קילו לא יהרגו אותך :wink:

אם תרצה יש גם דגם דומה של גודל 14"

http://www.b-student.co.il/Product/36149175/---Dell-Vostro-5468---i5-7200U--256GB-SSD---8G----%D7%9E%D7%A1%D7%9A-14---3Y-%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA---win10-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר שוב, לא לקנות מעל גודל 14". הווסטרו בקישור השני מתאים בול, רק צריך להגדיל זכרון ל-16GB ולבדוק אפשרות להכפיל את גודל הדיסק הקשיח בתשלום, אם אי אפשר - לעשות זאת לבד.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתם לומדים תואר בהנדסה שמותר לכם משהו חוץ מעפרון/מחק/עט במבחן? :shock: מכיר שרק בפיזיקה מותר.

איפה אתה לומד שמותר עפרון במבחן?

:)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן קולע לחלוטין, אני מוסיף - i5 מעודכן, זכרון 8 ג"ב (לפחות). SSD של 250 ג"ב בהחלט יספק את הסחורה (אם המחשב ישמש גם לסרטיה אפשר דיסק חיצוני). שילוב כזה, עם מסך "13.3, משמש את שני הסטודנטים שלי. בפעם האחרונה שרכשנו מחשב לסטודנט לפני קצת פחות משנתיים, שילוב כזה עלה בערך 3500ש"ח, כולל הארכת אחריות ל-3 שנים (לא לותר, גם אם מוסיף כמה מאות ש"ח להוצאה). לדעתי i7 יהיה אוברקיל, בעיקר לסוללה.

בבית מסך חיצוני "21.5-24, מקלדת ועכבר עם מפצל USB במקום dock.

תיק איכותי, אטום ומרופד ונוח על הגב - חשוב ביותר! הבכור שלי כנראה חיסל את הנייד הראשון שלו, שהיה מסדרה נמוכה של HP (מחשב מדיה עם מקלדת ומסך נפלאים אבל מעבד AMD חם ומארז לא עמיד) בגלל הסחיבה היום יומית על הגב.

עוד הערה, הצעה שיכולה לחסוך כמה מאות ש"ח: אם אתה הולך ללמוד במוסד שיש לו הסדר עם $M תוכל לרכוש מחשב ללא מערכת הפעלה ולהתקין "חלונות" חינם בהסדר סטודנטים. אבל זה רק כאשר תהיה סטודנט מן המניין.

דבר אחרון - לדעתי כדאי לדחות את הרכישה עד אשר תתחיל את הלימודים. אם תתחיל באוקטובר - קנה את המחשב ממש לקראת שנה"ל, יתכן שתרויח "דור" של מעבדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ השתעשעתי, תודה :)

ובכל מקרה, הכוונה היא כמובן לא לתקופת המכינה. המכינה קצרה מאוד וכוללת רק לימודי פיזיקה ומתמטיקה, ונמשכת שלושה חודשים.

הכוונה כמובן ללפטופ ללימודי התואר (אין פה שאלה אם, אלא מתי. תואר יהיה.)

בכל זאת אשמח להמלצות למחשבונים עם כוח עיבוד ומסך גדול, פחות לקאסיוים :)

אגב, אני מאוד בעד הזמנה מחו"ל, אמאזון וכו', אם יש בזה יתרון גדול מבחינת יחס עלות-תועלת.

אם מישהו טס לארה"ב ויכול לקנות עבורך מחשב, זו האופציה המשתלמת ביותר. המבחר באמזון מצומצמם יחסית ולא תמיד האחריות תקפה בארץ. לא כתבת, אבל תוסיף משך אחריות ואמינות להשוואה שלך, החלקים לא זולים.

בתקציב שלך 5470/Latitude 5480 נכנס,עם/בלי מ. הפעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...