Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת נורת פנים בפיג'ו 208

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעוניין להחליף את הנורות פנים ברכב שלי (פיג'ו 208GTI) ללדים חזקים יותר. פירקתי את כל העסק עד שהגעתי לנורות, הכל טוב - זה מתחבר עם קליפסים קטנים ודי פשוט להוציא ולהחזיר. אבל כשממש הגעתי לנורות לא הבנתי איך אני אמור לפרק אותן, הן נראות כאילו הן מולחמות ללוח או משהו כזה.

מקריאה ברשת צריך לשים שם נורות T10 (שזה לא אומר לי הרבה) אבל לא נראה שבכלל יש חיבור לנורה...

תמונות מצורפות.

18596837_10203653349091613_613702689_o.jpg

18596935_10203653348731604_2004546841_o.jpg

18618154_10203653348611601_1875502877_o.jpg

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אלה אכן נורות t10 אז הן לא מולחמות ואמורות לצאת במשיכה. לפי ההגבהה בפלסטיק, עושה רושם שיש שם מקום למגעים של נורת t10 רגילה

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, אני לא יודע אם היא מולחמת - אבל בוודאות יש שם איזה בורג שאי אפשר להוציא שמונע ממני לשלוף את הנורה.

מצורפות עוד תמונות.

IMG_20170520_143100.jpg

IMG_20170520_143140.jpg

IMG_20170520_143149.jpg

IMG_20170520_143204.jpg

IMG_20170520_143217.jpg

IMG_20170520_143349.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי היקר, אלא לדים מסוג 'SUPER FLUX' או SnapLED השם תלוי בייצרן. אלה לדים בעלי עוצמת תאורה גבוהה וצריכת זרם גבוהה של 60-100 מיליאמפר המיועדים להתקנה אוטומטית בפס הייצור. אתה לא יכול לפרק אותם מבלי לגזור או לקדוח את המסמרות אשר מחברות את הלד למעגל.

ניתן להשיג לדים דומים או שווה ערך אבל תצטרך לקמבן כיצד לחבר מחדש את הלדים. אפשרי אבל לא פשוט.

כול מה שנכתב לפני ההודעה שלי לא נכון בלשון המעטה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אלך למוסך המרכזי ונשמע כמה עולה להחליף את החלק, אם זה יותר מסכום סמלי אני פשוט אשאיר את זה ככה...

זה לא שווה את המאמץ בשביל ה 10 שניות שהנורות האלו ידלקו בשנה הקרובה.

למה רשום שם אז 12v 1.5w?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אפשרות היא שיש בעיית מתח לחלק. יש שני כבלים שמגיעים אליו: אני מאמין שאחד הוא לנורה הראשית ואחד לשתי הנורות הצדדיות (ששתיהן לא עובדות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אלך למוסך המרכזי ונשמע כמה עולה להחליף את החלק, אם זה יותר מסכום סמלי אני פשוט אשאיר את זה ככה...

זה לא שווה את המאמץ בשביל ה 10 שניות שהנורות האלו ידלקו בשנה הקרובה.

למה רשום שם אז 12v 1.5w?

1. במוסך הייבואן לא מתעסקים בהחלפת הלדים מהסוג שציינתי. כמה לדים לא עובדים אצלך ואיזה מהם ?

2. שים לב לכול לד מחובר נגד טורי (החלק בצבע בורדו/אדום) תבדוק אולי אחד הנגדים נשרף.

בתמונות שצירפת לא ראיתי מנורות חוט להט רגילות.

אולי קיימות מנורות רגילות מתחת לכיסוי הפלסטיק השחורים בעלי הנתון 12V/1.5W ?

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני לדים לא עובדים לי, השניים הצדדים שהם מאותו סוג.

הלד המרכזי שנראה שונה מהצדדיים (נראה לי שהוא חזק יותר) - עובד

מתחת לפלסטיקים השחורים אין נורות (עד כמה שידוע לי)

בקשר לנגד הטורי - מה הסיכויים שבדיוק שני הנגדים של שני הלדים נשרפו?

המון תודה על העזרה!

1.jpg

2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי קלוש ששני נגדים יישרפו בו זמנית. בכול מקרה אתה צריך כאן מישהו שמבין באלקטרוניקה בכדי לבדוק מה בדיוק במעגל תקול. פשוט מחברים את הלוח למקור מתח חיצוני של 12 וולט ובודקים האם בכלל מגיע מתח ללדים החשודים כשרופים.

אתה יכול לדוגמא למדוד את מפל המתח על כול נגד שצריך להיות בין 8-9 וולט בערך.

כמה עולה לוח כזה חדש ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי יד שנייה באיביי ב 40€, לא ביג דיל.

בכל מקרה, ביקשתי מחבר מולטימטר ואבדוק בהזדמנות ראשונה אם מגיע מתח ללדים.

אעדכן!

תודה מרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכון: בדקתי בספר רכב את הפיוז שאחראי על הנורות הנ"ל שבמקרה אחראי על עוד כמה נורות ברכב כגון הנורה בתא כפפות - כולן לא עובדות.

כנראה שפשוט מדובר בפיוז שרוף. אפשרות נוספת היא שכשהתקינו את המיגון לרכב עשו שם משהו.

מה שבצהוב זה מה שלא עובד אצלי:

xer1PgN.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שתקבל מד-המתח אני אנסה להדריך אותך בצורה טובה יותר כיצד לבדוק היכן התקלה.

בכול מקרה טוב שיהייה בבית איזה רב מודד טוב כמו בקישור המצורף.

פלוק בסיסי (לכול החיים).

http://www.ebay.com/itm/Fluke-107-Palm-sized-portable-handheld-Digital-Multimeter-BRAND-NEW-F107-/331069097932?hash=item4d154187cc:g:sM4AAOSwNuxXafgP

http://www.ebay.com/itm/NEW-FLUKE-15B-Digital-Multimeter-Protection-Function-F15B-Original-Package-/201481739995?hash=item2ee93f5edb:g:s4AAAOSwfZ1WaD5O

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עדכון: בדקתי בספר רכב את הפיוז שאחראי על הנורות הנ"ל שבמקרה אחראי על עוד כמה נורות ברכב כגון הנורה בתא כפפות - כולן לא עובדות.

כנראה שפשוט מדובר בפיוז שרוף. אפשרות נוספת היא שכשהתקינו את המיגון לרכב עשו שם משהו.

מה שבצהוב זה מה שלא עובד אצלי:

[ATTACH=CONFIG]487680[/ATTACH]

אבל כתבת שחלק מהלדים כן דולקים. בכול מקרה תחליף את הפיוז ואולי תחסוך מעצמך פירוק נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...