Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעת מבחן לפני קניית רכב

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 2529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמנם אני לא חובב קניות יתר על המידה, ולא נוהג לקנות בגדים מדי שבוע, אבל עדיין, אם זכרוני אינו מטעני, בכל חנות בגדים קיימים תאי מדידה. בתאי המדידה יש, שומו שמיים, מראות. לא רק זה, אלא שלא יעלה על הדעת של רוב האנשים לקנות בגד בלי למדוד אותו, לראות איך הוא יושב עליהם במראה, או להתייעץ עם מי שהם באו אתו, ללכת קצת בחנות ולראות אם הוא נוח ולא לוחץ, וכל זה בפריט שעולה עשרות עד מאות שקלים.

משום-מה, במכוניות, שעולות סכומים גבוהים בהרבה, הדבר לא כה מובן מאליו, וזה מתחיל מהצרכנים ומנוצל בידי היבואנים, שחלק לא קטן מהם משום-מה סבור שנסיעת מבחן זה לא משהו מובן מאליו, שלב בדרך לרכישה, אלא צ'ופר שמעניקים ללקוח, או משהו שהלקוח אמור לקבל לאחר (WTF?!) שפתח הזמנה.

חוויה מהשבוע האחרון – השארתי פרטים באתר של יבואן תחת כיתוב מפורש "תיאום נסיעת מבחן". כמובן שלא תיאום ולא נעליים, הנציג אמר שאם לא אגיע לסוכנות לקבל הצעת מחיר (זה לאחר שאמר לי את המחיר בטלפון ודאג להדגיש שלא יהיו הנחות) לא יהיה דבר, וגם לאחר שהגעתי לסוכנות הנסיעה עדיין לא תואמה, אני עוד מחכה שיחזרו אלי... והשוס הכי גדול, בעוד אני עומד בסוכנות מנהל הסוכנות צועק על פקידה אחרת "נסיעת מבחן?! די כבר עם נסיעות המבחן שלכם! הזמנות, לא נסיעות!"

מי אתם, אותם אנשים (חוץ מחמי, שיהיה בריא) שבטוחים שזה נורמלי לשים עשרות ומאות אלפי שקלים על מכונית שלא נהגתם בה?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אצל קרסו זה מנדטורי - חייבים להדפיס הצעת מחיר לפני נסיעת מבחן, יצא שההיסטוריה שלי מלאה הצעות מחיר - גם אם בשביל לבדוק רכב שאחי בכלל מעוניין לקנות,

בלובינסקי לדוגמא זה לא.

היו את ימי הקורולה הרובוטית - שאנשים המשיכו לקנות כמו עדר את הקורולה הרובוטית וגילו שהגיר לא כמו שחשבו, לאחר מכן היבואן חייב נסיעות מבחן בגלל זה.

אני לא מצליח להבין איך קונים רכב או אפילו לוקחים רכב בחוזה ליסינג בלי לבחון אותו בנסיעת מבחן לפחות.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים קונים רכבים על בסיס המלצה של שכנים גם.

מכיר מקרה אמיתי של אדם שקיבל המלצה משכן שבסה"כ סיפר לו וההוא אמר לו "אם זה מספיק טוב בשבילך זה מספיק טוב בשבילי גם".

עצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ברכבים הזולים מאוד, קיים מלאי מסויים מיועד לנסיעות מבחן.

ברוב הרכבים שמעל רבע מיליון ומעלה, המלאי הזה מצומצם מאוד.

אולי הגישה שלהם היא:

"למה לבזבז רכב כל כך יקר לנסיעות, אם אפשר למכור אותו גם ככה?" "כי רכבים בסכומים הללו, כל אחד יבין לבד שזה מושלם"

זה קו המחשבה של היבואנים של היוקרתיות? אולי. אולי יש סיבה אחרת.

קמצנות? חיסכון?

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בכל היבואנים זה משתנה, זה תלוי בכמות מסירות.

רכב שמוסרים אותו במאות חתיכות זה נדרש רכב מבחן - רכב שנמסרות ממנו 2-3 יחידות בשנה? אי אפשר לצפות מהיבואן להעמיד רכב מבחן שיעזור במכירה של יחידות בודדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, יבואנים של מכוניות פרימיום יעשו הרבה פחות בעיות על נסיעת מבחן, ולא מעט פעמים זה יהיה אוברנייט או סופ"ש. ברכבים הזולים והעממיים יותר, שם גם מדובבר ברכישה הרבה יותר גורלית מבחינת יחס עלות/הכנסה ללקוח הפונטציאלי, שם מתחילות הבעיות. אני כבר לא מדבר על רכישת מכונית ספורטיבית, שם אני לא מצליח להבין יבואן שמצפה שלקוח יקנה רכב בלי לנהוג עליו קודם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה אנשים שהסיעת מבחון לא חשובה להם.

אנשים "לא מהתחום".

למשל אתם כשקונים מכונת כביסה או מדיח כלים או מקרר, לוקחים אותו ל"כביסת מבחן"...?

למה שיבואן מכונות כביסה לא יציב אצלי את המכונה לתקופת ניסיון של שבוע? אז אני אחליט אם אני קונה או לא.

זהו, לרוב האנשים זה לא עד כדי כך חשוב.

קוראים את המפרט, קוראים קצת ביקורות באינטרנט, שואלים את החברים/מכרים, מתרשמים סטטית בתצוגה וזה, זה מספיק.

----------------------------------------------------

האמת, לא ממש מעניין איזה טלפון יש לכם. משתמשי Tapatalk, כנסו בבקשה ל Settings -> Signature ותעבירו למצב כבוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הרכבים שמעל רבע מיליון ומעלה, המלאי הזה מצומצם מאוד.

אולי הגישה שלהם היא:

"למה לבזבז רכב כל כך יקר לנסיעות, אם אפשר למכור אותו גם ככה?" "כי רכבים בסכומים הללו, כל אחד יבין לבד שזה מושלם"

זה קו המחשבה של היבואנים של היוקרתיות? אולי. אולי יש סיבה אחרת.

קמצנות? חיסכון?

שמע, נתקלת בתופעות שמעולם לא נחשפתי אליהן...:shock:

תמיד קיבלתי הצעה לנסיעות מבחן ובלא מעט מקרים בלי שביקשתי. ברוב המקרים מסרו לי רכב (יוקרה לא קיאה פיקנטו) למבחן של יום שלם, בכמה מקרים דרשו שנציג מטעם החברה יתלווה אלי לנסיעה.

היו גם מקרים הפוכים בודדים שהרכב נמסר לי לסופ"ש או לאובר-נייט.

בקיצור יוסי, נראה לי שאתה ממש לא יודע על מה אתה מדבר או למצער כנראה שהרדאר הפנימי של איש המכירות מאותת לו למראך ש"מהתיש הזה לא יצא חלב...".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול.. כדאי לבדוק את הרכב בנסיעת מבחן לראות אם מתאים לנו, לא רק כניסה וישיבה.

אבל - גם הקונים צריכים להראות רצינות.

להגיע לאולם לדבר על הפרטים, להראות שיודעים על מה מדברים.

ומדוע רוצים וצריכים נסיעת מבחן.

ויש עוד פתרון אשר אותו אני מעדיף .. להשכיר את הרכב ל 2 ימים במידה ויש בהשכרה.

כך לא תלויים ביבואן , בזמני הנסיעה של הסוכנות, והרכב באמת נבחן.

העלות כ 300 ש"ח ולדעתי זה שווה.

הוספה - נזכרתי זה גם רעיון יפה המראה על רצינות.

היו פעמים כאשר בקשתי מהנציג לבדוק האם יש את דגם הרכב בהשכרה.

הנציגים מיד הציעו נסיעות מבחן.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, בחור צעיר בשנות ה20 לחייו, נראה די צעיר אבל בא רציני, האם ייתנו לו נסיעת מבחן על איזו לקסוס?

אם הכרטיס אשראי שלך גם רציני, למה לא

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בקרסו קיבלתי נסיעות מבחן בלי שנתנו איזושהי הצעת מחיר. יכול להיות שיש מנהלי סוכנויות שהחליטו להשתמש בזה ככלי לחץ.

גם בסוכנות דאצ׳יה בפתח תקווה וגם ברנו בירושלים דרשו פתיחת של הצעת מחיר כדי לתת נסיעת מבחן,

היתרון? הרכבים זמינים במקום לנסיעת מבחן כמעט תמיד - ביבואנים האחרים לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...