Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט התקנת קיט קסנון - אלפא ג'ולייטה

שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשבה לשדרג את יחידות התאורה הרגילות (צהובות) שמגיעות עם הרכב הבשילה לכדי ביצוע לאחר שקראתי לא מעט על התקנות דומות שבוצעו בפורומים השונים (בעיקר ב- alfaowner.com) החלטתי לצלם כמה תמונות בזמן ההתקנה ולהפוך את זה למן "מדריכון" למי שירצה לבצע את העבודה הזאת גם ברכב שלו.

רציתי שהצבע יהיה תואם ללד שכבר קיים בפנס - כלומר לבן.

הקיט שנרכש הוא בגוון טמפ' 5000K, בעוצמה של 35W:

https://goo.gl/t1Lv9a

אחרי המתנה של מס' שבועות במקום שבוע כמתואר באתר תודות לדואר ישראל, החבילה הגיעה מאנגליה:

1.jpg

המוצר מרגיש מאוד איכותי - אם זה מבחינת האריזה, המראה של החלקים עצמם, ניתן לשים לב שלא חסכו על כלום.

באלפא ג'ולייטה החסרון הוא שאין גישה טובה מספיק לפנים של יחידת התאורה ולכן על מנת לבצע התקנה מסוג זה צריך להוציא את יחידות התאורה. אבל מה - אי אפשר להוציא את יחידות התאורה מבלי לפרק את הפגוש.

על מנת לפרק את הפגוש צריך:

1. בקשת הפנימית של הגלגל הקדמי להוציא 3 ברגי פיליפס ובורג ראש כוכב אחד:

2.jpg

2. מתחת לפגוש עצמו, יש 8 ברגי ראש כוכב:

3.jpg

3. מעל הפגוש, כאשר פותחים את המכסה מנוע רואים ישר 4 ברגי ראש כוכב גדולים, אי אפשר לפספס.

בשלב זה כבר ניתן להוציא את הפגוש ויש גישה לברגים המחזיקים את יחידות התאורה עצמן.

ישנם 2 סה"כ: אחד למעלה ואחד בצד המופנה כלפי חוץ (מוסתר ע"י הפגוש במצב הרגיל).

לאחר שהוצאנו את יחידות התאורה ניתן לגשת לעבודה בנוחות.

אם דיברנו מקודם על החסרון באלפא אז כעת, אולי כפיצוי מגיע היתרון - יחידת התאורה בפנים ענקית ויש מקום לשים את כל רכיבי הקיט (באלאסט וכו') בתוך יחידת התאורה כך שבתא המנוע לא רואים שום שינוי (מניח שזה טוב לטסט).

חיבור הקיט עצמו הוא פשוט מאוד ואי אפשר להתבלבל. הדבר היחיד הוא שצריך לחבר את החשמל לקיט וזה נעשה ע"י חיבור חוטי החשמל (שעד כה התחברו למנורה הרגילה) אל החוטים של הקיט.

4.jpg

בשלב הבא, שמתי את שאר הרכיבים בתוך יחידת התאורה כאשר את הבאלאסט עצמו הדבקתי לתחתית יחידת התאורה (מגיע עם דבק דו"צ). מגיע גם עם ברגים למי שירצה לחבר את הרכיבים בתא המנוע.

הדבר האחרון שצריך לעשות הוא לחבר הארקה - ולשם כך כבר צריך לעשות חור קטן בגומי האוטם עם סכין יפנית:

5.jpg

(מחפש משהו לאטום איתו את החריץ שנותר בגומי, רעיונות?)

וחיבור ההארקה, יש מספיק מקומות ליד הפנס כך שזאת לא בעיה:

6.jpg

זהו!

בשלב זה מחברים את יחידות התאורה למקומם, מחזירים את הפגוש וניגשים לוודא שהפנס אכן מכוון ולא מסנוור.

בשביל זה סימנתי מבעוד מועד על קיר (או ארון במקרה שלי) עם טוש קווי הארה כללים של המנורה המקורית וציפיתי שאחרי התקנה הקיט הקווים ישארו פחות או יותר זהים וכך אכן היה.

לפני ההתקנה:

7.jpg

8.jpg

כאן אפשר לראות את ההבדלים בין הלבן של הלד לצהוב של המנורה הרגילה.

אחרי ההתקנה:

9.jpg

הקווים השחורים המקווקוים הם לפי התאורה המקורית, ניתן לראות שלאחר התקנת הקיט התאורה עדיין בטווח ולא בורחת למעלה או לצדדים

10.jpg

עשיתי כמה נסיעות כדי לוודא שאני אכן לא מסנוור ואולי הראייה לכך היא שעברתי טסט עם הקיט הנ"ל!

(סקירה לאחר קניה) Alfa Romeo Giulietta 170 2014 Manual

Honda Civic 2006 Manual - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה, תודה על השיתוף.

אני התקנתי קיט HID בפיאט בראבו שלי, שחולקת את אותו גוף תאורה כמו בג'ולייטה.

קניתי קיט מ-HID Directs, בעל עוצמה של 55W וללא צורך בהארכה (אם הבנתי נכון מהתמונות).

במידה ומשו ישתבש בסט שלך הייתי ממליץ לקנות של HID Directs. לפי דיווחים ממשתמשים בו - אמין לגמרי.

בקשר לאטימה של המכסה,

לאן החוט הכחול והאדום שלך הולכים שהם יוצאים מהמכסה התכלת? הם אמורים ללכת לבאלסט, ואז הסגירה של המכסה השחור לא תקינה, האם אני מבין נכון? או שיש לך באלסט קטן והוא בתוך החלל הקטן ליד חיבורי הנורה?

מה שאתה צריך לעשות זה לנתק את הכבלים מהנורה, להפריד את המכסה התכלת מהמכסה השחור, לחורר את המכסה השחור (במקדחה עם ראש חירור) שיתאים למכסה התכלת.

המכסה השחור אמור להראות בערך כך בסוף התהליך:

Car-LED-font-b-Headlights-b-font-Dust-font-b-Cover-b-font-Replacement-HID-Xenon.jpg

בהצלחה :D

עריכה אחרונה על ידי איתמר123

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

כל החוטים וחלקי הקיט נשארים בתוך הפנס עצמו. אם לא היה צריך להוציא הארקה לא הייתי צריך לקדוח/לחתוך בכלל את מכסה הגומי ולא היה צורך במאריכים.

שאלתי רק איך לאטום את החתך הקטן שעשיתי בשביל להוציא את החוט של ההארקה.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מדהים. אם אפשר לשאול, כמה על הסיפור? הלוואי והייתי מסוגל לבצע פרויקט כזה בעצמי. עד כמה זה מסובך?

יש לי איביזה fr 2017 וזה פשוט צועק לי להחליף לקסנון (כמו של הקופרה) או לפחות לטורבו לד.

ברור לי שהקסנון המקורי יעבור טסט בקלות (תקנו אותי אם אני טועה).

קיבלתי הצעה על קיט קסנון של קופרה וכולל הרכבה ועבודה ב3000 שח, מחיר סביר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בד"כ מתאים גומיה קטנה ומדביק עם סיליקון.

אם החור קטן - אוטם עם סיליקון שחור בלבד, ועושה בו חור עם מברג דוקרן קטן.

מחמם את הדוקרן ובעדינות לאחר יבוש הסיליקון כ 24 שעות .

עושה חור בסיליקון ואז מעביר את החוטים.

8b2661e4502a606b753d456da5cdc9ea.jpg

הבעיה - זמן יבוש , לכן אם צריך להשתמש ברכב, בנתיים להעביר את החוטים בצד של הגומיה.

או לקצר הליכים ולאטום עם סיליקון שחור , במצב הזה למלא את החור עם החוטים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אייל.

נראה מדהים. אם אפשר לשאול, כמה על הסיפור? הלוואי והייתי מסוגל לבצע פרויקט כזה בעצמי. עד כמה זה מסובך?

הקיט משאיר עודף של כמה שקלים מ-300 ש״ח.

בקשר לעד כמה זה מסובך - זה תלוי ברכב.

חיבור הקיט עצמו מאוד פשוט, הבעיה אצלי ספציפית היא שצריך לפרק את הפגוש על מנת לפרק את הפנסים וזה היה החלק המורכב יותר אם כי גם לא כל כך מורכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם אותה אלפא 14 ידנית .. מת לשים קסנון כבר הרבה זמן .. אפילו הזמנתי מאייביי אבל זה לא היה מה שרציתי בדיוק אז החזרתי..

למה אתה לא שם בפנסי ערפל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עם אותה אלפא 14 ידנית .. מת לשים קסנון כבר הרבה זמן .. אפילו הזמנתי מאייביי אבל זה לא היה מה שרציתי בדיוק אז החזרתי..

למה אתה לא שם בפנסי ערפל ?

השימוש שלי בפנסי ערפל הוא אפסי. הפעם היחידה שהדלקתי את הפנסי ערפל הייתה במעמד קניית הרכב כדי לראות שהם אכן עובדים אז לא רואה סיבה להשקיע גם בהחלפת הפנסי ערפל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השימוש שלי בפנסי ערפל הוא אפסי. הפעם היחידה שהדלקתי את הפנסי ערפל הייתה במעמד קניית הרכב כדי לראות שהם אכן עובדים אז לא רואה סיבה להשקיע גם בהחלפת הפנסי ערפל.

זה יפה ביחד ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה זה המקום המתאים לשאול,אני שוקל לקנות נורות הלוגן לסיאט איביזה שנת 2010,יש נורות שהייתם ממליצים?

דרך אגב הבנתי שיש נורות שגורמות לשגיאה בלוח שעונים אשמח להסבר וקישורים לנורות,תודה רבה

לפותש,שאפו על העבודה וכיף לראות את כל התהליך הנורות נראות מעולה!

Peugeot 206 XS 2008 1.6 Manual

Peugeot 207 2008 Sport 1.6 Manual

Seat Ibiza 2010 Sport 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

כל החוטים וחלקי הקיט נשארים בתוך הפנס עצמו. אם לא היה צריך להוציא הארקה לא הייתי צריך לקדוח/לחתוך בכלל את מכסה הגומי ולא היה צורך במאריכים.

שאלתי רק איך לאטום את החתך הקטן שעשיתי בשביל להוציא את החוט של ההארקה.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

מוזר מאוד, הבאלסט שלך נכנס לחלל שבו הנורה נמצאת? כנראה 35W קטנים משמעותית מ-55W.

הבאלסט שלי גדול מהחלל הזה פי שתיים.

אם כך, כמו שהומלץ - סיליקון יהיה הפתרון האולטימטיבי.

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי את הגודל של ה-55W אבל כן, ה-35W נכנס בכיף. מצרף תמונה שלו לפני ההתקנה למרות שלא בטוח שאפשר לקבל התרשמות מהגודל שלו עפ"י התמונה.

ה-35W מפיק כל כך הרבה אור שלא בטוח שבכלל יש צורך ב-55W...

IMG_20170519_114336.jpg

לפותש,שאפו על העבודה וכיף לראות את כל התהליך הנורות נראות מעולה!

תודה!

יש בפורום שרשור ענק שבו ממליצים על מנורות - בגדול יש את Philips WhiteVision שעושה אור לבן אבל עדיף לקרוא בשרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...