Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רב-מודד חדש מהאריזה - האם תקול (וידאו מצורף)

FARM
שימו לב! השרשור הזה בן 2503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים הזמנתי רב מודד מאמזון מהדגם הנ"ל ונראה תקול

במדידת התנגדות (אום) הקריאה לא יציבה.

במדידת מתח (נניח בדיקה סוללה) המדידה יציבה.

ראו וידאו מצורף:

האם אכן תקול? האם לדרוש החלפה?

תודה מראש לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במידה והסוללה התרוקנה או חלשה יופיע סמל של סוללה עם כיתוב LOW BATTERY או משהו דומה ב-99 אחוז מהמכשירים הנמכרים היום.

1. תשנה את ברירת המחדל של מדידת התנגדות למצב manual range ולא Auto range ובחר בתחום מדידה הכי נמוך שקיים במכשיר ובדוק שנית. בדרך כלל ההתנגדות שצריכה להופיעה היא כ-0.1-0.3 אוהם כלומר התנגדות הכבלים ולא 0.01 אוהם כפי שרשם קודמי.

2. תפרק איזה נגד בעל ערך של כ-10 אוהם ממעגל אלקטרוני ותמדוד ההתנגדות שלו בצורה הבאה.

קצר את הפרובים ולאחר מכן לחץ על כפתור REL המכשיר אמור להציג 0.00 אוהם.

מדוד את ערך הנגד ותשווה אותו לערך האמיתי של הנגד.

חזור עם תוצאות :-P

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות

מרק10, ביצעתי את ההנחיות

1. שינתי את טווח המדידה לאוהם

2. הצמדתי את הכבלים - הקריאה התחילה תנודתית (זו בעצם הבעייה) אבל בסוף הגיע ל 0.0

3. לחצתי על REL

4. חיברתי לרמקול קטן שהתנגדותו המוצהרת היא 8 אוהם

היו תנודות בערכים הנמדדים

ראו סרטון מצורף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לבדוק גם את שאר הפונקציות של המכשיר כמו בדיקת דיודות או לד בצבע אדום או ירוק. אם אתה מחבר את הפרובים בצורה נכונה ללד הלד אמור לדלוק בעוצמה

חלשה מאוד.

אתה למעשה מדדת את התנגדות הסליל של הרמקול בזרם DC והתוצאה שקיבלת מקורבת ונכונה. הערך 8 אוהם של הרמקול מתייחס לעכבת הרמקול (אימפדנס) בתדר בדיקה מסויים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק10

הדבר שאני מנסה להבין האם יש תקלה במכשיר מבחינת מדידת התנגדות.

האם מודד תקין אמור להציג תנודות כאלו במהלך הקריאת ההתנגדות? (מזכיר שבמדידת מתח הקריאה יציבה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תיקון קטן מרק, התנגדות הכבלים (הפורבים) היא שולית, לפיוז הקרמי של המכשיר יש התנגדות של כ-0.3 אוהם, וזה מה שהמודד מראה, עם פיוז זכוכית מעפן ההתנגדות תימדד בערכים נמוכים בהרבה.

ולעניין השירשור, אם אני מודד משהו, אני בונה על העובדה שהמדידה תהיה מדוייקת בטולרנס של מכשיר המדידה.

הדבר האחרון שאתה צריך זה לפקפק במדידות שלך.

אחרי מדידות כאלו, לא הייתי משתמש במכשיר מכיוון שאין לי אפשרות לסמוך על המדידות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך פרובים אחרים לבדיקה ? נסה למדוד עם פרובים איכותיים של Fluke או Pomona למשל.

נתקלתי בתופעה דומה לשלך עם מודד סיני והפרובים שהגיעו איתו, שימוש בפרובים נורמלים פתר את הבעייה אם אני זוכר נכון.

דרך אגב, גם מודד מעולה לא שווה הרבה אם הפרובים שלו נחותים, ממש כמו צמיגים לרכב, גם מבחינה בטיחותית. מתח רשת לדוגמא הייתי חושש מעט למדוד איתם. גם אם קנית מודד זול לדעתי כדאי להשקיע בפרובים איכותיים (הבעייה שהם יעלו כמו המכשיר בערך ).

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעלתי ע"פ עצתו של מרק10 ובדקתי התנגדות של נגדים שהתנגדותם באזור ה 100 אוהם ונראה שהמדידה שם יציבה ואין תנודות כאלו.

נראה שהמכשיר מתקשה להציג מדידה מדוייקת של ערכים נמוכים. כאשר ההתנגדות גדולה, המדידה יציבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמקול לא מתאים לבדיקת DC אום.

בד"כ הוא יראה פחות ב 1-1.5 אום.

הרמקול מקבל ומכוון ל AC (זרם חילופין) ולכן שם הוא בטווח ה 8 אום.

נסה למצוא נגד אמיתי בערך גבוה, מעל 50 אום ובדוק.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי עוד ניסיון, נסה לבדוק כל פרוב בנפרד כמו בתמונה:

Blacktestlead08.jpg

כן. נראה שבשיטה הזו המדידה יותר יציבה ופחות תנודתית.

אני מניח שהמסקנה היא שהפרובים המסופקים עם המכשיר הנ"ל לא איכותיים במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמקול לא מתאים לבדיקת DC אום.

בד"כ הוא יראה פחות ב 1-1.5 אום.

הרמקול מקבל ומכוון ל AC (זרם חילופין) ולכן שם הוא בטווח ה 8 אום.

נסה למצוא נגד אמיתי בערך גבוה, מעל 50 אום ובדוק.

אייל.

כן. מדדתי עם נגד אמיתי של 100 אוהם ונראה שהמדידה שם יציבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. נראה שבשיטה הזו המדידה יותר יציבה ופחות תנודתית.

אני מניח שהמסקנה היא שהפרובים המסופקים עם המכשיר הנ"ל לא איכותיים במיוחד.

אם ככה אז כנראה שהפרובים הם הבעייה. אתה יכול לנסות לעבור על הקצוות שלהם עם נייר לטש ממש עדין ( 1000-2000) אולי הבעייה בטיב פני השטח שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...